Gruwelijke blunder illustreert Europese afgang Union

door
Gruwelijke blunder illustreert Europese afgang Union

Union SG zal een heuse stunt nodig hebben indien het zich alsnog wil plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. In de voorrondes kreeg de vicekampioen woensdagavond immers een finke tik van Slavia Praag: 3-1. De Unionisten, die onder meer een doelpunt weggaven na een pijnlijke blunder achterin en ook een rode kaart slikten, mochten zelfs van geluk spreken met een late 'eerredder'.

Union gaf in de Play-Offs van vorig seizoen de titel alsnog uit handen, maar eindigde wel op een knappe tweede plaats in de eindstand. Hierdoor mocht het gaan meestrijden voor een plek in de vernieuwde Champions League. Maar om de hoofdtabel te halen, moet het wel twee voorrondes overleven.

In de eerste vormde Slavia Praag de tegenstander van dienst. De club uit de hoofdstad werd vorig seizoen tweede in de Tsjechische competitie en vormde dus een verraderlijke tegenstander. Dat bleek ook al snel tijdens de heenmatch. Na amper 19 minuten kon Chory de thuisploeg al op voorsprong zetten.

LEES OOK: 'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Defensieve blunders

De bezoekers speelde tot dan nochtans verdienstelijk, maar betaalden een foutje van Leysen cash. Niet veel later was het dan weer Moris die in de fout ging. Bij een corner raakte de doelman van Union een kopbal van Chory niet goed genoeg, waardoor de bal via hem tegen de touwen ging. Slavia kon dus met een dubbele voorsprong gaan rusten.

Vlak na de pauze grepen de Tsjechen hun tegenstander opnieuw bij de keel. Met meer geluk dan kunde kon de ploeg van coach Pocognoli een derde tegentreffer eerst nog voorkomen. Maar toen Moris de bal zomaar inleverde bij Dorley, kwam Slavia alsnog op 3-0. Een pijnlijke blunder met zware gevolgen (zie video onderaan).

Rode kaart uit frustratie

Vervolgens kreeg Union wel nog een sprankel hoop. Castro-Montes legde de bal voor doel en Buzek werkte het leer zowaar voorbij zijn eigen doelman: 3-1. Die hoop werd echter snel weer de kop ingedrukt. Fusseini kon zijn emoties niet onder controle houden en liep in al zijn frustraties tegen een rode kaart aan.

Met tien man tussen de lijnen zat er voor de Brusselaars niets anders op dan de schade te beperken. Dat lukte uiteindelijk ook, maar tijdens de return van volgende week zal al een half mirakel nodig zijn om alsnog door te stoten.

Wie haalt de volgende ronde?

Meest recent

'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

24
24
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

49
49
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

15
15
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

7
7
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

60
60
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

43
43
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

85
85
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

603
603
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

125
125
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

200
200
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

469
469
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

152
152
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

150
150
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

48
48
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

88
88
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

281
281
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

338
338
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

250
250
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

306
306
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

65
65
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

135
135
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

61
61
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

253
253
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

186
186
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

285
285

Meer sportnieuws