'Undav heeft transfer helemaal beet: deal van 30 miljoen'

door
'Undav heeft transfer helemaal beet: deal van 30 miljoen'

Union SG vormde in de voorbije jaren een springplank voor verschillende spelers richting de Europese topcompetities. Zo ook voor Deniz Undav. De Duitse EK-ganger staat na een uitstekend seizoen zelfs voor een nieuwe transfer.

Lange tijd leek voor Undav slechts een beperkt carrière als profvoetballer weggelegd. Zo speelde hij vooral in de lagere regionen van het Duitse voetbal. Tot hij in het voorjaar bij SV Meppen werd weggeplukt door Union. En in Brussel ontbolsterde de centrumspits helemaal.

Aan de zijde van zijn maatje Dante Vanzeir hielp hij Union eerst mee aan promotie naar de Jupiler Pro League. En ook daarin maakte hij indruk. Undav werd zelfs topschutter en kreeg de prijs van 'Speler vh Seizoen' in de Belgische hoogste divisie.

Grote doorbraak in Bundesliga

Die prestaties leverden hem uiteindelijk een miljoenentransfer op naar zusterclub Brighton. Maar in de Premier League vond hij slechts moeizaam zijn draai. Na amper één seizoen trok hij dan ook nieuwe oorden op. Zo werd hij verhuurd aan VfB Stuttgart. Dat bleek een uitstekende keuze.

In de Bundesliga knoopte de spits immers weer aan met zijn beste niveau. Uiteindelijk was hij goed voor 19 goals en 10 assists, waarmee hij zijn ploeg aan een onverhoopte tweede plaats hielp. Ook versierde Undav op die manier een EK-selectie voor Duitsland.

Transferakkoord gevonden

En nu wacht nog een andere beloning. Zo staat de spits op punt om een definitieve overstap naar Stuttgart te maken. Volgens transferexpert Fabrizio Romano en het Duitse Kicker betaalt de Bundesliga-revelatie zo'n 30 miljoen euro om Undav permanent over te nemen van Brighton. Daar komt ook nog een bonussenpakket bovenop. Het is niet duidelijk of ook Union recht heeft op een percentje van die som. De speler zelf was al een tijdje rond over de persoonlijke voorwaarden.

Welke ex-spits van Union heeft het grootste potentieel?

Meest recent

'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

0
0
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

63
63
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

22
22
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

57
57
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

27
27
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

31
31
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

51
51
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

206
206
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

351
351
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

194
194
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

133
133
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

586
586
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

864
864
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

71
71
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

306
306
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

572
572
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

448
448
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

573
573
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

671
671
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

371
371
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

620
620
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

471
471
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

260
260

Meer sportnieuws