Genk staat op stelten: Chelsea bezorgt De Condé nachtmerries

1200
Genk staat op stelten: Chelsea bezorgt De Condé nachtmerries

Chelsea heeft een bod van 20 miljoen euro gedaan voor Mike Penders (19), wat hem de duurste Belgische doelman ooit zou maken. Genk kan deze verkoop niet weigeren, gezien de financiële noodzaak door het ontbreken van Europees voetbal. De onderhandelingen zijn in de laatste fase en een mondeling akkoord is al bereikt.

Hoewel het aanvankelijke plan was om Penders eerst te laten schitteren in de eigen rangen, zal het bod van 20 miljoen euro van Chelsea moeilijk te weigeren zijn voor Dimitri de Condé en Co. Analisten zoals Franky Van der Elst zijn verbaasd over de transfer, vooral omdat Chelsea al zes doelmannen onder contract heeft.

Chelsea's strategie om keepers in bulk te kopen en te hopen dat één succesvol zal zijn, wordt bekritiseerd. Onder de eigenaar Ted Boehly richt Chelsea zich op jonge talenten als Penders, met een lange-termijnvisie. Dit beleid is bedoeld om slimme investeringen te doen in toekomstige sterren, met een zorgvuldig ontwikkelingsplan voor elk talent.

LEES OOK: Lucca Brughmans meteen Rode Duivel onder Mark van Bommel?

Penders klaar om nummer één van Genk te worden

KRC Genk heeft vorige zomer het contract van doelman Mike Penders (19) verlengd tot 2028. Vorig seizoen was Penders de derde doelman bij de club, maar het vertrouwen in dit jonge toptalent is overduidelijk. Dit is al de derde contractverlenging in slechts twee jaar tijd, en Penders traint sinds zijn vijftiende mee met het eerste elftal.

Dit seizoen wordt van hem verwacht dat hij gaat concurreren voor de positie van eerste doelman, samen met Hendrik Van Crombrugge. Tijdens de voorbereiding fungeerde Penders als eerste doelman, omdat Van Crombrugge een spierblessure opliep. Deze kans greep Penders met beide handen aan.

“Penders toonde dat hij klaar is om als eerste doelman aan het seizoen te beginnen”, concludeerde Het Nieuwsblad.

Thorsten Fink, de nieuwe coach van Genk, noemde Penders een absoluut toptalent en bevestigde dat hij er niet voor terugschrikt om met de tiener als eerste doelman aan de competitie te starten.

Chelsea biedt 20 miljoen: Penders wordt duurste doelman ooit in België

Mike Penders startte het seizoen als eerste doelman in de eerste competitiewedstrijd tegen Standard, mede omdat Hendrik Van Crombrugge nog niet wedstrijdfit was. “De vorige doelman (Maarten Vandevoordt, red.) was ook 18. Thibaut Courtois is hier eveneens jong begonnen. Dat zijn positieve voortekenen, toch?” zei Thorsten Fink.

De dag na zijn debuut tegen Standard werd het nieuwste product van de Limburgse keepersschool al in verband gebracht met een transfer naar Chelsea. De Engelse topclub volgt hem al langer, wat aantoont hoe bekend de keepersopleiding van Genk inmiddels in heel Europa is.

Het Laatste Nieuws meldde dat Chelsea ver wil gaan voor Penders: tot 20 miljoen euro, een bedrag dat met bonussen en een doorverkooppercentage nog stevig kan oplopen. Hiermee zou Penders de duurste doelman ooit in België worden.

Het plan is om hem nog één jaar bij KRC Genk te laten spelen, zonder verplichtingen over speelminuten. Volgens HLN zijn de onderhandelingen in de laatste fase beland en is het slechts een kwestie van punten en komma’s. Een mondeling akkoord werd bereikt en de timing van de medische testen zou ook al besproken zijn.

Genk baalt: 20 miljoen niet te weigeren

Mike Penders is met zijn twee meter lengte een imposante verschijning, maar hij is ook opvallend mobiel en heeft een precieze linkervoet. Al jaren wordt hij beschouwd als een supertalent, en vorig seizoen kwamen er al aanbiedingen binnen bij KRC Genk.

Hoewel het aanvankelijke plan was om Penders eerst te laten schitteren in de eigen rangen, zal het bod van 20 miljoen euro van Chelsea moeilijk te weigeren zijn voor Dimitri de Condé en Co.

“Als Belgische club kan je daarvoor je neus onmogelijk ophalen”, schreef Het Belang van Limburg. Genk, net als andere Belgische clubs, moet hun begroting rond krijgen, vooral in een jaar zonder Europees voetbal, waarbij transfers de enige bron van inkomsten zijn om structureel verlies te compenseren.

De vzw vennootschapsvorm maakt het Genk op financieel gebied er niet altijd gemakkelijker op, omdat de club geen geldschieter of suikeroom heeft in geval van nood. Om te overleven, competitief te blijven en te kunnen groeien, is Genk als 'verkoopclub' afhankelijk van uitgaande transfers, de eigen jeugdwerking en Europees voetbal.

Probleem voor Penders: Chelsea koopt keepers in bulk

Franky Van der Elst omschrijft Mike Penders als een moderne doelman, met een indrukwekkend postuur, rust en goede voeten. Toch was de analist verrast na Penders' eerste wedstrijd voor Genk toen bleek dat hij op weg is naar Chelsea, en dan nog voor zo’n bedrag.

“Da's schrikken. Ik vind dat onwaarschijnlijk. Ongezien. Misschien zelfs ongehoord”, zei The Fox in Het Nieuwsblad. Van der Elst vindt het zorgwekkend dat jonge talenten steeds vroeger België verlaten.

Hoewel hij begrijpt dat Penders naar Chelsea wil gaan en hoopt op een succesverhaal zoals dat van Thibaut Courtois, ziet hij een enorme uitdaging. Chelsea heeft momenteel al zes doelmannen onder contract, en Penders zou de zevende worden.

“Ze kopen hun keepers blijkbaar in bulk”, merkte Johan Boskamp op in Het Belang van Limburg. Van der Elst bekritiseerde Chelsea's beleid van massale aankopen, waarbij ze hopen dat één van de vele transfers succesvol zal zijn.

“Wat Chelsea nu allemaal aan het doen is - kopen, kopen, kopen en dan hopen dat één van de vele transfers rendeert - vind ik echt niet goed voor het voetbal”, zei Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Geen stockpiling: Chelsea ziet Penders als elite-talent

De nieuwe eigenaar Ted Boehly heeft al meer geld uitgegeven bij Chelsea dan in het Roman Abramovich-tijdperk, maar er zit een weloverwogen strategie achter de transferfilosofie van Clearwater Capital.

In plaats van miljoenen te spenderen aan spelers die op of over hun piek zijn, willen de Amerikaanse eigenaren het budget inzetten voor jong talent. Het beleid van het consortium van Boehly richt zich op het aantrekken van jonge toptalenten die op lange termijn rendabele investeringen moeten worden.

Chelsea wil voor elke jongere met 'elite'-potentieel gaan en ziet de 19-jarige doelman Mike Penders als een van die talenten. Hoewel sommige jonge spelers direct in de A-kern terechtkomen, krijgt het merendeel de tijd om verder te rijpen in de academie of bij andere clubs.

Chelsea benadrukt bovendien dat er voor elke speler een ontwikkelingsplan in gedachten is. Dit beleid is geen 'stockpiling' (het opstapelen van voetballers), maar maakt deel uit van de 'succession planning' van Paul Winstanley en Laurence Stewart, respectievelijk sportief directeur en hoofd talent recruitment bij Chelsea.

Penders naar Chelsea: goede zet?

Meest recent

KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

6
6
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

20
20
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

42
42
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

113
113
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

92
92
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

96
96
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

669
669
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

190
190
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

121
121
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

351
351
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

200
200
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

142
142
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

337
337
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

639
639
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

26
26
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

109
109
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

209
209
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

151
151
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

790
790
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

265
265
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

514
514
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1037
1037
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

218
218
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

130
130
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

123
123

Meer sportnieuws