Genk staat op stelten: Chelsea bezorgt De Condé nachtmerries

1200
Genk staat op stelten: Chelsea bezorgt De Condé nachtmerries

Chelsea heeft een bod van 20 miljoen euro gedaan voor Mike Penders (19), wat hem de duurste Belgische doelman ooit zou maken. Genk kan deze verkoop niet weigeren, gezien de financiële noodzaak door het ontbreken van Europees voetbal. De onderhandelingen zijn in de laatste fase en een mondeling akkoord is al bereikt.

Hoewel het aanvankelijke plan was om Penders eerst te laten schitteren in de eigen rangen, zal het bod van 20 miljoen euro van Chelsea moeilijk te weigeren zijn voor Dimitri de Condé en Co. Analisten zoals Franky Van der Elst zijn verbaasd over de transfer, vooral omdat Chelsea al zes doelmannen onder contract heeft.

Chelsea's strategie om keepers in bulk te kopen en te hopen dat één succesvol zal zijn, wordt bekritiseerd. Onder de eigenaar Ted Boehly richt Chelsea zich op jonge talenten als Penders, met een lange-termijnvisie. Dit beleid is bedoeld om slimme investeringen te doen in toekomstige sterren, met een zorgvuldig ontwikkelingsplan voor elk talent.

LEES OOK: ‘Veel lof voor Penders: Chelsea deelt toch mokerslag uit’

Penders klaar om nummer één van Genk te worden

KRC Genk heeft vorige zomer het contract van doelman Mike Penders (19) verlengd tot 2028. Vorig seizoen was Penders de derde doelman bij de club, maar het vertrouwen in dit jonge toptalent is overduidelijk. Dit is al de derde contractverlenging in slechts twee jaar tijd, en Penders traint sinds zijn vijftiende mee met het eerste elftal.

Dit seizoen wordt van hem verwacht dat hij gaat concurreren voor de positie van eerste doelman, samen met Hendrik Van Crombrugge. Tijdens de voorbereiding fungeerde Penders als eerste doelman, omdat Van Crombrugge een spierblessure opliep. Deze kans greep Penders met beide handen aan.

“Penders toonde dat hij klaar is om als eerste doelman aan het seizoen te beginnen”, concludeerde Het Nieuwsblad.

Thorsten Fink, de nieuwe coach van Genk, noemde Penders een absoluut toptalent en bevestigde dat hij er niet voor terugschrikt om met de tiener als eerste doelman aan de competitie te starten.

Chelsea biedt 20 miljoen: Penders wordt duurste doelman ooit in België

Mike Penders startte het seizoen als eerste doelman in de eerste competitiewedstrijd tegen Standard, mede omdat Hendrik Van Crombrugge nog niet wedstrijdfit was. “De vorige doelman (Maarten Vandevoordt, red.) was ook 18. Thibaut Courtois is hier eveneens jong begonnen. Dat zijn positieve voortekenen, toch?” zei Thorsten Fink.

De dag na zijn debuut tegen Standard werd het nieuwste product van de Limburgse keepersschool al in verband gebracht met een transfer naar Chelsea. De Engelse topclub volgt hem al langer, wat aantoont hoe bekend de keepersopleiding van Genk inmiddels in heel Europa is.

Het Laatste Nieuws meldde dat Chelsea ver wil gaan voor Penders: tot 20 miljoen euro, een bedrag dat met bonussen en een doorverkooppercentage nog stevig kan oplopen. Hiermee zou Penders de duurste doelman ooit in België worden.

Het plan is om hem nog één jaar bij KRC Genk te laten spelen, zonder verplichtingen over speelminuten. Volgens HLN zijn de onderhandelingen in de laatste fase beland en is het slechts een kwestie van punten en komma’s. Een mondeling akkoord werd bereikt en de timing van de medische testen zou ook al besproken zijn.

Genk baalt: 20 miljoen niet te weigeren

Mike Penders is met zijn twee meter lengte een imposante verschijning, maar hij is ook opvallend mobiel en heeft een precieze linkervoet. Al jaren wordt hij beschouwd als een supertalent, en vorig seizoen kwamen er al aanbiedingen binnen bij KRC Genk.

Hoewel het aanvankelijke plan was om Penders eerst te laten schitteren in de eigen rangen, zal het bod van 20 miljoen euro van Chelsea moeilijk te weigeren zijn voor Dimitri de Condé en Co.

“Als Belgische club kan je daarvoor je neus onmogelijk ophalen”, schreef Het Belang van Limburg. Genk, net als andere Belgische clubs, moet hun begroting rond krijgen, vooral in een jaar zonder Europees voetbal, waarbij transfers de enige bron van inkomsten zijn om structureel verlies te compenseren.

De vzw vennootschapsvorm maakt het Genk op financieel gebied er niet altijd gemakkelijker op, omdat de club geen geldschieter of suikeroom heeft in geval van nood. Om te overleven, competitief te blijven en te kunnen groeien, is Genk als 'verkoopclub' afhankelijk van uitgaande transfers, de eigen jeugdwerking en Europees voetbal.

Probleem voor Penders: Chelsea koopt keepers in bulk

Franky Van der Elst omschrijft Mike Penders als een moderne doelman, met een indrukwekkend postuur, rust en goede voeten. Toch was de analist verrast na Penders' eerste wedstrijd voor Genk toen bleek dat hij op weg is naar Chelsea, en dan nog voor zo’n bedrag.

“Da's schrikken. Ik vind dat onwaarschijnlijk. Ongezien. Misschien zelfs ongehoord”, zei The Fox in Het Nieuwsblad. Van der Elst vindt het zorgwekkend dat jonge talenten steeds vroeger België verlaten.

Hoewel hij begrijpt dat Penders naar Chelsea wil gaan en hoopt op een succesverhaal zoals dat van Thibaut Courtois, ziet hij een enorme uitdaging. Chelsea heeft momenteel al zes doelmannen onder contract, en Penders zou de zevende worden.

“Ze kopen hun keepers blijkbaar in bulk”, merkte Johan Boskamp op in Het Belang van Limburg. Van der Elst bekritiseerde Chelsea's beleid van massale aankopen, waarbij ze hopen dat één van de vele transfers succesvol zal zijn.

“Wat Chelsea nu allemaal aan het doen is - kopen, kopen, kopen en dan hopen dat één van de vele transfers rendeert - vind ik echt niet goed voor het voetbal”, zei Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Geen stockpiling: Chelsea ziet Penders als elite-talent

De nieuwe eigenaar Ted Boehly heeft al meer geld uitgegeven bij Chelsea dan in het Roman Abramovich-tijdperk, maar er zit een weloverwogen strategie achter de transferfilosofie van Clearwater Capital.

In plaats van miljoenen te spenderen aan spelers die op of over hun piek zijn, willen de Amerikaanse eigenaren het budget inzetten voor jong talent. Het beleid van het consortium van Boehly richt zich op het aantrekken van jonge toptalenten die op lange termijn rendabele investeringen moeten worden.

Chelsea wil voor elke jongere met 'elite'-potentieel gaan en ziet de 19-jarige doelman Mike Penders als een van die talenten. Hoewel sommige jonge spelers direct in de A-kern terechtkomen, krijgt het merendeel de tijd om verder te rijpen in de academie of bij andere clubs.

Chelsea benadrukt bovendien dat er voor elke speler een ontwikkelingsplan in gedachten is. Dit beleid is geen 'stockpiling' (het opstapelen van voetballers), maar maakt deel uit van de 'succession planning' van Paul Winstanley en Laurence Stewart, respectievelijk sportief directeur en hoofd talent recruitment bij Chelsea.

Penders naar Chelsea: goede zet?

Meest recent

Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

20
20
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

12
12
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

28
28
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

59
59
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

57
57
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

49
49
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

533
533
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

104
104
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

64
64
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

144
144
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

143
143
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

398
398
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

67
67
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

228
228
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

1215
1215
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

154
154
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

28
28
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

28
28
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

52
52
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

32
32
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

55
55
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

542
542
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

97
97
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

396
396
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

195
195

Meer sportnieuws