Genk staat op stelten: Chelsea bezorgt De Condé nachtmerries

1200
Genk staat op stelten: Chelsea bezorgt De Condé nachtmerries

Chelsea heeft een bod van 20 miljoen euro gedaan voor Mike Penders (19), wat hem de duurste Belgische doelman ooit zou maken. Genk kan deze verkoop niet weigeren, gezien de financiële noodzaak door het ontbreken van Europees voetbal. De onderhandelingen zijn in de laatste fase en een mondeling akkoord is al bereikt.

Hoewel het aanvankelijke plan was om Penders eerst te laten schitteren in de eigen rangen, zal het bod van 20 miljoen euro van Chelsea moeilijk te weigeren zijn voor Dimitri de Condé en Co. Analisten zoals Franky Van der Elst zijn verbaasd over de transfer, vooral omdat Chelsea al zes doelmannen onder contract heeft.

Chelsea's strategie om keepers in bulk te kopen en te hopen dat één succesvol zal zijn, wordt bekritiseerd. Onder de eigenaar Ted Boehly richt Chelsea zich op jonge talenten als Penders, met een lange-termijnvisie. Dit beleid is bedoeld om slimme investeringen te doen in toekomstige sterren, met een zorgvuldig ontwikkelingsplan voor elk talent.

LEES OOK: Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Penders klaar om nummer één van Genk te worden

KRC Genk heeft vorige zomer het contract van doelman Mike Penders (19) verlengd tot 2028. Vorig seizoen was Penders de derde doelman bij de club, maar het vertrouwen in dit jonge toptalent is overduidelijk. Dit is al de derde contractverlenging in slechts twee jaar tijd, en Penders traint sinds zijn vijftiende mee met het eerste elftal.

Dit seizoen wordt van hem verwacht dat hij gaat concurreren voor de positie van eerste doelman, samen met Hendrik Van Crombrugge. Tijdens de voorbereiding fungeerde Penders als eerste doelman, omdat Van Crombrugge een spierblessure opliep. Deze kans greep Penders met beide handen aan.

“Penders toonde dat hij klaar is om als eerste doelman aan het seizoen te beginnen”, concludeerde Het Nieuwsblad.

Thorsten Fink, de nieuwe coach van Genk, noemde Penders een absoluut toptalent en bevestigde dat hij er niet voor terugschrikt om met de tiener als eerste doelman aan de competitie te starten.

Chelsea biedt 20 miljoen: Penders wordt duurste doelman ooit in België

Mike Penders startte het seizoen als eerste doelman in de eerste competitiewedstrijd tegen Standard, mede omdat Hendrik Van Crombrugge nog niet wedstrijdfit was. “De vorige doelman (Maarten Vandevoordt, red.) was ook 18. Thibaut Courtois is hier eveneens jong begonnen. Dat zijn positieve voortekenen, toch?” zei Thorsten Fink.

De dag na zijn debuut tegen Standard werd het nieuwste product van de Limburgse keepersschool al in verband gebracht met een transfer naar Chelsea. De Engelse topclub volgt hem al langer, wat aantoont hoe bekend de keepersopleiding van Genk inmiddels in heel Europa is.

Het Laatste Nieuws meldde dat Chelsea ver wil gaan voor Penders: tot 20 miljoen euro, een bedrag dat met bonussen en een doorverkooppercentage nog stevig kan oplopen. Hiermee zou Penders de duurste doelman ooit in België worden.

Het plan is om hem nog één jaar bij KRC Genk te laten spelen, zonder verplichtingen over speelminuten. Volgens HLN zijn de onderhandelingen in de laatste fase beland en is het slechts een kwestie van punten en komma’s. Een mondeling akkoord werd bereikt en de timing van de medische testen zou ook al besproken zijn.

Genk baalt: 20 miljoen niet te weigeren

Mike Penders is met zijn twee meter lengte een imposante verschijning, maar hij is ook opvallend mobiel en heeft een precieze linkervoet. Al jaren wordt hij beschouwd als een supertalent, en vorig seizoen kwamen er al aanbiedingen binnen bij KRC Genk.

Hoewel het aanvankelijke plan was om Penders eerst te laten schitteren in de eigen rangen, zal het bod van 20 miljoen euro van Chelsea moeilijk te weigeren zijn voor Dimitri de Condé en Co.

“Als Belgische club kan je daarvoor je neus onmogelijk ophalen”, schreef Het Belang van Limburg. Genk, net als andere Belgische clubs, moet hun begroting rond krijgen, vooral in een jaar zonder Europees voetbal, waarbij transfers de enige bron van inkomsten zijn om structureel verlies te compenseren.

De vzw vennootschapsvorm maakt het Genk op financieel gebied er niet altijd gemakkelijker op, omdat de club geen geldschieter of suikeroom heeft in geval van nood. Om te overleven, competitief te blijven en te kunnen groeien, is Genk als 'verkoopclub' afhankelijk van uitgaande transfers, de eigen jeugdwerking en Europees voetbal.

Probleem voor Penders: Chelsea koopt keepers in bulk

Franky Van der Elst omschrijft Mike Penders als een moderne doelman, met een indrukwekkend postuur, rust en goede voeten. Toch was de analist verrast na Penders' eerste wedstrijd voor Genk toen bleek dat hij op weg is naar Chelsea, en dan nog voor zo’n bedrag.

“Da's schrikken. Ik vind dat onwaarschijnlijk. Ongezien. Misschien zelfs ongehoord”, zei The Fox in Het Nieuwsblad. Van der Elst vindt het zorgwekkend dat jonge talenten steeds vroeger België verlaten.

Hoewel hij begrijpt dat Penders naar Chelsea wil gaan en hoopt op een succesverhaal zoals dat van Thibaut Courtois, ziet hij een enorme uitdaging. Chelsea heeft momenteel al zes doelmannen onder contract, en Penders zou de zevende worden.

“Ze kopen hun keepers blijkbaar in bulk”, merkte Johan Boskamp op in Het Belang van Limburg. Van der Elst bekritiseerde Chelsea's beleid van massale aankopen, waarbij ze hopen dat één van de vele transfers succesvol zal zijn.

“Wat Chelsea nu allemaal aan het doen is - kopen, kopen, kopen en dan hopen dat één van de vele transfers rendeert - vind ik echt niet goed voor het voetbal”, zei Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Geen stockpiling: Chelsea ziet Penders als elite-talent

De nieuwe eigenaar Ted Boehly heeft al meer geld uitgegeven bij Chelsea dan in het Roman Abramovich-tijdperk, maar er zit een weloverwogen strategie achter de transferfilosofie van Clearwater Capital.

In plaats van miljoenen te spenderen aan spelers die op of over hun piek zijn, willen de Amerikaanse eigenaren het budget inzetten voor jong talent. Het beleid van het consortium van Boehly richt zich op het aantrekken van jonge toptalenten die op lange termijn rendabele investeringen moeten worden.

Chelsea wil voor elke jongere met 'elite'-potentieel gaan en ziet de 19-jarige doelman Mike Penders als een van die talenten. Hoewel sommige jonge spelers direct in de A-kern terechtkomen, krijgt het merendeel de tijd om verder te rijpen in de academie of bij andere clubs.

Chelsea benadrukt bovendien dat er voor elke speler een ontwikkelingsplan in gedachten is. Dit beleid is geen 'stockpiling' (het opstapelen van voetballers), maar maakt deel uit van de 'succession planning' van Paul Winstanley en Laurence Stewart, respectievelijk sportief directeur en hoofd talent recruitment bij Chelsea.

Penders naar Chelsea: goede zet?

Meest recent

'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

0
0
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

43
43
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

125
125
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

48
48
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

414
414
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

129
129
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

61
61
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

52
52
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

160
160
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

233
233
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

447
447
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

313
313
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

284
284
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

718
718
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

655
655
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

78
78
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

312
312
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

105
105
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

286
286
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1432
1432
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

123
123
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

418
418
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

232
232
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

142
142

Meer sportnieuws