Antwerp pakt stevig uit met pionnen van Anderlecht en PSV

door
Antwerp pakt stevig uit met pionnen van Anderlecht en PSV

Bij Antwerp gooien ze het dezer dagen over een andere boeg. De tijden waarin Paul Gheysens maar miljoenen in de club bleef pompen lijken voorbij en dat betekent dat de Great Old zelfbedruipend moet worden. Dat betekent uiteraard ook dat een andere strategie nodig is, want het kan niet meer zomaar strooien met hoge transfersommen en vette contracten.

LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Antwerp ontwikkelt jeugdopleiding verder

Eén van de aspecten waarop ze zich bij Antwerp meer willen gaan focussen, is de jeugdopleiding. De verkoop van Arthur Vermeeren maakte al duidelijk dat daar veel geld uit te halen valt en ook Zeno Van Den Bosch wordt deze zomer mogelijk nog voor een mooi bedrag verkocht.

Antwerp zette dit jaar al een grote stap met de aanstelling van Jean Kindermans als nieuwe CEO Youth, maar daar blijft het niet bij. Hij haalt nu twee belangrijke pionnen weg bij Anderlecht en PSV om de jeugdscouting te gaan leiden. Vincent Verbrugghe (26) komt over van PSV voor de scouting van de teams die acht tegen acht spelen, Rust (49) komt van Paars-Wit voor de scouting elf tegen elf.

Scouts weggehaald bij PSV en Anderlecht

"Ook op het vlak van scouting zet de RAFC Academy nieuwe stappen om het talent in de regio te ontdekken en naar de Bosuil te brengen. De ervaring die Vincent de voorbije 4 seizoenen bij PSV opdeed met de allerjongsten en de kennis van Ralph, die de laatste 5 seizoenen bij RSC Anderlecht werkte in de oudere jeugdreeksen, zullen ons scoutingapparaat en de talentdetectie ten goede komen", legt Kindermans uit.

"Vanaf de start van het nieuwe seizoen zullen beiden rond de vele voetbalvelden in België te zien zijn en zullen ze een ambitieus team van jeugdscouts aansturen", besluit hij nog. Verbrugghe en Rust zijn sinds 1 augustus aan de slag bij de Great Old.

Zal Antwerp snel de kloof met clubs als Anderlecht en Genk dichten?

Meest recent

Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

28
28
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

14
14
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

18
18
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

422
422
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

46
46
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

154
154
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

28
28
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

234
234
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

77
77
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

218
218
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

267
267
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

113
113
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

73
73
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

34
34
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

202
202
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

177
177
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

134
134
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

121
121
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

171
171
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

54
54
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

235
235
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

550
550
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

199
199
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

405
405
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

99
99

Meer sportnieuws