Antwerp pakt stevig uit met pionnen van Anderlecht en PSV

door
Antwerp pakt stevig uit met pionnen van Anderlecht en PSV

Bij Antwerp gooien ze het dezer dagen over een andere boeg. De tijden waarin Paul Gheysens maar miljoenen in de club bleef pompen lijken voorbij en dat betekent dat de Great Old zelfbedruipend moet worden. Dat betekent uiteraard ook dat een andere strategie nodig is, want het kan niet meer zomaar strooien met hoge transfersommen en vette contracten.

LEES OOK: ‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

Antwerp ontwikkelt jeugdopleiding verder

Eén van de aspecten waarop ze zich bij Antwerp meer willen gaan focussen, is de jeugdopleiding. De verkoop van Arthur Vermeeren maakte al duidelijk dat daar veel geld uit te halen valt en ook Zeno Van Den Bosch wordt deze zomer mogelijk nog voor een mooi bedrag verkocht.

Antwerp zette dit jaar al een grote stap met de aanstelling van Jean Kindermans als nieuwe CEO Youth, maar daar blijft het niet bij. Hij haalt nu twee belangrijke pionnen weg bij Anderlecht en PSV om de jeugdscouting te gaan leiden. Vincent Verbrugghe (26) komt over van PSV voor de scouting van de teams die acht tegen acht spelen, Rust (49) komt van Paars-Wit voor de scouting elf tegen elf.

Scouts weggehaald bij PSV en Anderlecht

"Ook op het vlak van scouting zet de RAFC Academy nieuwe stappen om het talent in de regio te ontdekken en naar de Bosuil te brengen. De ervaring die Vincent de voorbije 4 seizoenen bij PSV opdeed met de allerjongsten en de kennis van Ralph, die de laatste 5 seizoenen bij RSC Anderlecht werkte in de oudere jeugdreeksen, zullen ons scoutingapparaat en de talentdetectie ten goede komen", legt Kindermans uit.

"Vanaf de start van het nieuwe seizoen zullen beiden rond de vele voetbalvelden in België te zien zijn en zullen ze een ambitieus team van jeugdscouts aansturen", besluit hij nog. Verbrugghe en Rust zijn sinds 1 augustus aan de slag bij de Great Old.

Zal Antwerp snel de kloof met clubs als Anderlecht en Genk dichten?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

99
99
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

35
35
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

17
17
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

25
25
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

263
263
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

43
43
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

378
378
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

185
185
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

337
337
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

318
318
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

320
320
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1227
1227
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

415
415
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

699
699
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

315
315
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

403
403
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

993
993
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

464
464
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

481
481
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

93
93
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

356
356
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

140
140
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

128
128
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws