Antwerp pakt stevig uit met pionnen van Anderlecht en PSV

560 stemmen
Antwerp pakt stevig uit met pionnen van Anderlecht en PSV

Bij Antwerp gooien ze het dezer dagen over een andere boeg. De tijden waarin Paul Gheysens maar miljoenen in de club bleef pompen lijken voorbij en dat betekent dat de Great Old zelfbedruipend moet worden. Dat betekent uiteraard ook dat een andere strategie nodig is, want het kan niet meer zomaar strooien met hoge transfersommen en vette contracten.

LEES OOK: Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Antwerp ontwikkelt jeugdopleiding verder

Eén van de aspecten waarop ze zich bij Antwerp meer willen gaan focussen, is de jeugdopleiding. De verkoop van Arthur Vermeeren maakte al duidelijk dat daar veel geld uit te halen valt en ook Zeno Van Den Bosch wordt deze zomer mogelijk nog voor een mooi bedrag verkocht.

Antwerp zette dit jaar al een grote stap met de aanstelling van Jean Kindermans als nieuwe CEO Youth, maar daar blijft het niet bij. Hij haalt nu twee belangrijke pionnen weg bij Anderlecht en PSV om de jeugdscouting te gaan leiden. Vincent Verbrugghe (26) komt over van PSV voor de scouting van de teams die acht tegen acht spelen, Rust (49) komt van Paars-Wit voor de scouting elf tegen elf.

Scouts weggehaald bij PSV en Anderlecht

"Ook op het vlak van scouting zet de RAFC Academy nieuwe stappen om het talent in de regio te ontdekken en naar de Bosuil te brengen. De ervaring die Vincent de voorbije 4 seizoenen bij PSV opdeed met de allerjongsten en de kennis van Ralph, die de laatste 5 seizoenen bij RSC Anderlecht werkte in de oudere jeugdreeksen, zullen ons scoutingapparaat en de talentdetectie ten goede komen", legt Kindermans uit.

"Vanaf de start van het nieuwe seizoen zullen beiden rond de vele voetbalvelden in België te zien zijn en zullen ze een ambitieus team van jeugdscouts aansturen", besluit hij nog. Verbrugghe en Rust zijn sinds 1 augustus aan de slag bij de Great Old.

Zal Antwerp snel de kloof met clubs als Anderlecht en Genk dichten?

Meest recent

Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

81
81
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

35
35
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

24
24
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

117
117
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

118
118
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

408
408
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

75
75
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

78
78
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

618
618
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

153
153
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

64
64
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

128
128
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

336
336
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

565
565
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

319
319
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

666
666
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

252
252
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

37
37
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

340
340
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

120
120
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

93
93
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

487
487
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

242
242
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

301
301

Meer sportnieuws