Antwerp pakt stevig uit met pionnen van Anderlecht en PSV

560 stemmen
Antwerp pakt stevig uit met pionnen van Anderlecht en PSV

Bij Antwerp gooien ze het dezer dagen over een andere boeg. De tijden waarin Paul Gheysens maar miljoenen in de club bleef pompen lijken voorbij en dat betekent dat de Great Old zelfbedruipend moet worden. Dat betekent uiteraard ook dat een andere strategie nodig is, want het kan niet meer zomaar strooien met hoge transfersommen en vette contracten.

LEES OOK: Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Antwerp ontwikkelt jeugdopleiding verder

Eén van de aspecten waarop ze zich bij Antwerp meer willen gaan focussen, is de jeugdopleiding. De verkoop van Arthur Vermeeren maakte al duidelijk dat daar veel geld uit te halen valt en ook Zeno Van Den Bosch wordt deze zomer mogelijk nog voor een mooi bedrag verkocht.

Antwerp zette dit jaar al een grote stap met de aanstelling van Jean Kindermans als nieuwe CEO Youth, maar daar blijft het niet bij. Hij haalt nu twee belangrijke pionnen weg bij Anderlecht en PSV om de jeugdscouting te gaan leiden. Vincent Verbrugghe (26) komt over van PSV voor de scouting van de teams die acht tegen acht spelen, Rust (49) komt van Paars-Wit voor de scouting elf tegen elf.

Scouts weggehaald bij PSV en Anderlecht

"Ook op het vlak van scouting zet de RAFC Academy nieuwe stappen om het talent in de regio te ontdekken en naar de Bosuil te brengen. De ervaring die Vincent de voorbije 4 seizoenen bij PSV opdeed met de allerjongsten en de kennis van Ralph, die de laatste 5 seizoenen bij RSC Anderlecht werkte in de oudere jeugdreeksen, zullen ons scoutingapparaat en de talentdetectie ten goede komen", legt Kindermans uit.

"Vanaf de start van het nieuwe seizoen zullen beiden rond de vele voetbalvelden in België te zien zijn en zullen ze een ambitieus team van jeugdscouts aansturen", besluit hij nog. Verbrugghe en Rust zijn sinds 1 augustus aan de slag bij de Great Old.

Zal Antwerp snel de kloof met clubs als Anderlecht en Genk dichten?

Meest recent

'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

44
44
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

46
46
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

66
66
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

63
63
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

135
135
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

141
141
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

45
45
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

38
38
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

324
324
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

173
173
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

260
260
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

145
145
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

217
217
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

105
105
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

384
384
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

172
172
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

304
304
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

215
215
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

134
134
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

153
153
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

112
112
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

847
847
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

248
248

Meer sportnieuws