'Volgende Belg op weg naar de uitgang bij Burnley'

177 stemmen
'Volgende Belg op weg naar de uitgang bij Burnley'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische spelers de overstap naar Burnley onder impuls van Vincent Kompany. Na het verrassende vertrek van de trainer naar Bayern München deze zomer lijkt het er echter op dat heel wat landgenoten ook zullen moeten opkrassen op Turf Moor.

Zo lijkt er bijvoorbeeld voor Mike Trésor geen plaats meer te zijn bij de Clarets, nadat de eenmalige Rode Duivel vorig seizoen amper aan spelen toekwam in de Premier League. Ook een volgende Belg lijkt nu op weg naar de uitgang.

Bastien vertrekt bij Burnley

Ook Samuel Bastien zal komend seizoen de kleuren van Burnley niet verdedigen, schrijft Sacha Tavolieri. De 27-jarige middenvelder was in de zomer van 2022 één van de eerste transfers van Kompany, die hem toen wegkaapte bij Standard. Eerder had Bastien ook al voor Anderlecht, Avellino en Chievo gespeeld.

De Congolese Belg kon echter nooit een basisplaats afdwingen. Hij kwam in zijn eerste seizoen nog 24 keer in actie, zij het vooral als invaller. Vorig seizoen werd Bastien al verhuurd aan het Turkse Kasimpasa, maar daar kwam hij amper aan de bak.

Uitleenbeurt aan Fortuna Sittard

Nu lonkt een nieuwe uitleenbeurt. Bastien zou zijn carrière verderzetten in de Nederlandse Eredivisie, want daar zou Fortuna Sittard een akkoord bereikt hebben over zijn tijdelijke komst.

Daarmee zal Bastien door een achterpoortje verdwijnen bij Burnley, want volgende zomer loopt zijn contract bij de Engelse club af. Het wordt de komende weken ook nog uitkijken wat de toekomst brengt voor andere Belgen als Ameen Al-Dakhil, Hannes Delcroix, Anass Zaroury en Benson Manuel bij de club.

Had een Belgische eersteklasser naar hem moeten polsen?

Meest recent

Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

13
13
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

27
27
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

390
390
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

21
21
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

164
164
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

140
140
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

338
338
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

341
341
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

297
297
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

68
68
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

93
93
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

156
156
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

83
83
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

85
85
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

188
188
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

155
155
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

130
130
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

250
250
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

500
500
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

314
314
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

147
147
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

40
40

Meer sportnieuws