‘Zomertopper voor AA Gent: dribbelkoning aan soldenprijs’

door
‘Zomertopper voor AA Gent: dribbelkoning aan soldenprijs’

AA Gent heeft interesse in Hélio Varela van Portimonense, een creatieve flankaanvaller die momenteel beschikbaar lijkt voor een koopje van 3 miljoen euro. Varela, die in januari nog meer dan 7 miljoen euro kostte, staat als 71ste in de ranglijst van de beste dribbelaars onder 23 jaar.

Deze kwaliteiten zouden de Buffalo’s goed van pas komen, vooral na hun moeizame prestaties tot nu toe. AA Gent mist momenteel creativiteit en effectiviteit op de flanken, wat resulteerde in een teleurstellende nederlaag tegen FCV Dender, ondanks 65% balbezit.

Varela zou de aanvallende impulsen kunnen bieden die Gent nodig heeft om hun seizoen te herpakken en concurrentie van KRC Genk en Antwerp FC te trotseren.

LEES OOK: 'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

3 miljoen euro voor extra creativiteit op de flanken

AA Gent beleeft momenteel een stroef begin van het seizoen. Hoewel de Buffalo’s op de eerste speeldag een overwinning boekten tegen KV Kortrijk, wisten ze niet te overtuigen.

Vorig weekend leed het team van Wouter Vrancken zelfs een nederlaag tegen promovendus FCV Dender. De defensie van Gent staat nog niet stevig en ook de flanken creëren te weinig doelgevaar.

Spits Andri Gudjohnsen staat vaak op een eiland en de IJslander mist de nodige ondersteuning om belangrijk te zijn. Volgens Record heeft AA Gent daarom interesse in Hélio Varela, de flankaanvaller van Portimonense.

De Portugezen schatten zijn waarde op 3 miljoen euro en de Oost-Vlamingen hebben reeds de eerste gesprekken gevoerd om een mogelijke transfer te bespreken.

Interessant is dat ook twee andere Belgische clubs, KRC Genk en Antwerp FC, Varela nauwlettend in de gaten houden en volgens de Portugese krant mogelijk eveneens met voorstellen zullen komen. 

Soldenprijs: in januari kostte Varela meer dan 7 miljoen

In juni kreeg Hélio Varela al een voorstel van een club uit Qatar, maar dat werd categoriek geweigerd door Portimonense. De Portugese tweedeklasser hoopt namelijk dat clubs uit hoger aangeschreven competities interesse zullen tonen.

Varela heeft bij Portimonense een contract tot 2026 en een gelimiteerde clausule van 20 miljoen euro. Vorige winter vroeg de degradant nog de hoofdprijs voor Varela. Toen stond de aanvaller in de belangstelling van Zenit Sint-Petersburg, dat maar liefst zeven miljoen euro voor hem overhad.

Portimonense weigerde het Russische bod en hield hun revelatie in de Algarve. Hetzelfde gebeurde met een bod van Al Fateh van vier miljoen euro.

Deze zomer lijkt Varela onhoudbaar te worden voor de Portugezen, die opvallend genoeg hun oorspronkelijke vraagprijs hebben meer dan gehalveerd, van meer dan zeven miljoen euro naar drie miljoen.

Varela behoort tot de beste dribbelaars ter wereld

Sérgio Vieira, coach van Portimonense, stelde vorige week vast dat Varela een uitstekende voorbereiding heeft gehad en ziet in hem een speler met potentieel voor grote clubs. “Hij heeft een enorm potentieel en zal binnenkort andere niveaus kunnen bereiken,” aldus Vieira.

Varela is een speler die graag dribbelt en die kwaliteiten werden benadrukt in het CIES Football Observatory-rapport waarin van de 100 beste dribbelaars onder 23 jaar.

Varela bezette de 71ste plaats en was de enige speler uit de Portugese competitie die in de lijst terug te vinden was.

De leider van deze ranglijst was Antonio Nusa van Club Brugge, gevolgd door Luís Guilherme van Palmeiras en Wesley Gassova van Corinthians. In de vijf Europese topcompetities stond het wonderkind Lamine Yamal bovenaan, met Gabriel Martinelli van Arsenal en Luca Koleosho van Burnley op de tweede en derde plaats.

Vrancken maakt zich zorgen door tekort aan creativiteit

AA Gent zou zeker baat hebben bij de mogelijke komst van Hélio Varela. De 22-jarige creatieve flankaanvaller staat bekend om zijn dribbels en offensieve impulsen – kwaliteiten die de Buffalo’s vorige weekend tegen FCV Dender duidelijk ontbeerden.

Ondanks 65% balbezit wist Gent daar weinig mee te doen. Spits Andri Gudjohnsen werd nauwelijks aangespeeld en kreeg weinig ondersteuning.

“Veel goede wil, maar het ontbrak hen aan creativiteit én kwaliteit in de zone van de waarheid. Dat moet Vrancken toch stilaan zorgen baren,” stelde Het Nieuwsblad vast.

“De Buffalo’s toonden wel inzet, maar missen voorlopig vernuft en doortastendheid om een solide organisatie te ontmantelen.”

AA Gent heeft nood aan een speler zoals Varela

Meest recent

Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

8
8
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

49
49
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

32
32
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

158
158
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

290
290
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

811
811
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

239
239
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

139
139
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

105
105
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

112
112
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

116
116
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

196
196
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

253
253
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

202
202
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

233
233
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

193
193
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

185
185
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

517
517
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

605
605
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

114
114
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

319
319
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

106
106
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

196
196
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

485
485
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

294
294

Meer sportnieuws