Toptransfer Puertas? Union spreekt duidelijke taal

door
Toptransfer Puertas? Union spreekt duidelijke taal

In de voorrondes van de Champions League wil Union SG zich woensdagavond van een goede uitgangspositie verzekeren tegen Slavia Praag. Daarvoor kan vooralsnog rekenen op Cameron Puertas. Al is een vertrek van de spelmaker allerminst uitgesloten.

Sinds de Unionisten in de zomer van 2021 hun rentree maakten op het hoogste niveau, werd een indrukwekkend parcours afgelegd. In de drie seizoenen die daarop volgden, deden de Brusselaars telkens tot het slot van de competitie mee voor de titel. Het kampioenschap werd uiteindelijk (nog?) niet binnen gehaald, maar twee tweede en één derde plaats in de eindnotering, mag natuurlijk ook gezien worden.

LEES OOK: Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Scenario herhaalt zich

Daarnaast deed de club het ook goed in Europa en werd inmiddels ook beslag gelegd op de Beker van België. Van een succesverhaal gesproken. Maar dat heeft ook een keerzijde. In de twee voorbije seizoenen zag Union met Felice Mazzu en Karel Geraerts telkens zijn hoofdtrainer vertrekken. Een scenario dat zich deze zomer opnieuw herhaalde met Alexander Blessin, die voor Sankt Pauli koos.

Daarnaast moest Union in het tussenseizoen steevast afscheid nemen van een waslijst aan sterkhouders. En ook dat is deze zomer opnieuw het geval. Mohamed Amoura vertrok bijvoorbeeld voor een pak geld naar het Duitse VfL Wolfsburg. Gustaf Nilsson rondde op zijn beurt een binnenlandse transfer af en koos voor een overgang naar Club Brugge. En aan dat lijstje wordt mogelijk ook de naam Puertas toegevoegd.

Verkopen geen must

De Spaans Zwitserse spelmaker ontbolsterde vorig seizoen helemaal en kroonde zich zelfs tot 'Speler vh Jaar' in de JPL. Verschillende ploegen tonen dan ook interesse, vooral vanuit de Bundesliga heerst naar verluidt belangstelling. Voorlopig kwam er weliswaar nog geen toereikend bod op tafel. Maar met nog een maandje te gaan op de zomerse transfermarkt kan daar snel verandering in komen.

Union-CEO Philippe Bormans spreekt alvast duidelijke taal over een eventueel vertrek van de draaischijf. "De markt is nog vijf weken open, tot en met 6 september. Je merkt dat ze in veel landen nog op gang moet komen. En als straks blijkt dat Puertas niet vertrekt, gaan wij daar zeker niet rouwig om zijn", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Ik kan niet namens de speler spreken, maar het is geen must. Ons uitgaand huiswerk was vrij snel klaar, waardoor onze rekeningen in orde zijn."

Puertas hoort bij de vijf beste spelers in de JPL ...

Meest recent

'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

6
6
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

77
77
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

40
40
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

93
93
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

45
45
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

147
147
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

215
215
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

224
224
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

128
128
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

48
48
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

454
454
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

190
190
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

535
535
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

289
289
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

276
276
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

156
156
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

253
253
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

250
250
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

125
125
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

418
418
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

408
408
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

228
228
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

179
179
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

523
523
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

100
100

Meer sportnieuws