Toptransfer Puertas? Union spreekt duidelijke taal

305 stemmen
Toptransfer Puertas? Union spreekt duidelijke taal

In de voorrondes van de Champions League wil Union SG zich woensdagavond van een goede uitgangspositie verzekeren tegen Slavia Praag. Daarvoor kan vooralsnog rekenen op Cameron Puertas. Al is een vertrek van de spelmaker allerminst uitgesloten.

Sinds de Unionisten in de zomer van 2021 hun rentree maakten op het hoogste niveau, werd een indrukwekkend parcours afgelegd. In de drie seizoenen die daarop volgden, deden de Brusselaars telkens tot het slot van de competitie mee voor de titel. Het kampioenschap werd uiteindelijk (nog?) niet binnen gehaald, maar twee tweede en één derde plaats in de eindnotering, mag natuurlijk ook gezien worden.

LEES OOK: 'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Scenario herhaalt zich

Daarnaast deed de club het ook goed in Europa en werd inmiddels ook beslag gelegd op de Beker van België. Van een succesverhaal gesproken. Maar dat heeft ook een keerzijde. In de twee voorbije seizoenen zag Union met Felice Mazzu en Karel Geraerts telkens zijn hoofdtrainer vertrekken. Een scenario dat zich deze zomer opnieuw herhaalde met Alexander Blessin, die voor Sankt Pauli koos.

Daarnaast moest Union in het tussenseizoen steevast afscheid nemen van een waslijst aan sterkhouders. En ook dat is deze zomer opnieuw het geval. Mohamed Amoura vertrok bijvoorbeeld voor een pak geld naar het Duitse VfL Wolfsburg. Gustaf Nilsson rondde op zijn beurt een binnenlandse transfer af en koos voor een overgang naar Club Brugge. En aan dat lijstje wordt mogelijk ook de naam Puertas toegevoegd.

Verkopen geen must

De Spaans Zwitserse spelmaker ontbolsterde vorig seizoen helemaal en kroonde zich zelfs tot 'Speler vh Jaar' in de JPL. Verschillende ploegen tonen dan ook interesse, vooral vanuit de Bundesliga heerst naar verluidt belangstelling. Voorlopig kwam er weliswaar nog geen toereikend bod op tafel. Maar met nog een maandje te gaan op de zomerse transfermarkt kan daar snel verandering in komen.

Union-CEO Philippe Bormans spreekt alvast duidelijke taal over een eventueel vertrek van de draaischijf. "De markt is nog vijf weken open, tot en met 6 september. Je merkt dat ze in veel landen nog op gang moet komen. En als straks blijkt dat Puertas niet vertrekt, gaan wij daar zeker niet rouwig om zijn", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Ik kan niet namens de speler spreken, maar het is geen must. Ons uitgaand huiswerk was vrij snel klaar, waardoor onze rekeningen in orde zijn."

Puertas hoort bij de vijf beste spelers in de JPL ...

Meest recent

'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

9
9
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

44
44
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

151
151
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

121
121
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

267
267
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

266
266
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

149
149
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

77
77
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

773
773
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

124
124
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

407
407
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1530
1530
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

352
352
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

472
472
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

360
360
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

413
413
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1180
1180
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

360
360
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

299
299
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

311
311
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

384
384
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

74
74
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

63
63
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

568
568
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

40
40

Meer sportnieuws