Toptransfer Puertas? Union spreekt duidelijke taal

305
Toptransfer Puertas? Union spreekt duidelijke taal

In de voorrondes van de Champions League wil Union SG zich woensdagavond van een goede uitgangspositie verzekeren tegen Slavia Praag. Daarvoor kan vooralsnog rekenen op Cameron Puertas. Al is een vertrek van de spelmaker allerminst uitgesloten.

Sinds de Unionisten in de zomer van 2021 hun rentree maakten op het hoogste niveau, werd een indrukwekkend parcours afgelegd. In de drie seizoenen die daarop volgden, deden de Brusselaars telkens tot het slot van de competitie mee voor de titel. Het kampioenschap werd uiteindelijk (nog?) niet binnen gehaald, maar twee tweede en één derde plaats in de eindnotering, mag natuurlijk ook gezien worden.

LEES OOK: Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Scenario herhaalt zich

Daarnaast deed de club het ook goed in Europa en werd inmiddels ook beslag gelegd op de Beker van België. Van een succesverhaal gesproken. Maar dat heeft ook een keerzijde. In de twee voorbije seizoenen zag Union met Felice Mazzu en Karel Geraerts telkens zijn hoofdtrainer vertrekken. Een scenario dat zich deze zomer opnieuw herhaalde met Alexander Blessin, die voor Sankt Pauli koos.

Daarnaast moest Union in het tussenseizoen steevast afscheid nemen van een waslijst aan sterkhouders. En ook dat is deze zomer opnieuw het geval. Mohamed Amoura vertrok bijvoorbeeld voor een pak geld naar het Duitse VfL Wolfsburg. Gustaf Nilsson rondde op zijn beurt een binnenlandse transfer af en koos voor een overgang naar Club Brugge. En aan dat lijstje wordt mogelijk ook de naam Puertas toegevoegd.

Verkopen geen must

De Spaans Zwitserse spelmaker ontbolsterde vorig seizoen helemaal en kroonde zich zelfs tot 'Speler vh Jaar' in de JPL. Verschillende ploegen tonen dan ook interesse, vooral vanuit de Bundesliga heerst naar verluidt belangstelling. Voorlopig kwam er weliswaar nog geen toereikend bod op tafel. Maar met nog een maandje te gaan op de zomerse transfermarkt kan daar snel verandering in komen.

Union-CEO Philippe Bormans spreekt alvast duidelijke taal over een eventueel vertrek van de draaischijf. "De markt is nog vijf weken open, tot en met 6 september. Je merkt dat ze in veel landen nog op gang moet komen. En als straks blijkt dat Puertas niet vertrekt, gaan wij daar zeker niet rouwig om zijn", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Ik kan niet namens de speler spreken, maar het is geen must. Ons uitgaand huiswerk was vrij snel klaar, waardoor onze rekeningen in orde zijn."

Puertas hoort bij de vijf beste spelers in de JPL ...

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

19
19
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

23
23
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

32
32
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

98
98
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

69
69
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

120
120
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

151
151
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

23
23
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

44
44
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

404
404
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

189
189
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

585
585
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

210
210
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

48
48
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

191
191
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

128
128
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

63
63
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

171
171
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

116
116
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

159
159
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

38
38
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

135
135
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

208
208

Meer sportnieuws