Antwerp bevestigt: kampioenenmaker verlaat de club

door
Antwerp bevestigt: kampioenenmaker verlaat de club

Het werd de voorbije maanden genoegzaam duidelijk dat Antwerp deze zomer wellicht een aantal smaakmakers zou gaan verkopen om minder afhankelijk te worden van de centen van Paul Gheysens. Al kwam de verwachte leegloop toch maar traag op gang, want tot dusver was enkel George Ilenikhena (AS Monaco) voor een mooie transfersom vertrokken.

Andere verwachte vertrekkers als Jean Butez, Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha lopen vooralsnog gewoon rond op de Bosuil. Een andere sterkhouder heet nu echter wel de Great Old verlaten.

LEES OOK: Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Antwerp neemt afscheid van Ekkelenkamp

Antwerp laat dinsdagavond immers weten dat het afscheid neemt van Jurgen Ekkelenkamp. De Nederlandse middenvelder genoot al een tijdje interesse uit de Serie A en heeft zijn transfer nu ook beet. Hij zette zijn handtekening bij Udinese.

Ekkelenkamp streek in 2022 neer op de Bosuil. Antwerp telde toen 5 miljoen euro neer om hem weg te kapen bij Hertha BSC. De 24-jarige groeide meteen uit tot een belangrijke pion onder Mark van Bommel en had ook een groot aandeel in het behalen van de dubbel in zijn eerste seizoen.

Transfer naar Udinese is rond

In totaal kwam Ekkelenkamp uiteindelijk 92 keer in actie voor Antwerp, waarin hij goed was voor elf doelpunten en elf assists. Hij speelde dit seizoen nog mee op de openingsspeeldag tegen Charleroi, maar zat vorig weekend tegen Anderlecht al niet meer in de kern.

Met het vertrek van Ekkelenkamp wordt de spoeling op het middenveld nog wat dunner bij Antwerp. Jonas De Roeck kreeg er deze zomer wel Tjaronn Chery bij, maar verder kan hij enkel nog rekenen op Keita - die mogelijk ook vertrekt -, Yusuf en jonkies Doumbia, Smits en Scott.

Is zijn vertrek een aderlating voor Antwerp?

Meest recent

'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

34
34
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

5
5
'Hasi velt verdict: aanwinst Renard verlaat Anderlecht'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

118
118
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten hoofdstuk, zo ...

172
172
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

267
267
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

70
70
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

201
201
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

41
41
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

226
226
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

74
74
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

143
143
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

209
209
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

84
84
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

74
74
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

126
126
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

210
210
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

203
203
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

81
81
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

182
182
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

155
155
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

384
384
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

192
192
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

56
56
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

166
166

Meer sportnieuws