Antwerp bevestigt: kampioenenmaker verlaat de club

door
Antwerp bevestigt: kampioenenmaker verlaat de club

Het werd de voorbije maanden genoegzaam duidelijk dat Antwerp deze zomer wellicht een aantal smaakmakers zou gaan verkopen om minder afhankelijk te worden van de centen van Paul Gheysens. Al kwam de verwachte leegloop toch maar traag op gang, want tot dusver was enkel George Ilenikhena (AS Monaco) voor een mooie transfersom vertrokken.

Andere verwachte vertrekkers als Jean Butez, Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha lopen vooralsnog gewoon rond op de Bosuil. Een andere sterkhouder heet nu echter wel de Great Old verlaten.

LEES OOK: Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Antwerp neemt afscheid van Ekkelenkamp

Antwerp laat dinsdagavond immers weten dat het afscheid neemt van Jurgen Ekkelenkamp. De Nederlandse middenvelder genoot al een tijdje interesse uit de Serie A en heeft zijn transfer nu ook beet. Hij zette zijn handtekening bij Udinese.

Ekkelenkamp streek in 2022 neer op de Bosuil. Antwerp telde toen 5 miljoen euro neer om hem weg te kapen bij Hertha BSC. De 24-jarige groeide meteen uit tot een belangrijke pion onder Mark van Bommel en had ook een groot aandeel in het behalen van de dubbel in zijn eerste seizoen.

Transfer naar Udinese is rond

In totaal kwam Ekkelenkamp uiteindelijk 92 keer in actie voor Antwerp, waarin hij goed was voor elf doelpunten en elf assists. Hij speelde dit seizoen nog mee op de openingsspeeldag tegen Charleroi, maar zat vorig weekend tegen Anderlecht al niet meer in de kern.

Met het vertrek van Ekkelenkamp wordt de spoeling op het middenveld nog wat dunner bij Antwerp. Jonas De Roeck kreeg er deze zomer wel Tjaronn Chery bij, maar verder kan hij enkel nog rekenen op Keita - die mogelijk ook vertrekt -, Yusuf en jonkies Doumbia, Smits en Scott.

Is zijn vertrek een aderlating voor Antwerp?

Meest recent

Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

10
10
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

44
44
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

91
91
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

79
79
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

24
24
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

112
112
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

51
51
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

137
137
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

75
75
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

128
128
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

201
201
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

84
84
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

39
39
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

35
35
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

182
182
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

109
109
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

45
45
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

150
150
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

34
34
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

71
71
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

80
80
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

124
124
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

158
158
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

228
228

Meer sportnieuws