Antwerp bevestigt: kampioenenmaker verlaat de club

door
Antwerp bevestigt: kampioenenmaker verlaat de club

Het werd de voorbije maanden genoegzaam duidelijk dat Antwerp deze zomer wellicht een aantal smaakmakers zou gaan verkopen om minder afhankelijk te worden van de centen van Paul Gheysens. Al kwam de verwachte leegloop toch maar traag op gang, want tot dusver was enkel George Ilenikhena (AS Monaco) voor een mooie transfersom vertrokken.

Andere verwachte vertrekkers als Jean Butez, Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha lopen vooralsnog gewoon rond op de Bosuil. Een andere sterkhouder heet nu echter wel de Great Old verlaten.

LEES OOK: Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Antwerp neemt afscheid van Ekkelenkamp

Antwerp laat dinsdagavond immers weten dat het afscheid neemt van Jurgen Ekkelenkamp. De Nederlandse middenvelder genoot al een tijdje interesse uit de Serie A en heeft zijn transfer nu ook beet. Hij zette zijn handtekening bij Udinese.

Ekkelenkamp streek in 2022 neer op de Bosuil. Antwerp telde toen 5 miljoen euro neer om hem weg te kapen bij Hertha BSC. De 24-jarige groeide meteen uit tot een belangrijke pion onder Mark van Bommel en had ook een groot aandeel in het behalen van de dubbel in zijn eerste seizoen.

Transfer naar Udinese is rond

In totaal kwam Ekkelenkamp uiteindelijk 92 keer in actie voor Antwerp, waarin hij goed was voor elf doelpunten en elf assists. Hij speelde dit seizoen nog mee op de openingsspeeldag tegen Charleroi, maar zat vorig weekend tegen Anderlecht al niet meer in de kern.

Met het vertrek van Ekkelenkamp wordt de spoeling op het middenveld nog wat dunner bij Antwerp. Jonas De Roeck kreeg er deze zomer wel Tjaronn Chery bij, maar verder kan hij enkel nog rekenen op Keita - die mogelijk ook vertrekt -, Yusuf en jonkies Doumbia, Smits en Scott.

Is zijn vertrek een aderlating voor Antwerp?

Meest recent

Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

0
0
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

17
17
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

18
18
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

24
24
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

65
65
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

115
115
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

176
176
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

97
97
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

61
61
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

156
156
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

274
274
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

57
57
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

100
100
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

420
420
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

125
125
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

113
113
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

258
258
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

333
333
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

413
413
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

78
78
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

89
89
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

114
114
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

164
164
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

244
244
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

75
75

Meer sportnieuws