SK Beveren verliest topschutter en vindt vervanger in PL

88 stemmen
SK Beveren verliest topschutter en vindt vervanger in PL

Vorig seizoen stelde SK Beveren zwaar teleur in de Challenger Pro League. Het ambieerde promotie, maar eindigde pas als achtste en haalde daarmee niet eens de play-offs. Dit seizoen moet het beter, maar op de Freethiel zullen ze niet kunnen rekenen op een smaakmaker.

Beveren moest dinsdag immers afscheid nemen van zijn prijsschutter. Goduine Koyalipou vond vorig seizoen zestien keer de weg naar de netten en daarmee kroonde hij zich tot topschutter van de Challenger Pro League. Die prestatie levert hem nu een transfer op.

LEES OOK: Beveren neemt afscheid van drie spelers

Beveren verliest Koyalipou

De 24-jarige spits zet zijn carrière immers verder bij de Bulgaarse topclub CSKA Sofia, dat hem definitief overneemt. Dat zal Beveren wellicht ook een mooie transfersom opleveren. Sportief is zijn vertrek wel een aderlating, maar SKB blijft niet bij de pakken zitten.

Het ging meteen een vervanger ophalen in de Premier League. Enkele uren na het vertrek van Koyalipou werd immers de komst bekend gemaakt van Ademola Ola-Adebomi. De 20-jarige spits komt op huurbasis over van Crystal Palace.

Vervanger komt uit Premier League

Daar liet de jonge Engelsman al knappe dingen zien bij de beloften met zestien goals in 33 wedstrijden. Hij haalde ook een paar keer de wedstrijdselectie bij de A-ploeg, maar kon nog niet doorbreken. Vorig seizoen werd hij ook verhuurd aan de Engelse derdeklasser Burton Albion.

"We geloven sterk in de specifieke kwaliteiten van Ademola. Door zijn lengte en kracht beschikt hij over de ideale eigenschappen van een targetspits", toont Bob Peeters zich tevreden met de kwaliteiten. "We zijn ervan overtuigd dat hij, gesteund door de ervaren spelers in onze kern, met zijn drive en energie voor veel gevaar in de zestienmeter zal zorgen."

Doet SK Beveren hier een goede zaak?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

11
11
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

7
7
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

40
40
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

256
256
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

36
36
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

134
134
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

164
164
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

132
132
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

429
429
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

106
106
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

105
105
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

52
52
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

144
144
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

295
295
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

114
114
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

56
56
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

70
70
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

227
227
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

67
67
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

154
154
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

421
421
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

276
276
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

539
539
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

148
148

Meer sportnieuws