SK Beveren verliest topschutter en vindt vervanger in PL

door
SK Beveren verliest topschutter en vindt vervanger in PL

Vorig seizoen stelde SK Beveren zwaar teleur in de Challenger Pro League. Het ambieerde promotie, maar eindigde pas als achtste en haalde daarmee niet eens de play-offs. Dit seizoen moet het beter, maar op de Freethiel zullen ze niet kunnen rekenen op een smaakmaker.

Beveren moest dinsdag immers afscheid nemen van zijn prijsschutter. Goduine Koyalipou vond vorig seizoen zestien keer de weg naar de netten en daarmee kroonde hij zich tot topschutter van de Challenger Pro League. Die prestatie levert hem nu een transfer op.

LEES OOK: Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

Beveren verliest Koyalipou

De 24-jarige spits zet zijn carrière immers verder bij de Bulgaarse topclub CSKA Sofia, dat hem definitief overneemt. Dat zal Beveren wellicht ook een mooie transfersom opleveren. Sportief is zijn vertrek wel een aderlating, maar SKB blijft niet bij de pakken zitten.

Het ging meteen een vervanger ophalen in de Premier League. Enkele uren na het vertrek van Koyalipou werd immers de komst bekend gemaakt van Ademola Ola-Adebomi. De 20-jarige spits komt op huurbasis over van Crystal Palace.

Vervanger komt uit Premier League

Daar liet de jonge Engelsman al knappe dingen zien bij de beloften met zestien goals in 33 wedstrijden. Hij haalde ook een paar keer de wedstrijdselectie bij de A-ploeg, maar kon nog niet doorbreken. Vorig seizoen werd hij ook verhuurd aan de Engelse derdeklasser Burton Albion.

"We geloven sterk in de specifieke kwaliteiten van Ademola. Door zijn lengte en kracht beschikt hij over de ideale eigenschappen van een targetspits", toont Bob Peeters zich tevreden met de kwaliteiten. "We zijn ervan overtuigd dat hij, gesteund door de ervaren spelers in onze kern, met zijn drive en energie voor veel gevaar in de zestienmeter zal zorgen."

Doet SK Beveren hier een goede zaak?

Meest recent

Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

1
1
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

20
20
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

86
86
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

63
63
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

80
80
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

51
51
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

124
124
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

41
41
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

49
49
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

190
190
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

290
290
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

114
114
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

236
236
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

88
88
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

139
139
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

146
146
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

64
64
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijkheid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

276
276
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

169
169
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

282
282
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

219
219
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

220
220
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

151
151
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

352
352
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

159
159

Meer sportnieuws