Club mist seizoensstart: Hayen krijgt eerste waarschuwing

457 stemmen
Club mist seizoensstart: Hayen krijgt eerste waarschuwing

Club Brugge begon met de nodige verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar heeft zijn start voorlopig gemist. Na drie wedstrijden kon de landskampioen nog geen enkele zege boeken. En dus neemt ook de druk op coach Nicky Hayen onvermijdelijk toe.

De Limburgse trainer stond vorig seizoen lange tijd aan het roer bij Club Nxt. Vlak voor de Play-Offs besloot het Brugse bestuur echter om afscheid te nemen van Ronny Deila. Bijgevolg werd Hayen gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Aanvankelijk zou dat louter een tijdelijke opdracht worden.

Maar Hayen wist vervolgens alle verwachtingen te overtreffen. Zo hielp hij Club aan een plek in de halve finales in de Conference League. En vooral de prestaties in eigen land maakten indruk. Na een onwaarschijnlijke reeks in de PO's, kroonde Blauw-Zwart zich uiteindelijk zelfs nog tot landskampioen.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Ondermaats begin

Deze straffe prestaties zag Hayen logischerwijs beloond worden met een vaste benoeming. Bijgevolg zijn de omstandigheden wel drastisch veranderd. Tijdens zijn interim-periode lagen de verwachtingen immers erg laag. Maar van excuses zijn momenteel geen sprake meer, er móéten nu goede resultaten volgen. En liefst met dominant en aanvallend voetbal.

En die verwachtingen werden voorlopig niet ingelost. Club verloor van Union en Standard, terwijl het tegen KV Mechelen op 1-1 bleef steken. Het voetbal is bovendien allerminst sprankelend. De partij van zondag was zelfs de minste van de drie tot dusver, terwijl Blauw-Zwart in principe net progressie zou geboekt moeten hebben.

Twee cruciale duels

Voorlopig is er van paniek nog geen sprake bij Blauw-Zwart. Maar uiteraard kan deze situatie niet blijven aanslepen. Volgens Het Laatste Nieuws worden de twee komende duels tegen KRC Genk en Antwerp FC dan ook van cruciaal belang. "Tegen Genk en Antwerp moet er haast twee keer gewonnen worden. Zoniet zal alles en iedereen die nochtans zijn aandeel had in de landstitel vroeg of laat in vraag worden gesteld", is Hayen alvast gewaarschuwd.

Club had Hayen van een ervaren assistent moeten voorzien ...

Meest recent

Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

14
14
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

5
5
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

15
15
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

33
33
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

66
66
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

56
56
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

137
137
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

190
190
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

423
423
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

180
180
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

276
276
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

28
28
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

40
40
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

159
159
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

192
192
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

473
473
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

184
184
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

41
41
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

41
41
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

29
29
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

119
119
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

256
256
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

537
537

Meer sportnieuws