Club Brugge wacht Kühnen-procedure niet af en grijpt in

397 stemmen
Club Brugge wacht Kühnen-procedure niet af en grijpt in

Club Brugge is met een nieuwe update gekomen rond ‘Kühnen-gate’ van afgelopen speeldag. Tijdens de topper tegen Standard Luik werden verschillende supporters in het uitvak gespot met de nazistische groet.

Blauw-Zwart kwam al met verschillende statements over het voorval. Zeker omdat het een wederkerend incident is. Eerder werd de Kühnen-groet ook al opgemerkt tijdens de Supercup tegen Union SG. De landskampioen blijft niet bij de pakken zitten.

LEES OOK: Standard komt met transfernieuws op de proppen

Burgerrechtelijke procedure

Club Brugge heeft een dossier ingediend bij de Kamer Burgerrechtelijke Uitsluiting van de KBVB. Vervolgens zou dan een stadionverbod kunnen worden uitgedeeld aan de verdachte personen. Blauw-Zwart identificeerde al verschillende supporters van het uitvak op Sclessin.

Voor de wedstrijd was er nochtans een antiracisme-actie, maar daar werd wansmakelijk op gereageerd. Ondertussen probeerde de supportersgroep van Club Brugge de situatie in een andere richting te duwen. Club Brugge laat de zaak echter niet zomaar voorbijgaan.

Meteen ingegrepen

Club Brugge meldt nu namelijk dat het niet zal wachten op de Burgerrechtelijke beslissing. ‘Club wacht nu het resultaat van dat dossier niet af en weigert vanaf nu zelf 34 supporters (24 gisteren geïdentificeerd + 10 supporters die vandaag werden geïdentificeerd) toe te laten op alle uit en thuismatchen van Club’, klinkt het.

De landskampioen laat ook weten dat het zich wil distantiëren van die supportersgroepen. ‘Club blijft benadrukken dat er binnen de Blauw-Zwarte familie geen enkele plaats is voor wangedrag en dat het zal blijven proactief optreden tegen mensen die het niet waard zijn onze Club-kleuren te dragen.’

Een goede reactie van Club Brugge?

Meest recent

Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

25
25
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

80
80
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

172
172
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

113
113
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

10
10
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

97
97
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

49
49
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

78
78
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

198
198
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

75
75
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

160
160
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

414
414
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

138
138
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

85
85
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

99
99
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

212
212
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

226
226
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

98
98
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

50
50
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

215
215
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

243
243
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

102
102
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

81
81
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

448
448

Meer sportnieuws