Club Brugge wacht Kühnen-procedure niet af en grijpt in

397 stemmen
Club Brugge wacht Kühnen-procedure niet af en grijpt in

Club Brugge is met een nieuwe update gekomen rond ‘Kühnen-gate’ van afgelopen speeldag. Tijdens de topper tegen Standard Luik werden verschillende supporters in het uitvak gespot met de nazistische groet.

Blauw-Zwart kwam al met verschillende statements over het voorval. Zeker omdat het een wederkerend incident is. Eerder werd de Kühnen-groet ook al opgemerkt tijdens de Supercup tegen Union SG. De landskampioen blijft niet bij de pakken zitten.

LEES OOK: ‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Burgerrechtelijke procedure

Club Brugge heeft een dossier ingediend bij de Kamer Burgerrechtelijke Uitsluiting van de KBVB. Vervolgens zou dan een stadionverbod kunnen worden uitgedeeld aan de verdachte personen. Blauw-Zwart identificeerde al verschillende supporters van het uitvak op Sclessin.

Voor de wedstrijd was er nochtans een antiracisme-actie, maar daar werd wansmakelijk op gereageerd. Ondertussen probeerde de supportersgroep van Club Brugge de situatie in een andere richting te duwen. Club Brugge laat de zaak echter niet zomaar voorbijgaan.

Meteen ingegrepen

Club Brugge meldt nu namelijk dat het niet zal wachten op de Burgerrechtelijke beslissing. ‘Club wacht nu het resultaat van dat dossier niet af en weigert vanaf nu zelf 34 supporters (24 gisteren geïdentificeerd + 10 supporters die vandaag werden geïdentificeerd) toe te laten op alle uit en thuismatchen van Club’, klinkt het.

De landskampioen laat ook weten dat het zich wil distantiëren van die supportersgroepen. ‘Club blijft benadrukken dat er binnen de Blauw-Zwarte familie geen enkele plaats is voor wangedrag en dat het zal blijven proactief optreden tegen mensen die het niet waard zijn onze Club-kleuren te dragen.’

Een goede reactie van Club Brugge?

Meest recent

'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

10
10
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

52
52
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

287
287
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

58
58
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

126
126
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

157
157
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

463
463
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

301
301
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

672
672
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

257
257
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

421
421
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

213
213
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

138
138
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

379
379
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

40
40
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

471
471
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

97
97
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

317
317
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

636
636
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

75
75
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

242
242
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

382
382
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

622
622
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

455
455

Meer sportnieuws