Proto: "Anderlecht moet nieuwe sterkhouder bij Club halen"

door
Proto:

RSC Anderlecht is met zes op zes aan het nieuwe seizoen begonnen, desondanks ligt er nog steeds heel wat werk op de plank. Zo zal het spelniveau drastisch naar omhoog moeten. Daarnaast blijft extra versterking meer dan welgekomen.

Paars-Wit haalde inmiddels al enkele aanwinsten in huis. Met Jan-Carlo Simic werd een vervanger voor Zeno Debast aangetrokken, Thomas Foket moet de concurrentie op de rechtsback-positie aanscherpen. Daarnaast staat Ludwig Augustinsson voor een terugkeer naar RSCA. Maar daarmee is het huiswerk nog lang niet af.

Een creatieve middenvelder, of een flankspeler met snelheid en diepgang staan bijvoorbeeld nog op het verlanglijstje. Ook een tweede centrale verdediger is welgekomen. Net zoals een nieuwe doelman. In het tussenseizoen moest Anderlecht immers afscheid nemen van Kasper Schmeichel, vorig seizoen de vaste nummer één.

LEES OOK: 'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Butez nog te duur

Sindsdien neemt Colin Coosemans de honneurs waar als eerste keeper. Die doet het weliswaar meer dan behoorlijk tot dusver en viel amper op een fout te betrappen, maar het staat al een tijdje vast dat Anderlecht nog een andere keeper wil aantrekken. Daarvoor denken de Brusselaars onder meer aan Jean Butez.

De Fransman heeft zijn basisplaats bij Antwerp FC moeten afstaan aan de jonge Senne Lammens en dus zoekt hij een nieuwe club. Maar de Great Old is desondanks niet van plan om het sluitstuk zomaar te laten gaan. Voorlopig ligt de vraagprijs dan ook een pak hoger dan wat Anderlecht voorlopig wil betalen.

Jackers als nummer één?

Een doorbraak in het dossier is dus niet voor meteen. Analist Silvio Proto, zelf jarenlang de nummer één bij Paars-Wit, schuift bij La Vestiaire dan ook een alternatief naar voren. "Als ik bestuurslid was bij Anderlecht, zou ik het bij Nordin Jackers proberen. Die is niet gelukkig op de bank bij Club Brugge", klinkt het.

Jackers maakte vorig seizoen alvast indruk toen hij moest depanneren tijdens de blessure van Simon Mignolet. Maar na de terugkeer van die laatste, raakte hij zijn plekje terug kwijt. Desondanks tekende de doelman een meerjarig contract bij Club. Een vertrek lijkt dan ook zeer onwaarschijnlijk, ook al zou hij bij Anderlecht wel een sterkhouder kunnen worden.

Jackers zou een betere doelman voor RSCA zijn dan Coosemans ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

2
2
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

34
34
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

36
36
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

48
48
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

156
156
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

45
45
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

141
141
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

302
302
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

355
355
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

510
510
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

106
106
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

376
376
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

256
256
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

295
295
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

267
267
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

50
50
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

77
77
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

203
203
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

151
151
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

58
58
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

142
142
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

200
200
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

134
134
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

194
194
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

252
252

Meer sportnieuws