Proto: "Anderlecht moet nieuwe sterkhouder bij Club halen"

door
Proto:

RSC Anderlecht is met zes op zes aan het nieuwe seizoen begonnen, desondanks ligt er nog steeds heel wat werk op de plank. Zo zal het spelniveau drastisch naar omhoog moeten. Daarnaast blijft extra versterking meer dan welgekomen.

Paars-Wit haalde inmiddels al enkele aanwinsten in huis. Met Jan-Carlo Simic werd een vervanger voor Zeno Debast aangetrokken, Thomas Foket moet de concurrentie op de rechtsback-positie aanscherpen. Daarnaast staat Ludwig Augustinsson voor een terugkeer naar RSCA. Maar daarmee is het huiswerk nog lang niet af.

Een creatieve middenvelder, of een flankspeler met snelheid en diepgang staan bijvoorbeeld nog op het verlanglijstje. Ook een tweede centrale verdediger is welgekomen. Net zoals een nieuwe doelman. In het tussenseizoen moest Anderlecht immers afscheid nemen van Kasper Schmeichel, vorig seizoen de vaste nummer één.

LEES OOK: Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Butez nog te duur

Sindsdien neemt Colin Coosemans de honneurs waar als eerste keeper. Die doet het weliswaar meer dan behoorlijk tot dusver en viel amper op een fout te betrappen, maar het staat al een tijdje vast dat Anderlecht nog een andere keeper wil aantrekken. Daarvoor denken de Brusselaars onder meer aan Jean Butez.

De Fransman heeft zijn basisplaats bij Antwerp FC moeten afstaan aan de jonge Senne Lammens en dus zoekt hij een nieuwe club. Maar de Great Old is desondanks niet van plan om het sluitstuk zomaar te laten gaan. Voorlopig ligt de vraagprijs dan ook een pak hoger dan wat Anderlecht voorlopig wil betalen.

Jackers als nummer één?

Een doorbraak in het dossier is dus niet voor meteen. Analist Silvio Proto, zelf jarenlang de nummer één bij Paars-Wit, schuift bij La Vestiaire dan ook een alternatief naar voren. "Als ik bestuurslid was bij Anderlecht, zou ik het bij Nordin Jackers proberen. Die is niet gelukkig op de bank bij Club Brugge", klinkt het.

Jackers maakte vorig seizoen alvast indruk toen hij moest depanneren tijdens de blessure van Simon Mignolet. Maar na de terugkeer van die laatste, raakte hij zijn plekje terug kwijt. Desondanks tekende de doelman een meerjarig contract bij Club. Een vertrek lijkt dan ook zeer onwaarschijnlijk, ook al zou hij bij Anderlecht wel een sterkhouder kunnen worden.

Jackers zou een betere doelman voor RSCA zijn dan Coosemans ...

Meest recent

Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

8
8
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

80
80
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

42
42
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

106
106
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

212
212
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

193
193
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

155
155
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

192
192
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

215
215
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

377
377
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

274
274
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

80
80
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

269
269
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

144
144
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

186
186
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

530
530
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

65
65
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

207
207
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

583
583
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

186
186
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

250
250
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

320
320
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

548
548
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

268
268

Meer sportnieuws