Proto: "Anderlecht moet nieuwe sterkhouder bij Club halen"

door
Proto:

RSC Anderlecht is met zes op zes aan het nieuwe seizoen begonnen, desondanks ligt er nog steeds heel wat werk op de plank. Zo zal het spelniveau drastisch naar omhoog moeten. Daarnaast blijft extra versterking meer dan welgekomen.

Paars-Wit haalde inmiddels al enkele aanwinsten in huis. Met Jan-Carlo Simic werd een vervanger voor Zeno Debast aangetrokken, Thomas Foket moet de concurrentie op de rechtsback-positie aanscherpen. Daarnaast staat Ludwig Augustinsson voor een terugkeer naar RSCA. Maar daarmee is het huiswerk nog lang niet af.

Een creatieve middenvelder, of een flankspeler met snelheid en diepgang staan bijvoorbeeld nog op het verlanglijstje. Ook een tweede centrale verdediger is welgekomen. Net zoals een nieuwe doelman. In het tussenseizoen moest Anderlecht immers afscheid nemen van Kasper Schmeichel, vorig seizoen de vaste nummer één.

LEES OOK: Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Butez nog te duur

Sindsdien neemt Colin Coosemans de honneurs waar als eerste keeper. Die doet het weliswaar meer dan behoorlijk tot dusver en viel amper op een fout te betrappen, maar het staat al een tijdje vast dat Anderlecht nog een andere keeper wil aantrekken. Daarvoor denken de Brusselaars onder meer aan Jean Butez.

De Fransman heeft zijn basisplaats bij Antwerp FC moeten afstaan aan de jonge Senne Lammens en dus zoekt hij een nieuwe club. Maar de Great Old is desondanks niet van plan om het sluitstuk zomaar te laten gaan. Voorlopig ligt de vraagprijs dan ook een pak hoger dan wat Anderlecht voorlopig wil betalen.

Jackers als nummer één?

Een doorbraak in het dossier is dus niet voor meteen. Analist Silvio Proto, zelf jarenlang de nummer één bij Paars-Wit, schuift bij La Vestiaire dan ook een alternatief naar voren. "Als ik bestuurslid was bij Anderlecht, zou ik het bij Nordin Jackers proberen. Die is niet gelukkig op de bank bij Club Brugge", klinkt het.

Jackers maakte vorig seizoen alvast indruk toen hij moest depanneren tijdens de blessure van Simon Mignolet. Maar na de terugkeer van die laatste, raakte hij zijn plekje terug kwijt. Desondanks tekende de doelman een meerjarig contract bij Club. Een vertrek lijkt dan ook zeer onwaarschijnlijk, ook al zou hij bij Anderlecht wel een sterkhouder kunnen worden.

Jackers zou een betere doelman voor RSCA zijn dan Coosemans ...

Meest recent

Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

33
33
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

70
70
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

31
31
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

149
149
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

283
283
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

62
62
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

99
99
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

84
84
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

12
12
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

176
176
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

125
125
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

248
248
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

148
148
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

182
182
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

217
217
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

75
75
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

309
309
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

143
143
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

223
223
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

117
117
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

260
260

Meer sportnieuws