Proto: "Anderlecht moet nieuwe sterkhouder bij Club halen"

door
Proto:

RSC Anderlecht is met zes op zes aan het nieuwe seizoen begonnen, desondanks ligt er nog steeds heel wat werk op de plank. Zo zal het spelniveau drastisch naar omhoog moeten. Daarnaast blijft extra versterking meer dan welgekomen.

Paars-Wit haalde inmiddels al enkele aanwinsten in huis. Met Jan-Carlo Simic werd een vervanger voor Zeno Debast aangetrokken, Thomas Foket moet de concurrentie op de rechtsback-positie aanscherpen. Daarnaast staat Ludwig Augustinsson voor een terugkeer naar RSCA. Maar daarmee is het huiswerk nog lang niet af.

Een creatieve middenvelder, of een flankspeler met snelheid en diepgang staan bijvoorbeeld nog op het verlanglijstje. Ook een tweede centrale verdediger is welgekomen. Net zoals een nieuwe doelman. In het tussenseizoen moest Anderlecht immers afscheid nemen van Kasper Schmeichel, vorig seizoen de vaste nummer één.

LEES OOK: 'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Butez nog te duur

Sindsdien neemt Colin Coosemans de honneurs waar als eerste keeper. Die doet het weliswaar meer dan behoorlijk tot dusver en viel amper op een fout te betrappen, maar het staat al een tijdje vast dat Anderlecht nog een andere keeper wil aantrekken. Daarvoor denken de Brusselaars onder meer aan Jean Butez.

De Fransman heeft zijn basisplaats bij Antwerp FC moeten afstaan aan de jonge Senne Lammens en dus zoekt hij een nieuwe club. Maar de Great Old is desondanks niet van plan om het sluitstuk zomaar te laten gaan. Voorlopig ligt de vraagprijs dan ook een pak hoger dan wat Anderlecht voorlopig wil betalen.

Jackers als nummer één?

Een doorbraak in het dossier is dus niet voor meteen. Analist Silvio Proto, zelf jarenlang de nummer één bij Paars-Wit, schuift bij La Vestiaire dan ook een alternatief naar voren. "Als ik bestuurslid was bij Anderlecht, zou ik het bij Nordin Jackers proberen. Die is niet gelukkig op de bank bij Club Brugge", klinkt het.

Jackers maakte vorig seizoen alvast indruk toen hij moest depanneren tijdens de blessure van Simon Mignolet. Maar na de terugkeer van die laatste, raakte hij zijn plekje terug kwijt. Desondanks tekende de doelman een meerjarig contract bij Club. Een vertrek lijkt dan ook zeer onwaarschijnlijk, ook al zou hij bij Anderlecht wel een sterkhouder kunnen worden.

Jackers zou een betere doelman voor RSCA zijn dan Coosemans ...

Meest recent

Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

108
108
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

647
647
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

74
74
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

214
214
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

101
101
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

183
183
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

225
225
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

28
28
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

207
207
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

281
281
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

101
101
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

171
171
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

138
138
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

312
312
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

73
73
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

178
178
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

204
204
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

221
221
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

93
93
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

257
257
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

339
339
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

180
180
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

246
246
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

198
198
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

36
36

Meer sportnieuws