Proto: "Anderlecht moet nieuwe sterkhouder bij Club halen"

1076 stemmen
Proto:

RSC Anderlecht is met zes op zes aan het nieuwe seizoen begonnen, desondanks ligt er nog steeds heel wat werk op de plank. Zo zal het spelniveau drastisch naar omhoog moeten. Daarnaast blijft extra versterking meer dan welgekomen.

Paars-Wit haalde inmiddels al enkele aanwinsten in huis. Met Jan-Carlo Simic werd een vervanger voor Zeno Debast aangetrokken, Thomas Foket moet de concurrentie op de rechtsback-positie aanscherpen. Daarnaast staat Ludwig Augustinsson voor een terugkeer naar RSCA. Maar daarmee is het huiswerk nog lang niet af.

Een creatieve middenvelder, of een flankspeler met snelheid en diepgang staan bijvoorbeeld nog op het verlanglijstje. Ook een tweede centrale verdediger is welgekomen. Net zoals een nieuwe doelman. In het tussenseizoen moest Anderlecht immers afscheid nemen van Kasper Schmeichel, vorig seizoen de vaste nummer één.

LEES OOK: 'Sommer eist slachtoffer: Club terug transfermarkt op'

Butez nog te duur

Sindsdien neemt Colin Coosemans de honneurs waar als eerste keeper. Die doet het weliswaar meer dan behoorlijk tot dusver en viel amper op een fout te betrappen, maar het staat al een tijdje vast dat Anderlecht nog een andere keeper wil aantrekken. Daarvoor denken de Brusselaars onder meer aan Jean Butez.

De Fransman heeft zijn basisplaats bij Antwerp FC moeten afstaan aan de jonge Senne Lammens en dus zoekt hij een nieuwe club. Maar de Great Old is desondanks niet van plan om het sluitstuk zomaar te laten gaan. Voorlopig ligt de vraagprijs dan ook een pak hoger dan wat Anderlecht voorlopig wil betalen.

Jackers als nummer één?

Een doorbraak in het dossier is dus niet voor meteen. Analist Silvio Proto, zelf jarenlang de nummer één bij Paars-Wit, schuift bij La Vestiaire dan ook een alternatief naar voren. "Als ik bestuurslid was bij Anderlecht, zou ik het bij Nordin Jackers proberen. Die is niet gelukkig op de bank bij Club Brugge", klinkt het.

Jackers maakte vorig seizoen alvast indruk toen hij moest depanneren tijdens de blessure van Simon Mignolet. Maar na de terugkeer van die laatste, raakte hij zijn plekje terug kwijt. Desondanks tekende de doelman een meerjarig contract bij Club. Een vertrek lijkt dan ook zeer onwaarschijnlijk, ook al zou hij bij Anderlecht wel een sterkhouder kunnen worden.

Jackers zou een betere doelman voor RSCA zijn dan Coosemans ...

Meest recent

Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

319
319
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

248
248
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

42
42
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

179
179
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

251
251
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

488
488
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

32
32
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

542
542
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

388
388
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

308
308
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

761
761
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

162
162
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

175
175
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

611
611
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

733
733
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

351
351
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

79
79
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

420
420
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

952
952
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

218
218
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

332
332
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

723
723
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

462
462
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

372
372

Meer sportnieuws