'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

1830 stemmen
'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

Na een tegenvallende start van het seizoen, wil Club Brugge zo snel mogelijk aanknopen met een goed resultaat. Ondertussen is de landskampioen ook nog op de transfermarkt actief. Zo is het de bedoeling om de huidige kern verder af te slanken.

De Bruggelingen willen dit seizoen een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Daarnaast mikt men op een overtuigender parcours in de reguliere competitie. Men beseft maar al te goed dat een comeback als vorig seizoen uitzonderlijk is. En ook de Croky Cup staat nog op het verlanglijstje van Simon Mignolet en co. De kern zal dus voldoende breed moeten zijn om te strijden op drie fronten.

LEES OOK: Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Spelerskern momenteel té groot

Vandaar dat Club zich al vroeg liet gelden tijdens de zomermercato. Zo staat de teller al op vijf versterkingen. Eerder werden al middenvelder Ardon Jashari, spits Gustaf Nilsson, verdediger Zaid Romero en flankaanvaller Christos Tzolis vastgelegd. Daar kwam uiteindelijk nog Hugo Siquet bij. Daar tegenover bleef het merendeel van de sterkhouders aan boord en keerden nog enkele huurlingen terug.

Bijgevolg is de selectie van coach Nicky Hayen momenteel wel erg groot. In principe zelfs te groot, ook voor een ploeg die op drie fronten strijdt. En daar moet verandering in gebracht worden. Sowieso wil men een aantal overbodige spelers van de hand doen. Voor onder meer Kamal Sowah, Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel wordt momenteel nog een oplossing gezocht.

Twee smaakmakers naar uitgang

Daarnaast is het de bedoeling dat enkele kampioenenmakers van vorig seizoen een stapje hogerop zetten. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat een toptransfer van Raphael Onyedika én Andreas Skov Olsen nog steeds op de planning staat. Die eerste staat alvast het dichtst bij de uitgang. Hayen bevestigde vrijdag nog dat Onyedika, afgelopen weekend niet in de wedstrijdkern, op vertrekken staat.

Voorlopig is het afwachten wat de exacte bestemming van de middenvelder wordt. Rond Skov Olsen is er minder concrete beweging. Iets waar zijn mindere EK geen deugd aan heeft gedaan. Er heerste weliswaar al belangstelling, tot dusver blijft het wachten op een officieel bod. Een nieuwe basisplaats zou de interesse kunnen aanwakkeren. Uitkijken of Hayen hem die kans komend weekend geeft tegen KRC Genk.

Als Club slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

9
9
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

19
19
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

56
56
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

29
29
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

72
72
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

182
182
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

190
190
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

126
126
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

286
286
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

436
436
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

293
293
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

134
134
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

74
74
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

347
347
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

403
403
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

276
276
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

215
215
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

387
387
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

338
338
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

94
94
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

324
324
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

339
339
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

564
564
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

408
408
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

309
309

Meer sportnieuws