'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

1830 stemmen
'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

Na een tegenvallende start van het seizoen, wil Club Brugge zo snel mogelijk aanknopen met een goed resultaat. Ondertussen is de landskampioen ook nog op de transfermarkt actief. Zo is het de bedoeling om de huidige kern verder af te slanken.

De Bruggelingen willen dit seizoen een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Daarnaast mikt men op een overtuigender parcours in de reguliere competitie. Men beseft maar al te goed dat een comeback als vorig seizoen uitzonderlijk is. En ook de Croky Cup staat nog op het verlanglijstje van Simon Mignolet en co. De kern zal dus voldoende breed moeten zijn om te strijden op drie fronten.

LEES OOK: Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Spelerskern momenteel té groot

Vandaar dat Club zich al vroeg liet gelden tijdens de zomermercato. Zo staat de teller al op vijf versterkingen. Eerder werden al middenvelder Ardon Jashari, spits Gustaf Nilsson, verdediger Zaid Romero en flankaanvaller Christos Tzolis vastgelegd. Daar kwam uiteindelijk nog Hugo Siquet bij. Daar tegenover bleef het merendeel van de sterkhouders aan boord en keerden nog enkele huurlingen terug.

Bijgevolg is de selectie van coach Nicky Hayen momenteel wel erg groot. In principe zelfs te groot, ook voor een ploeg die op drie fronten strijdt. En daar moet verandering in gebracht worden. Sowieso wil men een aantal overbodige spelers van de hand doen. Voor onder meer Kamal Sowah, Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel wordt momenteel nog een oplossing gezocht.

Twee smaakmakers naar uitgang

Daarnaast is het de bedoeling dat enkele kampioenenmakers van vorig seizoen een stapje hogerop zetten. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat een toptransfer van Raphael Onyedika én Andreas Skov Olsen nog steeds op de planning staat. Die eerste staat alvast het dichtst bij de uitgang. Hayen bevestigde vrijdag nog dat Onyedika, afgelopen weekend niet in de wedstrijdkern, op vertrekken staat.

Voorlopig is het afwachten wat de exacte bestemming van de middenvelder wordt. Rond Skov Olsen is er minder concrete beweging. Iets waar zijn mindere EK geen deugd aan heeft gedaan. Er heerste weliswaar al belangstelling, tot dusver blijft het wachten op een officieel bod. Een nieuwe basisplaats zou de interesse kunnen aanwakkeren. Uitkijken of Hayen hem die kans komend weekend geeft tegen KRC Genk.

Als Club slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

207
207
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

26
26
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

112
112
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

32
32
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

72
72
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

311
311
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

505
505
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

185
185
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

121
121
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

175
175
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

140
140
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

420
420
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

80
80
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

111
111
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

161
161
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

557
557
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

76
76
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

513
513
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

315
315
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

123
123
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

213
213
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

672
672
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

184
184
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

89
89
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

256
256

Meer sportnieuws