'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

door
'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

Na een tegenvallende start van het seizoen, wil Club Brugge zo snel mogelijk aanknopen met een goed resultaat. Ondertussen is de landskampioen ook nog op de transfermarkt actief. Zo is het de bedoeling om de huidige kern verder af te slanken.

De Bruggelingen willen dit seizoen een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Daarnaast mikt men op een overtuigender parcours in de reguliere competitie. Men beseft maar al te goed dat een comeback als vorig seizoen uitzonderlijk is. En ook de Croky Cup staat nog op het verlanglijstje van Simon Mignolet en co. De kern zal dus voldoende breed moeten zijn om te strijden op drie fronten.

LEES OOK: Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

Spelerskern momenteel té groot

Vandaar dat Club zich al vroeg liet gelden tijdens de zomermercato. Zo staat de teller al op vijf versterkingen. Eerder werden al middenvelder Ardon Jashari, spits Gustaf Nilsson, verdediger Zaid Romero en flankaanvaller Christos Tzolis vastgelegd. Daar kwam uiteindelijk nog Hugo Siquet bij. Daar tegenover bleef het merendeel van de sterkhouders aan boord en keerden nog enkele huurlingen terug.

Bijgevolg is de selectie van coach Nicky Hayen momenteel wel erg groot. In principe zelfs te groot, ook voor een ploeg die op drie fronten strijdt. En daar moet verandering in gebracht worden. Sowieso wil men een aantal overbodige spelers van de hand doen. Voor onder meer Kamal Sowah, Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel wordt momenteel nog een oplossing gezocht.

Twee smaakmakers naar uitgang

Daarnaast is het de bedoeling dat enkele kampioenenmakers van vorig seizoen een stapje hogerop zetten. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat een toptransfer van Raphael Onyedika én Andreas Skov Olsen nog steeds op de planning staat. Die eerste staat alvast het dichtst bij de uitgang. Hayen bevestigde vrijdag nog dat Onyedika, afgelopen weekend niet in de wedstrijdkern, op vertrekken staat.

Voorlopig is het afwachten wat de exacte bestemming van de middenvelder wordt. Rond Skov Olsen is er minder concrete beweging. Iets waar zijn mindere EK geen deugd aan heeft gedaan. Er heerste weliswaar al belangstelling, tot dusver blijft het wachten op een officieel bod. Een nieuwe basisplaats zou de interesse kunnen aanwakkeren. Uitkijken of Hayen hem die kans komend weekend geeft tegen KRC Genk.

Als Club slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

152
152
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

23
23
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

21
21
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

50
50
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

13
13
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

30
30
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

67
67
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

152
152
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

34
34
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

75
75
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

94
94
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

209
209
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

100
100
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

161
161
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

36
36
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

36
36

Meer sportnieuws