'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

1830 stemmen
'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

Na een tegenvallende start van het seizoen, wil Club Brugge zo snel mogelijk aanknopen met een goed resultaat. Ondertussen is de landskampioen ook nog op de transfermarkt actief. Zo is het de bedoeling om de huidige kern verder af te slanken.

De Bruggelingen willen dit seizoen een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Daarnaast mikt men op een overtuigender parcours in de reguliere competitie. Men beseft maar al te goed dat een comeback als vorig seizoen uitzonderlijk is. En ook de Croky Cup staat nog op het verlanglijstje van Simon Mignolet en co. De kern zal dus voldoende breed moeten zijn om te strijden op drie fronten.

LEES OOK: Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

Spelerskern momenteel té groot

Vandaar dat Club zich al vroeg liet gelden tijdens de zomermercato. Zo staat de teller al op vijf versterkingen. Eerder werden al middenvelder Ardon Jashari, spits Gustaf Nilsson, verdediger Zaid Romero en flankaanvaller Christos Tzolis vastgelegd. Daar kwam uiteindelijk nog Hugo Siquet bij. Daar tegenover bleef het merendeel van de sterkhouders aan boord en keerden nog enkele huurlingen terug.

Bijgevolg is de selectie van coach Nicky Hayen momenteel wel erg groot. In principe zelfs te groot, ook voor een ploeg die op drie fronten strijdt. En daar moet verandering in gebracht worden. Sowieso wil men een aantal overbodige spelers van de hand doen. Voor onder meer Kamal Sowah, Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel wordt momenteel nog een oplossing gezocht.

Twee smaakmakers naar uitgang

Daarnaast is het de bedoeling dat enkele kampioenenmakers van vorig seizoen een stapje hogerop zetten. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat een toptransfer van Raphael Onyedika én Andreas Skov Olsen nog steeds op de planning staat. Die eerste staat alvast het dichtst bij de uitgang. Hayen bevestigde vrijdag nog dat Onyedika, afgelopen weekend niet in de wedstrijdkern, op vertrekken staat.

Voorlopig is het afwachten wat de exacte bestemming van de middenvelder wordt. Rond Skov Olsen is er minder concrete beweging. Iets waar zijn mindere EK geen deugd aan heeft gedaan. Er heerste weliswaar al belangstelling, tot dusver blijft het wachten op een officieel bod. Een nieuwe basisplaats zou de interesse kunnen aanwakkeren. Uitkijken of Hayen hem die kans komend weekend geeft tegen KRC Genk.

Als Club slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

23
23
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

14
14
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

111
111
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

211
211
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

252
252
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

170
170
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

198
198
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

120
120
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

123
123
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

266
266
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

248
248
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

103
103
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

85
85
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

557
557
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

197
197
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

444
444
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

522
522
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

181
181
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

98
98
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

243
243
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

149
149
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws