'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

1830 stemmen
'Huiswerk Club Brugge niet af: twee topdeals in pijplijn'

Na een tegenvallende start van het seizoen, wil Club Brugge zo snel mogelijk aanknopen met een goed resultaat. Ondertussen is de landskampioen ook nog op de transfermarkt actief. Zo is het de bedoeling om de huidige kern verder af te slanken.

De Bruggelingen willen dit seizoen een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Daarnaast mikt men op een overtuigender parcours in de reguliere competitie. Men beseft maar al te goed dat een comeback als vorig seizoen uitzonderlijk is. En ook de Croky Cup staat nog op het verlanglijstje van Simon Mignolet en co. De kern zal dus voldoende breed moeten zijn om te strijden op drie fronten.

LEES OOK: Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Spelerskern momenteel té groot

Vandaar dat Club zich al vroeg liet gelden tijdens de zomermercato. Zo staat de teller al op vijf versterkingen. Eerder werden al middenvelder Ardon Jashari, spits Gustaf Nilsson, verdediger Zaid Romero en flankaanvaller Christos Tzolis vastgelegd. Daar kwam uiteindelijk nog Hugo Siquet bij. Daar tegenover bleef het merendeel van de sterkhouders aan boord en keerden nog enkele huurlingen terug.

Bijgevolg is de selectie van coach Nicky Hayen momenteel wel erg groot. In principe zelfs te groot, ook voor een ploeg die op drie fronten strijdt. En daar moet verandering in gebracht worden. Sowieso wil men een aantal overbodige spelers van de hand doen. Voor onder meer Kamal Sowah, Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel wordt momenteel nog een oplossing gezocht.

Twee smaakmakers naar uitgang

Daarnaast is het de bedoeling dat enkele kampioenenmakers van vorig seizoen een stapje hogerop zetten. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat een toptransfer van Raphael Onyedika én Andreas Skov Olsen nog steeds op de planning staat. Die eerste staat alvast het dichtst bij de uitgang. Hayen bevestigde vrijdag nog dat Onyedika, afgelopen weekend niet in de wedstrijdkern, op vertrekken staat.

Voorlopig is het afwachten wat de exacte bestemming van de middenvelder wordt. Rond Skov Olsen is er minder concrete beweging. Iets waar zijn mindere EK geen deugd aan heeft gedaan. Er heerste weliswaar al belangstelling, tot dusver blijft het wachten op een officieel bod. Een nieuwe basisplaats zou de interesse kunnen aanwakkeren. Uitkijken of Hayen hem die kans komend weekend geeft tegen KRC Genk.

Als Club slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

56
56
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

22
22
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

318
318
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

269
269
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

94
94
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

310
310
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

294
294
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

48
48
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

71
71
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

127
127
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

45
45
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

412
412
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

402
402
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

136
136
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

61
61
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

568
568
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

122
122
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

136
136
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

167
167
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

158
158
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

72
72
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

457
457
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

147
147

Meer sportnieuws