België of Griekenland? Update over keuze Karetsas bekend

door
België of Griekenland? Update over keuze Karetsas bekend

Konstantinos Karetsas wordt gezien als een enorm talent. De 16-jarige aanvallende middenvelder maakte al veel indruk bij Jong Genk en lijkt dit seizoen door te breken in de A-kern.

Karetsas heeft de dubbele nationaliteit met België en Griekenland en kan aldus voor twee nationale ploegen kiezen. De Griekse nationale ploeg trekt alvast stevig aan zijn mouw en de Rode Duivels moeten vrezen.

LEES OOK: Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Update over keuze

Journalist Sacha Tavolieri kwam met een update over de keuze van Karetsas. De middenvelder speelde vooralsnog zijn wedstrijden voor de Belgische U15, U16 en U17, maar zou de knoop over de nationale ploeg nog niet hebben doorgehakt.

Bij Griekenland lijkt Karetsas zekerheid te krijgen over een basisplaats terwijl er bij de Belgische nationale ploeg veel meer concurrentie is. De Rode Duivels maken dan weer meer kans op prestige en prijzen. Na de Gouden Generatie wordt er gezocht naar de volgende generatie.

Toptalent

En mogelijk maakt Karetsas deel uit van die volgende generatie. De opkomst van Karetsas is alvast indrukwekkend. Vorig seizoen scoorde de Belgische Griek zes keer en gaf hij vijf assists in de Challenger Pro League met Jong Genk. Op het einde van het seizoen mocht Karetsas al drie matchen proeven van het echte werk in de Champions Play-Offs.

Bij KRC Genk heeft Karetsas nog een contract tot 2026 met een marktwaarde van vier miljoen euro. De Limburgers weten dat het goud in handen heeft en de middenvelder zal al op verschillende scoutingslijstjes van Europese clubs staan. Karetsas komt overigens van de jeugd van RSC Anderlecht.

Voor welk land moet Karetsas kiezen?

Meest recent

Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

4
4
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

87
87
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

120
120
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

42
42
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

29
29
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

99
99
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

418
418
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

225
225
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

46
46
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

74
74
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

49
49
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

27
27
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

372
372
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

305
305
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

118
118
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

193
193
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

125
125
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

75
75
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

107
107
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

201
201
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

445
445
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

444
444
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

767
767
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

396
396

Meer sportnieuws