Riemer buiten? Proto velt zijn oordeel over protest fans

361 stemmen
Riemer buiten? Proto velt zijn oordeel over protest fans

Anderlecht heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want het pakte tegen STVV en Antwerp een zes op zes. Daardoor gaat het samen met Westerlo aan de leiding in de Jupiler Pro League en heeft het meteen enkele punten voorsprong genomen op zijn concurrenten voor de titel. Desondanks heerst er de nodige onvrede bij Paars-Wit.

Tijdens de match op Antwerp begon een deel van de supporters immers te vragen om het ontslag van Brian Riemer. De Deense trainer loodste Anderlecht vorig seizoen wel naar de derde plaats en begint ook nu het seizoen goed qua resultaten, maar toch krijgt hij veel kritiek.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Proto niet onder de indruk van spel Anderlecht

Het spelniveau van Anderlecht zit nog niet op het niveau waar de fans het graag zouden zien en ook de wissels van Riemer kunnen maar weinigen bekoren. Een deel van het legioen wil daarom graag een betere trainer zien.

In de podcast Dans le Vestiaire toont Silvio Proto begrip voor de kritiek van de fans. "Als je op dit moment naar een wedstrijd van Anderlecht krijgt, dan verveel je je", geeft de ex-doelman aan. "Het is niet dat je zit te kijken naar die ploeg en denkt: "Wauw, die spelen mooi voetbal". Ze hebben hun momenten, maar ze moeten die vaker brengen. Ze passen zich te veel aan de tegenstander aan."

Fans eisen de titel

Vandaar dat hij de roep om een ontslag wel kan begrijpen. "De supporters vinden dat Riemer het potentieel van deze spelersgroep niet benut en op dat vlak ben ik het met hen eens", gaat hij verder. "De fans vinden dat Anderlecht dit seizoen kampioen moet worden en ik denk dat ze oordelen dat het op deze manier niet zal lukken. Ze willen duidelijk een dominant elftal zien met de kwaliteit die in deze kern zien."

Het moet wel gezegd worden dat de kern bij Anderlecht nog lang niet op punt staat. Er is op verschillende posities nog versterking nodig en bovendien liggen een aantal belangrijke pionnen als Thorgan Hazard nog in de lappenmand. Misschien moet Riemer toch nog wat respijt krijgen tot het huiswerk op de transfermarkt helemaal af is.

Riemer krijgt overdreven veel kritiek...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

19
19
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

29
29
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

189
189
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

113
113
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

213
213
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

265
265
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

122
122
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

561
561
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

176
176
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

484
484
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

718
718
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

234
234
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

749
749
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

522
522
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

199
199
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

373
373
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1250
1250
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

469
469
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

486
486
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

407
407
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

225
225
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

482
482

Meer sportnieuws