Riemer buiten? Proto velt zijn oordeel over protest fans

door
Riemer buiten? Proto velt zijn oordeel over protest fans

Anderlecht heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want het pakte tegen STVV en Antwerp een zes op zes. Daardoor gaat het samen met Westerlo aan de leiding in de Jupiler Pro League en heeft het meteen enkele punten voorsprong genomen op zijn concurrenten voor de titel. Desondanks heerst er de nodige onvrede bij Paars-Wit.

Tijdens de match op Antwerp begon een deel van de supporters immers te vragen om het ontslag van Brian Riemer. De Deense trainer loodste Anderlecht vorig seizoen wel naar de derde plaats en begint ook nu het seizoen goed qua resultaten, maar toch krijgt hij veel kritiek.

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Proto niet onder de indruk van spel Anderlecht

Het spelniveau van Anderlecht zit nog niet op het niveau waar de fans het graag zouden zien en ook de wissels van Riemer kunnen maar weinigen bekoren. Een deel van het legioen wil daarom graag een betere trainer zien.

In de podcast Dans le Vestiaire toont Silvio Proto begrip voor de kritiek van de fans. "Als je op dit moment naar een wedstrijd van Anderlecht krijgt, dan verveel je je", geeft de ex-doelman aan. "Het is niet dat je zit te kijken naar die ploeg en denkt: "Wauw, die spelen mooi voetbal". Ze hebben hun momenten, maar ze moeten die vaker brengen. Ze passen zich te veel aan de tegenstander aan."

Fans eisen de titel

Vandaar dat hij de roep om een ontslag wel kan begrijpen. "De supporters vinden dat Riemer het potentieel van deze spelersgroep niet benut en op dat vlak ben ik het met hen eens", gaat hij verder. "De fans vinden dat Anderlecht dit seizoen kampioen moet worden en ik denk dat ze oordelen dat het op deze manier niet zal lukken. Ze willen duidelijk een dominant elftal zien met de kwaliteit die in deze kern zien."

Het moet wel gezegd worden dat de kern bij Anderlecht nog lang niet op punt staat. Er is op verschillende posities nog versterking nodig en bovendien liggen een aantal belangrijke pionnen als Thorgan Hazard nog in de lappenmand. Misschien moet Riemer toch nog wat respijt krijgen tot het huiswerk op de transfermarkt helemaal af is.

Riemer krijgt overdreven veel kritiek...

Meest recent

Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

15
15
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

96
96
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

102
102
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

89
89
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

40
40
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

117
117
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

107
107
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

38
38
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

457
457
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

75
75
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

432
432
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

180
180
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

285
285
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

176
176
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

134
134
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

583
583
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

115
115
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

92
92
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

222
222
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

208
208
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

480
480
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

688
688
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

368
368
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

801
801

Meer sportnieuws