De Cuyper velt verdict na gemiste start Club Brugge

505 stemmen
De Cuyper velt verdict na gemiste start Club Brugge

Club Brugge heeft zijn start van het seizoen gemist. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG, bleef de titelverdediger in de competitie achter met een magere 1 op 6. Zondagavond werd ook verloren op het veld van Standard.

Voor de start van het seizoen waren de verwachtingen rond Blauw-Zwart hooggespannen. Niet onlogisch. De fundamenten waarmee in de Play-Offs de basis werd gelegd voor het behalen van de titel, bleven immers grotendeels intact. Daarnaast werd de selectie ook van de nodige versterkingen voorzien.

Maar voorlopig slaagt Club er niet in om die verwachtingen in te lossen. In de Supercup botste Blauw-Zwart op een veel gretiger Union, vervolgens liet het tegen KVM de nodige kansen liggen om de match naar zich toe te trekken. Toch was er van paniek geen sprake, er is nog ruim voldoende tijd om progressie te maken.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Onherkenbaar Club

Die progressie is momenteel echter te weinig aanwezig. Integendeel, zondag speelden de Bruggelingen hun minste wedstrijd van de drie. De landskampioen werd het niet gemakkelijk gemaakt door het defensieve blok van Standard. Maar dan nog moet Club met de aanwezige kwaliteiten meer kunnen doen.

Maxim De Cuyper toonde zich dan ook scherp achteraf. "Je mag inderdaad zeggen dat Club een onherkenbare wedstrijd speelde", analyseerde de vleugelback op de clubwebstek. "Starten met één op zes was niet de bedoeling om het nieuwe seizoen te starten. Vandaag was gewoon niet goed genoeg."

Reactie in Genk

Ook coach Nicky Hayen stak zijn ontgoocheling niet weg. Volgende week verlangt hij dan ook een reactie in de verplaatsing naar KRC Genk. "Het is op dit moment gewoon niet voldoende. We gaan deze wedstrijd heel uitgebreid analyseren en aan de spelers voorbrengen. Die 1 op 6 is zuur en wilden we absoluut vermijden. We moeten opnieuw die knop omschakelen en richting volgende week werken", blijft de trainer strijdvaardig.

Club moet zich deze zomer nog verder versterken ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

26
26
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

32
32
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

209
209
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

117
117
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

222
222
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

270
270
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

569
569
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

178
178
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

492
492
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

723
723
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

236
236
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

765
765
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1261
1261
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

473
473
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

410
410
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws