Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

1068 stemmen
Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

Het is inmiddels weer bijna een jaar geleden dat Eden Hazard besloot om een punt te zetten achter zijn carrière als profvoetballer. Het blijft een triest einde voor de carrière van een speler die jarenlang bij de absolute top behoorde. Zijn ex-coach Carlo Ancelotti geeft nu meer inzicht op dat vroegtijdige afscheid.

Hazard brak destijds helemaal door als jonkie bij Lille OSC en daar groeide hij al snel uit tot één van de absolute smaakmakers op de Franse velden. Nadat hij tot twee keer toe verkozen werd als 'Belofte van het Jaar', werd hij vervolgens twee keer op rij 'Speler van het Jaar' in de Ligue 1. Hij hielp de club uit Rijsel ook aan de Franse dubbel.

In 2012 maakte Hazard zijn langverwachte toptransfer. Zowat alle grootmachten toonden interesse, maar zijn keuze viel op Chelsea FC. En daar werd hij in een mum van tijd één van de sensaties in de Premier League. Met de Blues won hij onder meer twee titels, de FA Cup, de League Cup en de Europa League. Ook in Engeland werd hij verkozen tot 'Speler vh Jaar'.

LEES OOK: ‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Fiasco in Madrid

Nadat hij Chelsea in 2019 naar de Europa League had geleid, versierde Hazard een nieuwe droomtransfer. Zo trok hij voor een pak geld naar zijn favoriete club Real Madrid. Maar daar belandde zijn carrière in een neerwaartse spiraal. Mede door een pak blessureleed kon Hazard zijn beste niveau nooit halen bij de Spaanse grootmacht en deemsterde hij steeds verder weg.

In het voorjaar van 2023 werd dan ook beslist om zijn lopende contract bij Real in onderling overleg te ontbinden. Vervolgens werd nog gespeculeerd over een nieuwe club, maar uiteindelijk zette Hazard op amper 32-jarige leeftijd zelf een punt achter zijn carrière. Dat blijft toch opvallend vroeg voor een speler die jarenlang bij de absolute wereldtop behoorde.

Te weinig competitief

In de podcast van zijn ex-ploegmaat John Obi Mikel werd Ancelotti, zijn laatste trainer op clubniveau, dan ook gepolst waarom het misliep in Madrid. "Natuurlijk waren blessures het probleem, maar ik denk dat hij ook moeite had met competitief zijn. Hij hield niet van trainen en dat wisten we ook. Maar goed, als je elke drie dagen speelde, dan is het ook niet noodzakelijk om elke training intensief af te werken", stelt de Italiaan.

Volgens Ancelotti speelde het mentale aspect dus minstens een even grote rol als de fysieke perikelen. "Als je bij Real Madrid speelt en je raakt geblesseerd, dan moet je competitief zijn met de andere spelers om terug te kunnen keren. Want er zijn altijd wel andere spelers op jouw plaats. Hij had moeite met concurreren en vechten voor zijn plek."

🚀

Hazard hoort bij de vijf beste Belgische voetballers aller tijden ...

Meest recent

Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

115
115
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

213
213
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

601
601
'Bliksemvertrek Kanga: transferdetails AA Gent bekend'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

274
274
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

127
127
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

287
287
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

143
143
'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

179
179
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

462
462
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

488
488
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

307
307
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

379
379
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

316
316
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

98
98
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

901
901
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

147
147
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

429
429
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1688
1688
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

398
398
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

562
562
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

384
384
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

446
446
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor vervanging Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1272
1272
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

381
381
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

334
334

Meer sportnieuws