Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

1068 stemmen
Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

Het is inmiddels weer bijna een jaar geleden dat Eden Hazard besloot om een punt te zetten achter zijn carrière als profvoetballer. Het blijft een triest einde voor de carrière van een speler die jarenlang bij de absolute top behoorde. Zijn ex-coach Carlo Ancelotti geeft nu meer inzicht op dat vroegtijdige afscheid.

Hazard brak destijds helemaal door als jonkie bij Lille OSC en daar groeide hij al snel uit tot één van de absolute smaakmakers op de Franse velden. Nadat hij tot twee keer toe verkozen werd als 'Belofte van het Jaar', werd hij vervolgens twee keer op rij 'Speler van het Jaar' in de Ligue 1. Hij hielp de club uit Rijsel ook aan de Franse dubbel.

In 2012 maakte Hazard zijn langverwachte toptransfer. Zowat alle grootmachten toonden interesse, maar zijn keuze viel op Chelsea FC. En daar werd hij in een mum van tijd één van de sensaties in de Premier League. Met de Blues won hij onder meer twee titels, de FA Cup, de League Cup en de Europa League. Ook in Engeland werd hij verkozen tot 'Speler vh Jaar'.

LEES OOK: Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Fiasco in Madrid

Nadat hij Chelsea in 2019 naar de Europa League had geleid, versierde Hazard een nieuwe droomtransfer. Zo trok hij voor een pak geld naar zijn favoriete club Real Madrid. Maar daar belandde zijn carrière in een neerwaartse spiraal. Mede door een pak blessureleed kon Hazard zijn beste niveau nooit halen bij de Spaanse grootmacht en deemsterde hij steeds verder weg.

In het voorjaar van 2023 werd dan ook beslist om zijn lopende contract bij Real in onderling overleg te ontbinden. Vervolgens werd nog gespeculeerd over een nieuwe club, maar uiteindelijk zette Hazard op amper 32-jarige leeftijd zelf een punt achter zijn carrière. Dat blijft toch opvallend vroeg voor een speler die jarenlang bij de absolute wereldtop behoorde.

Te weinig competitief

In de podcast van zijn ex-ploegmaat John Obi Mikel werd Ancelotti, zijn laatste trainer op clubniveau, dan ook gepolst waarom het misliep in Madrid. "Natuurlijk waren blessures het probleem, maar ik denk dat hij ook moeite had met competitief zijn. Hij hield niet van trainen en dat wisten we ook. Maar goed, als je elke drie dagen speelde, dan is het ook niet noodzakelijk om elke training intensief af te werken", stelt de Italiaan.

Volgens Ancelotti speelde het mentale aspect dus minstens een even grote rol als de fysieke perikelen. "Als je bij Real Madrid speelt en je raakt geblesseerd, dan moet je competitief zijn met de andere spelers om terug te kunnen keren. Want er zijn altijd wel andere spelers op jouw plaats. Hij had moeite met concurreren en vechten voor zijn plek."

🚀 Real Madrid CF-fans lezen nu:

Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid
113

Hazard hoort bij de vijf beste Belgische voetballers aller tijden ...

Meest recent

'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

53
53
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

95
95
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

144
144
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

227
227
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

249
249
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

102
102
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

105
105
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

43
43
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

117
117
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

300
300
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

506
506
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

82
82
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

307
307
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

439
439
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

401
401
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

371
371
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

293
293
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

265
265
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

519
519
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

325
325
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

316
316
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

324
324
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

92
92
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

202
202
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

100
100

Meer sportnieuws