Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

1068
Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

Het is inmiddels weer bijna een jaar geleden dat Eden Hazard besloot om een punt te zetten achter zijn carrière als profvoetballer. Het blijft een triest einde voor de carrière van een speler die jarenlang bij de absolute top behoorde. Zijn ex-coach Carlo Ancelotti geeft nu meer inzicht op dat vroegtijdige afscheid.

Hazard brak destijds helemaal door als jonkie bij Lille OSC en daar groeide hij al snel uit tot één van de absolute smaakmakers op de Franse velden. Nadat hij tot twee keer toe verkozen werd als 'Belofte van het Jaar', werd hij vervolgens twee keer op rij 'Speler van het Jaar' in de Ligue 1. Hij hielp de club uit Rijsel ook aan de Franse dubbel.

In 2012 maakte Hazard zijn langverwachte toptransfer. Zowat alle grootmachten toonden interesse, maar zijn keuze viel op Chelsea FC. En daar werd hij in een mum van tijd één van de sensaties in de Premier League. Met de Blues won hij onder meer twee titels, de FA Cup, de League Cup en de Europa League. Ook in Engeland werd hij verkozen tot 'Speler vh Jaar'.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

Fiasco in Madrid

Nadat hij Chelsea in 2019 naar de Europa League had geleid, versierde Hazard een nieuwe droomtransfer. Zo trok hij voor een pak geld naar zijn favoriete club Real Madrid. Maar daar belandde zijn carrière in een neerwaartse spiraal. Mede door een pak blessureleed kon Hazard zijn beste niveau nooit halen bij de Spaanse grootmacht en deemsterde hij steeds verder weg.

In het voorjaar van 2023 werd dan ook beslist om zijn lopende contract bij Real in onderling overleg te ontbinden. Vervolgens werd nog gespeculeerd over een nieuwe club, maar uiteindelijk zette Hazard op amper 32-jarige leeftijd zelf een punt achter zijn carrière. Dat blijft toch opvallend vroeg voor een speler die jarenlang bij de absolute wereldtop behoorde.

Te weinig competitief

In de podcast van zijn ex-ploegmaat John Obi Mikel werd Ancelotti, zijn laatste trainer op clubniveau, dan ook gepolst waarom het misliep in Madrid. "Natuurlijk waren blessures het probleem, maar ik denk dat hij ook moeite had met competitief zijn. Hij hield niet van trainen en dat wisten we ook. Maar goed, als je elke drie dagen speelde, dan is het ook niet noodzakelijk om elke training intensief af te werken", stelt de Italiaan.

Volgens Ancelotti speelde het mentale aspect dus minstens een even grote rol als de fysieke perikelen. "Als je bij Real Madrid speelt en je raakt geblesseerd, dan moet je competitief zijn met de andere spelers om terug te kunnen keren. Want er zijn altijd wel andere spelers op jouw plaats. Hij had moeite met concurreren en vechten voor zijn plek."

Hazard hoort bij de vijf beste Belgische voetballers aller tijden ...

Meest recent

Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

25
25
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

25
25
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

10
10
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

102
102
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

93
93
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

81
81
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

209
209
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

240
240
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

753
753
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

262
262
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

518
518
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

145
145
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

30
30
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

233
233
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

298
298
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

365
365
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

115
115
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

466
466
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

371
371
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

159
159
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

47
47
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

588
588
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

188
188
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

311
311
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

31
31

Meer sportnieuws