Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

door
Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

Het is inmiddels weer bijna een jaar geleden dat Eden Hazard besloot om een punt te zetten achter zijn carrière als profvoetballer. Het blijft een triest einde voor de carrière van een speler die jarenlang bij de absolute top behoorde. Zijn ex-coach Carlo Ancelotti geeft nu meer inzicht op dat vroegtijdige afscheid.

Hazard brak destijds helemaal door als jonkie bij Lille OSC en daar groeide hij al snel uit tot één van de absolute smaakmakers op de Franse velden. Nadat hij tot twee keer toe verkozen werd als 'Belofte van het Jaar', werd hij vervolgens twee keer op rij 'Speler van het Jaar' in de Ligue 1. Hij hielp de club uit Rijsel ook aan de Franse dubbel.

In 2012 maakte Hazard zijn langverwachte toptransfer. Zowat alle grootmachten toonden interesse, maar zijn keuze viel op Chelsea FC. En daar werd hij in een mum van tijd één van de sensaties in de Premier League. Met de Blues won hij onder meer twee titels, de FA Cup, de League Cup en de Europa League. Ook in Engeland werd hij verkozen tot 'Speler vh Jaar'.

LEES OOK: Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Fiasco in Madrid

Nadat hij Chelsea in 2019 naar de Europa League had geleid, versierde Hazard een nieuwe droomtransfer. Zo trok hij voor een pak geld naar zijn favoriete club Real Madrid. Maar daar belandde zijn carrière in een neerwaartse spiraal. Mede door een pak blessureleed kon Hazard zijn beste niveau nooit halen bij de Spaanse grootmacht en deemsterde hij steeds verder weg.

In het voorjaar van 2023 werd dan ook beslist om zijn lopende contract bij Real in onderling overleg te ontbinden. Vervolgens werd nog gespeculeerd over een nieuwe club, maar uiteindelijk zette Hazard op amper 32-jarige leeftijd zelf een punt achter zijn carrière. Dat blijft toch opvallend vroeg voor een speler die jarenlang bij de absolute wereldtop behoorde.

Te weinig competitief

In de podcast van zijn ex-ploegmaat John Obi Mikel werd Ancelotti, zijn laatste trainer op clubniveau, dan ook gepolst waarom het misliep in Madrid. "Natuurlijk waren blessures het probleem, maar ik denk dat hij ook moeite had met competitief zijn. Hij hield niet van trainen en dat wisten we ook. Maar goed, als je elke drie dagen speelde, dan is het ook niet noodzakelijk om elke training intensief af te werken", stelt de Italiaan.

Volgens Ancelotti speelde het mentale aspect dus minstens een even grote rol als de fysieke perikelen. "Als je bij Real Madrid speelt en je raakt geblesseerd, dan moet je competitief zijn met de andere spelers om terug te kunnen keren. Want er zijn altijd wel andere spelers op jouw plaats. Hij had moeite met concurreren en vechten voor zijn plek."

Hazard hoort bij de vijf beste Belgische voetballers aller tijden ...

Meest recent

'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

12
12
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

64
64
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

38
38
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

129
129
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

123
123
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

15
15
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

78
78
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

161
161
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

201
201
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

141
141
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

220
220
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

299
299
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

454
454
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

276
276
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

98
98
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

56
56
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

73
73
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

79
79
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

84
84
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

45
45
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

86
86
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

209
209
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

138
138
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

192
192
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

182
182

Meer sportnieuws