Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

1068 stemmen
Ancelotti onthult dé reden voor falen Hazard bij Real

Het is inmiddels weer bijna een jaar geleden dat Eden Hazard besloot om een punt te zetten achter zijn carrière als profvoetballer. Het blijft een triest einde voor de carrière van een speler die jarenlang bij de absolute top behoorde. Zijn ex-coach Carlo Ancelotti geeft nu meer inzicht op dat vroegtijdige afscheid.

Hazard brak destijds helemaal door als jonkie bij Lille OSC en daar groeide hij al snel uit tot één van de absolute smaakmakers op de Franse velden. Nadat hij tot twee keer toe verkozen werd als 'Belofte van het Jaar', werd hij vervolgens twee keer op rij 'Speler van het Jaar' in de Ligue 1. Hij hielp de club uit Rijsel ook aan de Franse dubbel.

In 2012 maakte Hazard zijn langverwachte toptransfer. Zowat alle grootmachten toonden interesse, maar zijn keuze viel op Chelsea FC. En daar werd hij in een mum van tijd één van de sensaties in de Premier League. Met de Blues won hij onder meer twee titels, de FA Cup, de League Cup en de Europa League. Ook in Engeland werd hij verkozen tot 'Speler vh Jaar'.

LEES OOK: Hazard velt oordeel over Rode Duivels: "Hij is de beste"

Fiasco in Madrid

Nadat hij Chelsea in 2019 naar de Europa League had geleid, versierde Hazard een nieuwe droomtransfer. Zo trok hij voor een pak geld naar zijn favoriete club Real Madrid. Maar daar belandde zijn carrière in een neerwaartse spiraal. Mede door een pak blessureleed kon Hazard zijn beste niveau nooit halen bij de Spaanse grootmacht en deemsterde hij steeds verder weg.

In het voorjaar van 2023 werd dan ook beslist om zijn lopende contract bij Real in onderling overleg te ontbinden. Vervolgens werd nog gespeculeerd over een nieuwe club, maar uiteindelijk zette Hazard op amper 32-jarige leeftijd zelf een punt achter zijn carrière. Dat blijft toch opvallend vroeg voor een speler die jarenlang bij de absolute wereldtop behoorde.

Te weinig competitief

In de podcast van zijn ex-ploegmaat John Obi Mikel werd Ancelotti, zijn laatste trainer op clubniveau, dan ook gepolst waarom het misliep in Madrid. "Natuurlijk waren blessures het probleem, maar ik denk dat hij ook moeite had met competitief zijn. Hij hield niet van trainen en dat wisten we ook. Maar goed, als je elke drie dagen speelde, dan is het ook niet noodzakelijk om elke training intensief af te werken", stelt de Italiaan.

Volgens Ancelotti speelde het mentale aspect dus minstens een even grote rol als de fysieke perikelen. "Als je bij Real Madrid speelt en je raakt geblesseerd, dan moet je competitief zijn met de andere spelers om terug te kunnen keren. Want er zijn altijd wel andere spelers op jouw plaats. Hij had moeite met concurreren en vechten voor zijn plek."

🚀

Hazard hoort bij de vijf beste Belgische voetballers aller tijden ...

Meest recent

'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

48
48
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

36
36
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

171
171
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

400
400
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

250
250
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

153
153
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

139
139
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

506
506
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

556
556
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

81
81
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

176
176
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

189
189
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1729
1729
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

700
700
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

389
389
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

309
309
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

132
132
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

104
104
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

438
438
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

181
181
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

417
417
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

70
70
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

147
147
Joos verdedigt Rode Duivels: "Ik vind het heel raar"

België deed het echt wel goed tegen Spanje. Tot de 88ste minuut leken verlengingen in aantocht. ...

172
172
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

86
86

Meer sportnieuws