Hayen zet krediet bij Club op het spel: "Ongelooflijk"

699 stemmen
Hayen zet krediet bij Club op het spel:

Club Brugge begon met de nodige verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar heeft zijn start voorlopig gemist. Na drie wedstrijden kon de landskampioen nog geen enkele zege boeken. En dus wordt stilaan ook met een kritische blik naar coach Nicky Hayen gekeken.

De Limburgse trainer stond vorig seizoen lange tijd aan het roer bij Club Nxt. Vlak voor de Play-Offs besloot het Brugse bestuur echter om afscheid te nemen van Ronny Deila. Bijgevolg werd Hayen gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Aanvankelijk zou dat louter een tijdelijke opdracht worden.

Maar Hayen wist vervolgens alle verwachtingen te overtreffen. Zo hielp hij Club aan een plek in de halve finales in de Conference League. En vooral de prestaties in eigen land maakten indruk. Na een onwaarschijnlijke reeks in de PO's, kroonde Blauw-Zwart zich uiteindelijk zelfs nog tot landskampioen.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Druk om te presteren

Die straffe prestaties zag Hayen logischerwijs beloond worden met een vaste benoeming. Bijgevolg zijn de omstandigheden wel drastisch veranderd. Tijdens zijn interim-periode lagen de verwachtingen immers erg laag. Maar van excuses zijn momenteel geen sprake meer, er móéten nu goede resultaten volgen. En liefst met dominant en aanvallend voetbal. 

En die verwachtingen werden voorlopig niet ingelost. Club verloor van Union en Standard, terwijl het tegen KV Mechelen op 1-1 bleef steken. Het voetbal is bovendien allerminst sprankelend. De partij van zondag was zelfs de minste van de drie tot dusver, terwijl Blauw-Zwart in principe net progressie zou geboekt moeten hebben.

Sterkhouders plots gedumpt

Bijgevolg verschijnt dan ook al de eerste kritiek op Hayen. Analist Marc Degryse heeft bijvoorbeeld zijn bedenkingen bij het 'wedstrijdmanagement' van de trainer. Zo vindt hij het vreemd dat tegen Standard verschillende sterkhouders van vorig seizoen op de bank zaten. "Zés nieuwe mensen in één keer, notabene óp Standard, in de ploeg gooien, vind ik raar. Hayen zette al zijn ervaring op de bank. Het is toch niet omdat je een nieuwe speler bent, dat je meteen moet spelen?", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Degryse benadrukt dan ook dat Club en Hayen zich zullen moeten herpakken. "Natuurlijk heeft Hayen krediet, dat moét ook, maar een deel daarvan is al afgebrokkeld. Je hebt de Supercup verloren en je haalt maar 1 op 6 in de competitie. En zo is ineens twijfel geslopen in een club die nog maar net is ontwaakt uit de roes van eind vorig seizoen. Ongelooflijk hoe Club zichzelf in de problemen brengt."

Hayen heeft te weinig ervaring voor deze job ...

Meest recent

Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

12
12
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

4
4
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

156
156
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

31
31
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

104
104
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

228
228
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

34
34
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

145
145
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

73
73
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

285
285
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

418
418
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

370
370
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

141
141
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

80
80
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

382
382
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

202
202
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

485
485
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

133
133
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

331
331
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

566
566
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

316
316
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

1002
1002
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

469
469
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

358
358

Meer sportnieuws