Hayen zet krediet bij Club op het spel: "Ongelooflijk"

door
Hayen zet krediet bij Club op het spel:

Club Brugge begon met de nodige verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar heeft zijn start voorlopig gemist. Na drie wedstrijden kon de landskampioen nog geen enkele zege boeken. En dus wordt stilaan ook met een kritische blik naar coach Nicky Hayen gekeken.

De Limburgse trainer stond vorig seizoen lange tijd aan het roer bij Club Nxt. Vlak voor de Play-Offs besloot het Brugse bestuur echter om afscheid te nemen van Ronny Deila. Bijgevolg werd Hayen gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Aanvankelijk zou dat louter een tijdelijke opdracht worden.

Maar Hayen wist vervolgens alle verwachtingen te overtreffen. Zo hielp hij Club aan een plek in de halve finales in de Conference League. En vooral de prestaties in eigen land maakten indruk. Na een onwaarschijnlijke reeks in de PO's, kroonde Blauw-Zwart zich uiteindelijk zelfs nog tot landskampioen.

LEES OOK: Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

Druk om te presteren

Die straffe prestaties zag Hayen logischerwijs beloond worden met een vaste benoeming. Bijgevolg zijn de omstandigheden wel drastisch veranderd. Tijdens zijn interim-periode lagen de verwachtingen immers erg laag. Maar van excuses zijn momenteel geen sprake meer, er móéten nu goede resultaten volgen. En liefst met dominant en aanvallend voetbal. 

En die verwachtingen werden voorlopig niet ingelost. Club verloor van Union en Standard, terwijl het tegen KV Mechelen op 1-1 bleef steken. Het voetbal is bovendien allerminst sprankelend. De partij van zondag was zelfs de minste van de drie tot dusver, terwijl Blauw-Zwart in principe net progressie zou geboekt moeten hebben.

Sterkhouders plots gedumpt

Bijgevolg verschijnt dan ook al de eerste kritiek op Hayen. Analist Marc Degryse heeft bijvoorbeeld zijn bedenkingen bij het 'wedstrijdmanagement' van de trainer. Zo vindt hij het vreemd dat tegen Standard verschillende sterkhouders van vorig seizoen op de bank zaten. "Zés nieuwe mensen in één keer, notabene óp Standard, in de ploeg gooien, vind ik raar. Hayen zette al zijn ervaring op de bank. Het is toch niet omdat je een nieuwe speler bent, dat je meteen moet spelen?", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Degryse benadrukt dan ook dat Club en Hayen zich zullen moeten herpakken. "Natuurlijk heeft Hayen krediet, dat moét ook, maar een deel daarvan is al afgebrokkeld. Je hebt de Supercup verloren en je haalt maar 1 op 6 in de competitie. En zo is ineens twijfel geslopen in een club die nog maar net is ontwaakt uit de roes van eind vorig seizoen. Ongelooflijk hoe Club zichzelf in de problemen brengt."

Hayen heeft te weinig ervaring voor deze job ...

Meest recent

Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

11
11
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

25
25
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

75
75
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

63
63
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

13
13
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

69
69
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

67
67
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

111
111
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

58
58
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

57
57
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

360
360
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

130
130
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

148
148
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

36
36
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

59
59
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

136
136
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

119
119
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

254
254
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

210
210
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

43
43
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

231
231
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

24
24
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

49
49
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

316
316
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

98
98

Meer sportnieuws