Hayen zet krediet bij Club op het spel: "Ongelooflijk"

door
Hayen zet krediet bij Club op het spel:

Club Brugge begon met de nodige verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar heeft zijn start voorlopig gemist. Na drie wedstrijden kon de landskampioen nog geen enkele zege boeken. En dus wordt stilaan ook met een kritische blik naar coach Nicky Hayen gekeken.

De Limburgse trainer stond vorig seizoen lange tijd aan het roer bij Club Nxt. Vlak voor de Play-Offs besloot het Brugse bestuur echter om afscheid te nemen van Ronny Deila. Bijgevolg werd Hayen gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Aanvankelijk zou dat louter een tijdelijke opdracht worden.

Maar Hayen wist vervolgens alle verwachtingen te overtreffen. Zo hielp hij Club aan een plek in de halve finales in de Conference League. En vooral de prestaties in eigen land maakten indruk. Na een onwaarschijnlijke reeks in de PO's, kroonde Blauw-Zwart zich uiteindelijk zelfs nog tot landskampioen.

LEES OOK: AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

Druk om te presteren

Die straffe prestaties zag Hayen logischerwijs beloond worden met een vaste benoeming. Bijgevolg zijn de omstandigheden wel drastisch veranderd. Tijdens zijn interim-periode lagen de verwachtingen immers erg laag. Maar van excuses zijn momenteel geen sprake meer, er móéten nu goede resultaten volgen. En liefst met dominant en aanvallend voetbal. 

En die verwachtingen werden voorlopig niet ingelost. Club verloor van Union en Standard, terwijl het tegen KV Mechelen op 1-1 bleef steken. Het voetbal is bovendien allerminst sprankelend. De partij van zondag was zelfs de minste van de drie tot dusver, terwijl Blauw-Zwart in principe net progressie zou geboekt moeten hebben.

Sterkhouders plots gedumpt

Bijgevolg verschijnt dan ook al de eerste kritiek op Hayen. Analist Marc Degryse heeft bijvoorbeeld zijn bedenkingen bij het 'wedstrijdmanagement' van de trainer. Zo vindt hij het vreemd dat tegen Standard verschillende sterkhouders van vorig seizoen op de bank zaten. "Zés nieuwe mensen in één keer, notabene óp Standard, in de ploeg gooien, vind ik raar. Hayen zette al zijn ervaring op de bank. Het is toch niet omdat je een nieuwe speler bent, dat je meteen moet spelen?", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Degryse benadrukt dan ook dat Club en Hayen zich zullen moeten herpakken. "Natuurlijk heeft Hayen krediet, dat moét ook, maar een deel daarvan is al afgebrokkeld. Je hebt de Supercup verloren en je haalt maar 1 op 6 in de competitie. En zo is ineens twijfel geslopen in een club die nog maar net is ontwaakt uit de roes van eind vorig seizoen. Ongelooflijk hoe Club zichzelf in de problemen brengt."

Hayen heeft te weinig ervaring voor deze job ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

52
52
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

98
98
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

167
167
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

233
233
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

91
91
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

68
68
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

166
166
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

497
497
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

196
196
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

731
731
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

183
183
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

127
127
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

234
234
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

658
658
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

368
368
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

317
317
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

183
183
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

427
427
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

72
72
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws