Hayen zet krediet bij Club op het spel: "Ongelooflijk"

door
Hayen zet krediet bij Club op het spel:

Club Brugge begon met de nodige verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar heeft zijn start voorlopig gemist. Na drie wedstrijden kon de landskampioen nog geen enkele zege boeken. En dus wordt stilaan ook met een kritische blik naar coach Nicky Hayen gekeken.

De Limburgse trainer stond vorig seizoen lange tijd aan het roer bij Club Nxt. Vlak voor de Play-Offs besloot het Brugse bestuur echter om afscheid te nemen van Ronny Deila. Bijgevolg werd Hayen gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Aanvankelijk zou dat louter een tijdelijke opdracht worden.

Maar Hayen wist vervolgens alle verwachtingen te overtreffen. Zo hielp hij Club aan een plek in de halve finales in de Conference League. En vooral de prestaties in eigen land maakten indruk. Na een onwaarschijnlijke reeks in de PO's, kroonde Blauw-Zwart zich uiteindelijk zelfs nog tot landskampioen.

LEES OOK: AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

Druk om te presteren

Die straffe prestaties zag Hayen logischerwijs beloond worden met een vaste benoeming. Bijgevolg zijn de omstandigheden wel drastisch veranderd. Tijdens zijn interim-periode lagen de verwachtingen immers erg laag. Maar van excuses zijn momenteel geen sprake meer, er móéten nu goede resultaten volgen. En liefst met dominant en aanvallend voetbal. 

En die verwachtingen werden voorlopig niet ingelost. Club verloor van Union en Standard, terwijl het tegen KV Mechelen op 1-1 bleef steken. Het voetbal is bovendien allerminst sprankelend. De partij van zondag was zelfs de minste van de drie tot dusver, terwijl Blauw-Zwart in principe net progressie zou geboekt moeten hebben.

Sterkhouders plots gedumpt

Bijgevolg verschijnt dan ook al de eerste kritiek op Hayen. Analist Marc Degryse heeft bijvoorbeeld zijn bedenkingen bij het 'wedstrijdmanagement' van de trainer. Zo vindt hij het vreemd dat tegen Standard verschillende sterkhouders van vorig seizoen op de bank zaten. "Zés nieuwe mensen in één keer, notabene óp Standard, in de ploeg gooien, vind ik raar. Hayen zette al zijn ervaring op de bank. Het is toch niet omdat je een nieuwe speler bent, dat je meteen moet spelen?", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Degryse benadrukt dan ook dat Club en Hayen zich zullen moeten herpakken. "Natuurlijk heeft Hayen krediet, dat moét ook, maar een deel daarvan is al afgebrokkeld. Je hebt de Supercup verloren en je haalt maar 1 op 6 in de competitie. En zo is ineens twijfel geslopen in een club die nog maar net is ontwaakt uit de roes van eind vorig seizoen. Ongelooflijk hoe Club zichzelf in de problemen brengt."

Hayen heeft te weinig ervaring voor deze job ...

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

66
66
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

12
12
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

31
31
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

51
51
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

358
358
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

298
298
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

252
252
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

78
78
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

596
596
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

568
568
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

301
301
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

108
108
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

155
155
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

55
55
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

82
82
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

422
422
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

57
57
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

61
61
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

141
141
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

203
203
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

178
178
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

380
380
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws