Club Brugge laat middenvelder definitief vertrekken

375
Club Brugge laat middenvelder definitief vertrekken

Club Brugge heeft in de voorbije seizoenen hoog ingezet op de eigen jeugdopleiding. Die inspanningen wierpen inmiddels ook hun vruchten af. Maar één van de jonge talenten besluit nu om toch elders zijn kans te gaan wagen.

De jeugdwerking leek lange tijd van ondergeschikt belang bij de meervoudige landskampioen. Maar in de voorbije jaren zette Club Brugge een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot de duurste uitgaande transfer ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken zelf opgeleide jongens als Jorne Spileers en Kyriani Sabbe indruk bij het eerste elftal.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Zware concurrentie in de jeugd

Daarnaast zet Club ook steeds hoger in op het vinden en vastleggen van jonge talenten uit het buitenland. Zij worden al op jonge leeftijd naar Brugge gehaald en vervolgens via Club Nxt gevormd tot volwaardige profs. Joël Ordoñez en uiteraard Antonio Nusa zijn enkele producten van dat traject.

Die vernieuwde aanpak is uiteraard een goede zaak voor de hele club. Maar hierdoor is de concurrentie bij de jeugdploegen ook een pak groter geworden. Eén jongeling beslist nu dan ook om een stapje terug te zetten om zijn loopbaan te herlanceren. Zo kondigde Blauw-Zwart het vertrek van Mohamed Salah El Boukammiri aan.

Vijfjarig contract in Lommel

De 20-jarige middenvelder, ook wel 'Mo Salah' genoemd, werd een jaartje geleden overgenomen van Union SG. Hij speelde uiteindelijk zo'n 22 duels voor Club Nxt (4 goals, 5 assists) en werkte zelfs een tweetal matchen bij hoofdmacht af. Toch besluit hij nu een stapje terug te zetten. Zo gaat Salah in de Challenger Pro League aan de slag, waar hij een vijfjarig contract tekende bij Lommel SK. De Limburgse club is nog steeds in handen van de 'City Football Group', wat hem naar de toekomst toe ook bepaalde perspectieven biedt.

Club Brugge heeft momenteel de beste scouting van België ...

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

11
11
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

34
34
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

28
28
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

81
81
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

107
107
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

257
257
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

51
51
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

222
222
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

249
249
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

33
33
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

37
37
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

383
383
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

296
296
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

711
711
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

291
291
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

759
759
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

257
257
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

999
999
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

809
809
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

481
481
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

338
338
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

162
162
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws