Verrassende afwezige Antwerp, Anderlecht met basisdebutant

286 stemmen
Verrassende afwezige Antwerp, Anderlecht met basisdebutant

Tijdens de tweede speeldag van de Jupiler Pro League staan op zondag enkele interessante duels gepland. Voor het eerste duel krijgt Antwerp FC bijvoorbeeld het bezoek van RSC Anderlecht. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de partij op de Bosuil om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. De Great Old begon alvast goed aan het seizoen en pakte meteen de volle buit op het veld van Charleroi. Een opsteker voor nieuwe coach De Roeck, wiens selectie nog niet op punt staat. Al moet wel een bevestiging volgen voor eigen volk.

Daarvoor kan geen beroep worden gedaan op Ekkelenkamp, die op weg is naar Udinese. Voorts ontbreekt ook Balikwisha, de flankspeler zou last hebben van een lichte blessure. Zij worden alvast vervangen door Ondrejka en Kerk, voorts houdt De Roeck vast aan dezelfde starters.

LEES OOK: Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Eerste basisplaats voor Simic

Ook Anderlecht is nog een ploeg in opbouw die op de eerste speeldag meteen kon winnen. Maar ten opzichte van de thuismatch tegen STVV (1-0) zal het spelniveau toch serieus naar omhoog moeten. Afwachten hoeveel progessie de ploeg van coach Riemer heeft gemaakt op één trainingsweek.

In ieder geval sleutelt de Deen aan zijn elftal. Achterin maakt Simic zijn debuut als basisspeler bij Paars-Wit, nadat hij vorige week al inviel. Leoni verschuift hierdoor naar het middenveld, waar Ashimeru plaats moet maken. Voorin krijgt Stroeykens logischerwijs de voorkeur op Angulo.

Wie wint?

Meest recent

Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

12
12
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

89
89
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

190
190
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

231
231
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

159
159
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

180
180
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

114
114
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

120
120
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

255
255
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

244
244
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

101
101
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

83
83
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

551
551
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

194
194
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

443
443
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

514
514
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

178
178
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

97
97
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

243
243
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

145
145
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

90
90
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

340
340
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

258
258
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

110
110

Meer sportnieuws