TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

650
TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt tijdens deze mercato afscheid te nemen van enkele smaakmakers. Ook een vertrek van Antonio Nusa is niet uitgesloten. Aan kandidaten geen gebrek Zo meldt Corriere dello Sport dat de flankaanvaller eveneens op de verlanglijst van SS Lazio staat. Het genoemde medium heeft het over een mogelijke transfersom van zo'n 20 miljoen euro, al kan daar wel over onderhandeld worden. Andere bronnen hebben het dan weer over zo'n 16 miljoen euro, maar dat lijkt te weinig voor de Bruggelingen.

RSC Anderlecht rondde zaterdag de komst van Thomas Foket af, maar daar zal het niet bij blijven. Ook een nieuwe doelman staat nog op de verlanglijst. Volgens SudPresse blijft men daarvoor naar Jean Butez lonken. Maar momenteel vraagt Antwerp FC nog te veel. De kans is dan ook reëel dat het dossier blijft aanslepen tot het slot van de mercato.

Na een tegenvallende competitiestart, staat KRC Genk op punt om zijn middenveld te versterken. Volgens Het Laatste Nieuws werd namelijk een akkoord gevonden met Rapid Wien over de komst van Niklas Sattlberger. De transfer van de jonge Oostenrijker dreigde nochtans gekaapt te worden door AA Gent, dat op het laatste moment een hoger bod neerlegde. Maar uiteindelijk konden de Limburgers het dossier toch naar zich toe trekken.

Oud-Heverlee Leuven heeft de droomtransfer van Richie Sagrado bekendgemaakt. De Belgische jeugdinternational gaat aan de slag in de Serie A bij Venezia. In Italië tekent Sagrado een contract voor 4 seizoenen met nog een optie voor een extra seizoen. Hij brengt naar verluidt een vast bedrag van 2 miljoen euro op met nog eens 500.000 euro aan bonussen. 

AA Gent, KRC Genk én Antwerp FC hebben hun zinnen gezet op eenzelfde target. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden de drie Belgische topclubs om de handtekening van flankspeler Helio Varela. Vooral de Buffalo’s hebben al geïnformeerd over zijn beschikbaarheid. Het Portugese Portimonense vraagt zo’n 3 miljoen euro voor de international uit Kaapverdië.

Buitenland

Borussia Dortmund heeft zich versterkt met de diensten van Yan Couto. De 22-jarige Braziliaanse vleugelback maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar was eigendom van Manchester City. Het gaat nu om een huurdeal met aankoopoptie. Die optie zou zo'n 30 miljoen euro, bonussen inclusief, bedragen. Niklas Füllkrug vertrekt dan weer bij de Duitse topclub. West Ham United lijkt zijn bestemming te worden.

Atlético Madrid rondde zaterdag de verwachtte transfer van Robin Le Normand af. De Europese kampioen komt over van Real Sociedad. Naar verluidt staan Los Rojiblancos ook op punt om Alexander Sørloth te strikken. De Noorse aanvaller, in het verleden nog bij AA Gent actief, heeft een sterk seizoen bij Villarreal CF achter de rug. En dat ziet hij nu beloond worden met een verhuis naar Madrid.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

14
14
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

69
69
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

75
75
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

20
20
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

139
139
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

69
69
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

173
173
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

162
162
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

242
242
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

191
191
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

238
238
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

405
405
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

191
191
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

193
193
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

166
166
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

146
146
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

78
78
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

45
45
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

218
218
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

136
136
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

79
79
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

36
36
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

20
20
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

322
322

Meer sportnieuws