TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

650 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt tijdens deze mercato afscheid te nemen van enkele smaakmakers. Ook een vertrek van Antonio Nusa is niet uitgesloten. Aan kandidaten geen gebrek Zo meldt Corriere dello Sport dat de flankaanvaller eveneens op de verlanglijst van SS Lazio staat. Het genoemde medium heeft het over een mogelijke transfersom van zo'n 20 miljoen euro, al kan daar wel over onderhandeld worden. Andere bronnen hebben het dan weer over zo'n 16 miljoen euro, maar dat lijkt te weinig voor de Bruggelingen.

RSC Anderlecht rondde zaterdag de komst van Thomas Foket af, maar daar zal het niet bij blijven. Ook een nieuwe doelman staat nog op de verlanglijst. Volgens SudPresse blijft men daarvoor naar Jean Butez lonken. Maar momenteel vraagt Antwerp FC nog te veel. De kans is dan ook reëel dat het dossier blijft aanslepen tot het slot van de mercato.

Na een tegenvallende competitiestart, staat KRC Genk op punt om zijn middenveld te versterken. Volgens Het Laatste Nieuws werd namelijk een akkoord gevonden met Rapid Wien over de komst van Niklas Sattlberger. De transfer van de jonge Oostenrijker dreigde nochtans gekaapt te worden door AA Gent, dat op het laatste moment een hoger bod neerlegde. Maar uiteindelijk konden de Limburgers het dossier toch naar zich toe trekken.

Oud-Heverlee Leuven heeft de droomtransfer van Richie Sagrado bekendgemaakt. De Belgische jeugdinternational gaat aan de slag in de Serie A bij Venezia. In Italië tekent Sagrado een contract voor 4 seizoenen met nog een optie voor een extra seizoen. Hij brengt naar verluidt een vast bedrag van 2 miljoen euro op met nog eens 500.000 euro aan bonussen. 

AA Gent, KRC Genk én Antwerp FC hebben hun zinnen gezet op eenzelfde target. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden de drie Belgische topclubs om de handtekening van flankspeler Helio Varela. Vooral de Buffalo’s hebben al geïnformeerd over zijn beschikbaarheid. Het Portugese Portimonense vraagt zo’n 3 miljoen euro voor de international uit Kaapverdië.

Buitenland

Borussia Dortmund heeft zich versterkt met de diensten van Yan Couto. De 22-jarige Braziliaanse vleugelback maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar was eigendom van Manchester City. Het gaat nu om een huurdeal met aankoopoptie. Die optie zou zo'n 30 miljoen euro, bonussen inclusief, bedragen. Niklas Füllkrug vertrekt dan weer bij de Duitse topclub. West Ham United lijkt zijn bestemming te worden.

Atlético Madrid rondde zaterdag de verwachtte transfer van Robin Le Normand af. De Europese kampioen komt over van Real Sociedad. Naar verluidt staan Los Rojiblancos ook op punt om Alexander Sørloth te strikken. De Noorse aanvaller, in het verleden nog bij AA Gent actief, heeft een sterk seizoen bij Villarreal CF achter de rug. En dat ziet hij nu beloond worden met een verhuis naar Madrid.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

6
6
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

81
81
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

26
26
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

103
103
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

262
262
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

182
182
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

485
485
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

121
121
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

95
95
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

102
102
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

363
363
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

651
651
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

94
94
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

263
263
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

434
434
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

291
291
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

165
165
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

352
352
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

407
407
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

175
175
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

473
473
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

112
112
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

370
370
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

406
406
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

552
552

Meer sportnieuws