TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

650 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt tijdens deze mercato afscheid te nemen van enkele smaakmakers. Ook een vertrek van Antonio Nusa is niet uitgesloten. Aan kandidaten geen gebrek Zo meldt Corriere dello Sport dat de flankaanvaller eveneens op de verlanglijst van SS Lazio staat. Het genoemde medium heeft het over een mogelijke transfersom van zo'n 20 miljoen euro, al kan daar wel over onderhandeld worden. Andere bronnen hebben het dan weer over zo'n 16 miljoen euro, maar dat lijkt te weinig voor de Bruggelingen.

RSC Anderlecht rondde zaterdag de komst van Thomas Foket af, maar daar zal het niet bij blijven. Ook een nieuwe doelman staat nog op de verlanglijst. Volgens SudPresse blijft men daarvoor naar Jean Butez lonken. Maar momenteel vraagt Antwerp FC nog te veel. De kans is dan ook reëel dat het dossier blijft aanslepen tot het slot van de mercato.

Na een tegenvallende competitiestart, staat KRC Genk op punt om zijn middenveld te versterken. Volgens Het Laatste Nieuws werd namelijk een akkoord gevonden met Rapid Wien over de komst van Niklas Sattlberger. De transfer van de jonge Oostenrijker dreigde nochtans gekaapt te worden door AA Gent, dat op het laatste moment een hoger bod neerlegde. Maar uiteindelijk konden de Limburgers het dossier toch naar zich toe trekken.

Oud-Heverlee Leuven heeft de droomtransfer van Richie Sagrado bekendgemaakt. De Belgische jeugdinternational gaat aan de slag in de Serie A bij Venezia. In Italië tekent Sagrado een contract voor 4 seizoenen met nog een optie voor een extra seizoen. Hij brengt naar verluidt een vast bedrag van 2 miljoen euro op met nog eens 500.000 euro aan bonussen. 

AA Gent, KRC Genk én Antwerp FC hebben hun zinnen gezet op eenzelfde target. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden de drie Belgische topclubs om de handtekening van flankspeler Helio Varela. Vooral de Buffalo’s hebben al geïnformeerd over zijn beschikbaarheid. Het Portugese Portimonense vraagt zo’n 3 miljoen euro voor de international uit Kaapverdië.

Buitenland

Borussia Dortmund heeft zich versterkt met de diensten van Yan Couto. De 22-jarige Braziliaanse vleugelback maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar was eigendom van Manchester City. Het gaat nu om een huurdeal met aankoopoptie. Die optie zou zo'n 30 miljoen euro, bonussen inclusief, bedragen. Niklas Füllkrug vertrekt dan weer bij de Duitse topclub. West Ham United lijkt zijn bestemming te worden.

Atlético Madrid rondde zaterdag de verwachtte transfer van Robin Le Normand af. De Europese kampioen komt over van Real Sociedad. Naar verluidt staan Los Rojiblancos ook op punt om Alexander Sørloth te strikken. De Noorse aanvaller, in het verleden nog bij AA Gent actief, heeft een sterk seizoen bij Villarreal CF achter de rug. En dat ziet hij nu beloond worden met een verhuis naar Madrid.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

83
83
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

40
40
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

24
24
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

121
121
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

121
121
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

416
416
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

75
75
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

78
78
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

625
625
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

153
153
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

64
64
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

128
128
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

337
337
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

568
568
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

320
320
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

667
667
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

252
252
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

37
37
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

341
341
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

120
120
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

93
93
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

487
487
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

242
242
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

301
301

Meer sportnieuws