TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

650 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt tijdens deze mercato afscheid te nemen van enkele smaakmakers. Ook een vertrek van Antonio Nusa is niet uitgesloten. Aan kandidaten geen gebrek Zo meldt Corriere dello Sport dat de flankaanvaller eveneens op de verlanglijst van SS Lazio staat. Het genoemde medium heeft het over een mogelijke transfersom van zo'n 20 miljoen euro, al kan daar wel over onderhandeld worden. Andere bronnen hebben het dan weer over zo'n 16 miljoen euro, maar dat lijkt te weinig voor de Bruggelingen.

RSC Anderlecht rondde zaterdag de komst van Thomas Foket af, maar daar zal het niet bij blijven. Ook een nieuwe doelman staat nog op de verlanglijst. Volgens SudPresse blijft men daarvoor naar Jean Butez lonken. Maar momenteel vraagt Antwerp FC nog te veel. De kans is dan ook reëel dat het dossier blijft aanslepen tot het slot van de mercato.

Na een tegenvallende competitiestart, staat KRC Genk op punt om zijn middenveld te versterken. Volgens Het Laatste Nieuws werd namelijk een akkoord gevonden met Rapid Wien over de komst van Niklas Sattlberger. De transfer van de jonge Oostenrijker dreigde nochtans gekaapt te worden door AA Gent, dat op het laatste moment een hoger bod neerlegde. Maar uiteindelijk konden de Limburgers het dossier toch naar zich toe trekken.

Oud-Heverlee Leuven heeft de droomtransfer van Richie Sagrado bekendgemaakt. De Belgische jeugdinternational gaat aan de slag in de Serie A bij Venezia. In Italië tekent Sagrado een contract voor 4 seizoenen met nog een optie voor een extra seizoen. Hij brengt naar verluidt een vast bedrag van 2 miljoen euro op met nog eens 500.000 euro aan bonussen. 

AA Gent, KRC Genk én Antwerp FC hebben hun zinnen gezet op eenzelfde target. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden de drie Belgische topclubs om de handtekening van flankspeler Helio Varela. Vooral de Buffalo’s hebben al geïnformeerd over zijn beschikbaarheid. Het Portugese Portimonense vraagt zo’n 3 miljoen euro voor de international uit Kaapverdië.

Buitenland

Borussia Dortmund heeft zich versterkt met de diensten van Yan Couto. De 22-jarige Braziliaanse vleugelback maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar was eigendom van Manchester City. Het gaat nu om een huurdeal met aankoopoptie. Die optie zou zo'n 30 miljoen euro, bonussen inclusief, bedragen. Niklas Füllkrug vertrekt dan weer bij de Duitse topclub. West Ham United lijkt zijn bestemming te worden.

Atlético Madrid rondde zaterdag de verwachtte transfer van Robin Le Normand af. De Europese kampioen komt over van Real Sociedad. Naar verluidt staan Los Rojiblancos ook op punt om Alexander Sørloth te strikken. De Noorse aanvaller, in het verleden nog bij AA Gent actief, heeft een sterk seizoen bij Villarreal CF achter de rug. En dat ziet hij nu beloond worden met een verhuis naar Madrid.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

32
32
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

15
15
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

86
86
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

512
512
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

86
86
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

74
74
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

35
35
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

98
98
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

125
125
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

118
118
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

857
857
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

396
396
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

122
122
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

855
855
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

424
424
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

496
496
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

460
460
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

138
138
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

522
522
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

122
122
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

38
38
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

284
284
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

267
267
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

268
268
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

716
716

Meer sportnieuws