TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk droogt Gent af, miljoenen voor Club'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt tijdens deze mercato afscheid te nemen van enkele smaakmakers. Ook een vertrek van Antonio Nusa is niet uitgesloten. Aan kandidaten geen gebrek Zo meldt Corriere dello Sport dat de flankaanvaller eveneens op de verlanglijst van SS Lazio staat. Het genoemde medium heeft het over een mogelijke transfersom van zo'n 20 miljoen euro, al kan daar wel over onderhandeld worden. Andere bronnen hebben het dan weer over zo'n 16 miljoen euro, maar dat lijkt te weinig voor de Bruggelingen.

RSC Anderlecht rondde zaterdag de komst van Thomas Foket af, maar daar zal het niet bij blijven. Ook een nieuwe doelman staat nog op de verlanglijst. Volgens SudPresse blijft men daarvoor naar Jean Butez lonken. Maar momenteel vraagt Antwerp FC nog te veel. De kans is dan ook reëel dat het dossier blijft aanslepen tot het slot van de mercato.

Na een tegenvallende competitiestart, staat KRC Genk op punt om zijn middenveld te versterken. Volgens Het Laatste Nieuws werd namelijk een akkoord gevonden met Rapid Wien over de komst van Niklas Sattlberger. De transfer van de jonge Oostenrijker dreigde nochtans gekaapt te worden door AA Gent, dat op het laatste moment een hoger bod neerlegde. Maar uiteindelijk konden de Limburgers het dossier toch naar zich toe trekken.

Oud-Heverlee Leuven heeft de droomtransfer van Richie Sagrado bekendgemaakt. De Belgische jeugdinternational gaat aan de slag in de Serie A bij Venezia. In Italië tekent Sagrado een contract voor 4 seizoenen met nog een optie voor een extra seizoen. Hij brengt naar verluidt een vast bedrag van 2 miljoen euro op met nog eens 500.000 euro aan bonussen. 

AA Gent, KRC Genk én Antwerp FC hebben hun zinnen gezet op eenzelfde target. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden de drie Belgische topclubs om de handtekening van flankspeler Helio Varela. Vooral de Buffalo’s hebben al geïnformeerd over zijn beschikbaarheid. Het Portugese Portimonense vraagt zo’n 3 miljoen euro voor de international uit Kaapverdië.

Buitenland

Borussia Dortmund heeft zich versterkt met de diensten van Yan Couto. De 22-jarige Braziliaanse vleugelback maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar was eigendom van Manchester City. Het gaat nu om een huurdeal met aankoopoptie. Die optie zou zo'n 30 miljoen euro, bonussen inclusief, bedragen. Niklas Füllkrug vertrekt dan weer bij de Duitse topclub. West Ham United lijkt zijn bestemming te worden.

Atlético Madrid rondde zaterdag de verwachtte transfer van Robin Le Normand af. De Europese kampioen komt over van Real Sociedad. Naar verluidt staan Los Rojiblancos ook op punt om Alexander Sørloth te strikken. De Noorse aanvaller, in het verleden nog bij AA Gent actief, heeft een sterk seizoen bij Villarreal CF achter de rug. En dat ziet hij nu beloond worden met een verhuis naar Madrid.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

4
4
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

16
16
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

38
38
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

72
72
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

147
147
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

179
179
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

286
286
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

249
249
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

225
225
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

260
260
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

76
76
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

178
178
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

276
276
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

63
63
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

123
123
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

182
182
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

175
175
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

124
124
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

40
40
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

79
79
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

79
79
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

301
301
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

34
34

Meer sportnieuws