‘KRC Genk gaat als een raket met topper van 14 miljoen’

1046 stemmen
‘KRC Genk gaat als een raket met topper van 14 miljoen’

KRC Genk mikt op een succesvol seizoen onder leiding van de nieuwe coach Thorsten Fink en heeft Carlos Andrés Gómez, de 21-jarige Colombiaanse flankaanvaller van Real Salt Lake City, op het oog.

Gómez, die dit seizoen 13 goals en 7 assists heeft verzameld in 24 wedstrijden, wordt beschouwd als de tweede beste vleugelspeler in de MLS na Lionel Messi. Zijn snelheid en doelgerichtheid hebben hem de bijnaam 'vleugelraket' opgeleverd.

Real Salt Lake City wil een transfersom van bijna 14 miljoen euro voor Gómez, die onlangs nog voor 3,5 miljoen euro werd aangetrokken van Millonarios.

LEES OOK: 'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Gómez tweede beste vleugelspits in MLS (na Lionel Messi)

Thorsten Fink wil dat zijn spelers en fans dit seizoen vooral genieten van het voetbal van KRC Genk. De Duitse coach heeft daarnaast vertrouwen dat zijn ploeg kampioen kan spelen.

Op de lange termijn streeft Fink naar titels, Europese competities en het verder uitbouwen van het DNA van Genk. In lijn met deze ambities heeft Genk zijn oog laten vallen op Carlos Andrés Gómez, een 21-jarige flankaanvaller van Real Salt Lake City uit de Major League Soccer.

Ondanks zijn positie was de Colombiaan dit seizoen al goed voor 20 beslissende acties (13 goals en 7 assists) in 24 competitiewedstrijden. Hiermee is Gómez momenteel de vijfde meest beslissende speler in de MLS.

Volgens Wyscout-data is Gómez zelfs de op een na beste vleugelspeler in de MLS, na Lionel Messi (Inter Miami).

Wonderboy en vleugelraket

Carlos Andrés Gómez staat tot en met 2027 onder contract bij Real Salt Lake City en heeft een huidige marktwaarde van 5 miljoen euro. Zijn uitstekende statistieken en typerende speelstijl hebben hem de bijnaam 'vleugelraket' opgeleverd.

Gómez is een directe vleugelspeler, gekenmerkt door zijn snelheid en doelgerichtheid. Hij kan de bal goed bijhouden en beschikt over een indrukwekkende versnelling vanuit stilstand.

Hoewel hij slechts 1,71 meter groot is, is hij fysiek sterk. Op technisch vlak is er echter nog ruimte voor verbetering.

Op 21-jarige leeftijd beleeft Gómez zijn beste seizoen ooit. Met 20 beslissende acties (13 goals en 7 assists) in 24 competitiewedstrijden, is hij een van de meest opvallende en bepalende spelers van de ploeg van Pablo Mastroeni.

Real Salt Lake City noemt hem dan ook trots hun 'wonderboy' op de clubwebsite.

Real Salt Lake’s eigen wonderkind

“Dodelijk, doortastend, precies,” schreef Real Salt Lake City eerder dit seizoen over Carlos Andrés Gómez. “Als een laser die door staal snijdt, of een heet mes door boter. Andrés de reus? Meer als Andrés de legende! Real Salt Lake's eigen wonderkind.”

Gómez wordt bewierookt voor zijn indrukwekkende statistieken in zijn schitterende campagne, waarmee hij de vijfde meest beslissende speler in de MLS is.

“Als de rest van de competitie nog niet op de hoogte was, dan moeten ze dat nu zeker zijn. Negeer dit op eigen risico.” 

De prins van Salt Lake City moet het nieuwe tijdperk van de club inluiden. Het is nu al niet meer uit te sluiten dat Gómez deze zomer een mooie transfer naar Europa zal maken, hoewel hij amper meer dan anderhalf jaar geleden naar de club werd gehaald.

Gómez is hot op de mercato: Salt Lake wil 14 miljoen euro

Real Salt Lake City haalde de Colombiaan eind januari 2023 weg bij Millonarios voor 3,5 miljoen euro en zijn marktwaarde bedraagt nu 5 miljoen euro. In Amerika klinkt het dat hij 15 miljoen dollar - bijna 14 miljoen euro - zou moeten waard zijn.

Die hoge vraagprijs komt ook omdat Gómez’ ex-club Millonarios nog recht heeft op 30% van de transfersom. Interesse in Gómez is er alvast volop. KRC Genk is niet de enige club die zijn oog op Gómez heeft laten vallen.

Andere Europese (top)clubs met meer financiële middelen hebben het talent van de 21-jarige Colombiaan ook al ontdekt.

Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Villarreal, Sevilla, Osasuna, Sporting Braga en Leganés hebben hem eveneens op hun verlanglijstje staan, terwijl Ajax al geïnformeerd heeft naar zijn diensten.

Gomez zou kunnen knallen in de jPL

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

123
123
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

172
172
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

181
181
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

461
461
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

151
151
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

61
61
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

315
315
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

98
98
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

345
345
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

316
316
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

522
522
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

326
326
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

816
816
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

443
443
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

934
934
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

704
704
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

334
334
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

148
148
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

879
879
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

134
134
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

50
50
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

269
269
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

579
579
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

216
216
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

186
186

Meer sportnieuws