‘KRC Genk gaat als een raket met topper van 14 miljoen’

door
‘KRC Genk gaat als een raket met topper van 14 miljoen’

KRC Genk mikt op een succesvol seizoen onder leiding van de nieuwe coach Thorsten Fink en heeft Carlos Andrés Gómez, de 21-jarige Colombiaanse flankaanvaller van Real Salt Lake City, op het oog.

Gómez, die dit seizoen 13 goals en 7 assists heeft verzameld in 24 wedstrijden, wordt beschouwd als de tweede beste vleugelspeler in de MLS na Lionel Messi. Zijn snelheid en doelgerichtheid hebben hem de bijnaam 'vleugelraket' opgeleverd.

Real Salt Lake City wil een transfersom van bijna 14 miljoen euro voor Gómez, die onlangs nog voor 3,5 miljoen euro werd aangetrokken van Millonarios.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Gómez tweede beste vleugelspits in MLS (na Lionel Messi)

Thorsten Fink wil dat zijn spelers en fans dit seizoen vooral genieten van het voetbal van KRC Genk. De Duitse coach heeft daarnaast vertrouwen dat zijn ploeg kampioen kan spelen.

Op de lange termijn streeft Fink naar titels, Europese competities en het verder uitbouwen van het DNA van Genk. In lijn met deze ambities heeft Genk zijn oog laten vallen op Carlos Andrés Gómez, een 21-jarige flankaanvaller van Real Salt Lake City uit de Major League Soccer.

Ondanks zijn positie was de Colombiaan dit seizoen al goed voor 20 beslissende acties (13 goals en 7 assists) in 24 competitiewedstrijden. Hiermee is Gómez momenteel de vijfde meest beslissende speler in de MLS.

Volgens Wyscout-data is Gómez zelfs de op een na beste vleugelspeler in de MLS, na Lionel Messi (Inter Miami).

Wonderboy en vleugelraket

Carlos Andrés Gómez staat tot en met 2027 onder contract bij Real Salt Lake City en heeft een huidige marktwaarde van 5 miljoen euro. Zijn uitstekende statistieken en typerende speelstijl hebben hem de bijnaam 'vleugelraket' opgeleverd.

Gómez is een directe vleugelspeler, gekenmerkt door zijn snelheid en doelgerichtheid. Hij kan de bal goed bijhouden en beschikt over een indrukwekkende versnelling vanuit stilstand.

Hoewel hij slechts 1,71 meter groot is, is hij fysiek sterk. Op technisch vlak is er echter nog ruimte voor verbetering.

Op 21-jarige leeftijd beleeft Gómez zijn beste seizoen ooit. Met 20 beslissende acties (13 goals en 7 assists) in 24 competitiewedstrijden, is hij een van de meest opvallende en bepalende spelers van de ploeg van Pablo Mastroeni.

Real Salt Lake City noemt hem dan ook trots hun 'wonderboy' op de clubwebsite.

Real Salt Lake’s eigen wonderkind

“Dodelijk, doortastend, precies,” schreef Real Salt Lake City eerder dit seizoen over Carlos Andrés Gómez. “Als een laser die door staal snijdt, of een heet mes door boter. Andrés de reus? Meer als Andrés de legende! Real Salt Lake's eigen wonderkind.”

Gómez wordt bewierookt voor zijn indrukwekkende statistieken in zijn schitterende campagne, waarmee hij de vijfde meest beslissende speler in de MLS is.

“Als de rest van de competitie nog niet op de hoogte was, dan moeten ze dat nu zeker zijn. Negeer dit op eigen risico.” 

De prins van Salt Lake City moet het nieuwe tijdperk van de club inluiden. Het is nu al niet meer uit te sluiten dat Gómez deze zomer een mooie transfer naar Europa zal maken, hoewel hij amper meer dan anderhalf jaar geleden naar de club werd gehaald.

Gómez is hot op de mercato: Salt Lake wil 14 miljoen euro

Real Salt Lake City haalde de Colombiaan eind januari 2023 weg bij Millonarios voor 3,5 miljoen euro en zijn marktwaarde bedraagt nu 5 miljoen euro. In Amerika klinkt het dat hij 15 miljoen dollar - bijna 14 miljoen euro - zou moeten waard zijn.

Die hoge vraagprijs komt ook omdat Gómez’ ex-club Millonarios nog recht heeft op 30% van de transfersom. Interesse in Gómez is er alvast volop. KRC Genk is niet de enige club die zijn oog op Gómez heeft laten vallen.

Andere Europese (top)clubs met meer financiële middelen hebben het talent van de 21-jarige Colombiaan ook al ontdekt.

Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Villarreal, Sevilla, Osasuna, Sporting Braga en Leganés hebben hem eveneens op hun verlanglijstje staan, terwijl Ajax al geïnformeerd heeft naar zijn diensten.

Gomez zou kunnen knallen in de jPL

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

4
4
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

35
35
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

59
59
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

16
16
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

60
60
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

48
48
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

227
227
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

51
51
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

68
68
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

272
272
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

110
110
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

169
169
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

658
658
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

410
410
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

133
133
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

257
257
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

151
151
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

93
93
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

601
601
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

330
330
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

457
457
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

573
573

Meer sportnieuws