‘KRC Genk gaat als een raket met topper van 14 miljoen’

1046
‘KRC Genk gaat als een raket met topper van 14 miljoen’

KRC Genk mikt op een succesvol seizoen onder leiding van de nieuwe coach Thorsten Fink en heeft Carlos Andrés Gómez, de 21-jarige Colombiaanse flankaanvaller van Real Salt Lake City, op het oog.

Gómez, die dit seizoen 13 goals en 7 assists heeft verzameld in 24 wedstrijden, wordt beschouwd als de tweede beste vleugelspeler in de MLS na Lionel Messi. Zijn snelheid en doelgerichtheid hebben hem de bijnaam 'vleugelraket' opgeleverd.

Real Salt Lake City wil een transfersom van bijna 14 miljoen euro voor Gómez, die onlangs nog voor 3,5 miljoen euro werd aangetrokken van Millonarios.

LEES OOK: Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

Gómez tweede beste vleugelspits in MLS (na Lionel Messi)

Thorsten Fink wil dat zijn spelers en fans dit seizoen vooral genieten van het voetbal van KRC Genk. De Duitse coach heeft daarnaast vertrouwen dat zijn ploeg kampioen kan spelen.

Op de lange termijn streeft Fink naar titels, Europese competities en het verder uitbouwen van het DNA van Genk. In lijn met deze ambities heeft Genk zijn oog laten vallen op Carlos Andrés Gómez, een 21-jarige flankaanvaller van Real Salt Lake City uit de Major League Soccer.

Ondanks zijn positie was de Colombiaan dit seizoen al goed voor 20 beslissende acties (13 goals en 7 assists) in 24 competitiewedstrijden. Hiermee is Gómez momenteel de vijfde meest beslissende speler in de MLS.

Volgens Wyscout-data is Gómez zelfs de op een na beste vleugelspeler in de MLS, na Lionel Messi (Inter Miami).

Wonderboy en vleugelraket

Carlos Andrés Gómez staat tot en met 2027 onder contract bij Real Salt Lake City en heeft een huidige marktwaarde van 5 miljoen euro. Zijn uitstekende statistieken en typerende speelstijl hebben hem de bijnaam 'vleugelraket' opgeleverd.

Gómez is een directe vleugelspeler, gekenmerkt door zijn snelheid en doelgerichtheid. Hij kan de bal goed bijhouden en beschikt over een indrukwekkende versnelling vanuit stilstand.

Hoewel hij slechts 1,71 meter groot is, is hij fysiek sterk. Op technisch vlak is er echter nog ruimte voor verbetering.

Op 21-jarige leeftijd beleeft Gómez zijn beste seizoen ooit. Met 20 beslissende acties (13 goals en 7 assists) in 24 competitiewedstrijden, is hij een van de meest opvallende en bepalende spelers van de ploeg van Pablo Mastroeni.

Real Salt Lake City noemt hem dan ook trots hun 'wonderboy' op de clubwebsite.

Real Salt Lake’s eigen wonderkind

“Dodelijk, doortastend, precies,” schreef Real Salt Lake City eerder dit seizoen over Carlos Andrés Gómez. “Als een laser die door staal snijdt, of een heet mes door boter. Andrés de reus? Meer als Andrés de legende! Real Salt Lake's eigen wonderkind.”

Gómez wordt bewierookt voor zijn indrukwekkende statistieken in zijn schitterende campagne, waarmee hij de vijfde meest beslissende speler in de MLS is.

“Als de rest van de competitie nog niet op de hoogte was, dan moeten ze dat nu zeker zijn. Negeer dit op eigen risico.” 

De prins van Salt Lake City moet het nieuwe tijdperk van de club inluiden. Het is nu al niet meer uit te sluiten dat Gómez deze zomer een mooie transfer naar Europa zal maken, hoewel hij amper meer dan anderhalf jaar geleden naar de club werd gehaald.

Gómez is hot op de mercato: Salt Lake wil 14 miljoen euro

Real Salt Lake City haalde de Colombiaan eind januari 2023 weg bij Millonarios voor 3,5 miljoen euro en zijn marktwaarde bedraagt nu 5 miljoen euro. In Amerika klinkt het dat hij 15 miljoen dollar - bijna 14 miljoen euro - zou moeten waard zijn.

Die hoge vraagprijs komt ook omdat Gómez’ ex-club Millonarios nog recht heeft op 30% van de transfersom. Interesse in Gómez is er alvast volop. KRC Genk is niet de enige club die zijn oog op Gómez heeft laten vallen.

Andere Europese (top)clubs met meer financiële middelen hebben het talent van de 21-jarige Colombiaan ook al ontdekt.

Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Villarreal, Sevilla, Osasuna, Sporting Braga en Leganés hebben hem eveneens op hun verlanglijstje staan, terwijl Ajax al geïnformeerd heeft naar zijn diensten.

Gomez zou kunnen knallen in de jPL

Meest recent

Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

6
6
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

12
12
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

17
17
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

53
53
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

43
43
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

126
126
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

45
45
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

129
129
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

19
19
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

73
73
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

698
698
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

47
47
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

128
128
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

620
620
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

44
44
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

139
139
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

126
126
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

277
277
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

98
98
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

149
149
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

128
128
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

207
207
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

37
37
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

57
57

Meer sportnieuws