Chelsea stelt eisen voor KRC Genk: “Lachen ze niet mee”

845 stemmen
Chelsea stelt eisen voor KRC Genk: “Lachen ze niet mee”

De transfer van Mike Penders naar Chelsea doet heel wat wenkbrauwen fronsen, zowel in België als in het buitenland. De Londenaren leggen direct twintig miljoen euro op tafel voor het keeperstalent.

Een opmerkelijke transfer want Penders moet nog écht doorbreken bij KRC Genk. Met Hendrik Van Crombrugge heeft de 19-jarige sluitpost ook een stevige concurrent. Maarten Vandevoordt trok definitief naar RB Leipzig.

LEES OOK: KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

Eisen Chelsea

Franky Van der Elst is dan ook niet zeker of Penders wel de nummer één onder de lat zal worden dit seizoen bij KRC Genk. De analist denkt dat Chelsea niet zal lachen met een reserverol voor hun miljoenenaankoop. “Dan gaan ze daar toch heel goeie afspraken over moeten maken. Bij Genk zullen ze alleszins al heel blij zijn dat ze 20 miljoen krijgen. Dat soort lucratieve transfers zijn toch nog altijd nodig om rond te komen en putten te vullen.”

Van der Elst hoopt dat Penders een succes zal worden in Londen, net zoals Thibaut Courtois. Chelsea durft wel eens spelers en talenten van links naar rechts sleuren. “Ik las trouwens dat hij dit seizoen nog verhuurd zou worden aan Genk, maar wie zegt dat hij zal blijven spelen? Als Van Crombrugge helemaal hersteld is, zou die zomaar opnieuw in doel kunnen belanden”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige Rode Duivel.

Nieuwe situatie

Penders werd gezien als een toptalent in wording, maar de situatie zal nu veranderen. De sluitpost zal móeten presteren met zo’n prijskaartje. “Want het is natuurlijk gedaan met in de schaduw te staan. In Leuven zullen de schijnwerpers op hem gericht zijn en het is nog maar de vraag hoe hij daarmee zal omgaan.” Volgens coach Thorsten Fink zal Penders voorlopig nog als nummer één onder de lat verschijnen bij de Limburgers.

Vind jij dat Penders dit seizoen de nummer één moet zijn?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

13
13
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

62
62
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

74
74
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

70
70
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

156
156
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

299
299
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

41
41
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

156
156
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

108
108
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

214
214
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

113
113
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

357
357
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

159
159
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

145
145
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

286
286
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

127
127
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

238
238
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

688
688
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

145
145
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

730
730
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

318
318
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

712
712
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

200
200
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

468
468
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

228
228

Meer sportnieuws