Chelsea stelt eisen voor KRC Genk: “Lachen ze niet mee”

door
Chelsea stelt eisen voor KRC Genk: “Lachen ze niet mee”

De transfer van Mike Penders naar Chelsea doet heel wat wenkbrauwen fronsen, zowel in België als in het buitenland. De Londenaren leggen direct twintig miljoen euro op tafel voor het keeperstalent.

Een opmerkelijke transfer want Penders moet nog écht doorbreken bij KRC Genk. Met Hendrik Van Crombrugge heeft de 19-jarige sluitpost ook een stevige concurrent. Maarten Vandevoordt trok definitief naar RB Leipzig.

LEES OOK: Penders glundert: Chelsea stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Eisen Chelsea

Franky Van der Elst is dan ook niet zeker of Penders wel de nummer één onder de lat zal worden dit seizoen bij KRC Genk. De analist denkt dat Chelsea niet zal lachen met een reserverol voor hun miljoenenaankoop. “Dan gaan ze daar toch heel goeie afspraken over moeten maken. Bij Genk zullen ze alleszins al heel blij zijn dat ze 20 miljoen krijgen. Dat soort lucratieve transfers zijn toch nog altijd nodig om rond te komen en putten te vullen.”

Van der Elst hoopt dat Penders een succes zal worden in Londen, net zoals Thibaut Courtois. Chelsea durft wel eens spelers en talenten van links naar rechts sleuren. “Ik las trouwens dat hij dit seizoen nog verhuurd zou worden aan Genk, maar wie zegt dat hij zal blijven spelen? Als Van Crombrugge helemaal hersteld is, zou die zomaar opnieuw in doel kunnen belanden”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige Rode Duivel.

Nieuwe situatie

Penders werd gezien als een toptalent in wording, maar de situatie zal nu veranderen. De sluitpost zal móeten presteren met zo’n prijskaartje. “Want het is natuurlijk gedaan met in de schaduw te staan. In Leuven zullen de schijnwerpers op hem gericht zijn en het is nog maar de vraag hoe hij daarmee zal omgaan.” Volgens coach Thorsten Fink zal Penders voorlopig nog als nummer één onder de lat verschijnen bij de Limburgers.

Vind jij dat Penders dit seizoen de nummer één moet zijn?

Meest recent

'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

31
31
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

75
75
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

36
36
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

41
41
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

59
59
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

202
202
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

140
140
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

253
253
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

534
534
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

392
392
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

194
194
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

306
306
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

193
193
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

493
493
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

236
236
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

170
170
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

42
42
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

170
170
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

395
395
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

109
109
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

385
385
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

78
78
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

1117
1117
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

565
565

Meer sportnieuws