Toptransfer KRC Genk baart opzien: “Ongezien en ongehoord”

967 stemmen
Toptransfer KRC Genk baart opzien: “Ongezien en ongehoord”

KRC Genk kampt met verschillende vertrekkers. Ook Mike Penders staat voor een toptransfer naar Chelsea, maar de doelman wordt nog wel uitgeleend aan de Limburgers.

Penders komt nog maar net aan het venster kijken bij KRC Genk, maar dat is voor Chelsea al voldoende om twintig miljoen euro op tafel te leggen voor de ‘nieuwe Courtois’.

LEES OOK: KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

Ongezien

Franky Van der Elst is verrast door de nakende transfer van Penders, maar wist via Wesley Sonck dat de goalie veel talent heeft. “Penders was zijn nummer één bij de Belgische U19. En je ziet ook direct dat dat een moderne doelman is met een indrukwekkend postuur, rust en goeie voeten.”

De analist snapt eigenlijk niets van de toptransfer. De ex-Rode Duivel schrikt dat Chelsea al na één officiële wedstrijd een enorm bedrag op tafel wil zwieren voor Penders. “Ik vind dat onwaarschijnlijk. Ongezien. Misschien zelfs ongehoord”, citeert Het Nieuwsblad Van der Elst.

Groot talent

Van der Elst vindt het geen goede zaak dat Belgische talenten vroeg worden weggeplukt. “Dat die jonge gasten zoals Vermeeren en Doku steeds vroeger België verlaten, vond ik al een spijtige evolutie, maar tot daar aan toe. Wat Chelea nu allemaal aan het doen is – kopen, kopen, kopen en dan hopen dat één van de vele transfers rendeert – vind ik echt niet goed voor het voetbal.”

De voormalige speler van Club Brugge snapt overigens wel dat Penders al voor Chelsea kiest. “En ik gun hem dat ook. Maar Chelsea heeft intussen wel zeven of acht keepers, hè. Het heeft net nog 25 miljoen betaald voor Filip Jörgensen – óók een jonge doelman, maar wel drie jaar ouder dan Penders en al een seizoen titularis geweest bij Villarreal. Die heeft in de nabije toekomst dus sowieso al voorrang.”

Heeft Van der Elst hier gelijk?

Meest recent

'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

76
76
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

156
156
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

22
22
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

409
409
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

383
383
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

916
916
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

479
479
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

122
122
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

391
391
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

81
81
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

214
214
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

343
343
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

478
478
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

475
475
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

321
321
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

224
224
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

158
158
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

103
103
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

303
303
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

151
151
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

892
892
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

187
187
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

246
246
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

71
71
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

677
677

Meer sportnieuws