Toptransfer KRC Genk baart opzien: “Ongezien en ongehoord”

967
Toptransfer KRC Genk baart opzien: “Ongezien en ongehoord”

KRC Genk kampt met verschillende vertrekkers. Ook Mike Penders staat voor een toptransfer naar Chelsea, maar de doelman wordt nog wel uitgeleend aan de Limburgers.

Penders komt nog maar net aan het venster kijken bij KRC Genk, maar dat is voor Chelsea al voldoende om twintig miljoen euro op tafel te leggen voor de ‘nieuwe Courtois’.

LEES OOK: Lucca Brughmans meteen Rode Duivel onder Mark van Bommel?

Ongezien

Franky Van der Elst is verrast door de nakende transfer van Penders, maar wist via Wesley Sonck dat de goalie veel talent heeft. “Penders was zijn nummer één bij de Belgische U19. En je ziet ook direct dat dat een moderne doelman is met een indrukwekkend postuur, rust en goeie voeten.”

De analist snapt eigenlijk niets van de toptransfer. De ex-Rode Duivel schrikt dat Chelsea al na één officiële wedstrijd een enorm bedrag op tafel wil zwieren voor Penders. “Ik vind dat onwaarschijnlijk. Ongezien. Misschien zelfs ongehoord”, citeert Het Nieuwsblad Van der Elst.

Groot talent

Van der Elst vindt het geen goede zaak dat Belgische talenten vroeg worden weggeplukt. “Dat die jonge gasten zoals Vermeeren en Doku steeds vroeger België verlaten, vond ik al een spijtige evolutie, maar tot daar aan toe. Wat Chelea nu allemaal aan het doen is – kopen, kopen, kopen en dan hopen dat één van de vele transfers rendeert – vind ik echt niet goed voor het voetbal.”

De voormalige speler van Club Brugge snapt overigens wel dat Penders al voor Chelsea kiest. “En ik gun hem dat ook. Maar Chelsea heeft intussen wel zeven of acht keepers, hè. Het heeft net nog 25 miljoen betaald voor Filip Jörgensen – óók een jonge doelman, maar wel drie jaar ouder dan Penders en al een seizoen titularis geweest bij Villarreal. Die heeft in de nabije toekomst dus sowieso al voorrang.”

Heeft Van der Elst hier gelijk?

Meest recent

Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

0
0
Thibaut Courtois krijgt plots te maken met rake klappen

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

1
1
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

49
49
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

19
19
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

109
109
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

81
81
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

28
28
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

210
210
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

203
203
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

115
115
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

39
39
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

75
75
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

106
106
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

134
134
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

87
87
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

386
386
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

73
73
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

63
63
Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

165
165
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

260
260
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

714
714
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

426
426
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

441
441
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

1060
1060
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

269
269

Meer sportnieuws