Toptransfer KRC Genk baart opzien: “Ongezien en ongehoord”

door
Toptransfer KRC Genk baart opzien: “Ongezien en ongehoord”

KRC Genk kampt met verschillende vertrekkers. Ook Mike Penders staat voor een toptransfer naar Chelsea, maar de doelman wordt nog wel uitgeleend aan de Limburgers.

Penders komt nog maar net aan het venster kijken bij KRC Genk, maar dat is voor Chelsea al voldoende om twintig miljoen euro op tafel te leggen voor de ‘nieuwe Courtois’.

LEES OOK: ‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

Ongezien

Franky Van der Elst is verrast door de nakende transfer van Penders, maar wist via Wesley Sonck dat de goalie veel talent heeft. “Penders was zijn nummer één bij de Belgische U19. En je ziet ook direct dat dat een moderne doelman is met een indrukwekkend postuur, rust en goeie voeten.”

De analist snapt eigenlijk niets van de toptransfer. De ex-Rode Duivel schrikt dat Chelsea al na één officiële wedstrijd een enorm bedrag op tafel wil zwieren voor Penders. “Ik vind dat onwaarschijnlijk. Ongezien. Misschien zelfs ongehoord”, citeert Het Nieuwsblad Van der Elst.

Groot talent

Van der Elst vindt het geen goede zaak dat Belgische talenten vroeg worden weggeplukt. “Dat die jonge gasten zoals Vermeeren en Doku steeds vroeger België verlaten, vond ik al een spijtige evolutie, maar tot daar aan toe. Wat Chelea nu allemaal aan het doen is – kopen, kopen, kopen en dan hopen dat één van de vele transfers rendeert – vind ik echt niet goed voor het voetbal.”

De voormalige speler van Club Brugge snapt overigens wel dat Penders al voor Chelsea kiest. “En ik gun hem dat ook. Maar Chelsea heeft intussen wel zeven of acht keepers, hè. Het heeft net nog 25 miljoen betaald voor Filip Jörgensen – óók een jonge doelman, maar wel drie jaar ouder dan Penders en al een seizoen titularis geweest bij Villarreal. Die heeft in de nabije toekomst dus sowieso al voorrang.”

Heeft Van der Elst hier gelijk?

Meest recent

'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

4
4
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

21
21
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

16
16
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

262
262
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

78
78
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

163
163
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

35
35
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

50
50
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

77
77
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

327
327
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

219
219
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

206
206
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

257
257
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

77
77
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

526
526
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

740
740
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

225
225
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

267
267
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

323
323
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

543
543
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

717
717
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

409
409
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

417
417

Meer sportnieuws