'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

1474 stemmen
'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije jaren verschillende spelers te lanceren richting de Europese topcompetities. En het heeft er alle schijn van dat dit in de nabije toekomst opnieuw zal gebeuren. Tottenham Hotspur zou bijvoorbeeld één Bruggeling van dichtbij volgen.

De Bruggelingen lieten in de afgelopen seizoenen heel wat jongere spelers doorbreken. De jeugdwerking leek nochtans lange tijd van ondergeschikt belang. Maar in de voorbije jaren zette Club een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Verschillende jonge talenten werden bijvoorbeeld op prille leeftijd naar Brugge gehaald en vervolgens via Club Nxt gekneed tot volwaardige leden van de A-kern. Denk aan Antonio Nusa en Joel Ordoñez, die het zelfs al schopten tot internationals en gevolgd worden door verschillende Europese clubs.

LEES OOK: Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Jeugdproducten breken door

Daarnaast vormde Blauw-Zwart ook zelf enkele topspelers af. Niet in minst Charles De Ketelaere. Die groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot de duurste uitgaande transfer ooit bij de regerende landskampioen. En in de huidige selectie lopen verschillende kandidaten rond om in zijn voetsporen te treden.

Maxim De Cuyper, Kyriani Sabbe, Joaquin Seys, ... allemaal Brugse jeugdproducten met heel wat potentieel. Hetzelfde kan gezegd worden van Jorne Spileers. De centrale verdediger moet momenteel weliswaar knokken voor een basisplaats. Maar het feit dat hij op 19-jarige leeftijd al meer dan 50 matchen afwerkten bij de Brugse hoofdmacht, zegt veel over zijn kwaliteiten.

Tottenham op de loer

Het potentieel van Spileers is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Volgens 'Krrish', een bekend Engels transferaccount op sociale media, heeft Tottenham immers een oogje laten vallen op de Belgische belofte-international. De Londense club zou hem al een tijdje van dichtbij volgen en heeft positieve scoutingsrapporten verzameld.

Een transfer tijdens de huidige mercato is evenwel niet aan de orde. Spileers zou bovendien in Brugge willen blijven om zich verder te ontwikkelen. Maar als hij zijn progressie dit seizoen kan voortzetten, met name in de Champions League, is de kans reëel dat Tottenham binnen een jaartje met een concreet bod komt aankloppen in Brugge.

Spileers moet weer meer minuten krijgen bij Club ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

20
20
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

50
50
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

62
62
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

92
92
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

374
374
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

214
214
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

372
372
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

126
126
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

760
760
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

115
115
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

87
87
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

383
383
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

352
352
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

579
579
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1021
1021
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws