'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

door
'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije jaren verschillende spelers te lanceren richting de Europese topcompetities. En het heeft er alle schijn van dat dit in de nabije toekomst opnieuw zal gebeuren. Tottenham Hotspur zou bijvoorbeeld één Bruggeling van dichtbij volgen.

De Bruggelingen lieten in de afgelopen seizoenen heel wat jongere spelers doorbreken. De jeugdwerking leek nochtans lange tijd van ondergeschikt belang. Maar in de voorbije jaren zette Club een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Verschillende jonge talenten werden bijvoorbeeld op prille leeftijd naar Brugge gehaald en vervolgens via Club Nxt gekneed tot volwaardige leden van de A-kern. Denk aan Antonio Nusa en Joel Ordoñez, die het zelfs al schopten tot internationals en gevolgd worden door verschillende Europese clubs.

LEES OOK: Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Jeugdproducten breken door

Daarnaast vormde Blauw-Zwart ook zelf enkele topspelers af. Niet in minst Charles De Ketelaere. Die groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot de duurste uitgaande transfer ooit bij de regerende landskampioen. En in de huidige selectie lopen verschillende kandidaten rond om in zijn voetsporen te treden.

Maxim De Cuyper, Kyriani Sabbe, Joaquin Seys, ... allemaal Brugse jeugdproducten met heel wat potentieel. Hetzelfde kan gezegd worden van Jorne Spileers. De centrale verdediger moet momenteel weliswaar knokken voor een basisplaats. Maar het feit dat hij op 19-jarige leeftijd al meer dan 50 matchen afwerkten bij de Brugse hoofdmacht, zegt veel over zijn kwaliteiten.

Tottenham op de loer

Het potentieel van Spileers is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Volgens 'Krrish', een bekend Engels transferaccount op sociale media, heeft Tottenham immers een oogje laten vallen op de Belgische belofte-international. De Londense club zou hem al een tijdje van dichtbij volgen en heeft positieve scoutingsrapporten verzameld.

Een transfer tijdens de huidige mercato is evenwel niet aan de orde. Spileers zou bovendien in Brugge willen blijven om zich verder te ontwikkelen. Maar als hij zijn progressie dit seizoen kan voortzetten, met name in de Champions League, is de kans reëel dat Tottenham binnen een jaartje met een concreet bod komt aankloppen in Brugge.

Spileers moet weer meer minuten krijgen bij Club ...

Meest recent

Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

31
31
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

39
39
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

63
63
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

50
50
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

55
55
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

52
52
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

320
320
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

76
76
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

43
43
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

163
163
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

207
207
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

259
259
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

132
132
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

188
188
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

415
415
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

98
98
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

589
589
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

339
339
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

145
145
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

159
159
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

81
81
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121

Meer sportnieuws