'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

door
'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije jaren verschillende spelers te lanceren richting de Europese topcompetities. En het heeft er alle schijn van dat dit in de nabije toekomst opnieuw zal gebeuren. Tottenham Hotspur zou bijvoorbeeld één Bruggeling van dichtbij volgen.

De Bruggelingen lieten in de afgelopen seizoenen heel wat jongere spelers doorbreken. De jeugdwerking leek nochtans lange tijd van ondergeschikt belang. Maar in de voorbije jaren zette Club een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Verschillende jonge talenten werden bijvoorbeeld op prille leeftijd naar Brugge gehaald en vervolgens via Club Nxt gekneed tot volwaardige leden van de A-kern. Denk aan Antonio Nusa en Joel Ordoñez, die het zelfs al schopten tot internationals en gevolgd worden door verschillende Europese clubs.

LEES OOK: Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

Jeugdproducten breken door

Daarnaast vormde Blauw-Zwart ook zelf enkele topspelers af. Niet in minst Charles De Ketelaere. Die groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot de duurste uitgaande transfer ooit bij de regerende landskampioen. En in de huidige selectie lopen verschillende kandidaten rond om in zijn voetsporen te treden.

Maxim De Cuyper, Kyriani Sabbe, Joaquin Seys, ... allemaal Brugse jeugdproducten met heel wat potentieel. Hetzelfde kan gezegd worden van Jorne Spileers. De centrale verdediger moet momenteel weliswaar knokken voor een basisplaats. Maar het feit dat hij op 19-jarige leeftijd al meer dan 50 matchen afwerkten bij de Brugse hoofdmacht, zegt veel over zijn kwaliteiten.

Tottenham op de loer

Het potentieel van Spileers is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Volgens 'Krrish', een bekend Engels transferaccount op sociale media, heeft Tottenham immers een oogje laten vallen op de Belgische belofte-international. De Londense club zou hem al een tijdje van dichtbij volgen en heeft positieve scoutingsrapporten verzameld.

Een transfer tijdens de huidige mercato is evenwel niet aan de orde. Spileers zou bovendien in Brugge willen blijven om zich verder te ontwikkelen. Maar als hij zijn progressie dit seizoen kan voortzetten, met name in de Champions League, is de kans reëel dat Tottenham binnen een jaartje met een concreet bod komt aankloppen in Brugge.

Spileers moet weer meer minuten krijgen bij Club ...

Meest recent

Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

7
7
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

48
48
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

195
195
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

144
144
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

35
35
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

86
86
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

318
318
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

45
45
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

190
190
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

407
407
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

85
85
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

685
685
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

147
147
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

319
319
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

125
125
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

163
163
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

371
371
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

544
544
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

865
865
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

306
306
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

154
154
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

110
110

Meer sportnieuws