'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

door
'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije jaren verschillende spelers te lanceren richting de Europese topcompetities. En het heeft er alle schijn van dat dit in de nabije toekomst opnieuw zal gebeuren. Tottenham Hotspur zou bijvoorbeeld één Bruggeling van dichtbij volgen.

De Bruggelingen lieten in de afgelopen seizoenen heel wat jongere spelers doorbreken. De jeugdwerking leek nochtans lange tijd van ondergeschikt belang. Maar in de voorbije jaren zette Club een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Verschillende jonge talenten werden bijvoorbeeld op prille leeftijd naar Brugge gehaald en vervolgens via Club Nxt gekneed tot volwaardige leden van de A-kern. Denk aan Antonio Nusa en Joel Ordoñez, die het zelfs al schopten tot internationals en gevolgd worden door verschillende Europese clubs.

LEES OOK: Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Jeugdproducten breken door

Daarnaast vormde Blauw-Zwart ook zelf enkele topspelers af. Niet in minst Charles De Ketelaere. Die groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot de duurste uitgaande transfer ooit bij de regerende landskampioen. En in de huidige selectie lopen verschillende kandidaten rond om in zijn voetsporen te treden.

Maxim De Cuyper, Kyriani Sabbe, Joaquin Seys, ... allemaal Brugse jeugdproducten met heel wat potentieel. Hetzelfde kan gezegd worden van Jorne Spileers. De centrale verdediger moet momenteel weliswaar knokken voor een basisplaats. Maar het feit dat hij op 19-jarige leeftijd al meer dan 50 matchen afwerkten bij de Brugse hoofdmacht, zegt veel over zijn kwaliteiten.

Tottenham op de loer

Het potentieel van Spileers is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Volgens 'Krrish', een bekend Engels transferaccount op sociale media, heeft Tottenham immers een oogje laten vallen op de Belgische belofte-international. De Londense club zou hem al een tijdje van dichtbij volgen en heeft positieve scoutingsrapporten verzameld.

Een transfer tijdens de huidige mercato is evenwel niet aan de orde. Spileers zou bovendien in Brugge willen blijven om zich verder te ontwikkelen. Maar als hij zijn progressie dit seizoen kan voortzetten, met name in de Champions League, is de kans reëel dat Tottenham binnen een jaartje met een concreet bod komt aankloppen in Brugge.

Spileers moet weer meer minuten krijgen bij Club ...

Meest recent

Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

22
22
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

45
45
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

46
46
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

63
63
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

164
164
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

155
155
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

234
234
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

442
442
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

145
145
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

77
77
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

701
701
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

361
361
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

151
151
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

330
330
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

878
878
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

144
144
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

341
341
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

123
123
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

359
359
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

36
36
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

233
233
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

354
354
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

139
139
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

197
197

Meer sportnieuws