'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

door
'Droomtransfer wenkt: Tottenham richt vizier op Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije jaren verschillende spelers te lanceren richting de Europese topcompetities. En het heeft er alle schijn van dat dit in de nabije toekomst opnieuw zal gebeuren. Tottenham Hotspur zou bijvoorbeeld één Bruggeling van dichtbij volgen.

De Bruggelingen lieten in de afgelopen seizoenen heel wat jongere spelers doorbreken. De jeugdwerking leek nochtans lange tijd van ondergeschikt belang. Maar in de voorbije jaren zette Club een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Verschillende jonge talenten werden bijvoorbeeld op prille leeftijd naar Brugge gehaald en vervolgens via Club Nxt gekneed tot volwaardige leden van de A-kern. Denk aan Antonio Nusa en Joel Ordoñez, die het zelfs al schopten tot internationals en gevolgd worden door verschillende Europese clubs.

LEES OOK: 'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Jeugdproducten breken door

Daarnaast vormde Blauw-Zwart ook zelf enkele topspelers af. Niet in minst Charles De Ketelaere. Die groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot de duurste uitgaande transfer ooit bij de regerende landskampioen. En in de huidige selectie lopen verschillende kandidaten rond om in zijn voetsporen te treden.

Maxim De Cuyper, Kyriani Sabbe, Joaquin Seys, ... allemaal Brugse jeugdproducten met heel wat potentieel. Hetzelfde kan gezegd worden van Jorne Spileers. De centrale verdediger moet momenteel weliswaar knokken voor een basisplaats. Maar het feit dat hij op 19-jarige leeftijd al meer dan 50 matchen afwerkten bij de Brugse hoofdmacht, zegt veel over zijn kwaliteiten.

Tottenham op de loer

Het potentieel van Spileers is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Volgens 'Krrish', een bekend Engels transferaccount op sociale media, heeft Tottenham immers een oogje laten vallen op de Belgische belofte-international. De Londense club zou hem al een tijdje van dichtbij volgen en heeft positieve scoutingsrapporten verzameld.

Een transfer tijdens de huidige mercato is evenwel niet aan de orde. Spileers zou bovendien in Brugge willen blijven om zich verder te ontwikkelen. Maar als hij zijn progressie dit seizoen kan voortzetten, met name in de Champions League, is de kans reëel dat Tottenham binnen een jaartje met een concreet bod komt aankloppen in Brugge.

Spileers moet weer meer minuten krijgen bij Club ...

Meest recent

'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

34
34
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

122
122
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

50
50
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

39
39
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

47
47
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

29
29
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

113
113
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

75
75
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

59
59
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

246
246
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

375
375
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

84
84
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

137
137
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

154
154
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

99
99
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

129
129
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

212
212
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

147
147
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

709
709
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

561
561
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

175
175
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

179
179
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

223
223
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

34
34
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

304
304

Meer sportnieuws