'Hongerig Bayern bezorgt Kompany Bundesliga-uitblinker'

door
'Hongerig Bayern bezorgt Kompany Bundesliga-uitblinker'

Vincent Kompany en het merendeel van zijn troepen bij Bayern München vertoeven momenteel in Zuid-Korea. Daar wordt een commerciële tournee afgewerkt en staan tevens enkele oefenduels gepland. Ondertussen wordt nog volop aan zijn selectie gesleuteld.

Der Rekordmeister was jarenlang dé dominante ploeg in het Duitse voetbal. Maar daar kwam afgelopen seizoen op abrupte wijze verandering in. Zo kroonde Bayer Levekusen zich tot de ongeslagen kampioen in de Bundesliga. Bayern moest dan weer vrede nemen met een teleurstellende derde plaats.

Het was alweer van 2011 geleden dat de grootmacht nog eens naast de top twee in de eindstand viel. Ondertussen sneuvelde Bayern in de Duitse beker roemloos tegen derdeklasser FC Saarbrücken. En de halve finales van de Champions League, waarin Real Madrid zich te sterk toonde, waren slechts een doekje voor het bloeden.

LEES OOK: Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Extra versterking op komst

Kompany staat dus voor een lastige opdracht op de club opnieuw te doen met prijzengewin. Daarvoor werd de Belgische trainer inmiddels ook al van versterking voorzien. En de transferhonger is nog niet gestild. Het Franse toptalent Désiré Doué (Stade Rennais) blijft bijvoorbeeld hoog op de verlanglijst staan.

Om de defensie te versterken wordt dan weer hard gewerkt aan de komst van Jonathan Tah. De 28-jarige verdediger was afgelopen seizoen een vaste sterkhouder bij kampioen Bayer Leverkusen en werd ook opgenomen in de Duitse EK-selectie. In de BayArena gaat hij echter zijn laatste contractjaar in. En daar wil Bayern van profiteren.

Vraagprijs gezakt

Volgens Sky Germany heeft Tah inmiddels ook aangegeven dat hij niet zal verlengen en graag de stap naar München wil zetten. Het is dus aan beide clubs om ook tot een akkoord te komen. Leverkusen zou alvast genoegen nemen met minder dan de oorspronkelijke vraagprijs van 35 à 40 miljoen euro. De algemene verwachting is dat uiteindelijk een overeenkomst wordt gevonden voor een slordige 30 miljoen euro, bonussen inclusief. De onderhandelingen blijven alvast lopen.

Bayern heeft de sterkste selectie van Duitsland ...

Meest recent

Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

14
14
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

5
5
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

159
159
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

101
101
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

29
29
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

33
33
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

86
86
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

175
175
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

270
270
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

467
467
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

196
196
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

181
181
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

167
167
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

142
142
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

451
451
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

281
281
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1013
1013
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

598
598
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

72
72
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

517
517
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

153
153
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

166
166
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

316
316
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

144
144
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

87
87

Meer sportnieuws