Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

door
Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

Het seizoen in het clubvoetbal staat nog maar in de startblokken, of de eerste internationale break is ook alweer in zicht. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. Die wordt normaal gezien aangevat met Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach.

Hoewel er geen concrete ambities werden uitgesproken in aanloop naar het toernooi, kan men binnen de voetbalbond niet echt tevreden zijn over het voorbije EK van de Duivels. Sportief werd het sowieso geen hoogvlieger. België slaagde er niet in een een op papier makkelijke poule te winnen en sneuvelde in de 1/8ste finales.

Daarnaast werden niet bepaald zieltjes gewonnen met een behoorlijk behouden tot bij momenten zelf cynische speelwijze. Ook de incidenten tussen de spelers en de supporters na de laatste groepsmatch waren niet bepaald goede reclame voor het Belgische voetbal. Al bij al een tegenvallend toernooi dus.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Steun vanuit de voetbalbond

Daar kan men bij de KBVB, dat bovendien in financieel moeilijke papieren zit, uiteraard niet blind voor blijven. En dus zal een grondige evaluatie volgen. Daarbij zal ongetwijfeld het functioneren van Tedesco onder de loep gehouden worden. Al lijkt de bondscoach voorlopig niet te hoeven vrezen voor een ontslag.

Eerder raakte al bekend dat de bond voorlopig achter de bondscoach, die een contract tot medio 2026 heeft, het vertrouwen blijft genieten binnen de KBVB. Bovendien volgt de evaluatie pas in augustus, dus zou het te kort dag worden om een opvolger te vinden. Al is één grote naam toch kandidaat.

Van Gaal open voor de job

Vrijdagavond maakte niemand minder dan Louis van Gaal zijn opwachting in de talkshow 'Humberto à Paris'. De Nederlandse topcoach zit sinds het WK in Qatar zonder club, al kreeg hij wel een adviserende rol bij Ajax. Maar ondanks gezondheidsproblemen prikkelt het toch om opnieuw als bondscoach aan de slag te gaan. "Ja dat zou nog kunnen. Engeland of Duitsland? Daar kiezen ze niet zo vaak voor een buitenlandse trainer. Maar België zou wel kunnen, ja. Mochten ze komen aankloppen, is dat zeker het overwegen waard", aldus Van Gaal. De kans dat hij effectief de job krijgt aangeboden, is op dit moment echt nihil.

Van Gaal zou momenteel een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

12
12
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

38
38
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

13
13
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

59
59
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

69
69
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

162
162
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

517
517
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

48
48
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

65
65
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

114
114
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

82
82
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

312
312
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

166
166
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

99
99
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

153
153
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

154
154
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

111
111
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

89
89
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

95
95
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

84
84
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

114
114
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

410
410
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

94
94
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

387
387
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

154
154

Meer sportnieuws