Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

door
Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

Het seizoen in het clubvoetbal staat nog maar in de startblokken, of de eerste internationale break is ook alweer in zicht. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. Die wordt normaal gezien aangevat met Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach.

Hoewel er geen concrete ambities werden uitgesproken in aanloop naar het toernooi, kan men binnen de voetbalbond niet echt tevreden zijn over het voorbije EK van de Duivels. Sportief werd het sowieso geen hoogvlieger. België slaagde er niet in een een op papier makkelijke poule te winnen en sneuvelde in de 1/8ste finales.

Daarnaast werden niet bepaald zieltjes gewonnen met een behoorlijk behouden tot bij momenten zelf cynische speelwijze. Ook de incidenten tussen de spelers en de supporters na de laatste groepsmatch waren niet bepaald goede reclame voor het Belgische voetbal. Al bij al een tegenvallend toernooi dus.

LEES OOK: De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

Steun vanuit de voetbalbond

Daar kan men bij de KBVB, dat bovendien in financieel moeilijke papieren zit, uiteraard niet blind voor blijven. En dus zal een grondige evaluatie volgen. Daarbij zal ongetwijfeld het functioneren van Tedesco onder de loep gehouden worden. Al lijkt de bondscoach voorlopig niet te hoeven vrezen voor een ontslag.

Eerder raakte al bekend dat de bond voorlopig achter de bondscoach, die een contract tot medio 2026 heeft, het vertrouwen blijft genieten binnen de KBVB. Bovendien volgt de evaluatie pas in augustus, dus zou het te kort dag worden om een opvolger te vinden. Al is één grote naam toch kandidaat.

Van Gaal open voor de job

Vrijdagavond maakte niemand minder dan Louis van Gaal zijn opwachting in de talkshow 'Humberto à Paris'. De Nederlandse topcoach zit sinds het WK in Qatar zonder club, al kreeg hij wel een adviserende rol bij Ajax. Maar ondanks gezondheidsproblemen prikkelt het toch om opnieuw als bondscoach aan de slag te gaan. "Ja dat zou nog kunnen. Engeland of Duitsland? Daar kiezen ze niet zo vaak voor een buitenlandse trainer. Maar België zou wel kunnen, ja. Mochten ze komen aankloppen, is dat zeker het overwegen waard", aldus Van Gaal. De kans dat hij effectief de job krijgt aangeboden, is op dit moment echt nihil.

Van Gaal zou momenteel een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

18
18
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

81
81
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

81
81
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

175
175
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

68
68
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

431
431
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

172
172
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

387
387
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

194
194
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

482
482
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

370
370
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

287
287
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

115
115
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

818
818
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

183
183
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

129
129
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

130
130
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

647
647
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

191
191
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

166
166
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

695
695
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws