Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

3369
Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

Het seizoen in het clubvoetbal staat nog maar in de startblokken, of de eerste internationale break is ook alweer in zicht. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. Die wordt normaal gezien aangevat met Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach.

Hoewel er geen concrete ambities werden uitgesproken in aanloop naar het toernooi, kan men binnen de voetbalbond niet echt tevreden zijn over het voorbije EK van de Duivels. Sportief werd het sowieso geen hoogvlieger. België slaagde er niet in een een op papier makkelijke poule te winnen en sneuvelde in de 1/8ste finales.

Daarnaast werden niet bepaald zieltjes gewonnen met een behoorlijk behouden tot bij momenten zelf cynische speelwijze. Ook de incidenten tussen de spelers en de supporters na de laatste groepsmatch waren niet bepaald goede reclame voor het Belgische voetbal. Al bij al een tegenvallend toernooi dus.

LEES OOK: Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

Steun vanuit de voetbalbond

Daar kan men bij de KBVB, dat bovendien in financieel moeilijke papieren zit, uiteraard niet blind voor blijven. En dus zal een grondige evaluatie volgen. Daarbij zal ongetwijfeld het functioneren van Tedesco onder de loep gehouden worden. Al lijkt de bondscoach voorlopig niet te hoeven vrezen voor een ontslag.

Eerder raakte al bekend dat de bond voorlopig achter de bondscoach, die een contract tot medio 2026 heeft, het vertrouwen blijft genieten binnen de KBVB. Bovendien volgt de evaluatie pas in augustus, dus zou het te kort dag worden om een opvolger te vinden. Al is één grote naam toch kandidaat.

Van Gaal open voor de job

Vrijdagavond maakte niemand minder dan Louis van Gaal zijn opwachting in de talkshow 'Humberto à Paris'. De Nederlandse topcoach zit sinds het WK in Qatar zonder club, al kreeg hij wel een adviserende rol bij Ajax. Maar ondanks gezondheidsproblemen prikkelt het toch om opnieuw als bondscoach aan de slag te gaan. "Ja dat zou nog kunnen. Engeland of Duitsland? Daar kiezen ze niet zo vaak voor een buitenlandse trainer. Maar België zou wel kunnen, ja. Mochten ze komen aankloppen, is dat zeker het overwegen waard", aldus Van Gaal. De kans dat hij effectief de job krijgt aangeboden, is op dit moment echt nihil.

Van Gaal zou momenteel een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

2
2
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

7
7
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

126
126
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

47
47
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

54
54
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

113
113
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

225
225
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

85
85
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

268
268
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

118
118
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

185
185
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

76
76

Meer sportnieuws