Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

door
Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

Het seizoen in het clubvoetbal staat nog maar in de startblokken, of de eerste internationale break is ook alweer in zicht. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. Die wordt normaal gezien aangevat met Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach.

Hoewel er geen concrete ambities werden uitgesproken in aanloop naar het toernooi, kan men binnen de voetbalbond niet echt tevreden zijn over het voorbije EK van de Duivels. Sportief werd het sowieso geen hoogvlieger. België slaagde er niet in een een op papier makkelijke poule te winnen en sneuvelde in de 1/8ste finales.

Daarnaast werden niet bepaald zieltjes gewonnen met een behoorlijk behouden tot bij momenten zelf cynische speelwijze. Ook de incidenten tussen de spelers en de supporters na de laatste groepsmatch waren niet bepaald goede reclame voor het Belgische voetbal. Al bij al een tegenvallend toernooi dus.

LEES OOK: 'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Steun vanuit de voetbalbond

Daar kan men bij de KBVB, dat bovendien in financieel moeilijke papieren zit, uiteraard niet blind voor blijven. En dus zal een grondige evaluatie volgen. Daarbij zal ongetwijfeld het functioneren van Tedesco onder de loep gehouden worden. Al lijkt de bondscoach voorlopig niet te hoeven vrezen voor een ontslag.

Eerder raakte al bekend dat de bond voorlopig achter de bondscoach, die een contract tot medio 2026 heeft, het vertrouwen blijft genieten binnen de KBVB. Bovendien volgt de evaluatie pas in augustus, dus zou het te kort dag worden om een opvolger te vinden. Al is één grote naam toch kandidaat.

Van Gaal open voor de job

Vrijdagavond maakte niemand minder dan Louis van Gaal zijn opwachting in de talkshow 'Humberto à Paris'. De Nederlandse topcoach zit sinds het WK in Qatar zonder club, al kreeg hij wel een adviserende rol bij Ajax. Maar ondanks gezondheidsproblemen prikkelt het toch om opnieuw als bondscoach aan de slag te gaan. "Ja dat zou nog kunnen. Engeland of Duitsland? Daar kiezen ze niet zo vaak voor een buitenlandse trainer. Maar België zou wel kunnen, ja. Mochten ze komen aankloppen, is dat zeker het overwegen waard", aldus Van Gaal. De kans dat hij effectief de job krijgt aangeboden, is op dit moment echt nihil.

Van Gaal zou momenteel een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

58
58
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

65
65
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

48
48
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

127
127
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

49
49
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

81
81
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

47
47
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

115
115
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

211
211
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1241
1241
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

127
127
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

58
58
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

178
178
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

363
363
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

73
73
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

139
139
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

46
46
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

187
187
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

96
96
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

351
351
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

94
94

Meer sportnieuws