Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

3369
Ideale opvolger Tedesco? Grote naam zet deur open voor Duivels

Het seizoen in het clubvoetbal staat nog maar in de startblokken, of de eerste internationale break is ook alweer in zicht. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. Die wordt normaal gezien aangevat met Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach.

Hoewel er geen concrete ambities werden uitgesproken in aanloop naar het toernooi, kan men binnen de voetbalbond niet echt tevreden zijn over het voorbije EK van de Duivels. Sportief werd het sowieso geen hoogvlieger. België slaagde er niet in een een op papier makkelijke poule te winnen en sneuvelde in de 1/8ste finales.

Daarnaast werden niet bepaald zieltjes gewonnen met een behoorlijk behouden tot bij momenten zelf cynische speelwijze. Ook de incidenten tussen de spelers en de supporters na de laatste groepsmatch waren niet bepaald goede reclame voor het Belgische voetbal. Al bij al een tegenvallend toernooi dus.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Steun vanuit de voetbalbond

Daar kan men bij de KBVB, dat bovendien in financieel moeilijke papieren zit, uiteraard niet blind voor blijven. En dus zal een grondige evaluatie volgen. Daarbij zal ongetwijfeld het functioneren van Tedesco onder de loep gehouden worden. Al lijkt de bondscoach voorlopig niet te hoeven vrezen voor een ontslag.

Eerder raakte al bekend dat de bond voorlopig achter de bondscoach, die een contract tot medio 2026 heeft, het vertrouwen blijft genieten binnen de KBVB. Bovendien volgt de evaluatie pas in augustus, dus zou het te kort dag worden om een opvolger te vinden. Al is één grote naam toch kandidaat.

Van Gaal open voor de job

Vrijdagavond maakte niemand minder dan Louis van Gaal zijn opwachting in de talkshow 'Humberto à Paris'. De Nederlandse topcoach zit sinds het WK in Qatar zonder club, al kreeg hij wel een adviserende rol bij Ajax. Maar ondanks gezondheidsproblemen prikkelt het toch om opnieuw als bondscoach aan de slag te gaan. "Ja dat zou nog kunnen. Engeland of Duitsland? Daar kiezen ze niet zo vaak voor een buitenlandse trainer. Maar België zou wel kunnen, ja. Mochten ze komen aankloppen, is dat zeker het overwegen waard", aldus Van Gaal. De kans dat hij effectief de job krijgt aangeboden, is op dit moment echt nihil.

Van Gaal zou momenteel een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

3
3
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

13
13
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

138
138
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

68
68
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

116
116
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

215
215
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

110
110
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

99
99
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

450
450
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

137
137
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

89
89
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

109
109
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

31
31
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

78
78
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

298
298
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

41
41
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

55
55
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

122
122
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

229
229
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

77
77
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

230
230
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

32
32
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90

Meer sportnieuws