Fink spreekt duidelijke taal over Penders: “Geen reden"

door
Fink spreekt duidelijke taal over Penders: “Geen reden

KRC Genk neemt het op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League op tegen Oud-Heverlee Leuven. Mike Penders staat volgens Thorsten Fink gewoon onder de lat.

Penders wordt genoemd bij een transfer naar Chelsea, maar de Londenaren zijn van plan de doelman meteen terug uit te lenen aan KRC Genk. Het ziet er dus naar uit dat Penders gewoon de eerste doelman zal blijven.

LEES OOK: Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Miljoenentransfer

Chelsea is bereid twintig miljoen euro op tafel te leggen voor de jonge doelman. Door de blessure van Hendrik Van Crombrugge kreeg Penders zijn kans als nummer één. En tegen OHL zal dat niet anders zijn. Fink sprak duidelijke taal tegenover Het Laatste Nieuws. “Ik zie ook geen reden om hem tegen OHL op de bank te zetten”, klinkt het.

Penders is net 19 jaar geworden, maar heeft al bijna een absolute toptransfer beet. “Hij blijft onbewogen onder al die aandacht. Mike is en blijft een nuchtere kerel. Of ik met hem heb gesproken? Neen, dat niet. Als er een grote golf op komst is, moet je die soms gewoon laten uitdoven. Als je ertegen aan gaat kletsen, creëer je net iets onnodigs. Neen, hij ziet er kalm uit en traint heel goed. Ik verwacht niet dat hij nerveus zal zijn zaterdag.”

Eerste keus?

Penders hield meteen de nul en Fink lijkt de voorkeur te geven aan Penders. “Een definitieve beslissing heb ik nog niet gemaakt, maar Penders heeft het goed gedaan en hield de nul. Ik zie geen reden om te wisselen. Ik heb twee goede keepers: een jonge getalenteerde, de andere is ervaren. Hendrik zal in de toekomst nog spelen.”

Een goede keuze van Fink?

Meest recent

Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

9
9
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

23
23
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

83
83
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

61
61
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

42
42
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

95
95
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

76
76
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

330
330
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

426
426
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

223
223
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

197
197
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

282
282
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1098
1098
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

313
313
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

173
173
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

171
171
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

168
168
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

137
137
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

275
275
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

124
124
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

438
438
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1023
1023
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

178
178
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

191
191

Meer sportnieuws