'Riemer neemt risico: tikkende tijdbom bij Anderlecht?'

door
'Riemer neemt risico: tikkende tijdbom bij Anderlecht?'

In de openingsmatch tegen STVV werd nogmaals geïllustreerd dat Anderlecht nog werk aan de winkel heeft op de transfermarkt. Gelukkig voor Paars-Wit was er in het absolute slot nog invaller Mario Stroeykens om de ban te breken. Nochtans mocht hij tot zijn eigen ergernis slechts een kwartiertje meedoen.

Ondanks de onuitgegeven positie van Théo Leoni centraal achterin moest de latere matchwinnaar vrede nemen met een plek op de bank. Op het middenveld verkoos Brian Riemer het trio Mats Rits, Majeed Ashimeru en Yari Verschaeren, terwijl op de linkerflank Nilson Angulo dan weer de voorkeur kreeg van de coach.

LEES OOK: AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Stroeykens als supersub?

Een beslissing die hier en daar toch de wenkbrauwen deed fronsen en waar Riemer zich achteraf ook voor moest komen verantwoorden. De vraag lijkt nu vooral hoe Stroeykens zélf de teleurstelling zal verwerken. Het Nieuwsblad weet alvast dat er louter sprake was van zogenaamde "professionele ontgoocheling".

Hoewel hij duidelijk gefrustreerd was is er van een eventueel probleem dan ook geen sprake. Voorlopig althans, want mocht deze situatie zich nog veel vaker voordoen dreigt het 19-jarig product van eigen kweek zich niet gedeisd te houden. Stroeykens neemt geen genoegen met een rol als zogenaamde supersub.

Risico voor Riemer

Nadat hij mede dankzij Riemer vorig seizoen helemaal doorbrak wil de polyvalente middenvelder nu nog meer zijn stempel drukken, om dan door de grote poort het Lotto Park te verlaten. Een plan waar Anderlecht uiteraard aan wil meewerken, zeker mocht hij zijn verbintenis tot medio 2026 niet verder openbreken.

Daarom is het belangrijk dat Stroeykens, wiens marktwaarde momenteel op 10 miljoen wordt geschat, genoeg aan bod blijft komen. Naar verluidt zou hij anders zelfs deze zomer alsnog zijn weg naar de uitgang kunnen forceren. Afwachten of Riemer hem zondag tegen Antwerp opnieuw op de bank durft te posteren.

Hoeveel is Stroeykens volgens u waard?

Meest recent

AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

33
33
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

27
27
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

47
47
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

246
246
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

184
184
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

56
56
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

48
48
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

642
642
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

131
131
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

335
335
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

305
305
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

54
54
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

198
198
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

69
69
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

142
142
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

158
158
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

276
276
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

210
210
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

358
358
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

187
187
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

168
168
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

271
271
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

360
360
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

175
175
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

123
123

Meer sportnieuws