'Riemer neemt risico: tikkende tijdbom bij Anderlecht?'

door
'Riemer neemt risico: tikkende tijdbom bij Anderlecht?'

In de openingsmatch tegen STVV werd nogmaals geïllustreerd dat Anderlecht nog werk aan de winkel heeft op de transfermarkt. Gelukkig voor Paars-Wit was er in het absolute slot nog invaller Mario Stroeykens om de ban te breken. Nochtans mocht hij tot zijn eigen ergernis slechts een kwartiertje meedoen.

Ondanks de onuitgegeven positie van Théo Leoni centraal achterin moest de latere matchwinnaar vrede nemen met een plek op de bank. Op het middenveld verkoos Brian Riemer het trio Mats Rits, Majeed Ashimeru en Yari Verschaeren, terwijl op de linkerflank Nilson Angulo dan weer de voorkeur kreeg van de coach.

LEES OOK: Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

Stroeykens als supersub?

Een beslissing die hier en daar toch de wenkbrauwen deed fronsen en waar Riemer zich achteraf ook voor moest komen verantwoorden. De vraag lijkt nu vooral hoe Stroeykens zélf de teleurstelling zal verwerken. Het Nieuwsblad weet alvast dat er louter sprake was van zogenaamde "professionele ontgoocheling".

Hoewel hij duidelijk gefrustreerd was is er van een eventueel probleem dan ook geen sprake. Voorlopig althans, want mocht deze situatie zich nog veel vaker voordoen dreigt het 19-jarig product van eigen kweek zich niet gedeisd te houden. Stroeykens neemt geen genoegen met een rol als zogenaamde supersub.

Risico voor Riemer

Nadat hij mede dankzij Riemer vorig seizoen helemaal doorbrak wil de polyvalente middenvelder nu nog meer zijn stempel drukken, om dan door de grote poort het Lotto Park te verlaten. Een plan waar Anderlecht uiteraard aan wil meewerken, zeker mocht hij zijn verbintenis tot medio 2026 niet verder openbreken.

Daarom is het belangrijk dat Stroeykens, wiens marktwaarde momenteel op 10 miljoen wordt geschat, genoeg aan bod blijft komen. Naar verluidt zou hij anders zelfs deze zomer alsnog zijn weg naar de uitgang kunnen forceren. Afwachten of Riemer hem zondag tegen Antwerp opnieuw op de bank durft te posteren.

Hoeveel is Stroeykens volgens u waard?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

45
45
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

101
101
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

44
44
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

12
12
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

153
153
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

165
165
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

361
361
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

21
21
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

665
665
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

44
44
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

75
75
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

171
171
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

184
184
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

102
102
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

337
337
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

76
76
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

198
198
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

302
302
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

720
720
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1040
1040
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

333
333
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

368
368
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

70
70
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

783
783
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

168
168

Meer sportnieuws