'Anderlecht speelt hoog spel: transferplan Stroeykens bekend'

804 stemmen
'Anderlecht speelt hoog spel: transferplan Stroeykens bekend'

RSC Anderlecht won afgelopen weekend in extremis van STVV, maar speelde voetballend gezien een zwakke wedstrijd. Gelukkig voor Paars-Wit stond invaller Mario Stroeykens op de juiste plaats om het enige doelpunt binnen te leggen. Het blijft dan ook opvallend dat hij zo weinig minuten kreeg.

De 19-jarige aanvaller/middenvelder stond jarenlang te boek als één van de grootste talenten die in de jeugdopleiding van Anderlecht rondliepen. Onder de vleugels van Vincent Kompany kreeg hij dan ook op jonge leeftijd al zijn kans bij de paars-witte hoofdmacht. Vorig seizoen groeide hij dan weer uit tot een vaste waarde bij de A-ploeg.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Transfer na successeizoen

De algemene verwachting is dan ook dat Stroeykens in het huidige seizoen de stap kan zetten naar één van de dragende krachten. In principe heeft hij daar ook de intrinsieke kwaliteiten voor en gezien zijn prille leeftijd is er nog een pak progressiemarge. Dat is echter ook bij buitenlandse ploegen niet onopgemerkt gebleven.

Zo toonde ACF Fiorentina onlangs nog interesse en zullen ongetwijfeld nog meer ploegen gecharmeerd zijn. Volgens La Dernière Heure is RSCA echter niet van plan hem snel te laten gaan. Paars-Wit zou de intentie hebben om Stroeykens dit seizoen helemaal te laten doorbreken en hem indien mogelijk tot Rode Duivel te laten schoppen.

Signaal van vertrouwen nodig

Vervolgens zou hij de club dan door de grote poort kunnen verlaten. Ongetwijfeld aan meer geld dan wat hij nu zou opbrengen. Maar in dat scenario is het belangrijk dat hij voldoende speelminuten maakt en niet zoals zondag pas in minuut 77 mag invallen. Het seizoen is evenwel nog bijzonder lang, dus wat dat betreft hoeft hij zich geen zorgen te maken.

Toch zou het geen slechte zaak zijn als coach Brian Riemer hem in de eerstvolgende matchen een signaal van vertrouwen geeft. Want als Stroeykens vrede moet blijven nemen met een invallersrol, zou zijn gemoed snel kunnen omslaan. In dat geval is het volgens LDH niet uitgesloten dat hij in deze mercato nog om een vertrek vraagt. Iets wat RSCA absoluut wil vermijden.

Stroeykens moet komend weekend in de basis starten ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

134
134
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

30
30
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

32
32
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

100
100
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

94
94
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

67
67
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

123
123
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

51
51
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

153
153
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

129
129
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

23
23
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

170
170
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

383
383
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

251
251
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

73
73
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

811
811
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

500
500
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

542
542
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

385
385
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

705
705
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

347
347
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

538
538
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

140
140
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2230
2230
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

194
194

Meer sportnieuws