'Anderlecht speelt hoog spel: transferplan Stroeykens bekend'

door
'Anderlecht speelt hoog spel: transferplan Stroeykens bekend'

RSC Anderlecht won afgelopen weekend in extremis van STVV, maar speelde voetballend gezien een zwakke wedstrijd. Gelukkig voor Paars-Wit stond invaller Mario Stroeykens op de juiste plaats om het enige doelpunt binnen te leggen. Het blijft dan ook opvallend dat hij zo weinig minuten kreeg.

De 19-jarige aanvaller/middenvelder stond jarenlang te boek als één van de grootste talenten die in de jeugdopleiding van Anderlecht rondliepen. Onder de vleugels van Vincent Kompany kreeg hij dan ook op jonge leeftijd al zijn kans bij de paars-witte hoofdmacht. Vorig seizoen groeide hij dan weer uit tot een vaste waarde bij de A-ploeg.

LEES OOK: 'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

Transfer na successeizoen

De algemene verwachting is dan ook dat Stroeykens in het huidige seizoen de stap kan zetten naar één van de dragende krachten. In principe heeft hij daar ook de intrinsieke kwaliteiten voor en gezien zijn prille leeftijd is er nog een pak progressiemarge. Dat is echter ook bij buitenlandse ploegen niet onopgemerkt gebleven.

Zo toonde ACF Fiorentina onlangs nog interesse en zullen ongetwijfeld nog meer ploegen gecharmeerd zijn. Volgens La Dernière Heure is RSCA echter niet van plan hem snel te laten gaan. Paars-Wit zou de intentie hebben om Stroeykens dit seizoen helemaal te laten doorbreken en hem indien mogelijk tot Rode Duivel te laten schoppen.

Signaal van vertrouwen nodig

Vervolgens zou hij de club dan door de grote poort kunnen verlaten. Ongetwijfeld aan meer geld dan wat hij nu zou opbrengen. Maar in dat scenario is het belangrijk dat hij voldoende speelminuten maakt en niet zoals zondag pas in minuut 77 mag invallen. Het seizoen is evenwel nog bijzonder lang, dus wat dat betreft hoeft hij zich geen zorgen te maken.

Toch zou het geen slechte zaak zijn als coach Brian Riemer hem in de eerstvolgende matchen een signaal van vertrouwen geeft. Want als Stroeykens vrede moet blijven nemen met een invallersrol, zou zijn gemoed snel kunnen omslaan. In dat geval is het volgens LDH niet uitgesloten dat hij in deze mercato nog om een vertrek vraagt. Iets wat RSCA absoluut wil vermijden.

Stroeykens moet komend weekend in de basis starten ...

Meest recent

Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

6
6
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

88
88
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

50
50
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

96
96
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

30
30
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

48
48
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

261
261
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

124
124
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

513
513
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

136
136
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

76
76
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

185
185
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

84
84
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

380
380
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

235
235
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

65
65
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

229
229
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

59
59
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

180
180
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

127
127
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

487
487
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

212
212
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

605
605
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

481
481
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

61
61

Meer sportnieuws