Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

door
Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

Cercle Brugge heeft het geflikt! De Vereniging mocht na een knap seizoen Europa in en heeft zijn eerste (dubbele) opdracht tot een goed einde gebracht. Tegen een strijdlustig Kilmarnock was één doelpunt vanavond voldoende voor kwalificatie.

Temidden van al het Olympische geweld stond Cercle Brugge vanavond meteen voor een levensbelangrijke opdracht. De Vereniging pakte vorige week een hoopvol gelijkspel mee uit Schotland, en wou vandaag de poort openbeuken richting de volgende voorronde in de Europa League. Muslic zette dezelfde elf namen op het veld tegenover vorige week, Kilmarnock recupereerde zijn topschutter Marley Watkins.

LEES OOK: Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Cercle opent sterk, taaie Schotten breken (nog) niet

De Vereniging probeerde zijn wil op te leggen aan de Schotten en kreeg in de openingsfase een paar halve kansen. Van der Bruggen schoot één daarvan hoog over de kooi van McCrorie. Het vroege doelpunt kwam er toch voor de thuisploeg: halfweg de eerste helft verdedigden de bezoekers dramatisch en Somers toonde zich een ijskoude killer door de 1-0 in doel te knallen.

Kimarnock was in die eerste periode maar een mager beestje. Op het halfuur probeerde Vassell het met een goede actie maar de voortzetting van Watkins leek vervolgens nergens op. Cercle rook bloed maar Olaigbe schoot vanuit een prima positie nipt naast. Een tweede doelpunt viel er niet voor de rust en zo bleef het spannend op Jan Breydel.

Zure strafschopmisser, nadien overlevingsmodus

Nog 45 minuten overleven en Cercle Brugge zag zijn Europees sprookje alvast verlengd. De start van de tweede helft begon met een cadeautje voor de Vereniging. Na handspel van de bezoekers en een VAR-tussenkomst kreeg de thuisploeg een strafschop. Vanaf elf meter faalde Denkey echter hopeloos.

Een enorm zure misser, want de Schotten tankten moed. Een paar keer moest Warleson alert zijn bij hoekschoppen en scherpe voorzetten van Kilmarnock. Voor de thuisploeg was het in het slot vaak hinken op twee gedachten en dat zorgde voor veel afval in het spel. Een paar keer leken de Schotten te profiteren maar dan kon Cercle steeds rekenen op een betrouwbaar sluitstuk. Na een kraker mag het Europees naar de volgende ronde.

Scoreverloop:

1-0 (21') Somers

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (52').

Wat zal het worden voor Cercle Brugge?

Meest recent

Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

37
37
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

19
19
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

74
74
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

33
33
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

435
435
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

110
110
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

180
180
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

203
203
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

205
205
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

148
148
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

84
84
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

61
61
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

100
100
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

412
412
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

217
217
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

326
326
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

155
155
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

226
226
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

279
279
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

658
658
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

247
247
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

278
278
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

126
126
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

447
447

Meer sportnieuws