Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

278 stemmen
Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

Cercle Brugge heeft het geflikt! De Vereniging mocht na een knap seizoen Europa in en heeft zijn eerste (dubbele) opdracht tot een goed einde gebracht. Tegen een strijdlustig Kilmarnock was één doelpunt vanavond voldoende voor kwalificatie.

Temidden van al het Olympische geweld stond Cercle Brugge vanavond meteen voor een levensbelangrijke opdracht. De Vereniging pakte vorige week een hoopvol gelijkspel mee uit Schotland, en wou vandaag de poort openbeuken richting de volgende voorronde in de Europa League. Muslic zette dezelfde elf namen op het veld tegenover vorige week, Kilmarnock recupereerde zijn topschutter Marley Watkins.

LEES OOK: Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle opent sterk, taaie Schotten breken (nog) niet

De Vereniging probeerde zijn wil op te leggen aan de Schotten en kreeg in de openingsfase een paar halve kansen. Van der Bruggen schoot één daarvan hoog over de kooi van McCrorie. Het vroege doelpunt kwam er toch voor de thuisploeg: halfweg de eerste helft verdedigden de bezoekers dramatisch en Somers toonde zich een ijskoude killer door de 1-0 in doel te knallen.

Kimarnock was in die eerste periode maar een mager beestje. Op het halfuur probeerde Vassell het met een goede actie maar de voortzetting van Watkins leek vervolgens nergens op. Cercle rook bloed maar Olaigbe schoot vanuit een prima positie nipt naast. Een tweede doelpunt viel er niet voor de rust en zo bleef het spannend op Jan Breydel.

Zure strafschopmisser, nadien overlevingsmodus

Nog 45 minuten overleven en Cercle Brugge zag zijn Europees sprookje alvast verlengd. De start van de tweede helft begon met een cadeautje voor de Vereniging. Na handspel van de bezoekers en een VAR-tussenkomst kreeg de thuisploeg een strafschop. Vanaf elf meter faalde Denkey echter hopeloos.

Een enorm zure misser, want de Schotten tankten moed. Een paar keer moest Warleson alert zijn bij hoekschoppen en scherpe voorzetten van Kilmarnock. Voor de thuisploeg was het in het slot vaak hinken op twee gedachten en dat zorgde voor veel afval in het spel. Een paar keer leken de Schotten te profiteren maar dan kon Cercle steeds rekenen op een betrouwbaar sluitstuk. Na een kraker mag het Europees naar de volgende ronde.

Scoreverloop:

1-0 (21') Somers

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (52').

Wat zal het worden voor Cercle Brugge?

Meest recent

Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

8
8
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

101
101
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

44
44
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

57
57
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

79
79
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

53
53
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

98
98
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

78
78
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

252
252
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

75
75
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

112
112
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

768
768
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

468
468
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

43
43
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

418
418
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

325
325
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

223
223
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

814
814
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

571
571
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

428
428
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

301
301

Meer sportnieuws