Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

door
Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

Cercle Brugge heeft het geflikt! De Vereniging mocht na een knap seizoen Europa in en heeft zijn eerste (dubbele) opdracht tot een goed einde gebracht. Tegen een strijdlustig Kilmarnock was één doelpunt vanavond voldoende voor kwalificatie.

Temidden van al het Olympische geweld stond Cercle Brugge vanavond meteen voor een levensbelangrijke opdracht. De Vereniging pakte vorige week een hoopvol gelijkspel mee uit Schotland, en wou vandaag de poort openbeuken richting de volgende voorronde in de Europa League. Muslic zette dezelfde elf namen op het veld tegenover vorige week, Kilmarnock recupereerde zijn topschutter Marley Watkins.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Cercle opent sterk, taaie Schotten breken (nog) niet

De Vereniging probeerde zijn wil op te leggen aan de Schotten en kreeg in de openingsfase een paar halve kansen. Van der Bruggen schoot één daarvan hoog over de kooi van McCrorie. Het vroege doelpunt kwam er toch voor de thuisploeg: halfweg de eerste helft verdedigden de bezoekers dramatisch en Somers toonde zich een ijskoude killer door de 1-0 in doel te knallen.

Kimarnock was in die eerste periode maar een mager beestje. Op het halfuur probeerde Vassell het met een goede actie maar de voortzetting van Watkins leek vervolgens nergens op. Cercle rook bloed maar Olaigbe schoot vanuit een prima positie nipt naast. Een tweede doelpunt viel er niet voor de rust en zo bleef het spannend op Jan Breydel.

Zure strafschopmisser, nadien overlevingsmodus

Nog 45 minuten overleven en Cercle Brugge zag zijn Europees sprookje alvast verlengd. De start van de tweede helft begon met een cadeautje voor de Vereniging. Na handspel van de bezoekers en een VAR-tussenkomst kreeg de thuisploeg een strafschop. Vanaf elf meter faalde Denkey echter hopeloos.

Een enorm zure misser, want de Schotten tankten moed. Een paar keer moest Warleson alert zijn bij hoekschoppen en scherpe voorzetten van Kilmarnock. Voor de thuisploeg was het in het slot vaak hinken op twee gedachten en dat zorgde voor veel afval in het spel. Een paar keer leken de Schotten te profiteren maar dan kon Cercle steeds rekenen op een betrouwbaar sluitstuk. Na een kraker mag het Europees naar de volgende ronde.

Scoreverloop:

1-0 (21') Somers

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (52').

Wat zal het worden voor Cercle Brugge?

Meest recent

'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

19
19
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

91
91
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

121
121
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

250
250
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

313
313
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

25
25
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

73
73
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

196
196
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

38
38
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

80
80
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

68
68
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

210
210
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

262
262
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1029
1029
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

54
54
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

620
620
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

377
377
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

153
153
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

153
153
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

903
903
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

692
692
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

281
281
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

170
170
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

96
96

Meer sportnieuws