Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

door
Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

Cercle Brugge heeft het geflikt! De Vereniging mocht na een knap seizoen Europa in en heeft zijn eerste (dubbele) opdracht tot een goed einde gebracht. Tegen een strijdlustig Kilmarnock was één doelpunt vanavond voldoende voor kwalificatie.

Temidden van al het Olympische geweld stond Cercle Brugge vanavond meteen voor een levensbelangrijke opdracht. De Vereniging pakte vorige week een hoopvol gelijkspel mee uit Schotland, en wou vandaag de poort openbeuken richting de volgende voorronde in de Europa League. Muslic zette dezelfde elf namen op het veld tegenover vorige week, Kilmarnock recupereerde zijn topschutter Marley Watkins.

LEES OOK: Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

Cercle opent sterk, taaie Schotten breken (nog) niet

De Vereniging probeerde zijn wil op te leggen aan de Schotten en kreeg in de openingsfase een paar halve kansen. Van der Bruggen schoot één daarvan hoog over de kooi van McCrorie. Het vroege doelpunt kwam er toch voor de thuisploeg: halfweg de eerste helft verdedigden de bezoekers dramatisch en Somers toonde zich een ijskoude killer door de 1-0 in doel te knallen.

Kimarnock was in die eerste periode maar een mager beestje. Op het halfuur probeerde Vassell het met een goede actie maar de voortzetting van Watkins leek vervolgens nergens op. Cercle rook bloed maar Olaigbe schoot vanuit een prima positie nipt naast. Een tweede doelpunt viel er niet voor de rust en zo bleef het spannend op Jan Breydel.

Zure strafschopmisser, nadien overlevingsmodus

Nog 45 minuten overleven en Cercle Brugge zag zijn Europees sprookje alvast verlengd. De start van de tweede helft begon met een cadeautje voor de Vereniging. Na handspel van de bezoekers en een VAR-tussenkomst kreeg de thuisploeg een strafschop. Vanaf elf meter faalde Denkey echter hopeloos.

Een enorm zure misser, want de Schotten tankten moed. Een paar keer moest Warleson alert zijn bij hoekschoppen en scherpe voorzetten van Kilmarnock. Voor de thuisploeg was het in het slot vaak hinken op twee gedachten en dat zorgde voor veel afval in het spel. Een paar keer leken de Schotten te profiteren maar dan kon Cercle steeds rekenen op een betrouwbaar sluitstuk. Na een kraker mag het Europees naar de volgende ronde.

Scoreverloop:

1-0 (21') Somers

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (52').

Wat zal het worden voor Cercle Brugge?

Meest recent

‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

77
77
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

91
91
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

59
59
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

33
33
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

47
47
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

237
237
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

27
27
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

366
366
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

373
373
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

73
73
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

284
284
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

241
241
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

183
183
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

37
37
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

291
291
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

143
143
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

356
356
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

259
259
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

292
292
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

263
263
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

411
411
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

69
69

Meer sportnieuws