Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

278 stemmen
Cercle Brugge zet Europees sprookje verder na nagelbijter

Cercle Brugge heeft het geflikt! De Vereniging mocht na een knap seizoen Europa in en heeft zijn eerste (dubbele) opdracht tot een goed einde gebracht. Tegen een strijdlustig Kilmarnock was één doelpunt vanavond voldoende voor kwalificatie.

Temidden van al het Olympische geweld stond Cercle Brugge vanavond meteen voor een levensbelangrijke opdracht. De Vereniging pakte vorige week een hoopvol gelijkspel mee uit Schotland, en wou vandaag de poort openbeuken richting de volgende voorronde in de Europa League. Muslic zette dezelfde elf namen op het veld tegenover vorige week, Kilmarnock recupereerde zijn topschutter Marley Watkins.

LEES OOK: 'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Cercle opent sterk, taaie Schotten breken (nog) niet

De Vereniging probeerde zijn wil op te leggen aan de Schotten en kreeg in de openingsfase een paar halve kansen. Van der Bruggen schoot één daarvan hoog over de kooi van McCrorie. Het vroege doelpunt kwam er toch voor de thuisploeg: halfweg de eerste helft verdedigden de bezoekers dramatisch en Somers toonde zich een ijskoude killer door de 1-0 in doel te knallen.

Kimarnock was in die eerste periode maar een mager beestje. Op het halfuur probeerde Vassell het met een goede actie maar de voortzetting van Watkins leek vervolgens nergens op. Cercle rook bloed maar Olaigbe schoot vanuit een prima positie nipt naast. Een tweede doelpunt viel er niet voor de rust en zo bleef het spannend op Jan Breydel.

Zure strafschopmisser, nadien overlevingsmodus

Nog 45 minuten overleven en Cercle Brugge zag zijn Europees sprookje alvast verlengd. De start van de tweede helft begon met een cadeautje voor de Vereniging. Na handspel van de bezoekers en een VAR-tussenkomst kreeg de thuisploeg een strafschop. Vanaf elf meter faalde Denkey echter hopeloos.

Een enorm zure misser, want de Schotten tankten moed. Een paar keer moest Warleson alert zijn bij hoekschoppen en scherpe voorzetten van Kilmarnock. Voor de thuisploeg was het in het slot vaak hinken op twee gedachten en dat zorgde voor veel afval in het spel. Een paar keer leken de Schotten te profiteren maar dan kon Cercle steeds rekenen op een betrouwbaar sluitstuk. Na een kraker mag het Europees naar de volgende ronde.

Scoreverloop:

1-0 (21') Somers

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (52').

Wat zal het worden voor Cercle Brugge?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

3
3
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

22
22
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

20
20
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

105
105
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

20
20
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

30
30
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

165
165
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

504
504
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

155
155
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

65
65
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

426
426
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

73
73
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

193
193
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

517
517
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

485
485
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

475
475
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

348
348
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

184
184
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

577
577
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

264
264
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1007
1007
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

323
323
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

654
654
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

466
466
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

150
150

Meer sportnieuws