Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

632 stemmen
Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

KRC Genk en zijn doelmannen, het blijft toch een straf verhaal. De Limburgers staan op het punt om hun op één na duurste uitgaande transfer ooit te realiseren met de verkoop van een piepjonge keeper die amper één wedstrijd op het hoogste niveau op de teller heeft staan.

De voorbije dagen werd duidelijk dat Chelsea aan het doorduwen was voor Mike Penders en een deal lijkt nabij. De doelman, die woensdag zijn negentiende verjaardag viert, lijkt te verkassen naar de Engelse grootmacht voor een transfersom van maar liefst 20 miljoen euro. Daar komen ook nog eens bonussen én een doorverkooppercentage bij, terwijl Genk Penders het komende seizoen mag huren.

LEES OOK: KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Penders zoveelste product van Genkse keepersschool

Genk sluit dus een zeer straffe deal en dat terwijl Penders pas zondag zijn debuut maakte in de hoofdmacht. De tiener geldt in de wandelgangen al langer als een groot talent en was vorig seizoen al de nummer één bij Jong Genk in de Challenger Pro League. Dit seizoen zou hij tweede doelman worden, maar hij greep na een blessure bij Hendrik Van Crombrugge in de voorbereiding voluit zijn kans.

En zo levert de Genkse keepersschool alweer een groot talent af. Het Nieuwsblad legde zijn oor te luister bij Guy Martens, de keeperstrainer van de Limburgers. Hij wijst als één van de oorzaken voor de weelde naar het feit dat Genk zijn doelmannen ook op jonge leeftijd durft te lanceren. En in één ruk wijst hij zelfs de mogelijke opvolger van Penders aan.

Kiaba al klaar als opvolger Penders?

"Vaak zijn onze derde en vierde keeper nog maar vijftien of zestien jaar. Dat gebeurt ook vaak in duo’s", geeft Martens immers aan. "We hadden Bolat en Bailly, Vandevoordt en Leysen, Jackers en Coucke, Casteels en Courtois en nu weer Penders en Lucca Kiaba."

Kiaba is een amper 16-jarige doelman die afgelopen zomer doorgeschoven werd naar de A-kern als derde doelman na het vertrek van Vandevoordt, Chambaere en Pieklak. Hij werd door Genk twee jaar geleden weggeplukt uit de jeugdopleiding van PSV. Kiaba was vorig seizoen aanvoerder van de Belgische nationale U16. Wordt hij voor de leeuwen gegooid eens Penders effectief naar Londen vertrekt?

Denk je dat Genk snel weer een nieuwe topdoelman zal afleveren?

Meest recent

Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

24
24
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

136
136
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

29
29
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

119
119
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

157
157
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

55
55
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

113
113
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

221
221
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

132
132
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

122
122
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

322
322
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

201
201
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

179
179
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

223
223
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

358
358
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

248
248
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

511
511
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

267
267
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

108
108
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

487
487
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

320
320
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

274
274
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

116
116

Meer sportnieuws