Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

632
Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

KRC Genk en zijn doelmannen, het blijft toch een straf verhaal. De Limburgers staan op het punt om hun op één na duurste uitgaande transfer ooit te realiseren met de verkoop van een piepjonge keeper die amper één wedstrijd op het hoogste niveau op de teller heeft staan.

De voorbije dagen werd duidelijk dat Chelsea aan het doorduwen was voor Mike Penders en een deal lijkt nabij. De doelman, die woensdag zijn negentiende verjaardag viert, lijkt te verkassen naar de Engelse grootmacht voor een transfersom van maar liefst 20 miljoen euro. Daar komen ook nog eens bonussen én een doorverkooppercentage bij, terwijl Genk Penders het komende seizoen mag huren.

LEES OOK: Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

Penders zoveelste product van Genkse keepersschool

Genk sluit dus een zeer straffe deal en dat terwijl Penders pas zondag zijn debuut maakte in de hoofdmacht. De tiener geldt in de wandelgangen al langer als een groot talent en was vorig seizoen al de nummer één bij Jong Genk in de Challenger Pro League. Dit seizoen zou hij tweede doelman worden, maar hij greep na een blessure bij Hendrik Van Crombrugge in de voorbereiding voluit zijn kans.

En zo levert de Genkse keepersschool alweer een groot talent af. Het Nieuwsblad legde zijn oor te luister bij Guy Martens, de keeperstrainer van de Limburgers. Hij wijst als één van de oorzaken voor de weelde naar het feit dat Genk zijn doelmannen ook op jonge leeftijd durft te lanceren. En in één ruk wijst hij zelfs de mogelijke opvolger van Penders aan.

Kiaba al klaar als opvolger Penders?

"Vaak zijn onze derde en vierde keeper nog maar vijftien of zestien jaar. Dat gebeurt ook vaak in duo’s", geeft Martens immers aan. "We hadden Bolat en Bailly, Vandevoordt en Leysen, Jackers en Coucke, Casteels en Courtois en nu weer Penders en Lucca Kiaba."

Kiaba is een amper 16-jarige doelman die afgelopen zomer doorgeschoven werd naar de A-kern als derde doelman na het vertrek van Vandevoordt, Chambaere en Pieklak. Hij werd door Genk twee jaar geleden weggeplukt uit de jeugdopleiding van PSV. Kiaba was vorig seizoen aanvoerder van de Belgische nationale U16. Wordt hij voor de leeuwen gegooid eens Penders effectief naar Londen vertrekt?

Denk je dat Genk snel weer een nieuwe topdoelman zal afleveren?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

12
12
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

32
32
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

124
124
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

82
82
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

902
902
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

870
870
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws