Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

632
Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

KRC Genk en zijn doelmannen, het blijft toch een straf verhaal. De Limburgers staan op het punt om hun op één na duurste uitgaande transfer ooit te realiseren met de verkoop van een piepjonge keeper die amper één wedstrijd op het hoogste niveau op de teller heeft staan.

De voorbije dagen werd duidelijk dat Chelsea aan het doorduwen was voor Mike Penders en een deal lijkt nabij. De doelman, die woensdag zijn negentiende verjaardag viert, lijkt te verkassen naar de Engelse grootmacht voor een transfersom van maar liefst 20 miljoen euro. Daar komen ook nog eens bonussen én een doorverkooppercentage bij, terwijl Genk Penders het komende seizoen mag huren.

LEES OOK: Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Penders zoveelste product van Genkse keepersschool

Genk sluit dus een zeer straffe deal en dat terwijl Penders pas zondag zijn debuut maakte in de hoofdmacht. De tiener geldt in de wandelgangen al langer als een groot talent en was vorig seizoen al de nummer één bij Jong Genk in de Challenger Pro League. Dit seizoen zou hij tweede doelman worden, maar hij greep na een blessure bij Hendrik Van Crombrugge in de voorbereiding voluit zijn kans.

En zo levert de Genkse keepersschool alweer een groot talent af. Het Nieuwsblad legde zijn oor te luister bij Guy Martens, de keeperstrainer van de Limburgers. Hij wijst als één van de oorzaken voor de weelde naar het feit dat Genk zijn doelmannen ook op jonge leeftijd durft te lanceren. En in één ruk wijst hij zelfs de mogelijke opvolger van Penders aan.

Kiaba al klaar als opvolger Penders?

"Vaak zijn onze derde en vierde keeper nog maar vijftien of zestien jaar. Dat gebeurt ook vaak in duo’s", geeft Martens immers aan. "We hadden Bolat en Bailly, Vandevoordt en Leysen, Jackers en Coucke, Casteels en Courtois en nu weer Penders en Lucca Kiaba."

Kiaba is een amper 16-jarige doelman die afgelopen zomer doorgeschoven werd naar de A-kern als derde doelman na het vertrek van Vandevoordt, Chambaere en Pieklak. Hij werd door Genk twee jaar geleden weggeplukt uit de jeugdopleiding van PSV. Kiaba was vorig seizoen aanvoerder van de Belgische nationale U16. Wordt hij voor de leeuwen gegooid eens Penders effectief naar Londen vertrekt?

Denk je dat Genk snel weer een nieuwe topdoelman zal afleveren?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

133
133
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

102
102
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

125
125
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

293
293
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

657
657
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

189
189
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

358
358
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

672
672
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

252
252
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

596
596
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

105
105

Meer sportnieuws