Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

632 stemmen
Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

KRC Genk en zijn doelmannen, het blijft toch een straf verhaal. De Limburgers staan op het punt om hun op één na duurste uitgaande transfer ooit te realiseren met de verkoop van een piepjonge keeper die amper één wedstrijd op het hoogste niveau op de teller heeft staan.

De voorbije dagen werd duidelijk dat Chelsea aan het doorduwen was voor Mike Penders en een deal lijkt nabij. De doelman, die woensdag zijn negentiende verjaardag viert, lijkt te verkassen naar de Engelse grootmacht voor een transfersom van maar liefst 20 miljoen euro. Daar komen ook nog eens bonussen én een doorverkooppercentage bij, terwijl Genk Penders het komende seizoen mag huren.

LEES OOK: Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

Penders zoveelste product van Genkse keepersschool

Genk sluit dus een zeer straffe deal en dat terwijl Penders pas zondag zijn debuut maakte in de hoofdmacht. De tiener geldt in de wandelgangen al langer als een groot talent en was vorig seizoen al de nummer één bij Jong Genk in de Challenger Pro League. Dit seizoen zou hij tweede doelman worden, maar hij greep na een blessure bij Hendrik Van Crombrugge in de voorbereiding voluit zijn kans.

En zo levert de Genkse keepersschool alweer een groot talent af. Het Nieuwsblad legde zijn oor te luister bij Guy Martens, de keeperstrainer van de Limburgers. Hij wijst als één van de oorzaken voor de weelde naar het feit dat Genk zijn doelmannen ook op jonge leeftijd durft te lanceren. En in één ruk wijst hij zelfs de mogelijke opvolger van Penders aan.

Kiaba al klaar als opvolger Penders?

"Vaak zijn onze derde en vierde keeper nog maar vijftien of zestien jaar. Dat gebeurt ook vaak in duo’s", geeft Martens immers aan. "We hadden Bolat en Bailly, Vandevoordt en Leysen, Jackers en Coucke, Casteels en Courtois en nu weer Penders en Lucca Kiaba."

Kiaba is een amper 16-jarige doelman die afgelopen zomer doorgeschoven werd naar de A-kern als derde doelman na het vertrek van Vandevoordt, Chambaere en Pieklak. Hij werd door Genk twee jaar geleden weggeplukt uit de jeugdopleiding van PSV. Kiaba was vorig seizoen aanvoerder van de Belgische nationale U16. Wordt hij voor de leeuwen gegooid eens Penders effectief naar Londen vertrekt?

Denk je dat Genk snel weer een nieuwe topdoelman zal afleveren?

Meest recent

Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

4
4
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

49
49
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

141
141
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

397
397
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

341
341
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

301
301
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

84
84
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

413
413
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

199
199
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

191
191
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

176
176
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

270
270
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

568
568
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

228
228
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

150
150
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

230
230
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

22
22
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

478
478
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

94
94
‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Thorgan Hazard liet zich van zijn slechtste kant zien tijdens zijn afscheidsmatch bij RSC ...

353
353
Rigaux weg: Club Brugge bevestigt nieuwe structuur

Devy Rigaux trekt van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler zat al sinds 2009 bij ...

213
213
TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

345
345
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

276
276
Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

De slotspeeldag van de Champions Play-Offs zorgde voor heel wat ophef. Standard Luik ging kopje ...

144
144

Meer sportnieuws