Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

door
Heeft Genk opvolger voor Penders nu al klaarstaan?

KRC Genk en zijn doelmannen, het blijft toch een straf verhaal. De Limburgers staan op het punt om hun op één na duurste uitgaande transfer ooit te realiseren met de verkoop van een piepjonge keeper die amper één wedstrijd op het hoogste niveau op de teller heeft staan.

De voorbije dagen werd duidelijk dat Chelsea aan het doorduwen was voor Mike Penders en een deal lijkt nabij. De doelman, die woensdag zijn negentiende verjaardag viert, lijkt te verkassen naar de Engelse grootmacht voor een transfersom van maar liefst 20 miljoen euro. Daar komen ook nog eens bonussen én een doorverkooppercentage bij, terwijl Genk Penders het komende seizoen mag huren.

LEES OOK: Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Penders zoveelste product van Genkse keepersschool

Genk sluit dus een zeer straffe deal en dat terwijl Penders pas zondag zijn debuut maakte in de hoofdmacht. De tiener geldt in de wandelgangen al langer als een groot talent en was vorig seizoen al de nummer één bij Jong Genk in de Challenger Pro League. Dit seizoen zou hij tweede doelman worden, maar hij greep na een blessure bij Hendrik Van Crombrugge in de voorbereiding voluit zijn kans.

En zo levert de Genkse keepersschool alweer een groot talent af. Het Nieuwsblad legde zijn oor te luister bij Guy Martens, de keeperstrainer van de Limburgers. Hij wijst als één van de oorzaken voor de weelde naar het feit dat Genk zijn doelmannen ook op jonge leeftijd durft te lanceren. En in één ruk wijst hij zelfs de mogelijke opvolger van Penders aan.

Kiaba al klaar als opvolger Penders?

"Vaak zijn onze derde en vierde keeper nog maar vijftien of zestien jaar. Dat gebeurt ook vaak in duo’s", geeft Martens immers aan. "We hadden Bolat en Bailly, Vandevoordt en Leysen, Jackers en Coucke, Casteels en Courtois en nu weer Penders en Lucca Kiaba."

Kiaba is een amper 16-jarige doelman die afgelopen zomer doorgeschoven werd naar de A-kern als derde doelman na het vertrek van Vandevoordt, Chambaere en Pieklak. Hij werd door Genk twee jaar geleden weggeplukt uit de jeugdopleiding van PSV. Kiaba was vorig seizoen aanvoerder van de Belgische nationale U16. Wordt hij voor de leeuwen gegooid eens Penders effectief naar Londen vertrekt?

Denk je dat Genk snel weer een nieuwe topdoelman zal afleveren?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

21
21
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

94
94
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

141
141
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

179
179
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

94
94
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

100
100
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

76
76
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

183
183
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

75
75
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

135
135
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1195
1195
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

76
76
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

521
521
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

237
237
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1061
1061
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

398
398
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

892
892

Meer sportnieuws