Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

door
Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

Standard pakte deze week uit met twee stevige aanwinsten door Sotiris Alexandropoulos en Viktor Djukanovic te strikken. Desondanks blijft het voor de Rouches harken op de transfermarkt. De club moet vooral sterkhouders verkopen en heeft zelfs daarna amper middelen om zich te versterken.

Dat komt vooral door de hoogst onzekere toekomst van de club. 777 Partners blijkt de financiën van Standard de voorbije jaren helemaal de dieperik ingejaagd te hebben en werd een tijdje geleden al buitengewerkt door haar schuldeisers. Daardoor heeft A-Cap nu de touwtjes in handen en zij zoeken een overnemer voor Standard.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Overname Standard loopt vertraging op

Maar dat overnameproces blijkt niet al te vlot te verlopen. Er verschenen de voorbije weken al berichten over moeizame toegang tot de dataroom voor geïnteresseerde partijen en nu komt La Famille des Rouches met een weinig hoopgevende update. Zij hadden een onderhoud met CEO Pierre Locht waarin het overnamedossier uiteraard ter sprake kwam.

"De toegang tot de dataroom is verlengd tot 7 augustus 2024, zodat potentiële kopers een bod kunnen uitbrengen. Tegelijkertijd onderhandelt de aandeelhouder (nu onder controle van A-Cap) met Bruno Venanzi over een buitengerechtelijke schikking van de verschillende lopende procedures. Het doel is om potentiële kopers een duidelijker en minder complex beeld te geven van de toekomst van het bedrijf", laten ze weten.

Wellicht geen oplossing voor einde zomermercato

Een snelle oplossing lijkt niet meteen in zicht. "Het wordt steeds moeilijker om te hopen dat deze kwestie voor het einde van de zomerse transfer mercato wordt opgelost", klinkt het. "A-Cap blijft geld betalen voor het runnen van de club, en het is waarschijnlijk dat dit zo zal blijven tot de verkoop, maar er zijn geen garanties gegeven."

Het uitblijven van een overname heeft uiteraard ook grote gevolgen voor de zomermercato van de Rouches. Daardoor blijft de zoektocht naar versterking een lastige zaak en Standard lijkt dan ook een moeilijk seizoen tegemoet te gaan, waarin het zal moeten knokken voor het behoud.

Moet Standard voor degradatie vrezen?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

5
5
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

1
1
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

21
21
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

24
24
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

64
64
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

83
83
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

97
97
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

63
63
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

70
70
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

357
357
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

88
88
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

182
182
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

217
217
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

286
286
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

153
153
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

201
201
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

433
433
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

107
107
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

624
624
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

349
349
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

147
147
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

166
166

Meer sportnieuws