Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

stemmen
Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

Standard pakte deze week uit met twee stevige aanwinsten door Sotiris Alexandropoulos en Viktor Djukanovic te strikken. Desondanks blijft het voor de Rouches harken op de transfermarkt. De club moet vooral sterkhouders verkopen en heeft zelfs daarna amper middelen om zich te versterken.

Dat komt vooral door de hoogst onzekere toekomst van de club. 777 Partners blijkt de financiën van Standard de voorbije jaren helemaal de dieperik ingejaagd te hebben en werd een tijdje geleden al buitengewerkt door haar schuldeisers. Daardoor heeft A-Cap nu de touwtjes in handen en zij zoeken een overnemer voor Standard.

LEES OOK: 'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Overname Standard loopt vertraging op

Maar dat overnameproces blijkt niet al te vlot te verlopen. Er verschenen de voorbije weken al berichten over moeizame toegang tot de dataroom voor geïnteresseerde partijen en nu komt La Famille des Rouches met een weinig hoopgevende update. Zij hadden een onderhoud met CEO Pierre Locht waarin het overnamedossier uiteraard ter sprake kwam.

"De toegang tot de dataroom is verlengd tot 7 augustus 2024, zodat potentiële kopers een bod kunnen uitbrengen. Tegelijkertijd onderhandelt de aandeelhouder (nu onder controle van A-Cap) met Bruno Venanzi over een buitengerechtelijke schikking van de verschillende lopende procedures. Het doel is om potentiële kopers een duidelijker en minder complex beeld te geven van de toekomst van het bedrijf", laten ze weten.

Wellicht geen oplossing voor einde zomermercato

Een snelle oplossing lijkt niet meteen in zicht. "Het wordt steeds moeilijker om te hopen dat deze kwestie voor het einde van de zomerse transfer mercato wordt opgelost", klinkt het. "A-Cap blijft geld betalen voor het runnen van de club, en het is waarschijnlijk dat dit zo zal blijven tot de verkoop, maar er zijn geen garanties gegeven."

Het uitblijven van een overname heeft uiteraard ook grote gevolgen voor de zomermercato van de Rouches. Daardoor blijft de zoektocht naar versterking een lastige zaak en Standard lijkt dan ook een moeilijk seizoen tegemoet te gaan, waarin het zal moeten knokken voor het behoud.

Moet Standard voor degradatie vrezen?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

18
18
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

58
58
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

422
422
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

94
94
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

377
377
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

33
33
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

390
390
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

214
214
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

222
222
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

117
117
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1186
1186
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

96
96
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

49
49
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

305
305
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

188
188
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

238
238
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

189
189
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

210
210
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

492
492
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

873
873
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

48
48
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

689
689
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

259
259
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

146
146
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

236
236

Meer sportnieuws