Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

door
Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

Standard pakte deze week uit met twee stevige aanwinsten door Sotiris Alexandropoulos en Viktor Djukanovic te strikken. Desondanks blijft het voor de Rouches harken op de transfermarkt. De club moet vooral sterkhouders verkopen en heeft zelfs daarna amper middelen om zich te versterken.

Dat komt vooral door de hoogst onzekere toekomst van de club. 777 Partners blijkt de financiën van Standard de voorbije jaren helemaal de dieperik ingejaagd te hebben en werd een tijdje geleden al buitengewerkt door haar schuldeisers. Daardoor heeft A-Cap nu de touwtjes in handen en zij zoeken een overnemer voor Standard.

LEES OOK: 'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Overname Standard loopt vertraging op

Maar dat overnameproces blijkt niet al te vlot te verlopen. Er verschenen de voorbije weken al berichten over moeizame toegang tot de dataroom voor geïnteresseerde partijen en nu komt La Famille des Rouches met een weinig hoopgevende update. Zij hadden een onderhoud met CEO Pierre Locht waarin het overnamedossier uiteraard ter sprake kwam.

"De toegang tot de dataroom is verlengd tot 7 augustus 2024, zodat potentiële kopers een bod kunnen uitbrengen. Tegelijkertijd onderhandelt de aandeelhouder (nu onder controle van A-Cap) met Bruno Venanzi over een buitengerechtelijke schikking van de verschillende lopende procedures. Het doel is om potentiële kopers een duidelijker en minder complex beeld te geven van de toekomst van het bedrijf", laten ze weten.

Wellicht geen oplossing voor einde zomermercato

Een snelle oplossing lijkt niet meteen in zicht. "Het wordt steeds moeilijker om te hopen dat deze kwestie voor het einde van de zomerse transfer mercato wordt opgelost", klinkt het. "A-Cap blijft geld betalen voor het runnen van de club, en het is waarschijnlijk dat dit zo zal blijven tot de verkoop, maar er zijn geen garanties gegeven."

Het uitblijven van een overname heeft uiteraard ook grote gevolgen voor de zomermercato van de Rouches. Daardoor blijft de zoektocht naar versterking een lastige zaak en Standard lijkt dan ook een moeilijk seizoen tegemoet te gaan, waarin het zal moeten knokken voor het behoud.

Moet Standard voor degradatie vrezen?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

98
98
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

28
28
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

65
65
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

20
20
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

85
85
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

172
172
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

151
151
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

61
61
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

133
133
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

254
254
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

498
498
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

385
385
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1312
1312
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

698
698
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

184
184
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

390
390
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

349
349

Meer sportnieuws