Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

door
Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

Standard pakte deze week uit met twee stevige aanwinsten door Sotiris Alexandropoulos en Viktor Djukanovic te strikken. Desondanks blijft het voor de Rouches harken op de transfermarkt. De club moet vooral sterkhouders verkopen en heeft zelfs daarna amper middelen om zich te versterken.

Dat komt vooral door de hoogst onzekere toekomst van de club. 777 Partners blijkt de financiën van Standard de voorbije jaren helemaal de dieperik ingejaagd te hebben en werd een tijdje geleden al buitengewerkt door haar schuldeisers. Daardoor heeft A-Cap nu de touwtjes in handen en zij zoeken een overnemer voor Standard.

LEES OOK: Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Overname Standard loopt vertraging op

Maar dat overnameproces blijkt niet al te vlot te verlopen. Er verschenen de voorbije weken al berichten over moeizame toegang tot de dataroom voor geïnteresseerde partijen en nu komt La Famille des Rouches met een weinig hoopgevende update. Zij hadden een onderhoud met CEO Pierre Locht waarin het overnamedossier uiteraard ter sprake kwam.

"De toegang tot de dataroom is verlengd tot 7 augustus 2024, zodat potentiële kopers een bod kunnen uitbrengen. Tegelijkertijd onderhandelt de aandeelhouder (nu onder controle van A-Cap) met Bruno Venanzi over een buitengerechtelijke schikking van de verschillende lopende procedures. Het doel is om potentiële kopers een duidelijker en minder complex beeld te geven van de toekomst van het bedrijf", laten ze weten.

Wellicht geen oplossing voor einde zomermercato

Een snelle oplossing lijkt niet meteen in zicht. "Het wordt steeds moeilijker om te hopen dat deze kwestie voor het einde van de zomerse transfer mercato wordt opgelost", klinkt het. "A-Cap blijft geld betalen voor het runnen van de club, en het is waarschijnlijk dat dit zo zal blijven tot de verkoop, maar er zijn geen garanties gegeven."

Het uitblijven van een overname heeft uiteraard ook grote gevolgen voor de zomermercato van de Rouches. Daardoor blijft de zoektocht naar versterking een lastige zaak en Standard lijkt dan ook een moeilijk seizoen tegemoet te gaan, waarin het zal moeten knokken voor het behoud.

Moet Standard voor degradatie vrezen?

Meest recent

'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

44
44
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

134
134
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

443
443
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

448
448
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

86
86
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

25
25
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

913
913
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

221
221
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

260
260
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

116
116
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

153
153
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

488
488
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

535
535
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

306
306
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

477
477
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

155
155
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

671
671
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

687
687
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

468
468
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

414
414
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

183
183
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

365
365
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

77
77
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

579
579
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

361
361

Meer sportnieuws