Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

door
Slecht nieuws voor Standard: overname loopt vertraging op

Standard pakte deze week uit met twee stevige aanwinsten door Sotiris Alexandropoulos en Viktor Djukanovic te strikken. Desondanks blijft het voor de Rouches harken op de transfermarkt. De club moet vooral sterkhouders verkopen en heeft zelfs daarna amper middelen om zich te versterken.

Dat komt vooral door de hoogst onzekere toekomst van de club. 777 Partners blijkt de financiën van Standard de voorbije jaren helemaal de dieperik ingejaagd te hebben en werd een tijdje geleden al buitengewerkt door haar schuldeisers. Daardoor heeft A-Cap nu de touwtjes in handen en zij zoeken een overnemer voor Standard.

LEES OOK: 'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Overname Standard loopt vertraging op

Maar dat overnameproces blijkt niet al te vlot te verlopen. Er verschenen de voorbije weken al berichten over moeizame toegang tot de dataroom voor geïnteresseerde partijen en nu komt La Famille des Rouches met een weinig hoopgevende update. Zij hadden een onderhoud met CEO Pierre Locht waarin het overnamedossier uiteraard ter sprake kwam.

"De toegang tot de dataroom is verlengd tot 7 augustus 2024, zodat potentiële kopers een bod kunnen uitbrengen. Tegelijkertijd onderhandelt de aandeelhouder (nu onder controle van A-Cap) met Bruno Venanzi over een buitengerechtelijke schikking van de verschillende lopende procedures. Het doel is om potentiële kopers een duidelijker en minder complex beeld te geven van de toekomst van het bedrijf", laten ze weten.

Wellicht geen oplossing voor einde zomermercato

Een snelle oplossing lijkt niet meteen in zicht. "Het wordt steeds moeilijker om te hopen dat deze kwestie voor het einde van de zomerse transfer mercato wordt opgelost", klinkt het. "A-Cap blijft geld betalen voor het runnen van de club, en het is waarschijnlijk dat dit zo zal blijven tot de verkoop, maar er zijn geen garanties gegeven."

Het uitblijven van een overname heeft uiteraard ook grote gevolgen voor de zomermercato van de Rouches. Daardoor blijft de zoektocht naar versterking een lastige zaak en Standard lijkt dan ook een moeilijk seizoen tegemoet te gaan, waarin het zal moeten knokken voor het behoud.

Moet Standard voor degradatie vrezen?

Meest recent

'Club lacht tanden bloot: volgende megatransfer staat al vast'

Over het algemeen heeft Club Brugge een geslaagde transferperiode achter de rug, al werd het wel een ...

18
18
'Houding Courtois zorgt voor verbazing bij Duivels'

De Rode Duivels nemen het zondagavond op tegen Kazachstan. Of Thibaut Courtois dan meer in actie zal ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Anderlecht, vuurwerk Antwerp en KVM'

De zomermercato is in enkele landen, waaronder België, nog enkele dagen geopend. Verschillende ...

240
240
Knaltransfer na Saudische jackpot? Matteo Dams reageert

Matteo Dams verraste vriend en vijand door op jonge leeftijd naar Saudi-Arabië te trekken. De ...

134
134
‘Einde verhaal: Carrasco incasseert genadeslag'

Yannick Carrasco is volledig uit beeld verdwenen bij de Belgische nationale ploeg. Onder Domenico ...

91
91
‘Overmars haalt uit: straffe dubbelslag Antwerp rond’

Het zijn nog drukke dagen op het slot van de zomermercato voor Royal Antwerp FC. Marc Overmars staat ...

367
367
'Standard verrast met oude bekende Club Brugge én Genk'

Standard Luik is nog niet klaar op de zomermercato. De Rouches zitten in een woelige periode waar ...

325
325
‘KV Mechelen gaat hard: vervanger Schoofs is binnen’

KV Mechelen gaat hard op het slot van de zomermercato. Malinwa zag met Rob Schoofs een belangrijke ...

191
191
‘Garcia zwiert deze Duivel genadeloos in de vuilbak’

De Rode Duivels nemen het namens de WK-kwalificatiewedstrijden op tegen Kazachstan. Liechtenstein ...

391
391
'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Bij KRC Genk gaat Dimitri De Condé nog een miljoenendeal afronden. De Limburgers gaan een van ...

277
277
Comeback Tom Waes zwaar overschaduwd door vraagtekens

Tom Waes heeft zijn comeback op de Vlaamse televisie allerminst gemist. Eén van de ...

114
114
Belgische Eredivisie-smaakmaker gewild: "Veel telefoontjes"

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Vraag dat maar aan Jari De Busser. De Belgische doelman deed ...

52
52
'Transferbommetje dreigt rond Bart Verbruggen'

RSC Anderlecht won de afgelopen jaren geen prijzen, maar wist wel heel wat spelers te laten ...

273
273
Garcia op ramkoers: blunder met Vanaken in de maak

Hans Vanaken bewees tegen Liechtenstein opnieuw zijn waarde: rust, inzicht en een natuurlijke klik ...

1304
1304
Volgende knaltransfer Club Brugge: "Bundesliga!"

Club Brugge is goed aan het seizoen begonnen door zich vooral te plaatsen voor de League Phase in de ...

815
815
Terugkeer naar het Lotto Park: Anderlecht in extase

RSC Anderlecht heeft een van de beste jeugdopleidingen van Europa. Een indrukwekkend lijstje dat ...

292
292
Genk misloopt monsterbedrag: deal op de valreep geklapt

Bij KRC Genk rinkelde de kassa weer stevig. Head of Football Dimitri De Condé verkocht al ...

429
429
Explosieve situatie Anderlecht: twee dossiers op kookpunt

RSC Anderlecht heeft geld nodig en zal de komende mercato’s moeten verkopen. Jan-Carlo Simic ...

435
435
'Garcia wisselt: deze elf aan de aftrap tegen Kazachstan'

De Rode Duivels spelen vandaag in het Lotto Park tegen Kazachstan. Rudi Garcia kondigde al aan dat ...

471
471
Pijnlijke klap: Anderlecht grijpt naast miljoenenregen

In een zoektocht naar geld moest RSC Anderlecht Kasper Dolberg verkopen. Sportief een enorm verlies, ...

582
582
'Carrasco krijgt alsnog zijn knaltransfer'

Bij de Rode Duivels is er deze maand opnieuw geen spoor van Yannick Carrasco. De flankaanvaller is ...

177
177
'Club Brugge krijgt nieuws over vertrek Nilsson'

Een dik jaar geleden legde Club Brugge nog 6,5 miljoen euro op tafel om Gustaf Nilsson weg te kapen ...

558
558
Eerste stunt in Croky Cup een feit: 2 profclubs sneuvelen

Er wordt dit weekend niet gevoetbald in de Challenger Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

343
343
Garcia stuurt Duivels stevige waarschuwing voor Kazachstan

Zondag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak. Dan staat al hun vierde kwalificatiewedstrijd voor ...

103
103
'Standard wil nog transfervrije slag slaan'

Standard beleefde een opmerkelijke zomer. Met Marc Wilmots kwam er een nieuwe sportief directeur die ...

182
182

Meer sportnieuws