Pech voor Anderlecht: Siquet verklaart keuze voor Club

556 stemmen
Pech voor Anderlecht: Siquet verklaart keuze voor Club

Club Brugge haalde al vroeg in de zomermercato de nodige aanwinsten in huis. Daarbij ook Hugo Siquet. De rechtsback stond naar verluidt op de verlanglijst van onder meer RSC Anderlecht, maar verkoos toch een verhuis naar de landskampioen.

Het 22-jarige jeugdproduct van Standard speelde in de voorbije seizoenen op huurbasis bij Cercle Brugge en groeide daar uit tot een smaakmaker. Siquet versierde er zelfs zijn eerste cap bij de Rode Duivels. Maar een verlengd verblijf bij Groen-Zwart bleek niet mogelijk, waarna hij terugkeerde naar moederclub SC Freiburg.

Bij de Duitsers mocht hij echter opnieuw beschikken. Daar kon Club Brugge uiteindelijk van profiteren. Na enkele dagen van onderhandelen werd de deal immers al beklonken. Siquet werd definitief overgenomen van Freiburg en tekende een contract tot medio 2026 bij de Bruggelingen.

LEES OOK: Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Transfer in sneltempo

Uiteindelijk wist Blauw-Zwart de transfer af te ronden voor een relatief beperkte som van om en bij de 3 miljoen euro. Er zouden dan ook nog andere ploegen aan zijn mouw hebben getrokken. Ook Anderlecht toonde naar verluidt interesse, maar het was dus Club dat aan het langste einde trok.

In een interview op het Youtube-kanaal van de Bruggelingen geeft Siquet nu meer uitleg bij deze keuze. "Alles ging heel snel. Als Club Brugge je wil, kan het snel gaan. Ik zat in Oostenrijk met Freiburg, maar dan heb ik meteen de auto genomen. Op maandag legde ik mijn fysieke tests af en daarna heb ik getekend", klinkt het.

Beste van België

Met de keuze voor Club wil Siquet zijn kansen op prijzengewin uiteraard verhogen. Daarnaast is het volgens hem een ideale stap om zich verder te ontwikkelen. "Het is een speciale transfer", verwijst hij naar zijn Cercle-verleden. "Maar ik zit nu aan de juiste kant om mij zelf te verbeteren. Club Brugge is de laatste tien jaar ook de beste ploeg van België. Ik ben heel blij en trots om hier te zijn. De concurrentie? Dat is goed, daar kan ik nog meer van verbeteren."

Siquet gaat een vaste basisspeler worden bij Club ...

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

34
34
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

20
20
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

85
85
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

207
207
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

75
75
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

322
322
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

117
117
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

245
245
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

362
362
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

41
41
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

556
556
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

609
609
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

648
648
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

457
457
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

85
85
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

403
403
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

90
90
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

120
120
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

563
563
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

76
76
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

544
544
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

616
616
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

100
100
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

323
323
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1726
1726

Meer sportnieuws