Pech voor Anderlecht: Siquet verklaart keuze voor Club

door
Pech voor Anderlecht: Siquet verklaart keuze voor Club

Club Brugge haalde al vroeg in de zomermercato de nodige aanwinsten in huis. Daarbij ook Hugo Siquet. De rechtsback stond naar verluidt op de verlanglijst van onder meer RSC Anderlecht, maar verkoos toch een verhuis naar de landskampioen.

Het 22-jarige jeugdproduct van Standard speelde in de voorbije seizoenen op huurbasis bij Cercle Brugge en groeide daar uit tot een smaakmaker. Siquet versierde er zelfs zijn eerste cap bij de Rode Duivels. Maar een verlengd verblijf bij Groen-Zwart bleek niet mogelijk, waarna hij terugkeerde naar moederclub SC Freiburg.

Bij de Duitsers mocht hij echter opnieuw beschikken. Daar kon Club Brugge uiteindelijk van profiteren. Na enkele dagen van onderhandelen werd de deal immers al beklonken. Siquet werd definitief overgenomen van Freiburg en tekende een contract tot medio 2026 bij de Bruggelingen.

LEES OOK: ‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Transfer in sneltempo

Uiteindelijk wist Blauw-Zwart de transfer af te ronden voor een relatief beperkte som van om en bij de 3 miljoen euro. Er zouden dan ook nog andere ploegen aan zijn mouw hebben getrokken. Ook Anderlecht toonde naar verluidt interesse, maar het was dus Club dat aan het langste einde trok.

In een interview op het Youtube-kanaal van de Bruggelingen geeft Siquet nu meer uitleg bij deze keuze. "Alles ging heel snel. Als Club Brugge je wil, kan het snel gaan. Ik zat in Oostenrijk met Freiburg, maar dan heb ik meteen de auto genomen. Op maandag legde ik mijn fysieke tests af en daarna heb ik getekend", klinkt het.

Beste van België

Met de keuze voor Club wil Siquet zijn kansen op prijzengewin uiteraard verhogen. Daarnaast is het volgens hem een ideale stap om zich verder te ontwikkelen. "Het is een speciale transfer", verwijst hij naar zijn Cercle-verleden. "Maar ik zit nu aan de juiste kant om mij zelf te verbeteren. Club Brugge is de laatste tien jaar ook de beste ploeg van België. Ik ben heel blij en trots om hier te zijn. De concurrentie? Dat is goed, daar kan ik nog meer van verbeteren."

Siquet gaat een vaste basisspeler worden bij Club ...

Meest recent

Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

32
32
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

129
129
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

55
55
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

112
112
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

672
672
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

139
139
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

39
39
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

38
38
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

282
282
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

251
251
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

141
141
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

370
370
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

336
336
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

214
214
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

66
66
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

362
362
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

124
124
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

71
71
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

240
240
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

399
399
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

417
417
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

343
343
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

404
404
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

159
159

Meer sportnieuws