Pech voor Anderlecht: Siquet verklaart keuze voor Club

556
Pech voor Anderlecht: Siquet verklaart keuze voor Club

Club Brugge haalde al vroeg in de zomermercato de nodige aanwinsten in huis. Daarbij ook Hugo Siquet. De rechtsback stond naar verluidt op de verlanglijst van onder meer RSC Anderlecht, maar verkoos toch een verhuis naar de landskampioen.

Het 22-jarige jeugdproduct van Standard speelde in de voorbije seizoenen op huurbasis bij Cercle Brugge en groeide daar uit tot een smaakmaker. Siquet versierde er zelfs zijn eerste cap bij de Rode Duivels. Maar een verlengd verblijf bij Groen-Zwart bleek niet mogelijk, waarna hij terugkeerde naar moederclub SC Freiburg.

Bij de Duitsers mocht hij echter opnieuw beschikken. Daar kon Club Brugge uiteindelijk van profiteren. Na enkele dagen van onderhandelen werd de deal immers al beklonken. Siquet werd definitief overgenomen van Freiburg en tekende een contract tot medio 2026 bij de Bruggelingen.

LEES OOK: Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Transfer in sneltempo

Uiteindelijk wist Blauw-Zwart de transfer af te ronden voor een relatief beperkte som van om en bij de 3 miljoen euro. Er zouden dan ook nog andere ploegen aan zijn mouw hebben getrokken. Ook Anderlecht toonde naar verluidt interesse, maar het was dus Club dat aan het langste einde trok.

In een interview op het Youtube-kanaal van de Bruggelingen geeft Siquet nu meer uitleg bij deze keuze. "Alles ging heel snel. Als Club Brugge je wil, kan het snel gaan. Ik zat in Oostenrijk met Freiburg, maar dan heb ik meteen de auto genomen. Op maandag legde ik mijn fysieke tests af en daarna heb ik getekend", klinkt het.

Beste van België

Met de keuze voor Club wil Siquet zijn kansen op prijzengewin uiteraard verhogen. Daarnaast is het volgens hem een ideale stap om zich verder te ontwikkelen. "Het is een speciale transfer", verwijst hij naar zijn Cercle-verleden. "Maar ik zit nu aan de juiste kant om mij zelf te verbeteren. Club Brugge is de laatste tien jaar ook de beste ploeg van België. Ik ben heel blij en trots om hier te zijn. De concurrentie? Dat is goed, daar kan ik nog meer van verbeteren."

Siquet gaat een vaste basisspeler worden bij Club ...

Meest recent

Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

4
4
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

12
12
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

27
27
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

132
132
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

46
46
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

46
46
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

111
111
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

31
31
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

132
132
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

675
675
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

44
44
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

62
62
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

63
63
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

331
331
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

148
148
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

92
92
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

179
179
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

227
227
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

172
172
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

113
113
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

224
224
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

131
131
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

81
81

Meer sportnieuws