Pech voor Anderlecht: Siquet verklaart keuze voor Club

556 stemmen
Pech voor Anderlecht: Siquet verklaart keuze voor Club

Club Brugge haalde al vroeg in de zomermercato de nodige aanwinsten in huis. Daarbij ook Hugo Siquet. De rechtsback stond naar verluidt op de verlanglijst van onder meer RSC Anderlecht, maar verkoos toch een verhuis naar de landskampioen.

Het 22-jarige jeugdproduct van Standard speelde in de voorbije seizoenen op huurbasis bij Cercle Brugge en groeide daar uit tot een smaakmaker. Siquet versierde er zelfs zijn eerste cap bij de Rode Duivels. Maar een verlengd verblijf bij Groen-Zwart bleek niet mogelijk, waarna hij terugkeerde naar moederclub SC Freiburg.

Bij de Duitsers mocht hij echter opnieuw beschikken. Daar kon Club Brugge uiteindelijk van profiteren. Na enkele dagen van onderhandelen werd de deal immers al beklonken. Siquet werd definitief overgenomen van Freiburg en tekende een contract tot medio 2026 bij de Bruggelingen.

LEES OOK: Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Transfer in sneltempo

Uiteindelijk wist Blauw-Zwart de transfer af te ronden voor een relatief beperkte som van om en bij de 3 miljoen euro. Er zouden dan ook nog andere ploegen aan zijn mouw hebben getrokken. Ook Anderlecht toonde naar verluidt interesse, maar het was dus Club dat aan het langste einde trok.

In een interview op het Youtube-kanaal van de Bruggelingen geeft Siquet nu meer uitleg bij deze keuze. "Alles ging heel snel. Als Club Brugge je wil, kan het snel gaan. Ik zat in Oostenrijk met Freiburg, maar dan heb ik meteen de auto genomen. Op maandag legde ik mijn fysieke tests af en daarna heb ik getekend", klinkt het.

Beste van België

Met de keuze voor Club wil Siquet zijn kansen op prijzengewin uiteraard verhogen. Daarnaast is het volgens hem een ideale stap om zich verder te ontwikkelen. "Het is een speciale transfer", verwijst hij naar zijn Cercle-verleden. "Maar ik zit nu aan de juiste kant om mij zelf te verbeteren. Club Brugge is de laatste tien jaar ook de beste ploeg van België. Ik ben heel blij en trots om hier te zijn. De concurrentie? Dat is goed, daar kan ik nog meer van verbeteren."

Siquet gaat een vaste basisspeler worden bij Club ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

27
27
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

104
104
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

51
51
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

69
69
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

371
371
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

95
95
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

143
143
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

519
519
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

62
62
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

249
249
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

372
372
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1328
1328
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

567
567
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

188
188
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

208
208
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

838
838
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

615
615
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

208
208
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws