Belgische reünie? 'Atlético zet Rode Duivel op verlanglijst'

470 stemmen
Belgische reünie? 'Atlético zet Rode Duivel op verlanglijst'

De Europese transfercarousel draait momenteel op volle toeren. Daarbij worden ook verschillende Rode Duivels genoemd. Atlético Madrid, werkgever van Arthur Vermeeren en Axel Witsel, zou bijvoorbeeld een oogje hebben laten vallen op Loïs Openda.

De inmiddels 24-jarige spits is een jeugdproduct van Standard, maar vervolledigde zijn opleiding bij Club Brugge. Daar lukte het hem evenwel niet om door te breken bij de eerste ploeg. Openda werd dan ook verhuurd aan het Nederlandse Vitesse, waar hij vervolgens wel helemaal gelanceerd werd. 

Die uitleenbeurt leverde hem uiteindelijk een definitieve overstap naar RC Lens op. Dat bleek een uitstekende keuze. Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand.

LEES OOK: 'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Doorbraak in Duitsland

Na amper één jaar volgde echter al een nieuwe transfer. RB Leipzig verbrak vorige zomer zelfs zijn clubrecord om de Openda naar de Bundesliga te halen en telde zo'n 40 miljoen euro neer voor zijn komst. Voorlopig blijkt de pijlsnelle aanvaller die investering echter meer dan waard.

In zijn eerste seizoen bij Leipzig werkte de aanvaller zo'n 45 wedstrijden af. Daarin was hij goed voor 28 doelpunten en 7 assists. Knappe cijfers dus, die hij jammer genoeg niet kon bevestigen op het EK. Maar Openda wist zich er wel mee in de kijker van andere ploegen te spelen.

Atlético op de loer

Zo beweert AS dat de Rode Duivel onder meer bij Atlético Madrid op de verlanglijst staat. Los Rojiblancos zagen met Alvaro Morata en Memphis Depay twee centrumaanvallers vertrekken en hebben dus vervanging nodig. LaLiga-topschutter Artem Dovbyk stond lange tijd bovenaan de verlanglijst.

Hij koos echter voor AS Roma en dus moet Atlético op zoek naar alternatieve pistes. Al geldt Openda zeker niet als topprioriteit, hij zou slechts één van de vele targets zijn. Viktor Gyokeres (Sporting CP) en Jonathan David (Lille OSC) zouden er bijvoorbeeld veel beter opstaan.

Openda heeft het potentieel voor de absolute Europese top ...

Meest recent

Verschueren rolt spierballen: "Kijk naar Club Brugge!"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

33
33
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

219
219
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

145
145
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

45
45
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

93
93
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

111
111
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

474
474
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

227
227
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

69
69
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

184
184
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

97
97
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

374
374
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

79
79
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

40
40
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

580
580
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

632
632
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

117
117
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

292
292
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

193
193
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

109
109
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

178
178
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

346
346
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

319
319

Meer sportnieuws