'Club Brugge doet Standard pijn met transferdubbelslag'

1288 stemmen
'Club Brugge doet Standard pijn met transferdubbelslag'

Club Brugge wist zijn selectie al vroeg in de mercato van directe versterking te voorzien. Maar de landskampioen werkt ondertussen ook al aan de langere termijn. Zo zouden de Bruggelingen twee jonge talenten bij Standard willen wegplukken.

De jeugdwerking leek lange tijd van ondergeschikt belang bij de meervoudige landskampioen. Maar in de voorbije jaren zette Club Brugge een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

LEES OOK: Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Eigen jeugd en buitenlands talent

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot de duurste uitgaande transfer ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken zelf opgeleide jongens als Jorne Spileers en Kyriani Sabbe indruk bij het eerste elftal.

Daarnaast zet Club ook steeds hoger in op het vinden en vastleggen van jonge talenten uit het buitenland. Zij worden al op jonge leeftijd naar Brugge gehaald en vervolgens via Club Nxt gevormd tot volwaardige profs. Joël Ordoñez en uiteraard Antonio Nusa zijn enkele producten van dat traject.

Dubbelslag bij Standard

Deze aanpak wil Blauw-Zwart ook in zijn vernieuwde structuur blijven hanteren. Vandaar dat deze mercato al Renzo Tytens (PSV), Siebe Wylin (KV Oostende) en Shandre Campbell (SuperSport United) werden aangetrokken. Daar blijft het evenwel niet bij, zo zou Club een dubbelslag willen slaan bij Standard.

Deze week raakte bekend dat Blauw-Zwart zijn zinnen heeft gezet op Noah Makembo. Een eerste bod op 17-jarige aanvallende middenvelder zou geweigerd zijn, maar de Bruggelingen lijken weldra een nieuwe poging te ondernemen.

Daarnaast meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat onderhandelingen lopen tussen beide clubs over de 17-jarige rechtsback Oscar Olivier. Voor hem ligt in Brugge een driejarig contract klaar. Standard lijkt dus twee van zijn grootste talenten te verliezen aan een reeksgenoot.

Welke club is volgens u het meest geschikt voor jonge talenten?

Meest recent

'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

15
15
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

117
117
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

40
40
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

36
36
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

356
356
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

309
309
Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

113
113
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

842
842
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

213
213
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

100
100
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

375
375
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

168
168
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

85
85
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

98
98
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

49
49
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

201
201
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

650
650
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

375
375
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

332
332
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

283
283
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

153
153
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

116
116
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

46
46
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

75
75
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

1064
1064

Meer sportnieuws