De Sart en AA Gent geven uitleg bij opmerkelijke transfer

door
De Sart en AA Gent geven uitleg bij opmerkelijke transfer

Het hing al enkele dagen in de lucht, maar dinsdagavond kwam ook de officiële bevestiging: Julien De Sart verlaat AA Gent na drie jaar. De 29-jarige middenvelder zwichtte voor een lucratieve aanbieding van het Qatarese Al-Rayyan.

Het vertrek van De Sart is uiteraard wel een enorme sportieve aderlating voor de Buffalo's. Ze anticipeerden wel al een beetje met de komst van Mathias Delorge vorige week, maar toch zal het niet makkelijk worden om het verlies van De Sart zomaar op te vangen.

LEES OOK: Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Gent werkte mee uit respect voor De Sart

"Julien was voor ons een spilfiguur in het sportieve project dat we uitgetekend hebben", erkent voorzitter Sam Baro ook op de clubwebsite. "Daarom hadden we ook zijn contract verlengd tot 2028. Uit respect voor Julien en wat hij voor deze club betekend heeft, hebben we toch meegewerkt aan deze onvoorziene en totaal onverwachte transfer. Voor Julien was dit bod niet te weigeren."

De Sart nam dan weer zelf afscheid van Gent met een open brief aan de supporters. Daarin bedankt hij iedereen in en rond de club voor drie mooie seizoenen en geeft hij ook de beweegredenen voor zijn vertrek.

Kans die hij niet kon laten liggen

"In een carrière of in het leven zijn er kansen die je maar één keer krijgt en die je gewoon niet links kunt laten liggen", stelt hij. "Hoewel het echt niet makkelijk was om deze beslissing te nemen, was het voor mijn toekomst en die van mijn familie onmogelijk om nee te zeggen."

"Ik vraag jullie niet om mijn keuze te begrijpen, ik wil jullie alleen oprecht bedanken voor de drie ongelofelijke jaren bij KAA Gent", gaat De Sart nog verder. "De Beker van België, de vele overwinningen tijdens de "Slag om Vlaanderen”, en de talloze Europese avonden blijven voor mij onvergetelijke herinneringen."

Kan je de keuze van De Sart begrijpen?

Meest recent

DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

49
49
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

167
167
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

111
111
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

90
90
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

75
75
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

172
172
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

50
50
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

391
391
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

394
394
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

104
104
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

176
176
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

107
107
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

296
296
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

118
118
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

272
272
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

909
909
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

261
261
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

94
94
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

139
139
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

109
109
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

73
73
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

152
152
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

994
994
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

496
496

Meer sportnieuws