De Sart en AA Gent geven uitleg bij opmerkelijke transfer

309 stemmen
De Sart en AA Gent geven uitleg bij opmerkelijke transfer

Het hing al enkele dagen in de lucht, maar dinsdagavond kwam ook de officiële bevestiging: Julien De Sart verlaat AA Gent na drie jaar. De 29-jarige middenvelder zwichtte voor een lucratieve aanbieding van het Qatarese Al-Rayyan.

Het vertrek van De Sart is uiteraard wel een enorme sportieve aderlating voor de Buffalo's. Ze anticipeerden wel al een beetje met de komst van Mathias Delorge vorige week, maar toch zal het niet makkelijk worden om het verlies van De Sart zomaar op te vangen.

LEES OOK: AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

Gent werkte mee uit respect voor De Sart

"Julien was voor ons een spilfiguur in het sportieve project dat we uitgetekend hebben", erkent voorzitter Sam Baro ook op de clubwebsite. "Daarom hadden we ook zijn contract verlengd tot 2028. Uit respect voor Julien en wat hij voor deze club betekend heeft, hebben we toch meegewerkt aan deze onvoorziene en totaal onverwachte transfer. Voor Julien was dit bod niet te weigeren."

De Sart nam dan weer zelf afscheid van Gent met een open brief aan de supporters. Daarin bedankt hij iedereen in en rond de club voor drie mooie seizoenen en geeft hij ook de beweegredenen voor zijn vertrek.

Kans die hij niet kon laten liggen

"In een carrière of in het leven zijn er kansen die je maar één keer krijgt en die je gewoon niet links kunt laten liggen", stelt hij. "Hoewel het echt niet makkelijk was om deze beslissing te nemen, was het voor mijn toekomst en die van mijn familie onmogelijk om nee te zeggen."

"Ik vraag jullie niet om mijn keuze te begrijpen, ik wil jullie alleen oprecht bedanken voor de drie ongelofelijke jaren bij KAA Gent", gaat De Sart nog verder. "De Beker van België, de vele overwinningen tijdens de "Slag om Vlaanderen”, en de talloze Europese avonden blijven voor mij onvergetelijke herinneringen."

Kan je de keuze van De Sart begrijpen?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

98
98
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

58
58
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

27
27
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

137
137
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

26
26
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

36
36
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

177
177
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

539
539
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

168
168
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

70
70
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

432
432
Feest voor Broos: Tsjechiรซ geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

206
206
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

533
533
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

505
505
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

480
480
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

355
355
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

193
193
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

590
590
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1039
1039
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

327
327
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

670
670
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

477
477
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws