De Sart en AA Gent geven uitleg bij opmerkelijke transfer

309 stemmen
De Sart en AA Gent geven uitleg bij opmerkelijke transfer

Het hing al enkele dagen in de lucht, maar dinsdagavond kwam ook de officiële bevestiging: Julien De Sart verlaat AA Gent na drie jaar. De 29-jarige middenvelder zwichtte voor een lucratieve aanbieding van het Qatarese Al-Rayyan.

Het vertrek van De Sart is uiteraard wel een enorme sportieve aderlating voor de Buffalo's. Ze anticipeerden wel al een beetje met de komst van Mathias Delorge vorige week, maar toch zal het niet makkelijk worden om het verlies van De Sart zomaar op te vangen.

LEES OOK: 'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

Gent werkte mee uit respect voor De Sart

"Julien was voor ons een spilfiguur in het sportieve project dat we uitgetekend hebben", erkent voorzitter Sam Baro ook op de clubwebsite. "Daarom hadden we ook zijn contract verlengd tot 2028. Uit respect voor Julien en wat hij voor deze club betekend heeft, hebben we toch meegewerkt aan deze onvoorziene en totaal onverwachte transfer. Voor Julien was dit bod niet te weigeren."

De Sart nam dan weer zelf afscheid van Gent met een open brief aan de supporters. Daarin bedankt hij iedereen in en rond de club voor drie mooie seizoenen en geeft hij ook de beweegredenen voor zijn vertrek.

Kans die hij niet kon laten liggen

"In een carrière of in het leven zijn er kansen die je maar één keer krijgt en die je gewoon niet links kunt laten liggen", stelt hij. "Hoewel het echt niet makkelijk was om deze beslissing te nemen, was het voor mijn toekomst en die van mijn familie onmogelijk om nee te zeggen."

"Ik vraag jullie niet om mijn keuze te begrijpen, ik wil jullie alleen oprecht bedanken voor de drie ongelofelijke jaren bij KAA Gent", gaat De Sart nog verder. "De Beker van België, de vele overwinningen tijdens de "Slag om Vlaanderen”, en de talloze Europese avonden blijven voor mij onvergetelijke herinneringen."

Kan je de keuze van De Sart begrijpen?

Meest recent

Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

3
3
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

50
50
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

27
27
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

127
127
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

42
42
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

53
53
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

75
75
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

502
502
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

21
21
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

42
42
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

60
60
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

201
201
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

115
115
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

133
133
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

218
218
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

71
71
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

121
121
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

128
128
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

143
143
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

95
95
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

413
413
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

137
137
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

433
433
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

234
234

Meer sportnieuws