Hoe het bod van Chelsea niet onverwacht kwam voor KRC Genk

585 stemmen
Hoe het bod van Chelsea niet onverwacht kwam voor KRC Genk

Je kon zondag al exclusief bij VoetbalNieuws lezen dat Mike Penders interesse geniet van de Europese top, waaronder Chelsea. Andere media bevestigden dat nieuws gisteren. Bij KRC Genk leeft al maanden de vrees dat ze Penders deze zomer kwijt kunnen spelen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Penders al maanden op de radar van Europese top

Racing Genk begon de voorbereiding met Mike Penders als de grote uitdager voor Hendrik Van Crombrugge. Die laatste liet altijd al een zeer goede indruk achter op training. Ze zijn zeer te spreken over de ex-doelman van RSC Anderlecht.

Maar achter de schermen bereikte ons ruim een maand geleden het bericht dat Racing Genk vreesde dat Penders deze zomer al onhoudbaar zou zijn. De doelman is een absoluut toptalent en heel wat Europese topclubs polsten al naar hem. Genk voélde dat die interesse serieus begon te worden.

20 miljoen euro voor Genk?

Afgelopen week bereikte ons dan het betrouwbare bericht dat Chelsea zich nadrukkelijk manifesteerde. De berichten dat de club hem wil kopen en nog een jaar uitlenen, zijn correct. Onze informatie is dat Racing Genk 20 miljoen euro wil vangen. Allicht met de nodige bonussen. Ook dat kon je gisteren exclusief als eerste bij VoetbalNieuws lezen. Dat is een voorstel dat Genk wellicht niet kan weigeren.

Kunnen Belgische clubs veel meer vangen dan 20 miljoen euro voor een doelman? We twijfelen daar toch aan in de huidige markt. Enkele miljoenen kan, maar meer ook niet. Genk zou geen enkel risico nemen. Alleen dient de vraag of Genk Penders wel moet huren als ze een akkoord zouden vinden met Chelsea. Met Van Crombrugge hebben ze een steengoede keeper en kunnen ze voor dat geld niet beter een talentvolle jonge doelman kopen die klaargestoomd kan worden? Penders zou je toch vooral verder opleiden voor Chelsea. Wordt nog vervolgd.

Moet Genk dat voorstel van 20 miljoen aanvaarden?

Meest recent

Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

110
110
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

196
196
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

188
188
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

46
46
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

237
237
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

131
131
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

76
76
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

459
459
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

67
67
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

549
549
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

791
791
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

310
310
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

931
931
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

568
568
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

147
147
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

979
979
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

241
241
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

152
152
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

358
358
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

210
210
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

74
74
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

90
90
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

174
174

Meer sportnieuws