Hoe het bod van Chelsea niet onverwacht kwam voor KRC Genk

door
Hoe het bod van Chelsea niet onverwacht kwam voor KRC Genk

Je kon zondag al exclusief bij VoetbalNieuws lezen dat Mike Penders interesse geniet van de Europese top, waaronder Chelsea. Andere media bevestigden dat nieuws gisteren. Bij KRC Genk leeft al maanden de vrees dat ze Penders deze zomer kwijt kunnen spelen.

LEES OOK: KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

Penders al maanden op de radar van Europese top

Racing Genk begon de voorbereiding met Mike Penders als de grote uitdager voor Hendrik Van Crombrugge. Die laatste liet altijd al een zeer goede indruk achter op training. Ze zijn zeer te spreken over de ex-doelman van RSC Anderlecht.

Maar achter de schermen bereikte ons ruim een maand geleden het bericht dat Racing Genk vreesde dat Penders deze zomer al onhoudbaar zou zijn. De doelman is een absoluut toptalent en heel wat Europese topclubs polsten al naar hem. Genk voélde dat die interesse serieus begon te worden.

20 miljoen euro voor Genk?

Afgelopen week bereikte ons dan het betrouwbare bericht dat Chelsea zich nadrukkelijk manifesteerde. De berichten dat de club hem wil kopen en nog een jaar uitlenen, zijn correct. Onze informatie is dat Racing Genk 20 miljoen euro wil vangen. Allicht met de nodige bonussen. Ook dat kon je gisteren exclusief als eerste bij VoetbalNieuws lezen. Dat is een voorstel dat Genk wellicht niet kan weigeren.

Kunnen Belgische clubs veel meer vangen dan 20 miljoen euro voor een doelman? We twijfelen daar toch aan in de huidige markt. Enkele miljoenen kan, maar meer ook niet. Genk zou geen enkel risico nemen. Alleen dient de vraag of Genk Penders wel moet huren als ze een akkoord zouden vinden met Chelsea. Met Van Crombrugge hebben ze een steengoede keeper en kunnen ze voor dat geld niet beter een talentvolle jonge doelman kopen die klaargestoomd kan worden? Penders zou je toch vooral verder opleiden voor Chelsea. Wordt nog vervolgd.

Moet Genk dat voorstel van 20 miljoen aanvaarden?

Meest recent

KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

6
6
‘Anderlecht stuurt Mourinho wandelen tot na het WK 2026’

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

12
12
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

251
251
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

51
51
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

31
31
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

104
104
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

348
348
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

186
186
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

413
413
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

164
164
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

213
213
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

50
50
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

644
644
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

778
778
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

133
133
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

309
309
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

386
386
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

463
463
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

410
410
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

399
399
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

623
623
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

413
413
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

466
466
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148

Meer sportnieuws