Hoe het bod van Chelsea niet onverwacht kwam voor KRC Genk

585 stemmen
Hoe het bod van Chelsea niet onverwacht kwam voor KRC Genk

Je kon zondag al exclusief bij VoetbalNieuws lezen dat Mike Penders interesse geniet van de Europese top, waaronder Chelsea. Andere media bevestigden dat nieuws gisteren. Bij KRC Genk leeft al maanden de vrees dat ze Penders deze zomer kwijt kunnen spelen.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Penders al maanden op de radar van Europese top

Racing Genk begon de voorbereiding met Mike Penders als de grote uitdager voor Hendrik Van Crombrugge. Die laatste liet altijd al een zeer goede indruk achter op training. Ze zijn zeer te spreken over de ex-doelman van RSC Anderlecht.

Maar achter de schermen bereikte ons ruim een maand geleden het bericht dat Racing Genk vreesde dat Penders deze zomer al onhoudbaar zou zijn. De doelman is een absoluut toptalent en heel wat Europese topclubs polsten al naar hem. Genk voélde dat die interesse serieus begon te worden.

20 miljoen euro voor Genk?

Afgelopen week bereikte ons dan het betrouwbare bericht dat Chelsea zich nadrukkelijk manifesteerde. De berichten dat de club hem wil kopen en nog een jaar uitlenen, zijn correct. Onze informatie is dat Racing Genk 20 miljoen euro wil vangen. Allicht met de nodige bonussen. Ook dat kon je gisteren exclusief als eerste bij VoetbalNieuws lezen. Dat is een voorstel dat Genk wellicht niet kan weigeren.

Kunnen Belgische clubs veel meer vangen dan 20 miljoen euro voor een doelman? We twijfelen daar toch aan in de huidige markt. Enkele miljoenen kan, maar meer ook niet. Genk zou geen enkel risico nemen. Alleen dient de vraag of Genk Penders wel moet huren als ze een akkoord zouden vinden met Chelsea. Met Van Crombrugge hebben ze een steengoede keeper en kunnen ze voor dat geld niet beter een talentvolle jonge doelman kopen die klaargestoomd kan worden? Penders zou je toch vooral verder opleiden voor Chelsea. Wordt nog vervolgd.

Moet Genk dat voorstel van 20 miljoen aanvaarden?

Meest recent

L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

123
123
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

96
96
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

98
98
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

70
70
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

172
172
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

250
250
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

483
483
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

410
410
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

365
365
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

94
94
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

735
735
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

79
79
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

311
311
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

64
64
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

127
127
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

438
438
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

147
147
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

118
118
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

75
75
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

222
222
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

667
667
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

933
933
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

739
739
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

122
122

Meer sportnieuws