‘Het doek valt voor Eriksen: op weg naar groot drama’

2995 stemmen
‘Het doek valt voor Eriksen: op weg naar groot drama’

RSC Anderlecht hoopt Christian Eriksen (32) van Manchester United naar het Lotto Park te halen. Ondanks dat het dossier moeilijk lijkt, zoals dat van Kasper Schmeichel vorig jaar, ziet Anderlecht in Eriksen de ideale spelmaker.

Eriksen wil weg bij Man Utd vanwege een gebrek aan speeltijd. De club staat open voor verhuur met een verplichte aankoopoptie. Ajax toont ook interesse, maar Anderlecht lijkt een lichte voorsprong te hebben.

Eriksen's eerste seizoen bij Manchester United was indrukwekkend, maar zijn invloed is afgenomen. The Athletic merkt op dat Eriksen moeite heeft met het tempo en de verdedigende taken onder Ten Hag's nieuwe tactiek. Hij lijkt nu beter geschikt als invaller, tenzij hij naar Anderlecht verhuist.

LEES OOK: 'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Eriksen de droom van RSCA: hij wil weg bij Man Utd

RSC Anderlecht koestert de droom om Christian Eriksen (32) van Manchester United naar het Lotto Park te halen. L’Avenir vergelijkt de situatie van de 134-voudige Deense international met die van Kasper Schmeichel vorig jaar: een in theorie onhaalbaar dossier, maar een enorme stunt naar Belgische normen.

Sporting ziet in Eriksen de ideale nieuwe dominante spelmaker voor de ploeg.

Eriksen is ontevreden bij Manchester United vanwege een gebrek aan speeltijd, ondanks een sterk EK met Denemarken. De Engelse topclub staat open voor een verhuur, al dan niet met een verplichte aankoopoptie.

Met nog één jaar contract op Old Trafford zijn er meerdere clubs geïnteresseerd in zijn diensten. Hoewel zijn ex-club Ajax hem graag wil terughalen, zou Anderlecht een lichte voorsprong hebben.

Geen mission impossible: zonder Riemer speelde Eriksen niet bij Brentford

Het Nieuwsblad beschouwt het dossier van Christian Eriksen als allesbehalve evident, maar ook niet als een mission impossible. “Het lijkt onrealistisch om deze zomer een sterspeler als Christian Eriksen naar Anderlecht te halen, maar Fredberg bewees vorig seizoen met Kasper Schmeichel al dat niets onmogelijk is.”

De krant benadrukt dat Anderlecht niet kansloos is om Eriksen te strikken. Jan Vertonghen speelt hierin een belangrijke rol; de aanvoerder van Anderlecht was close met Eriksen toen ze samen bij Ajax speelden. Ook Brian Riemer is een speciale figuur voor Eriksen.

Na zijn hartaanval op Euro 2020 en het plaatsen van een defibrillator vond Eriksen namelijk onderdak bij Brentford, waar Riemer toen assistent was. De huidige coach van Anderlecht onderhoudt al drie jaar contact met zijn landgenoot.

“Ik durf te zeggen dat Christian Eriksen zonder Thomas Frank en mij niet bij Brentford zou hebben gespeeld,” zei Riemer vorig jaar aan L’Avenir. “Hij zocht een veilige plek na wat hem op het EK was overkomen, en wij, de twee Denen, konden hem deze omgeving bieden.”

De invloed van Eriksen neemt af bij Man Utd

Christian Eriksen hervond bij Brentford onder leiding van Thomas Frank en Brian Riemer zijn beste voetbalniveau, wat hem twee jaar geleden een transfer naar Manchester United opleverde.

In zijn eerste seizoen op Old Trafford was de Deense middenvelder een onbetwiste basisspeler. Vorig seizoen gebruikte Erik ten Hag hem minder vaak, maar wel op gerichte momenten.

De Nederlandse coach prijst Eriksen als een slimme speler die het verschil kan maken door zijn vermogen om ruimtes te scannen en de juiste passes te geven. De selectie van Manchester United telt niet veel spelers met deze kwaliteiten, wellicht alleen Bruno Fernandes.

Eriksen is ook de enige middenvelder van het team die zo comfortabel is aan de bal, ongeacht zijn positie op het veld. Toch kreeg hij vorig seizoen weinig speeltijd, met slechts 12 basisplaatsen in de Premier League.

Eriksen maakt zich grote zorgen bij Man Utd

Christian Eriksen is ongelukkig bij Manchester United door zijn verminderde speelminuten en vele bankzitten. De Deen maakt zich zorgen over het gebrek aan actie in het eerste elftal en over zijn lange termijn positie bij de club.

“Ik heb in het verleden gezegd dat ik niet blij ben met het niet spelen, maar het is niet iets waar ik wakker van lig”, zei hij in maart aan het Deense Tipsbladet. Eriksen was blij dat het team presteerde en respecteerde daarom zijn rol als invaller.

“Het is nu makkelijker om mijn rol te accepteren dan voorheen.” Eriksen had een gesprek met Erik ten Hag waarin hij aangaf dat hij ontevreden was met zijn situatie en dat hij zoveel mogelijk wil spelen. Hij maakte ook duidelijk dat hij beschikbaar is en beschikbaar zal zijn voor de ploeg.

“Hij (Ten Hag, red.) zei dat het het team was dat hij had gekozen en Kobbie (Mainoo, red.) doet het goed en de rest van het middenveld doet het ook goed. Dus er is concurrentie voor plaatsen, wat te verwachten is wanneer je voor een topclub speelt. Er is veel concurrentie in het team.”

Toch maakt Eriksen zich zorgen over de lange termijn, omdat hij zoveel mogelijk wil spelen. “Natuurlijk wil je niet de hele tijd op de bank zitten. Ik heb die instelling niet.”

Eriksen is niet dezelfde als in 2022: tempo gaat hem soms te boven

Weinig mensen hadden verwacht dat Christian Eriksen een integraal onderdeel zou worden van Erik ten Hag's eerste seizoen bij Manchester United. Nog minder hadden verwacht dat de Deense international dit zou doen vanuit een diepere centrale middenveldrol in plaats van zijn gebruikelijke positie als nummer 10.

Toch was Eriksen's eerste seizoen in een United-shirt een kleine openbaring. Hij maakte 44 optredens voor de club in alle competities, goed voor 3.079 minuten — het meeste voetbal dat hij in een seizoen had gespeeld sinds 2018-19, zijn laatste volledige jaar bij Tottenham Hotspur.

Hij zou zeker nog meer hebben gespeeld als hij niet van eind januari tot begin april een enkelblessure had opgelopen. Een seizoen later is Eriksen's invloed echter afgenomen. The Athletic wijst erop dat het begrijpelijk is dat hij een andere speler is sinds zijn terugkeer in het voetbal begin 2022, na een hartstilstand op het veld tijdens het EK.

Waar hij vroeger uitblonk als een passer voor de box met een reeks slimme passes, worstelde hij steeds vaker om het soort combinaties te maken die in zijn debuutjaar zo gevaarlijk waren. Eriksen wordt door de nieuwe tactiek van Ten Hag gevraagd om in een tempo te spelen dat hem soms te boven gaat wanneer hij de bal heeft.

Ook wordt hij uitgedaagd om te veel ruimte in het middenveld te verdedigen wanneer hij zonder bal speelt. Eriksen's speelstijl betekent dat hij het beste tot zijn recht komt in een team met atletische, balwinnende middenvelders.

Zijn tekortkomingen suggereren dat hij dit seizoen waarschijnlijk meer impact zal hebben als invaller bij Manchester United. Als hij niet naar Anderlecht verhuist natuurlijk.

Eriksen speelt dit seizoen bij Anderlecht

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

20
20
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

72
72
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

127
127
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

364
364
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

485
485
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

129
129
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

101
101
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

61
61
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

146
146
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

92
92
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

122
122
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

40
40
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

232
232
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

54
54
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

388
388
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

234
234
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

239
239
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

235
235
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

249
249
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

333
333
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

575
575
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

91
91
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

275
275

Meer sportnieuws