'Standard slaat grote transferslag vlak na seizoensopener'

699
'Standard slaat grote transferslag vlak na seizoensopener'

Standard is met een behoorlijk resulaat aan het nieuwe seizoen begonnen. De Rouches wisten zondagmiddag namelijk een punt te veroveren op het veld van KRC Genk. En dat terwijl nog volop aan de selectie van coach Ivan Leko gesleuteld wordt.

De Luikenaars leefden met een klein hartje toe naar de start van het seizoen. Zoals geweten kampt hoofdeigenaar '777 Partners' met zware financiële problemen, waardoor ook de club mee in de afgrond wordt getrokken. De zoektocht naar een geschikte overnemer draait weliswaar op volle toeren. Maar zolang die niet wordt gevonden, blijft Standard de negatieve gevolgen dragen.

LEES OOK: Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Degelijk resultaat met jonge ploeg

In het tussenseizoen moest bijvoorbeeld afscheid genomen worden van een pak sterkhouders. Daar tegenover moest de sportieve leiding met bijzonder weinig middelen versterking proberen te voorzien. Bijgevolg was Leko genoodzaakt om het seizoen aan te vatten met een bijzonder jonge ploeg.

Het overgrote deel van de basisspelers in de partij tegen Standard, werkte vorig seizoen bijvoorbeeld nog hun wedstrijden af met SL16. Bovendien zat er voor Leko niets anders op dan een erg behouden aanpak te hanteren. Dat leverde allerminst een schoonheidsprijs op. Maar de inzet mocht gezien worden en ook het resultaat was best goed.

Flankaanvaller en middenvelder

Er zijn dus verschillende elementen om in de komende weken op verder te bouwen. En ondertussen blijft de sportieve leiding ook werk maken van extra versterking. Zo lijken de volgende aanwinsten alweer op komst. Aanvaller Viktor Djukanovic en middenvelder Sotiris Alexandropoulos zouden eerstdaags hun kribbel zetten.

Die eerste wordt een jaartje gehuurd van Hammarby, in de deal zal ook een aankoopoptie worden opgenomen. Ook in het geval van Alexandropoulos gaat het om een vergelijkbare constructie. Hij maakt de overstap van Sporting CP. Volgens SudPresse wordt het duo maandag al in Luik verwacht voor hun medische en fysiek proeven. Vervolgens kunnen beide transfers afgerond worden.

Standard gaat dit seizoen moeten strijden om het behoud ...

Meest recent

Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

8
8
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

42
42
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

58
58
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

26
26
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

107
107
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

113
113
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

56
56
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

48
48
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

19
19
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

81
81
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

203
203
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

161
161
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

359
359
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

312
312
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

127
127
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

134
134
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

234
234
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

199
199
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

269
269
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

329
329
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

228
228
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

232
232
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

104
104
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262

Meer sportnieuws