'Standard slaat grote transferslag vlak na seizoensopener'

door
'Standard slaat grote transferslag vlak na seizoensopener'

Standard is met een behoorlijk resulaat aan het nieuwe seizoen begonnen. De Rouches wisten zondagmiddag namelijk een punt te veroveren op het veld van KRC Genk. En dat terwijl nog volop aan de selectie van coach Ivan Leko gesleuteld wordt.

De Luikenaars leefden met een klein hartje toe naar de start van het seizoen. Zoals geweten kampt hoofdeigenaar '777 Partners' met zware financiële problemen, waardoor ook de club mee in de afgrond wordt getrokken. De zoektocht naar een geschikte overnemer draait weliswaar op volle toeren. Maar zolang die niet wordt gevonden, blijft Standard de negatieve gevolgen dragen.

LEES OOK: 'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Degelijk resultaat met jonge ploeg

In het tussenseizoen moest bijvoorbeeld afscheid genomen worden van een pak sterkhouders. Daar tegenover moest de sportieve leiding met bijzonder weinig middelen versterking proberen te voorzien. Bijgevolg was Leko genoodzaakt om het seizoen aan te vatten met een bijzonder jonge ploeg.

Het overgrote deel van de basisspelers in de partij tegen Standard, werkte vorig seizoen bijvoorbeeld nog hun wedstrijden af met SL16. Bovendien zat er voor Leko niets anders op dan een erg behouden aanpak te hanteren. Dat leverde allerminst een schoonheidsprijs op. Maar de inzet mocht gezien worden en ook het resultaat was best goed.

Flankaanvaller en middenvelder

Er zijn dus verschillende elementen om in de komende weken op verder te bouwen. En ondertussen blijft de sportieve leiding ook werk maken van extra versterking. Zo lijken de volgende aanwinsten alweer op komst. Aanvaller Viktor Djukanovic en middenvelder Sotiris Alexandropoulos zouden eerstdaags hun kribbel zetten.

Die eerste wordt een jaartje gehuurd van Hammarby, in de deal zal ook een aankoopoptie worden opgenomen. Ook in het geval van Alexandropoulos gaat het om een vergelijkbare constructie. Hij maakt de overstap van Sporting CP. Volgens SudPresse wordt het duo maandag al in Luik verwacht voor hun medische en fysiek proeven. Vervolgens kunnen beide transfers afgerond worden.

Standard gaat dit seizoen moeten strijden om het behoud ...

Meest recent

'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

79
79
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

223
223
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

126
126
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

60
60
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

58
58
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

61
61
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

195
195
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

91
91
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

142
142
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

59
59
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

246
246
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

226
226
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

250
250
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

369
369
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

304
304
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

143
143
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

174
174
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

197
197
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

430
430
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

247
247
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

161
161
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

166
166
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

122
122
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

220
220

Meer sportnieuws