'Standard slaat grote transferslag vlak na seizoensopener'

699
'Standard slaat grote transferslag vlak na seizoensopener'

Standard is met een behoorlijk resulaat aan het nieuwe seizoen begonnen. De Rouches wisten zondagmiddag namelijk een punt te veroveren op het veld van KRC Genk. En dat terwijl nog volop aan de selectie van coach Ivan Leko gesleuteld wordt.

De Luikenaars leefden met een klein hartje toe naar de start van het seizoen. Zoals geweten kampt hoofdeigenaar '777 Partners' met zware financiële problemen, waardoor ook de club mee in de afgrond wordt getrokken. De zoektocht naar een geschikte overnemer draait weliswaar op volle toeren. Maar zolang die niet wordt gevonden, blijft Standard de negatieve gevolgen dragen.

LEES OOK: Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Degelijk resultaat met jonge ploeg

In het tussenseizoen moest bijvoorbeeld afscheid genomen worden van een pak sterkhouders. Daar tegenover moest de sportieve leiding met bijzonder weinig middelen versterking proberen te voorzien. Bijgevolg was Leko genoodzaakt om het seizoen aan te vatten met een bijzonder jonge ploeg.

Het overgrote deel van de basisspelers in de partij tegen Standard, werkte vorig seizoen bijvoorbeeld nog hun wedstrijden af met SL16. Bovendien zat er voor Leko niets anders op dan een erg behouden aanpak te hanteren. Dat leverde allerminst een schoonheidsprijs op. Maar de inzet mocht gezien worden en ook het resultaat was best goed.

Flankaanvaller en middenvelder

Er zijn dus verschillende elementen om in de komende weken op verder te bouwen. En ondertussen blijft de sportieve leiding ook werk maken van extra versterking. Zo lijken de volgende aanwinsten alweer op komst. Aanvaller Viktor Djukanovic en middenvelder Sotiris Alexandropoulos zouden eerstdaags hun kribbel zetten.

Die eerste wordt een jaartje gehuurd van Hammarby, in de deal zal ook een aankoopoptie worden opgenomen. Ook in het geval van Alexandropoulos gaat het om een vergelijkbare constructie. Hij maakt de overstap van Sporting CP. Volgens SudPresse wordt het duo maandag al in Luik verwacht voor hun medische en fysiek proeven. Vervolgens kunnen beide transfers afgerond worden.

Standard gaat dit seizoen moeten strijden om het behoud ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

133
133
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

102
102
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

125
125
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

293
293
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

657
657
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

189
189
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

358
358
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

672
672
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

252
252
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

596
596
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

105
105

Meer sportnieuws