Grote uitblinker bij Beerschot: "Eerste keuze blijven"

door
Grote uitblinker bij Beerschot:

Beerschot VA heeft bij zijn rentree in de Jupiler Pro League meteen een punt kunnen rapen. De promovendus slaagde er zaterdag immers in om OH Leuven op 0-0 te houden. Al was daar wel een sterk keepende Davor Matijas voor nodig.

De Antwerpenaren kroonden zich vorig seizoen tegen de verwachtingen in tot kampioen in de Challenger Pro League. Dat leverde dus een ticket naar het hoogste niveau op. Maar de voorbereiding verliep redelijk moeizaam. De resultaten in de oefenduels waren niet bepaald overtuigend, de aanwinsten lieten behoorlijk lang op zich wachten.

Beerschot toonde tegen OHL echter meteen veerkracht en kon enkele kansjes afdwingen om op voorsprong te komen. Maar de ploeg van coach Dirk Kuyt kwam ook meermaals goed weg. Zo werd een doelpunt van de Leuvenaars terecht afgekeurd en claimden de bezoekers tevergeefs een strafschop.

Sterke Matijas

Daarnaast had ook OHL een aantal goede kansen. Maar wanneer de bal tussen de palen belandde, stond Matijas bijna telkens pal. Eén keertje had hij de hulp van Keita nodig om een bal van de lijn te halen, voorts pakte het sluitstuk uit met meerdere goede reddingen.

En zo wist Matijas dus meteen de nul te houden. "Het is natuurlijk fijn om met een clean sheet te kunnen beginnen aan het nieuwe seizoen. Ons team is bijna helemaal hetzelfde als dat van vorig jaar. We hebben nog wat tijd nodig om ons aan te passen aan dit niveau, maar dat komt helemaal goed", reageerde hij bij GvA.

Concurrentie met Shinton

Ondertussen haalde Beerschot met Nick Shinton wel een andere doelman weg bij Club Brugge. Maar Matijas maakt zich voorlopig niet druk over die extra concurrentie. "Concurrentie is een onderdeel van het voetbal. Zolang ik presteer, zal ik de eerste keuze in doel blijven. Stel dat er iets met mij zou gebeuren, moet je wel meteen een gelijkwaardige vervanger kunnen zetten. Nick (Shinton, red.) is een goeie gast en een groot talent, net zoals Emile Doucouré trouwens."

Zonder versterking mag Beerschot het behoud vergeten ...

Meest recent

'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptarget'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

65
65
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

123
123
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

36
36
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

398
398
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

126
126
'De Bruyne stomverbaasd na Napoli’s transferstunt'

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

83
83
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

93
93
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

43
43
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

371
371
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

137
137
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

117
117
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

590
590
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

80
80
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

80
80
'Van Bommel weigert deze vier clubs: bizarre reden bekend'

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrek na een ...

157
157
Simeone waarschuwt: Union moet nieuwe afstraffing vrezen

Er staat deze week opnieuw Champions League-voetbal voor de deur en alweer belooft het voor de ...

61
61
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

45
45
'Euvrard jubelt: reünie met oude bekende bij Standard'

Standard droomt ervan om dit seizoen weer de top zes te halen, maar daarvoor zullen de Rouches toch ...

126
126
Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

137
137
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

51
51
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

406
406
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

721
721
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

180
180
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'STVV verliest smaakmaker, exit Still'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236

Meer sportnieuws