TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

796 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht mikt op versterking in verschillende linies. Daarbij heeft de sportieve leiding ook zijn vizier gezet op Thomas Foket. En volgens La Dernière Heure is inmiddels een akkoord in de maak. De betrokken partijen zouden naar mekaar toegroeien: de tienvoudige Rode Duivel ziet de overstap wel zitten en zijn huidige club Stade Reims is naar verluidt bereid om mee te werken. Vermits hij maar één jaar contract heeft, zou de transferprijs goed meevallen. Ondertussen werd Mohamed Bouchouari verpatst aan Rodez AF.

AA Gent dreigt na Julien De Sart en Tarik Tissoudali nog een smaakmaker binnen te krijgen. Volgens Tuttomercatoweb heeft de Oost-Vlaamse club in de voorbije dagen zelfs een officieel bod binnengekregen van AC Milan. De Rossoneri zouden een slordige 12 miljoen euro inclusief bonussen veil hebben voor Matias Fernandez-Pardo. Gent veegde de aanbieding van tafel, maar de kans wordt reëel geacht dat Milan nog met een nieuw bod zal komen.

Mike Penders groeide tijdens de voorbereiding uit tot één van de grote revelaties bij KRC Genk en zal het seizoen ook als nummer één aanvatten. Zijn prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven. Onze redactie weet dat de jongeling namelijk al op de radar staat van de Europese top, onder meer Chelsea FC heeft hem op de korrel. Op korte termijn lijkt een vertrek evenwel niet aan de orde. Het jonge sluitstuk ligt nog tot medio 2028 onder contract.

De Schotse journalist Anthony Joseph laat weten dat KV Mechelen een bod heeft uitgebracht op Stephen Welsh. Een Schotse centrale verdediger die onder contract staat bij topclub Celtic Glasgow. Het gaat om een uitleenbeurt, maar KV Mechelen moet zien af te rekenen met flink wat concurrentie. Ook verschillende clubs uit de Championship, de Engelse tweede klasse, staan te popelen om de 24-jarige Schotse jeugdinternational in te lijven.

Standard richt zijn transfervizier onder meer op RWDM. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun zinnen gezet hebben op Makhtar Gueye om de voorhoede te versterken. Zijn dossier lijkt echter een zware dobber te gaan worden. Standard wil de Senegalese spits liefst huren met aankoopoptie, maar RWDM wil enkel weten van een definitieve transfer en vraagt maar liefst 2 miljoen euro.

OH Leuven lijkt met Richie Sagrado nog een smaakmaker kwijt te spelen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Venezia een totaalakkoord over zijn komst bereikt. Enkel de officiële aankondiging van de overgang zou nog ontbreken. Sagrado zou een contract voor vier jaar gaan tekenen bij de Italiaanse promovendus. OHL zal ook nog op een transfersom kunnen rekenen, al zal die wellicht eerder bescheiden zijn.

Buitenland

Chelsea FC wil zijn selectie flink afslanken. Volgens The Sun mogen/moeten liefst twaalf spelers vertrekken. Daarbij ook Romelu Lukaku. De Rode Duivel wil naar SSC Napoli, voorlopig werd echter nog geen akkoord op clubniveau gevonden. Met Connor Gallagher, Djordje Petrovic en Armando Broja staan nog enkele EK-gangers op de zwarte lijst. Kepa Arrizabalaga, Trevoh Chalobah en Ben Chilwell zijn eveneens bekende namen. Tot slot wordt een oplossing gezocht voor verschillende jonge spelers.

Atlético Madrid heeft zijn achterhoede aanzienlijk versterkt. Zo verzekerden Los Rojiblancos zich van de diensten van Robin Le Normand. De basisspeler van Europees kampioen Spanje komt over van Real Sociedad. Hij zou zo'n 30 miljoen euro kosten en tekende tot medio 2029. In Madrid moet hij de concurrentie aangaan met onder meer Axel Witsel.

Borussia Dortmund nadert zijn derde zomeraanwinst. Verschillende bronnen melden dat Yan Couto eerstdaags de overstap naar BVB maakt. De 22-jarige Braziliaan maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar is eigendom van Manchester City. Volgens Sky Sports naderen beide clubs een akkoord over een huurbeurt met (verplichte) aankoopoptie, al hoopt City nog steeds op een permanente transfer. In het beste geval wordt de deal volgende week beklonken.

Welke ploeg verwacht u dat in september de sterkste kern heeft?

Meest recent

Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

52
52
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

141
141
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

79
79
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

290
290
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

129
129
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

221
221
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

292
292
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

225
225
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

300
300
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

77
77
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

163
163
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

83
83
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

359
359
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

439
439
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

980
980
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

112
112
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

195
195
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

130
130
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

219
219
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

427
427
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

268
268
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

260
260
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

175
175
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

263
263

Meer sportnieuws