TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht mikt op versterking in verschillende linies. Daarbij heeft de sportieve leiding ook zijn vizier gezet op Thomas Foket. En volgens La Dernière Heure is inmiddels een akkoord in de maak. De betrokken partijen zouden naar mekaar toegroeien: de tienvoudige Rode Duivel ziet de overstap wel zitten en zijn huidige club Stade Reims is naar verluidt bereid om mee te werken. Vermits hij maar één jaar contract heeft, zou de transferprijs goed meevallen. Ondertussen werd Mohamed Bouchouari verpatst aan Rodez AF.

AA Gent dreigt na Julien De Sart en Tarik Tissoudali nog een smaakmaker binnen te krijgen. Volgens Tuttomercatoweb heeft de Oost-Vlaamse club in de voorbije dagen zelfs een officieel bod binnengekregen van AC Milan. De Rossoneri zouden een slordige 12 miljoen euro inclusief bonussen veil hebben voor Matias Fernandez-Pardo. Gent veegde de aanbieding van tafel, maar de kans wordt reëel geacht dat Milan nog met een nieuw bod zal komen.

Mike Penders groeide tijdens de voorbereiding uit tot één van de grote revelaties bij KRC Genk en zal het seizoen ook als nummer één aanvatten. Zijn prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven. Onze redactie weet dat de jongeling namelijk al op de radar staat van de Europese top, onder meer Chelsea FC heeft hem op de korrel. Op korte termijn lijkt een vertrek evenwel niet aan de orde. Het jonge sluitstuk ligt nog tot medio 2028 onder contract.

De Schotse journalist Anthony Joseph laat weten dat KV Mechelen een bod heeft uitgebracht op Stephen Welsh. Een Schotse centrale verdediger die onder contract staat bij topclub Celtic Glasgow. Het gaat om een uitleenbeurt, maar KV Mechelen moet zien af te rekenen met flink wat concurrentie. Ook verschillende clubs uit de Championship, de Engelse tweede klasse, staan te popelen om de 24-jarige Schotse jeugdinternational in te lijven.

Standard richt zijn transfervizier onder meer op RWDM. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun zinnen gezet hebben op Makhtar Gueye om de voorhoede te versterken. Zijn dossier lijkt echter een zware dobber te gaan worden. Standard wil de Senegalese spits liefst huren met aankoopoptie, maar RWDM wil enkel weten van een definitieve transfer en vraagt maar liefst 2 miljoen euro.

OH Leuven lijkt met Richie Sagrado nog een smaakmaker kwijt te spelen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Venezia een totaalakkoord over zijn komst bereikt. Enkel de officiële aankondiging van de overgang zou nog ontbreken. Sagrado zou een contract voor vier jaar gaan tekenen bij de Italiaanse promovendus. OHL zal ook nog op een transfersom kunnen rekenen, al zal die wellicht eerder bescheiden zijn.

Buitenland

Chelsea FC wil zijn selectie flink afslanken. Volgens The Sun mogen/moeten liefst twaalf spelers vertrekken. Daarbij ook Romelu Lukaku. De Rode Duivel wil naar SSC Napoli, voorlopig werd echter nog geen akkoord op clubniveau gevonden. Met Connor Gallagher, Djordje Petrovic en Armando Broja staan nog enkele EK-gangers op de zwarte lijst. Kepa Arrizabalaga, Trevoh Chalobah en Ben Chilwell zijn eveneens bekende namen. Tot slot wordt een oplossing gezocht voor verschillende jonge spelers.

Atlético Madrid heeft zijn achterhoede aanzienlijk versterkt. Zo verzekerden Los Rojiblancos zich van de diensten van Robin Le Normand. De basisspeler van Europees kampioen Spanje komt over van Real Sociedad. Hij zou zo'n 30 miljoen euro kosten en tekende tot medio 2029. In Madrid moet hij de concurrentie aangaan met onder meer Axel Witsel.

Borussia Dortmund nadert zijn derde zomeraanwinst. Verschillende bronnen melden dat Yan Couto eerstdaags de overstap naar BVB maakt. De 22-jarige Braziliaan maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar is eigendom van Manchester City. Volgens Sky Sports naderen beide clubs een akkoord over een huurbeurt met (verplichte) aankoopoptie, al hoopt City nog steeds op een permanente transfer. In het beste geval wordt de deal volgende week beklonken.

Welke ploeg verwacht u dat in september de sterkste kern heeft?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

33
33
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

10
10
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

27
27
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

46
46
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

82
82
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

73
73
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

75
75
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

31
31
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

140
140
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

471
471
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

392
392
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

85
85
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

313
313
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1179
1179
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

162
162
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

254
254
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

723
723
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

381
381
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

88
88
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

152
152
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

102
102
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

77
77
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

106
106
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

243
243
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

109
109

Meer sportnieuws