TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht mikt op versterking in verschillende linies. Daarbij heeft de sportieve leiding ook zijn vizier gezet op Thomas Foket. En volgens La Dernière Heure is inmiddels een akkoord in de maak. De betrokken partijen zouden naar mekaar toegroeien: de tienvoudige Rode Duivel ziet de overstap wel zitten en zijn huidige club Stade Reims is naar verluidt bereid om mee te werken. Vermits hij maar één jaar contract heeft, zou de transferprijs goed meevallen. Ondertussen werd Mohamed Bouchouari verpatst aan Rodez AF.

AA Gent dreigt na Julien De Sart en Tarik Tissoudali nog een smaakmaker binnen te krijgen. Volgens Tuttomercatoweb heeft de Oost-Vlaamse club in de voorbije dagen zelfs een officieel bod binnengekregen van AC Milan. De Rossoneri zouden een slordige 12 miljoen euro inclusief bonussen veil hebben voor Matias Fernandez-Pardo. Gent veegde de aanbieding van tafel, maar de kans wordt reëel geacht dat Milan nog met een nieuw bod zal komen.

Mike Penders groeide tijdens de voorbereiding uit tot één van de grote revelaties bij KRC Genk en zal het seizoen ook als nummer één aanvatten. Zijn prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven. Onze redactie weet dat de jongeling namelijk al op de radar staat van de Europese top, onder meer Chelsea FC heeft hem op de korrel. Op korte termijn lijkt een vertrek evenwel niet aan de orde. Het jonge sluitstuk ligt nog tot medio 2028 onder contract.

De Schotse journalist Anthony Joseph laat weten dat KV Mechelen een bod heeft uitgebracht op Stephen Welsh. Een Schotse centrale verdediger die onder contract staat bij topclub Celtic Glasgow. Het gaat om een uitleenbeurt, maar KV Mechelen moet zien af te rekenen met flink wat concurrentie. Ook verschillende clubs uit de Championship, de Engelse tweede klasse, staan te popelen om de 24-jarige Schotse jeugdinternational in te lijven.

Standard richt zijn transfervizier onder meer op RWDM. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun zinnen gezet hebben op Makhtar Gueye om de voorhoede te versterken. Zijn dossier lijkt echter een zware dobber te gaan worden. Standard wil de Senegalese spits liefst huren met aankoopoptie, maar RWDM wil enkel weten van een definitieve transfer en vraagt maar liefst 2 miljoen euro.

OH Leuven lijkt met Richie Sagrado nog een smaakmaker kwijt te spelen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Venezia een totaalakkoord over zijn komst bereikt. Enkel de officiële aankondiging van de overgang zou nog ontbreken. Sagrado zou een contract voor vier jaar gaan tekenen bij de Italiaanse promovendus. OHL zal ook nog op een transfersom kunnen rekenen, al zal die wellicht eerder bescheiden zijn.

Buitenland

Chelsea FC wil zijn selectie flink afslanken. Volgens The Sun mogen/moeten liefst twaalf spelers vertrekken. Daarbij ook Romelu Lukaku. De Rode Duivel wil naar SSC Napoli, voorlopig werd echter nog geen akkoord op clubniveau gevonden. Met Connor Gallagher, Djordje Petrovic en Armando Broja staan nog enkele EK-gangers op de zwarte lijst. Kepa Arrizabalaga, Trevoh Chalobah en Ben Chilwell zijn eveneens bekende namen. Tot slot wordt een oplossing gezocht voor verschillende jonge spelers.

Atlético Madrid heeft zijn achterhoede aanzienlijk versterkt. Zo verzekerden Los Rojiblancos zich van de diensten van Robin Le Normand. De basisspeler van Europees kampioen Spanje komt over van Real Sociedad. Hij zou zo'n 30 miljoen euro kosten en tekende tot medio 2029. In Madrid moet hij de concurrentie aangaan met onder meer Axel Witsel.

Borussia Dortmund nadert zijn derde zomeraanwinst. Verschillende bronnen melden dat Yan Couto eerstdaags de overstap naar BVB maakt. De 22-jarige Braziliaan maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar is eigendom van Manchester City. Volgens Sky Sports naderen beide clubs een akkoord over een huurbeurt met (verplichte) aankoopoptie, al hoopt City nog steeds op een permanente transfer. In het beste geval wordt de deal volgende week beklonken.

Welke ploeg verwacht u dat in september de sterkste kern heeft?

Meest recent

Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

5
5
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

58
58
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

75
75
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

232
232
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

30
30
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

201
201
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

188
188
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

276
276
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

118
118
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

166
166
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

116
116
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

147
147
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

157
157
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

610
610
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

626
626
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

49
49
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

284
284
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

105
105
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

193
193
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

156
156
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

50
50
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

276
276
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

43
43
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

330
330
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

565
565

Meer sportnieuws