TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

796 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht mikt op versterking in verschillende linies. Daarbij heeft de sportieve leiding ook zijn vizier gezet op Thomas Foket. En volgens La Dernière Heure is inmiddels een akkoord in de maak. De betrokken partijen zouden naar mekaar toegroeien: de tienvoudige Rode Duivel ziet de overstap wel zitten en zijn huidige club Stade Reims is naar verluidt bereid om mee te werken. Vermits hij maar één jaar contract heeft, zou de transferprijs goed meevallen. Ondertussen werd Mohamed Bouchouari verpatst aan Rodez AF.

AA Gent dreigt na Julien De Sart en Tarik Tissoudali nog een smaakmaker binnen te krijgen. Volgens Tuttomercatoweb heeft de Oost-Vlaamse club in de voorbije dagen zelfs een officieel bod binnengekregen van AC Milan. De Rossoneri zouden een slordige 12 miljoen euro inclusief bonussen veil hebben voor Matias Fernandez-Pardo. Gent veegde de aanbieding van tafel, maar de kans wordt reëel geacht dat Milan nog met een nieuw bod zal komen.

Mike Penders groeide tijdens de voorbereiding uit tot één van de grote revelaties bij KRC Genk en zal het seizoen ook als nummer één aanvatten. Zijn prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven. Onze redactie weet dat de jongeling namelijk al op de radar staat van de Europese top, onder meer Chelsea FC heeft hem op de korrel. Op korte termijn lijkt een vertrek evenwel niet aan de orde. Het jonge sluitstuk ligt nog tot medio 2028 onder contract.

De Schotse journalist Anthony Joseph laat weten dat KV Mechelen een bod heeft uitgebracht op Stephen Welsh. Een Schotse centrale verdediger die onder contract staat bij topclub Celtic Glasgow. Het gaat om een uitleenbeurt, maar KV Mechelen moet zien af te rekenen met flink wat concurrentie. Ook verschillende clubs uit de Championship, de Engelse tweede klasse, staan te popelen om de 24-jarige Schotse jeugdinternational in te lijven.

Standard richt zijn transfervizier onder meer op RWDM. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun zinnen gezet hebben op Makhtar Gueye om de voorhoede te versterken. Zijn dossier lijkt echter een zware dobber te gaan worden. Standard wil de Senegalese spits liefst huren met aankoopoptie, maar RWDM wil enkel weten van een definitieve transfer en vraagt maar liefst 2 miljoen euro.

OH Leuven lijkt met Richie Sagrado nog een smaakmaker kwijt te spelen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Venezia een totaalakkoord over zijn komst bereikt. Enkel de officiële aankondiging van de overgang zou nog ontbreken. Sagrado zou een contract voor vier jaar gaan tekenen bij de Italiaanse promovendus. OHL zal ook nog op een transfersom kunnen rekenen, al zal die wellicht eerder bescheiden zijn.

Buitenland

Chelsea FC wil zijn selectie flink afslanken. Volgens The Sun mogen/moeten liefst twaalf spelers vertrekken. Daarbij ook Romelu Lukaku. De Rode Duivel wil naar SSC Napoli, voorlopig werd echter nog geen akkoord op clubniveau gevonden. Met Connor Gallagher, Djordje Petrovic en Armando Broja staan nog enkele EK-gangers op de zwarte lijst. Kepa Arrizabalaga, Trevoh Chalobah en Ben Chilwell zijn eveneens bekende namen. Tot slot wordt een oplossing gezocht voor verschillende jonge spelers.

Atlético Madrid heeft zijn achterhoede aanzienlijk versterkt. Zo verzekerden Los Rojiblancos zich van de diensten van Robin Le Normand. De basisspeler van Europees kampioen Spanje komt over van Real Sociedad. Hij zou zo'n 30 miljoen euro kosten en tekende tot medio 2029. In Madrid moet hij de concurrentie aangaan met onder meer Axel Witsel.

Borussia Dortmund nadert zijn derde zomeraanwinst. Verschillende bronnen melden dat Yan Couto eerstdaags de overstap naar BVB maakt. De 22-jarige Braziliaan maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar is eigendom van Manchester City. Volgens Sky Sports naderen beide clubs een akkoord over een huurbeurt met (verplichte) aankoopoptie, al hoopt City nog steeds op een permanente transfer. In het beste geval wordt de deal volgende week beklonken.

Welke ploeg verwacht u dat in september de sterkste kern heeft?

Meest recent

Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

4
4
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

19
19
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

24
24
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

49
49
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

24
24
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

99
99
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

82
82
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

15
15
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

130
130
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

304
304
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

193
193
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

57
57
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

630
630
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

441
441
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

434
434
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

329
329
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

611
611
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

313
313
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

468
468
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

128
128
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2023
2023
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

177
177
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

259
259
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

243
243
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

77
77

Meer sportnieuws