TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dicht bij Rode Duivel, Milan wil JPL-revelatie'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht mikt op versterking in verschillende linies. Daarbij heeft de sportieve leiding ook zijn vizier gezet op Thomas Foket. En volgens La Dernière Heure is inmiddels een akkoord in de maak. De betrokken partijen zouden naar mekaar toegroeien: de tienvoudige Rode Duivel ziet de overstap wel zitten en zijn huidige club Stade Reims is naar verluidt bereid om mee te werken. Vermits hij maar één jaar contract heeft, zou de transferprijs goed meevallen. Ondertussen werd Mohamed Bouchouari verpatst aan Rodez AF.

AA Gent dreigt na Julien De Sart en Tarik Tissoudali nog een smaakmaker binnen te krijgen. Volgens Tuttomercatoweb heeft de Oost-Vlaamse club in de voorbije dagen zelfs een officieel bod binnengekregen van AC Milan. De Rossoneri zouden een slordige 12 miljoen euro inclusief bonussen veil hebben voor Matias Fernandez-Pardo. Gent veegde de aanbieding van tafel, maar de kans wordt reëel geacht dat Milan nog met een nieuw bod zal komen.

Mike Penders groeide tijdens de voorbereiding uit tot één van de grote revelaties bij KRC Genk en zal het seizoen ook als nummer één aanvatten. Zijn prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven. Onze redactie weet dat de jongeling namelijk al op de radar staat van de Europese top, onder meer Chelsea FC heeft hem op de korrel. Op korte termijn lijkt een vertrek evenwel niet aan de orde. Het jonge sluitstuk ligt nog tot medio 2028 onder contract.

De Schotse journalist Anthony Joseph laat weten dat KV Mechelen een bod heeft uitgebracht op Stephen Welsh. Een Schotse centrale verdediger die onder contract staat bij topclub Celtic Glasgow. Het gaat om een uitleenbeurt, maar KV Mechelen moet zien af te rekenen met flink wat concurrentie. Ook verschillende clubs uit de Championship, de Engelse tweede klasse, staan te popelen om de 24-jarige Schotse jeugdinternational in te lijven.

Standard richt zijn transfervizier onder meer op RWDM. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun zinnen gezet hebben op Makhtar Gueye om de voorhoede te versterken. Zijn dossier lijkt echter een zware dobber te gaan worden. Standard wil de Senegalese spits liefst huren met aankoopoptie, maar RWDM wil enkel weten van een definitieve transfer en vraagt maar liefst 2 miljoen euro.

OH Leuven lijkt met Richie Sagrado nog een smaakmaker kwijt te spelen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Venezia een totaalakkoord over zijn komst bereikt. Enkel de officiële aankondiging van de overgang zou nog ontbreken. Sagrado zou een contract voor vier jaar gaan tekenen bij de Italiaanse promovendus. OHL zal ook nog op een transfersom kunnen rekenen, al zal die wellicht eerder bescheiden zijn.

Buitenland

Chelsea FC wil zijn selectie flink afslanken. Volgens The Sun mogen/moeten liefst twaalf spelers vertrekken. Daarbij ook Romelu Lukaku. De Rode Duivel wil naar SSC Napoli, voorlopig werd echter nog geen akkoord op clubniveau gevonden. Met Connor Gallagher, Djordje Petrovic en Armando Broja staan nog enkele EK-gangers op de zwarte lijst. Kepa Arrizabalaga, Trevoh Chalobah en Ben Chilwell zijn eveneens bekende namen. Tot slot wordt een oplossing gezocht voor verschillende jonge spelers.

Atlético Madrid heeft zijn achterhoede aanzienlijk versterkt. Zo verzekerden Los Rojiblancos zich van de diensten van Robin Le Normand. De basisspeler van Europees kampioen Spanje komt over van Real Sociedad. Hij zou zo'n 30 miljoen euro kosten en tekende tot medio 2029. In Madrid moet hij de concurrentie aangaan met onder meer Axel Witsel.

Borussia Dortmund nadert zijn derde zomeraanwinst. Verschillende bronnen melden dat Yan Couto eerstdaags de overstap naar BVB maakt. De 22-jarige Braziliaan maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC, maar is eigendom van Manchester City. Volgens Sky Sports naderen beide clubs een akkoord over een huurbeurt met (verplichte) aankoopoptie, al hoopt City nog steeds op een permanente transfer. In het beste geval wordt de deal volgende week beklonken.

Welke ploeg verwacht u dat in september de sterkste kern heeft?

Meest recent

KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

3
3
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

127
127
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

100
100
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

49
49
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

12
12
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

98
98
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

75
75
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

55
55
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

89
89
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

165
165
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

393
393
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

371
371
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

610
610
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

344
344
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

83
83
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

111
111
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

223
223
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

647
647
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

77
77
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

303
303
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

118
118
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

117
117
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

536
536
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

193
193
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

422
422

Meer sportnieuws