'Standard zet zinnen op tweede speler van RWDM'

door
'Standard zet zinnen op tweede speler van RWDM'

Standard begint zondag om 13u30 aan zijn seizoen met een lastige trip naar Genk. Het zal niet evident worden voor Ivan Leko om zijn ploeg daar naar puntenwinst te leiden, want in vergelijking met het al moeilijke vorige seizoen lijken de Rouches alleen nog maar verzwakt te zijn.

Heel wat spelers zijn deze zomer uit Luik vertrokken en zij werden vooral vervangen door jonge spelers die doorgeschoven werden vanuit SL16, dat vorig seizoen nog degradeerde uit de Challenger Pro League. Al wist Standard wel ook al vijf nieuwe spelers binnen te halen.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Standard zet zijn zinnen op Gueye

Tot dusver streken Grejohn Kyei (Clermont), Bosko Sutalo, Marko Bulat (beiden Dinamo Zagreb), Boli Bolingoli en David Bates (beiden KV Mechelen) al neer op Sclessin. Er zal echter nog meer versterking nodig zijn om een nieuwe degradatiestrijd te ontlopen.

Daarvoor lonkt Standard onder meer naar RWDM. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun zinnen gezet hebben op Makhtar Gueye om de voorhoede te versterken. De Senegalees, die ook al voor KV Oostende speelde, scoorde vorig seizoen ondanks de degradatie toch elf keer in Molenbeek.

Camara komt wellicht niet

Zijn dossier lijkt echter een zware dobber te gaan worden. Standard wil Gueye liefst huren met aankoopoptie, maar RWDM wil enkel weten van een definitieve transfer en vraagt maar liefst 2 miljoen euro. Gezien de nog altijd penibele financiële situatie van de club zal het moeilijk worden om aan die prijs te voldoen.

Gueye is al de tweede speler van RWDM op wie Standard deze zomer zijn oog laat vallen. De voorbije weken trokken ze ook al aan de mouw van Ilay Camara, maar zijn komst lijken de Rouches stilaan te mogen vergeten. De rechtsachter zou verkassen naar de Engelse tweedeklasser Preston North End, dat in tegenstelling tot Standard wel met de nodige centen over de brug wil komen.

Zou Gueye een aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

2
2
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

53
53
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

20
20
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

136
136
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

224
224
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

117
117
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

332
332
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

131
131
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

336
336
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

268
268
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

63
63
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

478
478
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

93
93
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

773
773
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

532
532
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

598
598
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

715
715
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

499
499
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

370
370
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

212
212
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

557
557
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

766
766
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

175
175
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

522
522

Meer sportnieuws