'Standard zet zinnen op tweede speler van RWDM'

door
'Standard zet zinnen op tweede speler van RWDM'

Standard begint zondag om 13u30 aan zijn seizoen met een lastige trip naar Genk. Het zal niet evident worden voor Ivan Leko om zijn ploeg daar naar puntenwinst te leiden, want in vergelijking met het al moeilijke vorige seizoen lijken de Rouches alleen nog maar verzwakt te zijn.

Heel wat spelers zijn deze zomer uit Luik vertrokken en zij werden vooral vervangen door jonge spelers die doorgeschoven werden vanuit SL16, dat vorig seizoen nog degradeerde uit de Challenger Pro League. Al wist Standard wel ook al vijf nieuwe spelers binnen te halen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

Standard zet zijn zinnen op Gueye

Tot dusver streken Grejohn Kyei (Clermont), Bosko Sutalo, Marko Bulat (beiden Dinamo Zagreb), Boli Bolingoli en David Bates (beiden KV Mechelen) al neer op Sclessin. Er zal echter nog meer versterking nodig zijn om een nieuwe degradatiestrijd te ontlopen.

Daarvoor lonkt Standard onder meer naar RWDM. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun zinnen gezet hebben op Makhtar Gueye om de voorhoede te versterken. De Senegalees, die ook al voor KV Oostende speelde, scoorde vorig seizoen ondanks de degradatie toch elf keer in Molenbeek.

Camara komt wellicht niet

Zijn dossier lijkt echter een zware dobber te gaan worden. Standard wil Gueye liefst huren met aankoopoptie, maar RWDM wil enkel weten van een definitieve transfer en vraagt maar liefst 2 miljoen euro. Gezien de nog altijd penibele financiële situatie van de club zal het moeilijk worden om aan die prijs te voldoen.

Gueye is al de tweede speler van RWDM op wie Standard deze zomer zijn oog laat vallen. De voorbije weken trokken ze ook al aan de mouw van Ilay Camara, maar zijn komst lijken de Rouches stilaan te mogen vergeten. De rechtsachter zou verkassen naar de Engelse tweedeklasser Preston North End, dat in tegenstelling tot Standard wel met de nodige centen over de brug wil komen.

Zou Gueye een aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

7
7
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

110
110
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

15
15
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

76
76
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

95
95
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

77
77
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

320
320
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

31
31
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

169
169
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

240
240
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

30
30
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

51
51
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

291
291
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

277
277
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

142
142
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

271
271
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

99
99
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

94
94
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

132
132
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

111
111
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

64
64
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

75
75
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238

Meer sportnieuws