'Standard zet zinnen op tweede speler van RWDM'

198 stemmen
'Standard zet zinnen op tweede speler van RWDM'

Standard begint zondag om 13u30 aan zijn seizoen met een lastige trip naar Genk. Het zal niet evident worden voor Ivan Leko om zijn ploeg daar naar puntenwinst te leiden, want in vergelijking met het al moeilijke vorige seizoen lijken de Rouches alleen nog maar verzwakt te zijn.

Heel wat spelers zijn deze zomer uit Luik vertrokken en zij werden vooral vervangen door jonge spelers die doorgeschoven werden vanuit SL16, dat vorig seizoen nog degradeerde uit de Challenger Pro League. Al wist Standard wel ook al vijf nieuwe spelers binnen te halen.

LEES OOK: Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard zet zijn zinnen op Gueye

Tot dusver streken Grejohn Kyei (Clermont), Bosko Sutalo, Marko Bulat (beiden Dinamo Zagreb), Boli Bolingoli en David Bates (beiden KV Mechelen) al neer op Sclessin. Er zal echter nog meer versterking nodig zijn om een nieuwe degradatiestrijd te ontlopen.

Daarvoor lonkt Standard onder meer naar RWDM. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun zinnen gezet hebben op Makhtar Gueye om de voorhoede te versterken. De Senegalees, die ook al voor KV Oostende speelde, scoorde vorig seizoen ondanks de degradatie toch elf keer in Molenbeek.

Camara komt wellicht niet

Zijn dossier lijkt echter een zware dobber te gaan worden. Standard wil Gueye liefst huren met aankoopoptie, maar RWDM wil enkel weten van een definitieve transfer en vraagt maar liefst 2 miljoen euro. Gezien de nog altijd penibele financiële situatie van de club zal het moeilijk worden om aan die prijs te voldoen.

Gueye is al de tweede speler van RWDM op wie Standard deze zomer zijn oog laat vallen. De voorbije weken trokken ze ook al aan de mouw van Ilay Camara, maar zijn komst lijken de Rouches stilaan te mogen vergeten. De rechtsachter zou verkassen naar de Engelse tweedeklasser Preston North End, dat in tegenstelling tot Standard wel met de nodige centen over de brug wil komen.

Zou Gueye een aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

28
28
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

45
45
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

215
215
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

276
276
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

64
64
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

171
171
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

99
99
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

79
79
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

180
180
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

269
269
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

389
389
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

191
191
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

571
571
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

63
63
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

359
359
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

258
258
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

389
389
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

265
265
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

182
182
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

234
234
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

178
178
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

668
668
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

104
104
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

54
54

Meer sportnieuws