Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

door
Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

Anderlecht trapt om 20u45 zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen STVV. Het zal ongetwijfeld beter willen doen dan concurrenten Club Brugge en Union, die allebei een steek lieten vallen in hun openingswedstrijd. Maar evident zal dat niet worden, want Paars-Wit staat eigenlijk nog in de steigers.

Terwijl het seizoen al afgetrapt wordt, is Anderlecht eigenlijk nog maar net begonnen met zijn transferhuiswerk. Het is al een hele tijd bekend welke vacatures ingevuld moeten worden, maar dat gebeurde tot dusver amper of niet. Vooralsnog deed RSCA amper één transfer.

LEES OOK: Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

Riemer spaart Simic nog

Eerder deze week werd de jonge Serviër Jan-Carlo Simic weggehaald bij AC Milan als opvolger van de naar Sporting CP vertrokken Zeno Debast. Maar opvallend genoeg zit Simic tegen STVV op de bank. Riemer kiest voor middenvelder Leoni als tweede centrale verdediger naast Jan Vertonghen.

Voor de aftrap kwam Brian Riemer bij Sporza met een verklaring voor die toch opvallende keuze. "Simic heeft maar twee trainingsessies gehad, dus we wilden niets forceren", gaf de trainer immers aan. Volgende week zal de situatie dus wellicht anders zijn.

Op één na jongste debutant?

Het uitblijven van versterking zorgt er ook voor dat het voor Riemer behelpen is met jeugdspelers. Zo is een zeer opvallende naam bij de invallers die van Nathan De Cat. De middenvelder is amper 16 jaar en acht dagen oud. Mocht hij invallen, dan zou hij de op één na jongste debutant ooit bij Anderlecht worden.

Enkel Nii Lamptey zou in dat geval op nog jongere leeftijd zijn debuut gevierd hebben. De Cat zou wel beter doen dan andere piepjonge toptalenten uit het verleden als Romelu Lukaku, Anthony Vanden Borre en Vincent Kompany. Zijn profdebuut zou het overigens niet zijn, want De Cat speelde vorig seizoen met RSCA Futures al in 1B.

Kan je begrijpen dat Simic nog gespaard wordt?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

27
27
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

18
18
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

55
55
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

86
86
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

272
272
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

269
269
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

176
176
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

207
207
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

189
189
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

112
112
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

446
446
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

382
382
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

429
429
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

815
815
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

234
234
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

433
433
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws