Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

155 stemmen
Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

Anderlecht trapt om 20u45 zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen STVV. Het zal ongetwijfeld beter willen doen dan concurrenten Club Brugge en Union, die allebei een steek lieten vallen in hun openingswedstrijd. Maar evident zal dat niet worden, want Paars-Wit staat eigenlijk nog in de steigers.

Terwijl het seizoen al afgetrapt wordt, is Anderlecht eigenlijk nog maar net begonnen met zijn transferhuiswerk. Het is al een hele tijd bekend welke vacatures ingevuld moeten worden, maar dat gebeurde tot dusver amper of niet. Vooralsnog deed RSCA amper één transfer.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Riemer spaart Simic nog

Eerder deze week werd de jonge Serviër Jan-Carlo Simic weggehaald bij AC Milan als opvolger van de naar Sporting CP vertrokken Zeno Debast. Maar opvallend genoeg zit Simic tegen STVV op de bank. Riemer kiest voor middenvelder Leoni als tweede centrale verdediger naast Jan Vertonghen.

Voor de aftrap kwam Brian Riemer bij Sporza met een verklaring voor die toch opvallende keuze. "Simic heeft maar twee trainingsessies gehad, dus we wilden niets forceren", gaf de trainer immers aan. Volgende week zal de situatie dus wellicht anders zijn.

Op één na jongste debutant?

Het uitblijven van versterking zorgt er ook voor dat het voor Riemer behelpen is met jeugdspelers. Zo is een zeer opvallende naam bij de invallers die van Nathan De Cat. De middenvelder is amper 16 jaar en acht dagen oud. Mocht hij invallen, dan zou hij de op één na jongste debutant ooit bij Anderlecht worden.

Enkel Nii Lamptey zou in dat geval op nog jongere leeftijd zijn debuut gevierd hebben. De Cat zou wel beter doen dan andere piepjonge toptalenten uit het verleden als Romelu Lukaku, Anthony Vanden Borre en Vincent Kompany. Zijn profdebuut zou het overigens niet zijn, want De Cat speelde vorig seizoen met RSCA Futures al in 1B.

Kan je begrijpen dat Simic nog gespaard wordt?

Meest recent

Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

1
1
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

421
421
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

7
7
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

15
15
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

37
37
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

185
185
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

84
84
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

108
108
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

43
43
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

64
64
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

50
50
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

201
201
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

110
110
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

277
277
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

178
178
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

319
319
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

248
248

Meer sportnieuws