Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

door
Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

Anderlecht trapt om 20u45 zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen STVV. Het zal ongetwijfeld beter willen doen dan concurrenten Club Brugge en Union, die allebei een steek lieten vallen in hun openingswedstrijd. Maar evident zal dat niet worden, want Paars-Wit staat eigenlijk nog in de steigers.

Terwijl het seizoen al afgetrapt wordt, is Anderlecht eigenlijk nog maar net begonnen met zijn transferhuiswerk. Het is al een hele tijd bekend welke vacatures ingevuld moeten worden, maar dat gebeurde tot dusver amper of niet. Vooralsnog deed RSCA amper één transfer.

LEES OOK: Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

Riemer spaart Simic nog

Eerder deze week werd de jonge Serviër Jan-Carlo Simic weggehaald bij AC Milan als opvolger van de naar Sporting CP vertrokken Zeno Debast. Maar opvallend genoeg zit Simic tegen STVV op de bank. Riemer kiest voor middenvelder Leoni als tweede centrale verdediger naast Jan Vertonghen.

Voor de aftrap kwam Brian Riemer bij Sporza met een verklaring voor die toch opvallende keuze. "Simic heeft maar twee trainingsessies gehad, dus we wilden niets forceren", gaf de trainer immers aan. Volgende week zal de situatie dus wellicht anders zijn.

Op één na jongste debutant?

Het uitblijven van versterking zorgt er ook voor dat het voor Riemer behelpen is met jeugdspelers. Zo is een zeer opvallende naam bij de invallers die van Nathan De Cat. De middenvelder is amper 16 jaar en acht dagen oud. Mocht hij invallen, dan zou hij de op één na jongste debutant ooit bij Anderlecht worden.

Enkel Nii Lamptey zou in dat geval op nog jongere leeftijd zijn debuut gevierd hebben. De Cat zou wel beter doen dan andere piepjonge toptalenten uit het verleden als Romelu Lukaku, Anthony Vanden Borre en Vincent Kompany. Zijn profdebuut zou het overigens niet zijn, want De Cat speelde vorig seizoen met RSCA Futures al in 1B.

Kan je begrijpen dat Simic nog gespaard wordt?

Meest recent

'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

44
44
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

12
12
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

85
85
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

145
145
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

138
138
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

97
97
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

61
61
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

116
116
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

93
93
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

133
133
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

270
270
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

73
73
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

40
40
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

161
161
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

330
330
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

201
201
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

280
280
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

82
82
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

121
121
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

51
51
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

108
108
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

53
53
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

444
444
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

239
239
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

129
129

Meer sportnieuws