Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

door
Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

Anderlecht trapt om 20u45 zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen STVV. Het zal ongetwijfeld beter willen doen dan concurrenten Club Brugge en Union, die allebei een steek lieten vallen in hun openingswedstrijd. Maar evident zal dat niet worden, want Paars-Wit staat eigenlijk nog in de steigers.

Terwijl het seizoen al afgetrapt wordt, is Anderlecht eigenlijk nog maar net begonnen met zijn transferhuiswerk. Het is al een hele tijd bekend welke vacatures ingevuld moeten worden, maar dat gebeurde tot dusver amper of niet. Vooralsnog deed RSCA amper één transfer.

LEES OOK: ‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Riemer spaart Simic nog

Eerder deze week werd de jonge Serviër Jan-Carlo Simic weggehaald bij AC Milan als opvolger van de naar Sporting CP vertrokken Zeno Debast. Maar opvallend genoeg zit Simic tegen STVV op de bank. Riemer kiest voor middenvelder Leoni als tweede centrale verdediger naast Jan Vertonghen.

Voor de aftrap kwam Brian Riemer bij Sporza met een verklaring voor die toch opvallende keuze. "Simic heeft maar twee trainingsessies gehad, dus we wilden niets forceren", gaf de trainer immers aan. Volgende week zal de situatie dus wellicht anders zijn.

Op één na jongste debutant?

Het uitblijven van versterking zorgt er ook voor dat het voor Riemer behelpen is met jeugdspelers. Zo is een zeer opvallende naam bij de invallers die van Nathan De Cat. De middenvelder is amper 16 jaar en acht dagen oud. Mocht hij invallen, dan zou hij de op één na jongste debutant ooit bij Anderlecht worden.

Enkel Nii Lamptey zou in dat geval op nog jongere leeftijd zijn debuut gevierd hebben. De Cat zou wel beter doen dan andere piepjonge toptalenten uit het verleden als Romelu Lukaku, Anthony Vanden Borre en Vincent Kompany. Zijn profdebuut zou het overigens niet zijn, want De Cat speelde vorig seizoen met RSCA Futures al in 1B.

Kan je begrijpen dat Simic nog gespaard wordt?

Meest recent

'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

111
111
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

263
263
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

403
403
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

228
228
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

270
270
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

204
204
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

512
512
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

195
195
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

77
77
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

233
233
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

75
75
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

420
420
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

186
186
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

65
65
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

69
69
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

177
177
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

114
114
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

254
254
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

117
117
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

269
269
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

166
166
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1148
1148

Meer sportnieuws