Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

155 stemmen
Riemer geeft verklaring voor verrassende keuze

Anderlecht trapt om 20u45 zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen STVV. Het zal ongetwijfeld beter willen doen dan concurrenten Club Brugge en Union, die allebei een steek lieten vallen in hun openingswedstrijd. Maar evident zal dat niet worden, want Paars-Wit staat eigenlijk nog in de steigers.

Terwijl het seizoen al afgetrapt wordt, is Anderlecht eigenlijk nog maar net begonnen met zijn transferhuiswerk. Het is al een hele tijd bekend welke vacatures ingevuld moeten worden, maar dat gebeurde tot dusver amper of niet. Vooralsnog deed RSCA amper één transfer.

LEES OOK: Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Riemer spaart Simic nog

Eerder deze week werd de jonge Serviër Jan-Carlo Simic weggehaald bij AC Milan als opvolger van de naar Sporting CP vertrokken Zeno Debast. Maar opvallend genoeg zit Simic tegen STVV op de bank. Riemer kiest voor middenvelder Leoni als tweede centrale verdediger naast Jan Vertonghen.

Voor de aftrap kwam Brian Riemer bij Sporza met een verklaring voor die toch opvallende keuze. "Simic heeft maar twee trainingsessies gehad, dus we wilden niets forceren", gaf de trainer immers aan. Volgende week zal de situatie dus wellicht anders zijn.

Op één na jongste debutant?

Het uitblijven van versterking zorgt er ook voor dat het voor Riemer behelpen is met jeugdspelers. Zo is een zeer opvallende naam bij de invallers die van Nathan De Cat. De middenvelder is amper 16 jaar en acht dagen oud. Mocht hij invallen, dan zou hij de op één na jongste debutant ooit bij Anderlecht worden.

Enkel Nii Lamptey zou in dat geval op nog jongere leeftijd zijn debuut gevierd hebben. De Cat zou wel beter doen dan andere piepjonge toptalenten uit het verleden als Romelu Lukaku, Anthony Vanden Borre en Vincent Kompany. Zijn profdebuut zou het overigens niet zijn, want De Cat speelde vorig seizoen met RSCA Futures al in 1B.

Kan je begrijpen dat Simic nog gespaard wordt?

Meest recent

TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

71
71
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

81
81
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

41
41
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

229
229
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

152
152
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

178
178
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

330
330
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

144
144
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

107
107
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

375
375
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

134
134
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

142
142
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

517
517
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

776
776
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

78
78
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

213
213
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

244
244
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

54
54
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

606
606
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

127
127
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

199
199
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

244
244
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

200
200
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

258
258

Meer sportnieuws