Nieuwe verrassing in JPL: Dender houdt Union in bedwang

door
Nieuwe verrassing in JPL: Dender houdt Union in bedwang

De openingsspeeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen enkele verrassende uitslagen opgeleverd. Daags na titelverdediger Club Brugge liet namelijk ook vicekampioen Union SG meteen punten liggen. De Brusselaars raakten niet verder dan 0-0 op bezoek bij promovendus FCV Dender.

Een week voor hun competitieopener hadden de Unionisten al vertrouwen getankt met een 1-2-zege in de Supercup tegen Club Brugge. Dat Club Brugge had vrijdagavond bovendien twee punten verspeeld tegen KV Mechelen, waardoor de vicekampioen meteen een zaakje kon doen.

Maar dan moest de ploeg van coach Pocognoli wel voorbij Dender zien te raken. De promovendus wordt door heel wat kenners getipt als één van de grootste kandidaten voor degradatie. Maar de ploeg van coach Euvrard zal zijn huid duur verkopen. Dat bleek in de openingsmatch meteen.

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Doelpunt afgekeurd

Union was weliswaar de meest dominante ploeg en eiste het balbezit op. Dat leidde evenwel te weinig tot doelrijpe kansen. En wanneer toch een bal tussen de palen belandde, stond thuisdoelman Verrips paraat. Even leek Dender zelfs op voorsprong te komen, een treffer van Nsimba werd afgekeurd wegens hands.

Na de pauze bleef Union veruit de betere ploeg. Vanhoutte waagde zijn kans met een plaatsbal, Verrips reageerde gepast. En niet veel later leken de Brusselaars zelfs het deksel op de neus te krijgen. Hrncar waagde zijn kans met een geweldige pegel, zijn poging spatte uiteen op het doelkader.

Dender kan vieren

Bij Union probeerde Pocognoli het tij nog te keren met enkele wissels. Maar uiteindelijk kon Dender toch stand houden. In het voormalige Vanroystadion kon meteen een eerste feestje van het seizoen gebouwd worden. Bij de Brusselaars weet men dan weer waar aan te werken in aanloop naar de Europese duels met Slavia Praag: het balbezit omzetten in doelrijpe kansen en efficiënter zijn voor doel.

Union doet dit seizoen opnieuw mee voor de titel ...

Meest recent

Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

17
17
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

153
153
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

40
40
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

216
216
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

99
99
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

55
55
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

104
104
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

232
232
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

55
55
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

62
62
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

21
21
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

58
58
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

84
84
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

305
305
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

100
100
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

98
98
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

89
89
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

110
110
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

132
132
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

94
94
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

121
121
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

275
275
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

167
167

Meer sportnieuws