Nieuwe verrassing in JPL: Dender houdt Union in bedwang

door
Nieuwe verrassing in JPL: Dender houdt Union in bedwang

De openingsspeeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen enkele verrassende uitslagen opgeleverd. Daags na titelverdediger Club Brugge liet namelijk ook vicekampioen Union SG meteen punten liggen. De Brusselaars raakten niet verder dan 0-0 op bezoek bij promovendus FCV Dender.

Een week voor hun competitieopener hadden de Unionisten al vertrouwen getankt met een 1-2-zege in de Supercup tegen Club Brugge. Dat Club Brugge had vrijdagavond bovendien twee punten verspeeld tegen KV Mechelen, waardoor de vicekampioen meteen een zaakje kon doen.

Maar dan moest de ploeg van coach Pocognoli wel voorbij Dender zien te raken. De promovendus wordt door heel wat kenners getipt als één van de grootste kandidaten voor degradatie. Maar de ploeg van coach Euvrard zal zijn huid duur verkopen. Dat bleek in de openingsmatch meteen.

LEES OOK: Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

Doelpunt afgekeurd

Union was weliswaar de meest dominante ploeg en eiste het balbezit op. Dat leidde evenwel te weinig tot doelrijpe kansen. En wanneer toch een bal tussen de palen belandde, stond thuisdoelman Verrips paraat. Even leek Dender zelfs op voorsprong te komen, een treffer van Nsimba werd afgekeurd wegens hands.

Na de pauze bleef Union veruit de betere ploeg. Vanhoutte waagde zijn kans met een plaatsbal, Verrips reageerde gepast. En niet veel later leken de Brusselaars zelfs het deksel op de neus te krijgen. Hrncar waagde zijn kans met een geweldige pegel, zijn poging spatte uiteen op het doelkader.

Dender kan vieren

Bij Union probeerde Pocognoli het tij nog te keren met enkele wissels. Maar uiteindelijk kon Dender toch stand houden. In het voormalige Vanroystadion kon meteen een eerste feestje van het seizoen gebouwd worden. Bij de Brusselaars weet men dan weer waar aan te werken in aanloop naar de Europese duels met Slavia Praag: het balbezit omzetten in doelrijpe kansen en efficiënter zijn voor doel.

Union doet dit seizoen opnieuw mee voor de titel ...

Meest recent

Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

16
16
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

30
30
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

84
84
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

11
11
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

35
35
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

194
194
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

54
54
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

26
26
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1055
1055
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

214
214
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

204
204
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

209
209
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

138
138
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

200
200
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

80
80
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

127
127
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

443
443
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

296
296
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

79
79
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

394
394
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

141
141
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

474
474
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

81
81
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

460
460
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

504
504

Meer sportnieuws