Nieuwe verrassing in JPL: Dender houdt Union in bedwang

door
Nieuwe verrassing in JPL: Dender houdt Union in bedwang

De openingsspeeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen enkele verrassende uitslagen opgeleverd. Daags na titelverdediger Club Brugge liet namelijk ook vicekampioen Union SG meteen punten liggen. De Brusselaars raakten niet verder dan 0-0 op bezoek bij promovendus FCV Dender.

Een week voor hun competitieopener hadden de Unionisten al vertrouwen getankt met een 1-2-zege in de Supercup tegen Club Brugge. Dat Club Brugge had vrijdagavond bovendien twee punten verspeeld tegen KV Mechelen, waardoor de vicekampioen meteen een zaakje kon doen.

Maar dan moest de ploeg van coach Pocognoli wel voorbij Dender zien te raken. De promovendus wordt door heel wat kenners getipt als één van de grootste kandidaten voor degradatie. Maar de ploeg van coach Euvrard zal zijn huid duur verkopen. Dat bleek in de openingsmatch meteen.

LEES OOK: Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Doelpunt afgekeurd

Union was weliswaar de meest dominante ploeg en eiste het balbezit op. Dat leidde evenwel te weinig tot doelrijpe kansen. En wanneer toch een bal tussen de palen belandde, stond thuisdoelman Verrips paraat. Even leek Dender zelfs op voorsprong te komen, een treffer van Nsimba werd afgekeurd wegens hands.

Na de pauze bleef Union veruit de betere ploeg. Vanhoutte waagde zijn kans met een plaatsbal, Verrips reageerde gepast. En niet veel later leken de Brusselaars zelfs het deksel op de neus te krijgen. Hrncar waagde zijn kans met een geweldige pegel, zijn poging spatte uiteen op het doelkader.

Dender kan vieren

Bij Union probeerde Pocognoli het tij nog te keren met enkele wissels. Maar uiteindelijk kon Dender toch stand houden. In het voormalige Vanroystadion kon meteen een eerste feestje van het seizoen gebouwd worden. Bij de Brusselaars weet men dan weer waar aan te werken in aanloop naar de Europese duels met Slavia Praag: het balbezit omzetten in doelrijpe kansen en efficiënter zijn voor doel.

Union doet dit seizoen opnieuw mee voor de titel ...

Meest recent

Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

10
10
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

25
25
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

116
116
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

258
258
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

35
35
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

92
92
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

174
174
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

261
261
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

60
60
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

59
59
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

234
234
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

384
384
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

335
335
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

266
266
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

414
414
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

199
199
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

275
275
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

185
185
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

850
850
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

1235
1235
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

570
570
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

274
274
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

510
510
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

154
154

Meer sportnieuws