Nieuwe verrassing in JPL: Dender houdt Union in bedwang

door
Nieuwe verrassing in JPL: Dender houdt Union in bedwang

De openingsspeeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen enkele verrassende uitslagen opgeleverd. Daags na titelverdediger Club Brugge liet namelijk ook vicekampioen Union SG meteen punten liggen. De Brusselaars raakten niet verder dan 0-0 op bezoek bij promovendus FCV Dender.

Een week voor hun competitieopener hadden de Unionisten al vertrouwen getankt met een 1-2-zege in de Supercup tegen Club Brugge. Dat Club Brugge had vrijdagavond bovendien twee punten verspeeld tegen KV Mechelen, waardoor de vicekampioen meteen een zaakje kon doen.

Maar dan moest de ploeg van coach Pocognoli wel voorbij Dender zien te raken. De promovendus wordt door heel wat kenners getipt als één van de grootste kandidaten voor degradatie. Maar de ploeg van coach Euvrard zal zijn huid duur verkopen. Dat bleek in de openingsmatch meteen.

LEES OOK: Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Doelpunt afgekeurd

Union was weliswaar de meest dominante ploeg en eiste het balbezit op. Dat leidde evenwel te weinig tot doelrijpe kansen. En wanneer toch een bal tussen de palen belandde, stond thuisdoelman Verrips paraat. Even leek Dender zelfs op voorsprong te komen, een treffer van Nsimba werd afgekeurd wegens hands.

Na de pauze bleef Union veruit de betere ploeg. Vanhoutte waagde zijn kans met een plaatsbal, Verrips reageerde gepast. En niet veel later leken de Brusselaars zelfs het deksel op de neus te krijgen. Hrncar waagde zijn kans met een geweldige pegel, zijn poging spatte uiteen op het doelkader.

Dender kan vieren

Bij Union probeerde Pocognoli het tij nog te keren met enkele wissels. Maar uiteindelijk kon Dender toch stand houden. In het voormalige Vanroystadion kon meteen een eerste feestje van het seizoen gebouwd worden. Bij de Brusselaars weet men dan weer waar aan te werken in aanloop naar de Europese duels met Slavia Praag: het balbezit omzetten in doelrijpe kansen en efficiënter zijn voor doel.

Union doet dit seizoen opnieuw mee voor de titel ...

Meest recent

'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

38
38
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

18
18
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

16
16
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

69
69
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

16
16
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

426
426
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

184
184
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

149
149
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

73
73
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

86
86
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

53
53
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

84
84
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

588
588
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

140
140
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

296
296
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

43
43
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

595
595
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

263
263
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

81
81
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

138
138
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

410
410
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

349
349
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

120
120
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

224
224

Meer sportnieuws