TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

392 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht maakt naarstig werk van extra versterking en droomt daarbij van een grote stunt. Volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure staat niemand minder dan Christian Eriksen op de verlanglijst. De inmiddels 32-jarige spelmaker is op weg naar de uitgang bij Manchester United. Andere Engelse clubs trekken ook aan zijn mouw, maar als hij voor een avontuur buiten de Premier League kiest zou RSCA een goede kans maken. Niet in het minst door de uitgebreide Deense connectie in het Lotto Park. Al zal het dossier wellicht aanslepen tot het einde van de mercato.

Bij Club Brugge wil men in de komende weken nog verschillende spelers van de hand doen. Ook enkele smaakmakers komen in aanmerking voor een transfer. Daarbij ook Antonio Nusa. Volgens Het Nieuwsblad lonkt vooral Crystal Palace naar de jonge Noor en is een transfer deze zomermercato zéker niet uitgesloten. Al willen de Engelsen voorlopig niet aan de eisen van Blauw-Zwart voldoen. Een eventuele doorbraak is dan ook niet voor meteen.

AA Gent staat dan toch op punt om afscheid te nemen van Julien De Sart. Behoudens last-minute wijzigingen trekt de middenvelder jaar naar Al-Rayyan en tekent hij er een contract voor drie jaar met optie voor nog een seizoen. In Qatar zou zijn huidige salaris verdrievoudigd worden. Gent trachtte om hem op andere gedachten te brengen, maar bezwijkt nu toch. Volgens Het Laatste Nieuws verdienen de Buffalo's wel zo'n 7 miljoen euro aan de transfer.

Ook Standard is nog lang niet klaar met zijn huiswerk. De Rouches zouden volgens Zweedse media met Hammarby onderhandelen om Viktor Djukanovic vast te leggen. De Luikenaars zouden de flankaanvaller huren, met wellicht een aankoopoptie. Daarnaast zou men een akkoord hebben met de Portugese topclub Sporting CP om de Griekse middenvelder Sotiris Alexandropoulos te huren. In het beste geval legt hij eerstdaags zijn medische proeven af, al moet eigenaar '777 Partners' het licht nog op groen zetten.

De 18-jarige fysiek sterke en robuuste middenvelder Steve Likebeli heeft zijn overstap van Anderlecht naar Union SG gemaakt. Dat deelde de jongeling mee via de sociale media. Het jeugdproduct van Paars-Wit gaat bij de stadsgenoot op zoek naar een definitieve doorbraak in het profvoetbal. Al sluit hij normaal gezien eerst aan bij de beloften van Union.

OH Leuven heeft zoals verwacht een oplossing gevonden voor de Noorse aanvaller Jonathan Braut Brunes. De aanvaller trekt na een tegenvallend seizoen de deur achter zich dicht. Hij gaat aan de slag in Polen om zijn carrière te herlanceren en tekende een contract bij Rakow. Het gaat om een huurbeurt met aankoopoptie.

Buitenland

Vincent Kompany wil zijn defensie bij Bayern München versterken met Jonathan Tah. De 28-jarige verdediger was afgelopen seizoen een vaste sterkhouder bij kampioen Bayer Leverkusen en werd ook opgenomen in de Duitse EK-selectie. In de BayArena gaat hij echter zijn laatste contractjaar in. En daar wil Bayern van profiteren, naar verluidt werden in grote lijnen al persoonlijke voorwaarden gevonden. En ook op clubniveau lijkt een akkoord in de maak. Volgens Kicker bracht Bayern inmiddels een verbeterd bod uit van 20 miljoen euro, plus 5 miljoen euro aan bonussen. Dat was nog steeds ontoereikend, maar nadert wel de vraagprijs van Leverkusen.

Chelsea FC heeft zijn transfervizier gericht op La Liga. Volgens de Italiaanse transfergoeroe Fabrizio Romano willen de Londenaren daar Filip Jorgensen weghalen bij Villarreal CF, dat het afgelopen seizoen afsloot op de achtste plek in Spanje. Chelsea zou al een eerste bod uitgebracht hebben van om en bij de 20 miljoen euro op het Deense sluitstuk. Jorgensen was vorig seizoen goed voor 36 optredens in La Liga en hield daarin zes keer zijn netten schoon.

Anderlecht dit volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

3
3
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

32
32
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

60
60
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

22
22
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

198
198
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

239
239
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

101
101
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

127
127
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

41
41
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

316
316
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

39
39
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

336
336
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

115
115
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

319
319
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

123
123
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

235
235
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

197
197
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

118
118
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

43
43
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

105
105
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

283
283
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

772
772
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

215
215

Meer sportnieuws