TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

392 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht maakt naarstig werk van extra versterking en droomt daarbij van een grote stunt. Volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure staat niemand minder dan Christian Eriksen op de verlanglijst. De inmiddels 32-jarige spelmaker is op weg naar de uitgang bij Manchester United. Andere Engelse clubs trekken ook aan zijn mouw, maar als hij voor een avontuur buiten de Premier League kiest zou RSCA een goede kans maken. Niet in het minst door de uitgebreide Deense connectie in het Lotto Park. Al zal het dossier wellicht aanslepen tot het einde van de mercato.

Bij Club Brugge wil men in de komende weken nog verschillende spelers van de hand doen. Ook enkele smaakmakers komen in aanmerking voor een transfer. Daarbij ook Antonio Nusa. Volgens Het Nieuwsblad lonkt vooral Crystal Palace naar de jonge Noor en is een transfer deze zomermercato zéker niet uitgesloten. Al willen de Engelsen voorlopig niet aan de eisen van Blauw-Zwart voldoen. Een eventuele doorbraak is dan ook niet voor meteen.

AA Gent staat dan toch op punt om afscheid te nemen van Julien De Sart. Behoudens last-minute wijzigingen trekt de middenvelder jaar naar Al-Rayyan en tekent hij er een contract voor drie jaar met optie voor nog een seizoen. In Qatar zou zijn huidige salaris verdrievoudigd worden. Gent trachtte om hem op andere gedachten te brengen, maar bezwijkt nu toch. Volgens Het Laatste Nieuws verdienen de Buffalo's wel zo'n 7 miljoen euro aan de transfer.

Ook Standard is nog lang niet klaar met zijn huiswerk. De Rouches zouden volgens Zweedse media met Hammarby onderhandelen om Viktor Djukanovic vast te leggen. De Luikenaars zouden de flankaanvaller huren, met wellicht een aankoopoptie. Daarnaast zou men een akkoord hebben met de Portugese topclub Sporting CP om de Griekse middenvelder Sotiris Alexandropoulos te huren. In het beste geval legt hij eerstdaags zijn medische proeven af, al moet eigenaar '777 Partners' het licht nog op groen zetten.

De 18-jarige fysiek sterke en robuuste middenvelder Steve Likebeli heeft zijn overstap van Anderlecht naar Union SG gemaakt. Dat deelde de jongeling mee via de sociale media. Het jeugdproduct van Paars-Wit gaat bij de stadsgenoot op zoek naar een definitieve doorbraak in het profvoetbal. Al sluit hij normaal gezien eerst aan bij de beloften van Union.

OH Leuven heeft zoals verwacht een oplossing gevonden voor de Noorse aanvaller Jonathan Braut Brunes. De aanvaller trekt na een tegenvallend seizoen de deur achter zich dicht. Hij gaat aan de slag in Polen om zijn carrière te herlanceren en tekende een contract bij Rakow. Het gaat om een huurbeurt met aankoopoptie.

Buitenland

Vincent Kompany wil zijn defensie bij Bayern München versterken met Jonathan Tah. De 28-jarige verdediger was afgelopen seizoen een vaste sterkhouder bij kampioen Bayer Leverkusen en werd ook opgenomen in de Duitse EK-selectie. In de BayArena gaat hij echter zijn laatste contractjaar in. En daar wil Bayern van profiteren, naar verluidt werden in grote lijnen al persoonlijke voorwaarden gevonden. En ook op clubniveau lijkt een akkoord in de maak. Volgens Kicker bracht Bayern inmiddels een verbeterd bod uit van 20 miljoen euro, plus 5 miljoen euro aan bonussen. Dat was nog steeds ontoereikend, maar nadert wel de vraagprijs van Leverkusen.

Chelsea FC heeft zijn transfervizier gericht op La Liga. Volgens de Italiaanse transfergoeroe Fabrizio Romano willen de Londenaren daar Filip Jorgensen weghalen bij Villarreal CF, dat het afgelopen seizoen afsloot op de achtste plek in Spanje. Chelsea zou al een eerste bod uitgebracht hebben van om en bij de 20 miljoen euro op het Deense sluitstuk. Jorgensen was vorig seizoen goed voor 36 optredens in La Liga en hield daarin zes keer zijn netten schoon.

Anderlecht dit volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

3
3
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

22
22
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

20
20
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

104
104
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

20
20
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

29
29
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

165
165
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

502
502
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

155
155
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

65
65
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

426
426
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

73
73
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

193
193
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

517
517
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

485
485
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

475
475
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

348
348
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

184
184
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

577
577
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

264
264
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1007
1007
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

323
323
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

654
654
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

466
466
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

150
150

Meer sportnieuws