TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht maakt naarstig werk van extra versterking en droomt daarbij van een grote stunt. Volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure staat niemand minder dan Christian Eriksen op de verlanglijst. De inmiddels 32-jarige spelmaker is op weg naar de uitgang bij Manchester United. Andere Engelse clubs trekken ook aan zijn mouw, maar als hij voor een avontuur buiten de Premier League kiest zou RSCA een goede kans maken. Niet in het minst door de uitgebreide Deense connectie in het Lotto Park. Al zal het dossier wellicht aanslepen tot het einde van de mercato.

Bij Club Brugge wil men in de komende weken nog verschillende spelers van de hand doen. Ook enkele smaakmakers komen in aanmerking voor een transfer. Daarbij ook Antonio Nusa. Volgens Het Nieuwsblad lonkt vooral Crystal Palace naar de jonge Noor en is een transfer deze zomermercato zéker niet uitgesloten. Al willen de Engelsen voorlopig niet aan de eisen van Blauw-Zwart voldoen. Een eventuele doorbraak is dan ook niet voor meteen.

AA Gent staat dan toch op punt om afscheid te nemen van Julien De Sart. Behoudens last-minute wijzigingen trekt de middenvelder jaar naar Al-Rayyan en tekent hij er een contract voor drie jaar met optie voor nog een seizoen. In Qatar zou zijn huidige salaris verdrievoudigd worden. Gent trachtte om hem op andere gedachten te brengen, maar bezwijkt nu toch. Volgens Het Laatste Nieuws verdienen de Buffalo's wel zo'n 7 miljoen euro aan de transfer.

Ook Standard is nog lang niet klaar met zijn huiswerk. De Rouches zouden volgens Zweedse media met Hammarby onderhandelen om Viktor Djukanovic vast te leggen. De Luikenaars zouden de flankaanvaller huren, met wellicht een aankoopoptie. Daarnaast zou men een akkoord hebben met de Portugese topclub Sporting CP om de Griekse middenvelder Sotiris Alexandropoulos te huren. In het beste geval legt hij eerstdaags zijn medische proeven af, al moet eigenaar '777 Partners' het licht nog op groen zetten.

De 18-jarige fysiek sterke en robuuste middenvelder Steve Likebeli heeft zijn overstap van Anderlecht naar Union SG gemaakt. Dat deelde de jongeling mee via de sociale media. Het jeugdproduct van Paars-Wit gaat bij de stadsgenoot op zoek naar een definitieve doorbraak in het profvoetbal. Al sluit hij normaal gezien eerst aan bij de beloften van Union.

OH Leuven heeft zoals verwacht een oplossing gevonden voor de Noorse aanvaller Jonathan Braut Brunes. De aanvaller trekt na een tegenvallend seizoen de deur achter zich dicht. Hij gaat aan de slag in Polen om zijn carrière te herlanceren en tekende een contract bij Rakow. Het gaat om een huurbeurt met aankoopoptie.

Buitenland

Vincent Kompany wil zijn defensie bij Bayern München versterken met Jonathan Tah. De 28-jarige verdediger was afgelopen seizoen een vaste sterkhouder bij kampioen Bayer Leverkusen en werd ook opgenomen in de Duitse EK-selectie. In de BayArena gaat hij echter zijn laatste contractjaar in. En daar wil Bayern van profiteren, naar verluidt werden in grote lijnen al persoonlijke voorwaarden gevonden. En ook op clubniveau lijkt een akkoord in de maak. Volgens Kicker bracht Bayern inmiddels een verbeterd bod uit van 20 miljoen euro, plus 5 miljoen euro aan bonussen. Dat was nog steeds ontoereikend, maar nadert wel de vraagprijs van Leverkusen.

Chelsea FC heeft zijn transfervizier gericht op La Liga. Volgens de Italiaanse transfergoeroe Fabrizio Romano willen de Londenaren daar Filip Jorgensen weghalen bij Villarreal CF, dat het afgelopen seizoen afsloot op de achtste plek in Spanje. Chelsea zou al een eerste bod uitgebracht hebben van om en bij de 20 miljoen euro op het Deense sluitstuk. Jorgensen was vorig seizoen goed voor 36 optredens in La Liga en hield daarin zes keer zijn netten schoon.

Anderlecht dit volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

100
100
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

26
26
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

387
387
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

43
43
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

10
10
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

236
236
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

34
34
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

15
15
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

620
620
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

126
126
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

307
307
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

136
136
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

21
21
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

188
188
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

503
503
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

312
312
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

152
152
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

111
111
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

66
66
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

179
179
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

441
441
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

165
165
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

104
104
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

673
673
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

558
558

Meer sportnieuws