TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht maakt naarstig werk van extra versterking en droomt daarbij van een grote stunt. Volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure staat niemand minder dan Christian Eriksen op de verlanglijst. De inmiddels 32-jarige spelmaker is op weg naar de uitgang bij Manchester United. Andere Engelse clubs trekken ook aan zijn mouw, maar als hij voor een avontuur buiten de Premier League kiest zou RSCA een goede kans maken. Niet in het minst door de uitgebreide Deense connectie in het Lotto Park. Al zal het dossier wellicht aanslepen tot het einde van de mercato.

Bij Club Brugge wil men in de komende weken nog verschillende spelers van de hand doen. Ook enkele smaakmakers komen in aanmerking voor een transfer. Daarbij ook Antonio Nusa. Volgens Het Nieuwsblad lonkt vooral Crystal Palace naar de jonge Noor en is een transfer deze zomermercato zéker niet uitgesloten. Al willen de Engelsen voorlopig niet aan de eisen van Blauw-Zwart voldoen. Een eventuele doorbraak is dan ook niet voor meteen.

AA Gent staat dan toch op punt om afscheid te nemen van Julien De Sart. Behoudens last-minute wijzigingen trekt de middenvelder jaar naar Al-Rayyan en tekent hij er een contract voor drie jaar met optie voor nog een seizoen. In Qatar zou zijn huidige salaris verdrievoudigd worden. Gent trachtte om hem op andere gedachten te brengen, maar bezwijkt nu toch. Volgens Het Laatste Nieuws verdienen de Buffalo's wel zo'n 7 miljoen euro aan de transfer.

Ook Standard is nog lang niet klaar met zijn huiswerk. De Rouches zouden volgens Zweedse media met Hammarby onderhandelen om Viktor Djukanovic vast te leggen. De Luikenaars zouden de flankaanvaller huren, met wellicht een aankoopoptie. Daarnaast zou men een akkoord hebben met de Portugese topclub Sporting CP om de Griekse middenvelder Sotiris Alexandropoulos te huren. In het beste geval legt hij eerstdaags zijn medische proeven af, al moet eigenaar '777 Partners' het licht nog op groen zetten.

De 18-jarige fysiek sterke en robuuste middenvelder Steve Likebeli heeft zijn overstap van Anderlecht naar Union SG gemaakt. Dat deelde de jongeling mee via de sociale media. Het jeugdproduct van Paars-Wit gaat bij de stadsgenoot op zoek naar een definitieve doorbraak in het profvoetbal. Al sluit hij normaal gezien eerst aan bij de beloften van Union.

OH Leuven heeft zoals verwacht een oplossing gevonden voor de Noorse aanvaller Jonathan Braut Brunes. De aanvaller trekt na een tegenvallend seizoen de deur achter zich dicht. Hij gaat aan de slag in Polen om zijn carrière te herlanceren en tekende een contract bij Rakow. Het gaat om een huurbeurt met aankoopoptie.

Buitenland

Vincent Kompany wil zijn defensie bij Bayern München versterken met Jonathan Tah. De 28-jarige verdediger was afgelopen seizoen een vaste sterkhouder bij kampioen Bayer Leverkusen en werd ook opgenomen in de Duitse EK-selectie. In de BayArena gaat hij echter zijn laatste contractjaar in. En daar wil Bayern van profiteren, naar verluidt werden in grote lijnen al persoonlijke voorwaarden gevonden. En ook op clubniveau lijkt een akkoord in de maak. Volgens Kicker bracht Bayern inmiddels een verbeterd bod uit van 20 miljoen euro, plus 5 miljoen euro aan bonussen. Dat was nog steeds ontoereikend, maar nadert wel de vraagprijs van Leverkusen.

Chelsea FC heeft zijn transfervizier gericht op La Liga. Volgens de Italiaanse transfergoeroe Fabrizio Romano willen de Londenaren daar Filip Jorgensen weghalen bij Villarreal CF, dat het afgelopen seizoen afsloot op de achtste plek in Spanje. Chelsea zou al een eerste bod uitgebracht hebben van om en bij de 20 miljoen euro op het Deense sluitstuk. Jorgensen was vorig seizoen goed voor 36 optredens in La Liga en hield daarin zes keer zijn netten schoon.

Anderlecht dit volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

18
18
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

23
23
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

46
46
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

89
89
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

65
65
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

90
90
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

36
36
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

359
359
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

151
151
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

99
99
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

234
234
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

322
322
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

281
281
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

99
99
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

481
481
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

98
98
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

293
293
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

256
256
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

96
96
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

237
237
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

524
524
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

130
130
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

68
68
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

612
612
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

435
435

Meer sportnieuws