TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil superstunt, De Sart brengt miljoenen op'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht maakt naarstig werk van extra versterking en droomt daarbij van een grote stunt. Volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure staat niemand minder dan Christian Eriksen op de verlanglijst. De inmiddels 32-jarige spelmaker is op weg naar de uitgang bij Manchester United. Andere Engelse clubs trekken ook aan zijn mouw, maar als hij voor een avontuur buiten de Premier League kiest zou RSCA een goede kans maken. Niet in het minst door de uitgebreide Deense connectie in het Lotto Park. Al zal het dossier wellicht aanslepen tot het einde van de mercato.

Bij Club Brugge wil men in de komende weken nog verschillende spelers van de hand doen. Ook enkele smaakmakers komen in aanmerking voor een transfer. Daarbij ook Antonio Nusa. Volgens Het Nieuwsblad lonkt vooral Crystal Palace naar de jonge Noor en is een transfer deze zomermercato zéker niet uitgesloten. Al willen de Engelsen voorlopig niet aan de eisen van Blauw-Zwart voldoen. Een eventuele doorbraak is dan ook niet voor meteen.

AA Gent staat dan toch op punt om afscheid te nemen van Julien De Sart. Behoudens last-minute wijzigingen trekt de middenvelder jaar naar Al-Rayyan en tekent hij er een contract voor drie jaar met optie voor nog een seizoen. In Qatar zou zijn huidige salaris verdrievoudigd worden. Gent trachtte om hem op andere gedachten te brengen, maar bezwijkt nu toch. Volgens Het Laatste Nieuws verdienen de Buffalo's wel zo'n 7 miljoen euro aan de transfer.

Ook Standard is nog lang niet klaar met zijn huiswerk. De Rouches zouden volgens Zweedse media met Hammarby onderhandelen om Viktor Djukanovic vast te leggen. De Luikenaars zouden de flankaanvaller huren, met wellicht een aankoopoptie. Daarnaast zou men een akkoord hebben met de Portugese topclub Sporting CP om de Griekse middenvelder Sotiris Alexandropoulos te huren. In het beste geval legt hij eerstdaags zijn medische proeven af, al moet eigenaar '777 Partners' het licht nog op groen zetten.

De 18-jarige fysiek sterke en robuuste middenvelder Steve Likebeli heeft zijn overstap van Anderlecht naar Union SG gemaakt. Dat deelde de jongeling mee via de sociale media. Het jeugdproduct van Paars-Wit gaat bij de stadsgenoot op zoek naar een definitieve doorbraak in het profvoetbal. Al sluit hij normaal gezien eerst aan bij de beloften van Union.

OH Leuven heeft zoals verwacht een oplossing gevonden voor de Noorse aanvaller Jonathan Braut Brunes. De aanvaller trekt na een tegenvallend seizoen de deur achter zich dicht. Hij gaat aan de slag in Polen om zijn carrière te herlanceren en tekende een contract bij Rakow. Het gaat om een huurbeurt met aankoopoptie.

Buitenland

Vincent Kompany wil zijn defensie bij Bayern München versterken met Jonathan Tah. De 28-jarige verdediger was afgelopen seizoen een vaste sterkhouder bij kampioen Bayer Leverkusen en werd ook opgenomen in de Duitse EK-selectie. In de BayArena gaat hij echter zijn laatste contractjaar in. En daar wil Bayern van profiteren, naar verluidt werden in grote lijnen al persoonlijke voorwaarden gevonden. En ook op clubniveau lijkt een akkoord in de maak. Volgens Kicker bracht Bayern inmiddels een verbeterd bod uit van 20 miljoen euro, plus 5 miljoen euro aan bonussen. Dat was nog steeds ontoereikend, maar nadert wel de vraagprijs van Leverkusen.

Chelsea FC heeft zijn transfervizier gericht op La Liga. Volgens de Italiaanse transfergoeroe Fabrizio Romano willen de Londenaren daar Filip Jorgensen weghalen bij Villarreal CF, dat het afgelopen seizoen afsloot op de achtste plek in Spanje. Chelsea zou al een eerste bod uitgebracht hebben van om en bij de 20 miljoen euro op het Deense sluitstuk. Jorgensen was vorig seizoen goed voor 36 optredens in La Liga en hield daarin zes keer zijn netten schoon.

Anderlecht dit volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

4
4
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

66
66
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

112
112
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

16
16
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

419
419
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

81
81
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

356
356
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

200
200
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

105
105
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

676
676
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

160
160
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

221
221
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

185
185
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

166
166
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

399
399
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

27
27
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

217
217
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

72
72
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

461
461
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

252
252
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

141
141
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

280
280
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1089
1089
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

102
102

Meer sportnieuws