Nieuwe domper Anderlecht: target definitief kwijt

door
Nieuwe domper Anderlecht: target definitief kwijt

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de seizoensopener van zaterdagavond tegen STVV. Ondertussen is de recordkampioen ook nog druk in de weer op de transfermarkt. Maar donderdag slikten de Brusselaars opnieuw een tegenvaller. 

Paars-Wit kreeg eind vorig seizoen een unieke kans om zich eindelijk weer tot kampioen te kronen, maar gaf de titel in extremis nog uit handen. Desondanks was de globale balans positief. RSCA zorgde immers voor een enorme progressie: van de 11de plaats in de eindstand tot de 3de plek én versierde zo weer een Europees ticket.

Op die prestaties wil men in de komende jaargang voort bouwen. Maar dat zal wel moeten gebeuren zonder verschillende sterkhouders. Jan Vertonghen verlengde deze week weliswaar zijn contract, zijn maatje Zeno Debast werd eerder al verkocht aan Sporting CP. Ook Kasper Schmeichel en Thomas Delaney zochten andere oorden op.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

Creatieve middenvelder

Met de komst van Jan-Carlo Simic werd inmiddels wel gereageerd op het vertrek van Debast. Er is evenwel nog meer versterking nodig om komend seizoen mee te doen op meerdere fronten. Zo staan nog minstens vier prioriteiten op het verlanglijstjes: een tweede centrale verdediger, een linksback, een doelman én een creatieve middenvelder.

Voor die laatste vacature worden verschillende pistes gevolgd. RSCA droomt bijvoorbeeld van een terugkeer van Dennis Praet, die als transfervrije speler op zoek is naar een nieuwe club. Ook KV Kortrijk-smaakmaker Abdelkahar Kadrid staat op de verlanglijst. Een andere naam mag echter definitief geschrapt worden.

Afgetroefd door Lecce

In de voorbije dagen raakte immers bekend dat de Brusselaars hun pijlen hadden gericht op Filip Marchwinski. Naar verluidt legde Paars-Wit zelfs een officieel bod neer bij Lech Poznan voor de Poolse spelmaker. Die aanbieding werd echter geweigerd en ondertussen heeft Marchwinski een andere club gevonden. Woensdag raakte al bekend dat hij op weg was naar Lecce. Inmiddels is hij ook in Italië geland en poseerde hij met een sjaal van zijn toekomstige club. Anderlecht zal dus moeten verder zoeken.

Fredberg laat het transferwerk te lang aanslepen ...

Meest recent

‘Deze vier Duivels krijgen ‘laatste kans’ voor WK’

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

11
11
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

97
97
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

177
177
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

31
31
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

196
196
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

46
46
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

82
82
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

92
92
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

96
96
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

51
51
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

466
466
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

72
72
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

202
202
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

120
120
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

475
475
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

198
198
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

114
114
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

290
290
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

180
180
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

318
318
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

586
586
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

271
271
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

136
136
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

379
379
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

189
189

Meer sportnieuws