Cercle viert Europees sprookje met hoopvol Schots avontuur

441 stemmen
Cercle viert Europees sprookje met hoopvol Schots avontuur

Voor het eerst in 14 jaar mocht Cercle Brugge nog eens proeven van Europees voetbal. De Vereniging miste zijn start op het grote toneel alvast niet en keerde met een hoopvol 1-1 gelijkspel terug uit Schotland. Volgt volgende week een eerste groot feest op Jan Breydel?

Cercle Brugge eindigde vorig seizoen op een fraaie vierde plek en kreeg daarvoor een prachtige beloning: een ticket voor de voorronde van de Europa League. Schotland was vanavond het toneel voor een wedstrijd tegen het plaatselijke Kilmarnock. De Groen-Zwarten werden over het kanaal aangemoedigd door maar liefst 1000 enthousiaste supporters.

LEES OOK: Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Ontsnapt aan vroege strafschop

Zowel de Schotten als de Vereniging gooiden er meteen stevig de beuk in. Al in de openingsfase vroegen de thuisfans voor een strafschop maar die kregen ze (terecht) niet. Het was moeilijk voetballen door de regen in Schotland, pas op het halfuur zorgde Olaigbe met een gekraakt schot voor wat gevaar.

Groen-Zwart werd steeds dominanter en in het slotkwartier mikte Ouattara een goede kopkans binnen het bereik van doelman McRorie. Ook een schot van Daland werd nog fraai over doel getikt door de thuisdoelman. Na een intense eerste helft stond het nog 0-0.

Parel van Olaigbe, sterke Schotten slaan terug

Na rust was het opnieuw Cercle dat een prima start nam. Na een kleine tien minuten spelen kreeg Olaigbe de bal, die kapte zijn verdediger uit en schoot de bal heerlijk in de verste hoek: 0-1 voor de Vereniging. Kort nadien leek Kilmarnock via Findlay al gelijk te maken maar het doelpunt werd afgekeurd omdat de hoekschop voorbij de achterlijn was gegaan.

De Schotten kwamen wel steeds meer opzetten en halfweg de tweede helft kwam Kilmarnock ook terecht maar gelukkig langszij. Kapitein Vassell kopte een verre inworp tegen het hoofd van Liam Donnelly en nadien ging de bal pardoes tegen de netten: 1-1. Cercle leek wat aangeslagen nadien en ontsnapte nog aan de doodsteek toen Vassell van dichtbij tegen de paal kopte. Uiteindelijk bleef het bij een billijk gelijkspel, zo is alles nog speelbaar voor de terugwedstrijd.

Scoreverloop:

0-1 (54') Olaigbe, 1-1 (71') Vassell

Zal Cercle Brugge doorstoten?

Meest recent

Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

8
8
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

101
101
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

44
44
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

57
57
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

79
79
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

53
53
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

97
97
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

78
78
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

252
252
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

75
75
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

112
112
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

768
768
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

468
468
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

43
43
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

418
418
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

325
325
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

223
223
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

814
814
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

571
571
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

428
428
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

301
301

Meer sportnieuws