Igor Thiago van hemel naar hel na Brentford-debuut

1555 stemmen
Igor Thiago van hemel naar hel na Brentford-debuut

De Jupiler Pro League vormde ook tijdens de huidige mercato weer een springplank voor verschillende spelers richting de Europese topcompetities. Zo ook voor Club Brugge-spits Igor Thiago. Maar zijn avontuur bij Brentford FC lijkt in mineur van start te gaan.

Na het fiasco rond Roman Yaremchuk, ging Club Brugge vorige zomer op zoek naar een nieuw speerpunt. Uiteindelijk belandde men bij Thiago. Die had vorig seizoen immers mooie dingen laten zien bij Ludogorets, ook in de Europese competities. Bovendien beschikt de Braziliaan op zijn 22ste over de nodige progressiemarge.

Blauw-Zwart betaalde zo'n 8 miljoen euro voor zijn komst. Aanvankelijk leek dat een bedenkelijke investering. Na een veelbelovende start viel Thiago helemaal stil en werd hij hier en daar zelfs al als flopaankoop bestempeld. Maar net op het moment dat zijn dieptepunt leek bereid, zorgde de Braziliaan voor een indrukwekkende ommekeer.

LEES OOK: 'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Absolute recordsom

Zo begon Thiago plots aan de lopende band te scoren. In totaal rondde hij het seizoen af met 29 treffers op de teller. Ook in het veldspel vormde hij steeds meer een meerwaarde. En dat ging ook bij andere ploegen niet onopgemerkt voorbij. Brentford, dat Club van dichtbij volgde voor Antonio Nusa, raakte bijvoorbeeld helemaal overtuigd van de spits.

Uiteindelijk werd een akkoord gevonden over een transfersom die via bonussen kan oplopen tot 37 miljoen euro. Een recordsom voor Brentford, Thiago zal dus moeten bewijzen dat hij die investering waard is. Zijn eerste optreden was alvast veelbelovend. Zo scoorde hij meteen twee keer in de oefenpot tegen Wimbledon.

Blessure aan meniscus

Maar die wedstrijd krijgt nu een erg zuur staartje voor de aanvaller. Via de officiële clubkanalen liet Brentford immers weten dat Thiago tijdens de oefenmatch een blessure aan de meniscus heeft opgelopen. Volgende week zal een scan worden genomen om de precieze ernst vast te stellen. Maar nu al wordt gevreesd voor een behoorlijk zware blessure en dus vrij lange afwezigheid.

Thiago gaat het helemaal maken in Engeland ...

Meest recent

De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

7
7
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

96
96
Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

50
50
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

44
44
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

238
238
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

311
311
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

96
96
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

136
136
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

532
532
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

68
68
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

128
128
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

248
248
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

283
283
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

280
280
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

84
84
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

60
60
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

284
284
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

111
111
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

291
291
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

418
418
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

80
80
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

630
630
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

79
79
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

199
199

Meer sportnieuws