Ondergang Standard: “Degradatie logische volgende stap”

door
Ondergang Standard: “Degradatie logische volgende stap”

Standard Luik zoekt nog altijd naar een nieuwe overnemen na de perikelen met Amerikaanse eigenaars 777 Partners. Afgelopen seizoen konden de Rouches nipt degradatievoetbal ontwijken.

Dit seizoen moet Standard het op de transfermarkt doen met een zeer beperkt budget. De Rouches haalden al wel een handvol versterkingen binnen, maar allemaal transfervrij.

Geen geld

Het geld is op bij Standard Luik. Vorig seizoen was het al kantje boordje met de Licentiecommissie en er werd zelfs even een transferban opgelegd. Uiteindelijk werd die sanctie nog voor het openen van de zomermercato opgeheven. Maar het mag duidelijk zijn dat het niet goed gaat met Standard.

Ook sportief was het afgelopen seizoen op de dool. Thomas Chatelle ziet het somber in. “Daar zou een degradatie bijna de logische volgende stap zijn in de teloorgang van de club. Belangrijker dan welke spelers er nog op komst zijn, is de vraag wie de club gaat overnemen.”

Overnemer

Het belangrijkste voor Standard lijkt nu een nieuwe overnemer te vinden, maar dat lijkt gemakkelijker gezegd dan gedaan. “Ik zie het ook niet bijster positief in voor Standard. Niet op het veld en nog minder naast het veld. Vind maar eens iemand die een miljoentje of tachtig opzij heeft liggen om een zwaar noodlijdende club over te nemen”, zegt Wijnants tegenover Het Belang van Limburg. 

Borkelmans ziet één mogelijke redder voor de Rouches. “Ik zie maar één iemand die in staat is om Standard uit deze uitzichtloze situatie te leiden: Luciano D’Onofrio. Het is onwaarschijnlijk hoe jarenlang dramatisch bestuur zo’n grote club op de rand van de afgrond heeft doen belanden.”

Zie jij Standard komend seizoen als degradatiekandidaat?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

66
66
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

47
47
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

70
70
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

78
78
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

114
114
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

35
35
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

90
90
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

288
288
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

121
121
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

199
199
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

54
54
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

197
197
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

94
94
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

92
92
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

355
355
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

239
239
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

341
341
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

311
311
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

450
450
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

216
216
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

379
379

Meer sportnieuws