Ondergang Standard: “Degradatie logische volgende stap”

1726
Ondergang Standard: “Degradatie logische volgende stap”

Standard Luik zoekt nog altijd naar een nieuwe overnemen na de perikelen met Amerikaanse eigenaars 777 Partners. Afgelopen seizoen konden de Rouches nipt degradatievoetbal ontwijken.

Dit seizoen moet Standard het op de transfermarkt doen met een zeer beperkt budget. De Rouches haalden al wel een handvol versterkingen binnen, maar allemaal transfervrij.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Geen geld

Het geld is op bij Standard Luik. Vorig seizoen was het al kantje boordje met de Licentiecommissie en er werd zelfs even een transferban opgelegd. Uiteindelijk werd die sanctie nog voor het openen van de zomermercato opgeheven. Maar het mag duidelijk zijn dat het niet goed gaat met Standard.

Ook sportief was het afgelopen seizoen op de dool. Thomas Chatelle ziet het somber in. “Daar zou een degradatie bijna de logische volgende stap zijn in de teloorgang van de club. Belangrijker dan welke spelers er nog op komst zijn, is de vraag wie de club gaat overnemen.”

Overnemer

Het belangrijkste voor Standard lijkt nu een nieuwe overnemer te vinden, maar dat lijkt gemakkelijker gezegd dan gedaan. “Ik zie het ook niet bijster positief in voor Standard. Niet op het veld en nog minder naast het veld. Vind maar eens iemand die een miljoentje of tachtig opzij heeft liggen om een zwaar noodlijdende club over te nemen”, zegt Wijnants tegenover Het Belang van Limburg. 

Borkelmans ziet één mogelijke redder voor de Rouches. “Ik zie maar één iemand die in staat is om Standard uit deze uitzichtloze situatie te leiden: Luciano D’Onofrio. Het is onwaarschijnlijk hoe jarenlang dramatisch bestuur zo’n grote club op de rand van de afgrond heeft doen belanden.”

Zie jij Standard komend seizoen als degradatiekandidaat?

Meest recent

Voetbalwereld in diepe rouw: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

41
41
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

39
39
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel bijzonder ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

75
75
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

70
70
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

127
127
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

132
132
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1167
1167
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

281
281
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

247
247
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

252
252
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

83
83
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

206
206
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

218
218
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

95
95
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

32
32
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

123
123
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

323
323
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

200
200
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

459
459
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

378
378
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

159
159
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

179
179

Meer sportnieuws